Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Csontritkulás

nok_apja
Létrehozva: 2004. január 13. 09:17
Túlnyomórész női betegségnek tartják, de férfiak sem mentesek tőle. Úgyhogy beszélgessünk róla.
Jelentőségéről, tünetekről, felismerésről, diagnosztizálásáról, megelőzéséről, gyógyításáról. Bármiről.
  1. 2010. február 13. 22:4457.

    Pontosan!

     

    A szervezetünkben termelődő D-vitamin több, mint 90 %-a a napfény által keletkezik. Az ételek által csak egy nagyon kis részéhez juthatunk hozzá annak a mennyiségnek, mint amire szükségünk van.

    A lakosság túlnyomó része D-vitamin hiányban szenved egész évben (!) és télen az emberek 90%-nak alacsony a D-vitamin szintje.

    Számos népbetegségnek számító kórt erre vezetnek vissza a legújabb kutatások.

     

    Néhány ezek közül:

    - csontritkulás (osteoporosis)

    - szív- és érrendszeri megbetegedések

    - egyes rákbetegségek (pl. mell-, prosztata-, petefészek-, vastag- és végbélrák)

    - sclerosis multiplex

    - cukorbetegség

    stb.

     

    Ezen kívül  a D-vitamin hiányban szenvedők hajlamosabbak a fertőző betegségekre, pl. az infulenzára.

     

    Nagyon fontos tehát az, hogy elegendő mennyiségű UV-fényt vegyünk magunkhoz, a mértékletesség figyelembevételével. Márciustól szeptemberig elegendő D-vitamint termelhet a szervezetünk a természetes napfény által is (amikor tehetjük, napfényvédő nélkül,pár perctől akár egy óráig is, a napszaktól, évszaktól és a bőrtípusunktól függően, ügyelve arra, hogy SOSE ÉGJÜNK LE! ), az őszi-téli időszakban pedig néhány perc szoláriumozással TERMÉSZETES ÚTON (gyógyszerek nélkül) csökkenthetjük ezen betegségek kialakulásának kockázatát.

     

     

    előzmény:
    cukorka430 (54)
    2009-11-17  12:11
  2. Torolt_felhasznalo_197102
    Torolt_felhasznalo_197102
    2010. február 11. 17:0356.

    Sziasztok!

     

     

    Korábban sokat bicikliztem, de a térdem sajnos nem bírja a strapát. Ilyenkor használnak még az étrendkiegészítők, vagy már késő?

    Hallottam, hogy van korall kalcium por, amiben van D vitamin is, a barátnőm ajánlotta, de ő sem használta még. Valakinek van tapasztalata?

     

    Találtam egy oldalt, ahol lehet kapni, viszont elég drága. Vajon hatékony?

     

    http://www.vitafree.hu/cgi-bin/product.php?ca tid=6

     

    Sziaszok!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2010. február 5. 16:3155.
    Kösz, de valami nem stimmel: a kérdőív már elérhetetlen, nem lehet rámenni a konkrét részre, tehát nem tudom, miről is van szó, a vége az lett, hogy "megállt " a gép és kiírta, hogy újra kell indítani a rendszert, mert hiába léptem ki a Mozillából, tovább dolgozott... (remélem, nem kaptam valami vírust, mindjárt megnézem)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
    2010-02-05  13:23
  4. 2009. november 17. 12:1154.

    Szoláriumozással a szervezet D-vitamin képzése szintentartható ami segit megelözni a csontritkulást! De persze nem az a lényeg,hogy szénné égessük magunkat hanem,hogy ha rendszeresen eljárunk szolizni  (persze mértékkel !!!) akkor a szervezet rendszeresen termelni fogja a d-vitamint ami segit a csontozatott megerősiteni!!!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2009. november 15. 17:4553.

    "Allitolag minde magyr csontritkulasos megkapja."

    Nem tudom mi ez, én nem kaptam meg. Ahová járok, ott ezt nem osztogatják, tehát nem igaz, hogy mindenki megkapja.

    előzmény:
    qukackodo (46)
    2009-11-15  11:35
  6. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. november 15. 17:3152.

    Hat  es nyakfajas sok mindentol lehet /rossz testtartas, lelki ok -fel nem dolgozott stressz-, csogolya kopas ,porckorong problemak....

    de az teny hogy az orokletetes dolgoknak , mint hajlamosito tenyezo

    nem kicsi a szerepe ,

     de iszonyatosan fontos a mozgas /gyors seta, uszas, szakember vezette torna/

    es a taplalkozal a halfelek fogyasztasa /tokehalmajolaj, makrela, maj, tojas,tej, tejtermekek. narancsle, banan.

    előzmény:
    PowerG (50)
    2009-11-15  17:16

Címlap

top