Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Csontritkulás

nok_apja
Létrehozva: 2004. január 13. 09:17
Túlnyomórész női betegségnek tartják, de férfiak sem mentesek tőle. Úgyhogy beszélgessünk róla.
Jelentőségéről, tünetekről, felismerésről, diagnosztizálásáról, megelőzéséről, gyógyításáról. Bármiről.
  1. 2004. május 3. 16:1126.
    A calciumpotlas csak egy dolog, tornazz, hogy megallitsd!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_442619 (25)
     
  2. Torolt_felhasznalo_442619
    Torolt_felhasznalo_442619
    2004. május 3. 15:0225.
    Látom, hogy már régen írtak erre a fórumra, de azért próbálkozom. Én voltam egy csontsűrűség vizsgálaton, ami kimutatta, hogy közepes mértékben csökkent az ásványianyag tartalom a csontjaimban. Pedig csak 25 éves vagyok. Elkezdem szedni a CalciviD vitamint. Valaki viszont azt mondta, hogy áteshetek a ló másik oldalára, mert a kálcium rossz helyeken is lerakódhat, és akkor meg meszesedés indul meg. Hallottatok erről valamit? Előre is köszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2004. január 15. 11:0024.
    Tudod, hogy órákig kell várni nálunk a reumatológián, mire bejutsz? Akkor meg annak örül az ember, hogy az orvosnak egyáltalálán ideje van vele foglalkozni, nemhogy még kérdésekre válaszolgasson. Bizti felír majd egy marék gyógyszert, mint a múltkor. Nem bírtam szedni őket, mert ájulás kerülgetett a Sirdaludtól pl.
    előzmény:
    lizinka (23)
     
  4. 2004. január 15. 10:3323.
    Nyilván arzért, mert a vélemény nem neked szól, hanem egy másik orvosnak. De ha megkérded, kötelességük lenne emberi nyelven elmondani, hogy mi mit jelent és akkor te most mit tegyél meg mit ne.
    előzmény:
    foka (22)
     
  5. 2004. január 14. 19:2422.
    Ma kaptam meg a múlt héten elvégzett csontsűrűség-mérés leletét. Szöveg csak ennyi van rajta, csökkent ásványianyag-tartalom. Meg egy csomó szám. Elmegyek a reumatológiára bemutatni, de nem tudom, mihez is kell tartanom magam. Mért nem írnak részletesebb véleményt?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2004. január 14. 18:4421.
    Igen lehet, de azért jól nézd meg magad, mert egy 48 éves nő, ha akarja még mindíg a legszebb éveinek tekintheti ezt a kort, csak karban kell tartania magát.

    Akár úgy kezdve, hogy méregteleníteni a szervezetét, és feltáplálni, mert sokszor hiányok okozzák a fájdalmakat és lerakódások.

    A napi étkezésünk tápanyagai már rég nem elegendőek, és megfelelőek arra, hogy a szervezetünket normális módon tápanyaggal ellássa.

    Magyarországon pld. nagyon kevés a kálium a földben, ennek egyik következménye, hogy sok szívbeteg van. De a zsíros étkezés, és sok kajálás is idetartozik.

    Viszont tény, hogy ha eleve valamiből hiány van, akkor azt csak ha észrevesszük tudjuk pótolni, és fontos is, mert hosszútávon akár szervi gondok is bejelentkeznek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_648640 (20)
     
  7. 2004. január 14. 14:2020.
    reggel fáj a derekam, de aztán mire elindulok dolgozni, helyrerázódik:-)))
    Inkább ugy érzem fáradékonyabb lettem. De ez lehet a 48 évnek köszönhető:-(((
    előzmény:
    zizi9 (17)
     
  8. 2004. január 14. 14:1219.
    A mensesre hivatkozni elég nagy hülyeség. Nekem semmi bajom se volt (van) vele, hanem a törött kezem röntgenfelvételére ránézett a sebész és azt mondta, olyan a csont, mint egy 70 éves vénasszonyé!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_648640 (16)
     
  9. 2004. január 14. 11:2418.
    Illetve a nőgyógyász is. Oda meg sokan mennek maszek alapon. Egyszer érdemes megkockáztatni, ha esetleg szakrendelésre jársz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_648640 (16)
     
  10. 2004. január 14. 10:1217.
    Verd meg!:))))
    A fene a jó dolgát.
    Én gondolom, hogy reumatológiai szakrendelésen, ortophédián már adhatnak erre is beutalót, csak oda is el kell jutni. Illetve mint lehetőség egy magán reumatológiai szakrendelés, vagy jut eszembe belgyógyász is adhat erre beutalót.

    Egyébként mit érzel?
    Fáradékony a hátad, fáj a térded, karod, vállad, gerinc, combcsont? /Több kérdésem nincs:)/
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_648640 (16)
     
  11. 2004. január 14. 10:0916.
    akartam elmenni csontritkulás vizsgálatra, de az orvos nem adott beutalót ezzel az indokkal (hogy van menses).
    Ilyenkor mi legyen?
    előzmény:
    zizi9 (15)
     
  12. 2004. január 14. 10:0415.
    Addíg csak jobban védett vagy ez ügyben. Nálam a menzesz rendben és mégis 7 évvel ezelőtt enyhe csontritkulás kezdődött. Ez a szervezet felszívóképtelensége miatt, a sok méreganyag miatt, vagy egyes anyagok hiánya miatt alakul ki. Ugyan is csak ahhoz, hogy csontképződjön abszolút lehetetlen tömni a Ca-t, nem épül be. Úgymondanám kellenek hozzá a vivő, kenő , beépítő anyagok, azaz további ásványi anyag, vitamin, sejtépítő aminósavak. A legismertebbek ahogy már írtam a Magnézium, B6 vitamin, a D vitamin / ami napi negyedóra napfénytől is meg van, ha a kézfej és a homlok elérhető a nap sugarai számára, és tételezzük fel, hogy süt is:)/.

    És ami még rombolja a Ca készletünket, és csontritkuláshoz segít : az első és ronda, igen ronda agresszív dolog a Cola, kisebb de jelentős arányban a KÁVÉ, és a FEKETE TEA!!!!, a zöld tea az nem, sőt az egészséges, pedig szintén élinkít is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_648640 (14)
     
  13. 2004. január 14. 09:4014.
    én ugy tudom, hogy ameddig valaki menstruál, addig nincs csontritkulás.
    előzmény:
    zizi9 (11)
     
  14. 2004. január 14. 07:5413.
    Azért e megszólítás, mert úgy gondolom itt mindenki egészséges, vagy bizton törekszik rá hogy az legyen, maradjon:))
    előzmény:
    zizi9 (12)
     
  15. 2004. január 14. 07:5412.
    Jó reggelt egészségesek!!!!:))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2004. január 13. 17:4911.
    Szerintem a körzeti orvosnál kezd. Én ugyan 10 éve nem jártam nála, de ha jól tudom tőlük lehet kérni szakrendelésre beutalót, s ott meg eldöntik, hogy a könyökről készítenek csontsürüség felvételt, vagy a csípőről.
    A vicc az egészben, ha a könyök területen van, akkor a derék résezn jóval nagyobb van, és természetesen azt ritkán nézik meg, mivel az drágább, pedig ez ad pontosabb képet a csontsürüségről.

    Magyaroszágon ez is népbetegségnek számít, és fogalmuk sincs az orvosoknak, hogy némely cég táplálékkiegészítői tökéletesen képesek a regenerálás műveletére, helyette vérnyomást megbolygató injekciókat, gyógyszereket adnak.

    Egyszer egy képzésünkön egy doktornő elmondta szépen súgva nekünk, hogy sosem mondhatjuk azt, hogy a gyógyszerét bárki tegye le. Viszont ha az illetőnek csontritkulása van, akkor a legtöbb esetben nyugodtan leteheti az erre adott gyógyszereit, és kezdje el a megfelelő adagban szedni az erre megfelelő csontképző táplálékkiegészítőket, mert az sokkal gyorsabban beépül, felszívódik, és valós eredménye lesz, mint az erre adott gyógyszereknek, melyek lassúak, időnként hatástalanok, viszont rengeteg mellékhatásuk van, és nem is veszélytelen.

    És már említettem, hogy a diófélékben /dió, mandula, valamelyest a mogyoróban is, és a babban/ rengeteg a Ca.
    Ja és ha porcokat is képezni kell, nem csak a csontot, akkor a halolaj /akár kapszulában is/ az ehhez megfelelő képzőanyagok egyik legjobbja.

    A halolaj önmagában is rengeteg dolgot helyre tesz:
    gyulladásokat húz le, tisztítja a meszet az erek faláról, valamelyest segíti a vérnyomás normalizálását, a szárazbőr ismét visszanyeri vízháztartását, rugalmasságát, jó ahajnak, a májnak, az agynak, és az idegrendszer nyulványait is védi, amit a stresszek szoktak lebombázni.

    Természetesen a táplálék kiegészítők minőségileg és mennyiségileg nem azonosak, ezért jó tájékozódni arról, melyeket érdemes ténylegesen használni.
    előzmény:
    lizinka (10)
     
  17. 2004. január 13. 12:0410.
    Időnként különféle rádióműsorokban felbukkan a "csontsűrűség mérés". Hogy e célból lehet?? vagy kéne?? menni valami egészségügyi intézménybe. De hova? Hogyan? Tudtok erről valamit?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2004. január 13. 11:229.
    A combnyaktörés az időseknél az egyik legveszélyesebb és legkomolyabban veendő dolog.
    Ezért leírok néhány dolgot.
    Előszőr, hogy a tej és tejtermékek közel nem juttatnak annyi Ca-t a szervezetbe mint szeretné bárki.
    Ennek oka hogy a phoszfor rengeteg ca-hoz kötődik, így nem marad ami beépüljön a szervezetbe, sőt van amikor még a csontokból von el ca-t a tej.
    Ne áruljátok el senkinek, mert ha ez nyilvános lenne akkor a tejipar mégjobban küzdene.

    Viszont a mandulában, dióban, a bab minden formájában sok Ca-t találtok, csak az kevés, mert a beépüléshez szüksége van Mg-ra, B6 vitaminra, legfontosabb elemekként.
    Tehát a fenti ételek és zöldség dús, gyümölcsös ételek fontosak. A mandulából mandula tejet is lehet csinálni, ha érdekel valakit leílrom a receptjét. Ez az időseknek számít akik nem tudják elrágni.

    Viszont rövidre zárom mert sietek.
    7 éve gyógynövényekkel foglalkozom és akkori közepes csontritkulásomat gyönyörűen helyre hoztam, azóta pedig 60-és 80 %-os csontritkulásokat nem stagnáltattunk, hanem visszafordítottunk20-40 %-kal!!!

    A comnyaktörés esetében igen fontos lenne pld. az étkezés mellé ilyen jellegú igazán hamar és jól beépülő gyógynövény használata!!!!!

    Vegyétek komolyan mert a fenti betegség nagyon sok idős embernek a legrosszabbat jelenti, ha nem kap rá gyors gyógyírt. Már pedig van rá!!!!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_269586
    Torolt_felhasznalo_269586
    2004. január 13. 10:258.
    Persze étrend, de ezeket is diétán szokták hívni. ez a szó csak mostanság nyerte el azt az egyféle jelentést. Amúgy szerintem a gyógyításban minden spec étrendet diétának hívnak de lehet hogy tévedek. . .

    Fuszer: köszi a tanácsot, szerencsére a nagymamám nem az a fajta aki elhagyja magát, úgyhogy biztos vagyok benne, hogy ezzel a részével nem lesz gond.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2004. január 13. 10:217.
    picur27 tapasztalatom szerint (2 combnyaktoreses nagyszulo) a combnyaktoresben az a legkritikusabb, hogy a beteg minel hamarabb ujar talpra alljon. nem szabad hagyni, hogy eluralkodjon rajta a felsz, hogy elesik. ha nem kel fel, eselytelen. inkabb nem reszletezem a hosszantarto agyban fekves hatasait. mindenki el tudja kepzelni. es a csontjaira is a terheles a legjobb erositoszer.
    szoval a recept: gyogytorna, felallas, mozgas, utana erdemes gondolkodni az etrenden.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2004. január 13. 10:186.
    az anyosóm (85) kapott valami spéci gyógyszert is, sajnos a nevét nem tudom. Neki is mindig mindene törik:-(((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2004. január 13. 10:165.
    Remélem csak egy elszólás. Hogy nem diétára, hanem étrendre gondolsz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_269586 (2)
     
  23. Torolt_felhasznalo_269586
    Torolt_felhasznalo_269586
    2004. január 13. 10:084.
    Tudom hogy ezzel se lehet csodákat művelni, csak igyekszünk mégis mindent megtenni, ami netán segíthet. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2004. január 13. 10:033.
    nem igazán fogja olyna mértékben erösiteni a csontokat, hogy ujra a régi legyen.
    Sok sajt, túró, kálcium.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_269586 (2)
     
  25. Torolt_felhasznalo_269586
    Torolt_felhasznalo_269586
    2004. január 13. 10:022.
    Nálam most ez a téma nagyon aktuális lenne. A nagymamám tegnap elesett és combnyaktörést szenvedett. A kora miatt a minél jobb felépüléshez, erősíteni kéne a csontjait. Csontritkulásra való diéta érdekelne. Ki mit hallott a témában. Mi ajánlott. Feltételezem elsősorban tejtermékek, de azon belül is mi a jó? Szóval minden jó tanács érdekelne. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top