Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kullancsirtás kertben

Qattt
Létrehozva: 2009. március 16. 12:08

A tavasz beköszöntével elöntötték a kertünket a kullancsok. Elkezdtem valami irtásfélére gondolni. De rögtön ezután egy csomó kérdés felmerült bennem. Akinek már van tapsztalata, kérem segítsen!

 

- A legfontosabb kérdés az, hogy nem ártalmas-e (vagy mennyire ártalmas) a kertben levő állatokra? Macska, sünik, madarak... A neten persze azt hirdetik a vállalkozók, hogy biztonságos, gondolom, ha telefonon érdeklődnék, ugyanezt mondanák. Lehet-e hinni nekik?

 

- Mennyibe kerül kb. (Bpesten)?

 

- És ha mi irtatunk, akkor nem lehet, hogy a szomszéd kertekből, a környékről pillanatok alatt visszajönnek a kullancsok?

 

Köszi a válaszokat előre is!

  1. 2016. június 27. 20:4930.

    A kérdésre válaszolva vannak azért lehetőségek. És természetesen vannak hatásos rovarölőszerek is amik egyébként elég drágák.


    De nekem segített ezügyben egy takarító cég, és hasznos tanácsokat is kaptam tőlük hogyan tudom megakadályozni a vissza fertőződést is. 


    Itt a weboldaluk


    Csak felkell hívni őket és rákérdezni.

  2. Torolt_felhasznalo_403236
    Torolt_felhasznalo_403236
    2009. Április 14. 11:3329.
    szia,sajnos mi nem olyan helyen lakunk, hogy kiscsibéket tarthatnánk, pedig állítólag hatásosak. Nagymamáméknál voltak és ott nem is volt kullancs, pedig erdő / mező mellett laktak. De az lehetett mástól is:) Mármint a kullancsmentesség. Majd mesélj változott-e a helyzet.Breki
    előzmény:
    r-v-timi (28)
    2009-04-12  21:32
  3. 2009. Április 12. 21:3228.
    Én beszereztem anyuékhoz kis csibéket, 5-öt. Majd ha megnőlnek kitakarítják a kertet
    előzmény:
    Qattt (27)
    2009-04-12  19:33
  4. 2009. Április 12. 19:3327.

    Közben beszéltem állatorvossal (alapvetően más miatt), de szóba került a kullancs is. Azt mondta, hogy a frontline nem attól védi meg a macskát, hogy rámenjen vagy belemenjen a kullancs, hanem attól, hogy megfertőzze, és a már a bőrbe befúródó kullancsot mérgezi. Ez kicsit megnyugtató volt, de csak egy kicsit, mert azért így se jó a helyzet. Beszéltem közben kullancsirtó emberrel is, kb. 10 ezer Ft lenne a kert. De most halasztjuk a dolgot, mert virágzik egy pár dolog, és ilyenkor nem szabad irtani a méhecskék miatt. Úgyhogy egyeéőre megoldatlan a dolog,

    Múlt héten bennem is volt egy kullancs, elég hamar megtaláltam és kiszedtem. DE: másmilyen volt, mint amiket a cicában szoktam találni!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_403236 (26)
    2009-04-07  18:32

Címlap

top