Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Pelenka árak

lostriss
Létrehozva: 2009. május 14. 09:34

Néhány hete ismerős anyukákkal összefogtunk, és tájékoztatjuk egymást a különböző áruházak pelenka-árairól. Ez annyiból áll, hogy vásárlás közben felírjuk a különböző pelenkák árait, és elküldjük egymásnak, így mindig tudjuk, hogy melyik márkát hol érdemes megvásárolni. Sokszor 500-1000 forint eltérés van két különböző áruházban ugyanolyan márkájú pelenka ugyanakkora kiszerelése között.

Mivel egyre többen érdeklődnek, csináltam egy táblázatot, és ebbe vezetem a napi árakat, amit a többi anyuka elküld nekem, és ezt a táblázatot küldöm szét folyamatosan azoknak, akik kérik. Jó volna minél több városra kiterjeszteni ezt az „akciót”, ezért olyan anyukák jelentkezését is várom, akik vállalnák azt, hogy ha valahová vásárolni mennek, vásárlás közben feljegyzetelik a pelenkák árát (ezzel tényleg csak néhány perccel hosszabbodik a bevásárlás), és e-mailben elküldik. Természetesen nem kell rendszeresen, csak akkor és abban az áruházban, ahová egyébként is vásárolni mennél.

Ha érdekel a dolog, akár úgy, hogy a lakóhelyed áruházainak árairól kéred az összegyűjtött árakat, akár úgy, hogy részt tudsz venni az árgyűjtésben is, várom a jelentkezésedet priviben!

  1. Torolt_felhasznalo_899690
    Torolt_felhasznalo_899690
    2009. szeptember 24. 00:0426.
    babaaruhaz.addel.hu  tökjó pelenkák, igaz nem híres nevek, popsitörlő szintén, nekünk bejött. Olcsók is, viszont meglepően jó minőségűek. Marcikám bírja, és a pénztárcánk is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2009. május 18. 09:1125.

    Sziasztok.

    Mi Miskolctól nem messze lakunk, és a Vörösmarty uton van a Pandapelnek egy boltja, van I -II-III osztályú pelenka, én a II osztályút használnom, 31 ft darabja és egész jó. Van 100 db os és 28 db os csomagolásban.

    Van úgynevezett Pufi peleka ami vastagabb ez éjszakára nagyon jó, igaz ez I osztályú és 40 ft darabja.

    Azt hiszem van Pesten is mintaboltjuk.

    http://www.pelenka.com/

     

    Az elsőnél sokáig a pamperst használtam, de aztán átálltunk erre, a másodikkal, már csak azok voltak márkásak amit kaptunk.

    Viszont a törlőkendő az csak a zöld csíkos Jhonsons, és Sudocream a kenőcs meg a Gabi.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2009. május 17. 15:3624.

    DM-es pelenkát használok,nagyon jó,pedig mindegyiket kipróbáltam.Három gyerek mellett nem volt nehéz

    Popsitörlőnél nagyon odakell figyelni:pl. a Tescos nagyon parfümös,itt inkább többet fizetek,csak jó legyen a picim bőrének.

    Pampers sensitive nagyon jó,de a DM-es baby love is,és persze a Johnsonosok is.

     

    Popsitörlő:szigorúan a gyógyszertári

     

    Fürdetőszer:lehet akármilyen a márkája,mindegyik irritálja a pici baba bőrét,sajnos nekem ez a tapasztalatom,szóval nem egészen igaz az a reklám,hogy "10-ből 9 védőnő ezt ajánlja"

    Az orvos által felírt fürdetőkrémet használom az öt éves kisfiamnak is.Popsira még a pöttyös babaszappant.

     

    Ez az én tapasztalatom,másnak persze lehet,hogy más válik be,ez természetes. 

    előzmény:
    lostriss (1)
    2009-05-14  09:34
  4. 2009. május 17. 09:5423.

    Sziasztok!

     

    Én is úgy gondolom, hogy minden baba más, kinek ez jön be, kinek az, max. tanácsot lehet adni, hogy neki pl. melyik vált be.

    Mi Liberót használunk, azt nagyon szeretjük. Próbáltuk a pamperst is, de azzal az volt a gondom, hogy mindig úgy éreztem, hogy manóka tisztára pisis, pedig nem volt az. Így maradtunk a Liberonál. Próbáltuk még a dm-est is, ez is elég jó, és árban jobb is.

     

    Mi is sárgasuzuki elvét követjük gyűjtjük a pontokat, már van is 4 db 25%-os kuponom, nemsokára megyünk bevásárolni, és így tényleg olcsón jön ki a pelus, bár ez mindegyikre igaz, hiszen a dm-es 3700 a 80 valahánydarabos és még ebből jön le a 25%.

     

    Lenne egy kérdésem: valaki már kapott a topicindítótól táblát? Én jeleztem, de még semmi, csak azért kérdem nem-e véletlenül kimaradtam.

     

    Popsitörlő: többnyire a dm-est használom, nekem nagyon bejött, ezenkívül még a niveat próbáltam, az is szuper.

     

    Popsikrém: én még a gyógyszertátir használom, meg vagyok vele elégedve, de ha kicsit piros a popsi, pl. fogak miatt, akkor sudocrem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2009. május 16. 23:3422.

    Azért ennyire általánositani nem biztos hogy jó. Babától is függ kinek mi jön be a testalkata miatt.

     

    Nekünk pl a Huggies newborn nagyon nem jött be. Gyűlöltem és alig vártam hogy elfogyjon. Minden pisi után cserélni kellett mert 0 a nedvszivó képessége, a kaki is kifojt belőle párszor.

     

    Nekünk a Tesco szines (a lila csomagolású) nagyon bejött. Rugalmas derék, jó nedvszivó képesség, sose folyik ki semmi. Most csak azért van Libero-nk, mert a Tesco 2-es és 3-as mérete között túl nagy a méret különbség, igy most a Libero 2-es amit veszünk és ugyan az a véleményem róla mint a Tesco-sról.

     

    Popsitörlő:

    A Pampers Sensitiv: nagyon jó, de drága. Ha nem lenne gond a pénz, csak ezt venném.

    Nivea Soft&Care: szintén jó, de drága.

    Babylove Sensitive: jó, és nem is drága. Ezt szoktam venni kompromisszumos megoldás miatt. (2 pelusozás közben érdemes fejre forditani a csomagot/dobozt, hogy "lefojjon" a nedvesség a legfölső kendőre)

    Schlecker: barátnőmtől kaptam ajándékba, igy az áráról nem tudok nyilatkozni. Nem szakad, elég nedves, de büdi. És ami nagyon fontos! Amiatt nem szeretem, mert 2 kezes!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383357 (14)
    2009-05-15  22:54
  6. 2009. május 16. 20:4321.
    Helló!Mi már nem vagyunk pelenkások,de rengeteg félét kipróbáltunk.Alegjobb a Libero,sosem csalódtam benne.Huggies és pempers vékony hamar átázik.Jó még a Mülleres is .Tescos csomósodik.Positörlöből Nivea, és Müller de a Tescoc lila is megfeleltPopsikrém Bepanten.Miskolciak!A Vörösmarti -s pelenkadiszkont nagyon jó lehet venni 10 db-ot is kipróbálásra!A"szirmai "nagyon rosszsok benne a hibás!Nyílván ezek a saját tapasztalataim!Jó babázást mindenkinek!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2009. május 16. 20:1720.

    Sziasztok!

    Kislányom 19 hós,és mi már hónapok óta a lila tescos pelust használjuk(4-est,maxi,64 db-osTiszta nilonos,viszont soha nem ázott még át ellentétben az összes eddig próbáltal)Popsikrémnek semmit se szoktunk,csak ha fogzik mert csak akkor kirosodik ki kicsit a popsija szerencsére.Akkor sudokrémet.Popsitörlőből a tescos szintén jó,és ha ez nincsen akcióba akkor auchanos popsitörlőt veszünk(háppyt)Az első 2 hónapban viszont nem használtunk popsitörlőt,hanem meleg vizes vattával töröltem a popóját.(egyébként ez volt a leg gazdaságosabb,viszont időigényes)

    Popsitörlőbe a gabi szerintem nem jó,mert vékony,és duplát kell használni:(-az utántöltősre gondolok,mert a sima meg nagyon vastag szerintem.

    Az 1-es pempers pelus jó volt a 2-es már nagyon rossznak bizonyult.A huggis szintén 1-es jó 2-es már kevésbé.A baby love szupi volt,de a tescosnál lényegesen drágább(nekünk).Ismerőseim mesélték a mosható pelust is ami bio+minden,de ehhez nem tok hozzászólni mert nem próbáltam.Szerintem lényegesen több időt vesz igénybe mint az eldobhatós,és ha az ember kiszámítja a víz+mosás(áram)árat ugyan ott tart,vagy még több is...(ezt nem vitaindításként írtam most)Mi részemről a lila tescosnál maradunk erre a kevés időre.Most hogy jön a jóidő bedobom a bili témát+a kertbe majd pelus nélkül járkál majd hátha....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_140626
    Torolt_felhasznalo_140626
    2009. május 16. 18:0019.

    Persze, hogy más minden baba. Nem azt írtam, hogy a legjobb, amit én mondtam. Csupán kiegészítve megoszthatjátok egymással

    a tapasztalatokat, ha már létrejött a topik.

     

    Minr az előzőben is írtam a Pamperstől piros volt a popsija. A tescosnál nem, de a egy csomóba állt össze.

     

    Nyilván 1millió baba nem 1millió féle pelenkát igényel, méghogy ha más is. Ráadásul nálunk az olcsó babylove vált be mind a pelusban, mind a pospsitörlőben. S nem írom újra. utalok az első mondatomra! Biztos azt fogod csinálni, amit akarsz, azt fogod venni, amelyiket akarod.

    előzmény:
    Selenia (15)
    2009-05-16  10:58
  9. Torolt_felhasznalo_140626
    Torolt_felhasznalo_140626
    2009. május 16. 17:5418.
    A Babám a Pamperstől mindig kivörösödött bármit csináltam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383357 (14)
    2009-05-15  22:54
  10. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. május 16. 17:0817.

    Sziasztok!

    nagyon jó ötlet ez a pelenkalánc!

    Azért ezt igy kijelenteni nem lehet,mert nálunk a kisfiam aki most lesz egy éves a Pampersből mindig kipisilt és elázott.A Liberóból viszont nem.A Huggies szintén nem vált be.Nálunk a Liberó ami megbizható,és több óráig birja.Én azt csinálom,hogy a dm pontokat feliratom,mikor 50 összejön akkor beváltom az 50 pontos kupon füzetet /a családban mindenki ezt csinálja és oda adja a kupon füzetet/ és abban van egy lap ami  joker termékre ad 25%!!! engedményt.Ilyenkor mindig a Liberó Megapakra teszem,és a 4700 ft helyett,csak 3500 körül van,és így egy pelenka 40 ft-ba jön ki.persze lehet ezt más pelenkára váltani.

    A Sudocrem nagyon jó,én még használom a Bepantent is.

    A törlö kendöböl azt ami akciós,hála istenek nem érzékeny a bőre a kisfiamnak!!!

     

    Mindenkinek más válik be,mindenki tapasztalja ki neki melyik a jó!!!

    ja és aki Liberót használ,a Tesco szines pelenka is Liberó termék,bár nekünk ez nem jött be!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383357 (14)
    2009-05-15  22:54
  11. 2009. május 16. 12:3116.

    Sziasztok!

     

    Teljesen egyetértek Veled! Mindenkinek más jön be, válik be, lehet egy márka jó, de minden függ a gyerek combjától, pocakjától, popsijától, valamint, hogy mennyire mozgékony, hol tart a fejlődésben.

     

    Amikor a kisfiam megszületett csak a Pampers jött be. Aztán néhány hónapos korától elkezdtük használni a tescos pelust, a lila csomagosat, az is bejött. Aztán ajánlottak egy ennél is olcsóbbat, amiből az első csomag bejött, a második elment, a harmadikat el sem használtuk még most sem, annyira szar. Visszaálltunk a Tescosra, ha itthon vagyunk, vagy esetleg tudjuk, hogy megyünk el, fürdés következik, stb, vagyis nem kell hosszú ideig.

    Viszont időközben a Pampers is rossz lett, jött a Huggies, az egy darabig tökéletes volt, mostmár csak éjszakára jó és a nappali alváshoz, akkor tökéletes, de napközben szinte mindig kijön belőle a pisi. Ami azért érdekes, mert éjszaka meg 12 órát kibir, pedig a gyerekem nem egy helyben alvós.

    Nappal, ha elmegyünk, vagy tudom, hogy túl vagyunk a napi nagy dolgon és nem nagyon akarok pelust cserélni, akkor Liberót használunk, most ez jön be. Próbáltuk az Up&Go-t is, de az max 2 órát bir, utána folyik ki belőle a pisi.

     

    Szóval ez nálunk abszolút időszakos. A kisfiam 15 hónapos, még egy darabig kell a palus, de már nem szeretném ha kisérletezgetni kellene.

     

    Viszont nem is adnék senkinek olyan tanácsot, hogy ilyet vagy olyat ne vegyen. Ki kell próbálni sok félét, és a számodra, gyereked számára legjobbat használni.

    előzmény:
    Selenia (15)
    2009-05-16  10:58
  12. 2009. május 16. 10:5815.

    Szia!

    Igazad van a minőséggel kapcsolatban,DE annyira mások a babák-mamák,hogy mindenkinek más jön be,nekünk pl. bevált a "csapnivaló" Tescos pelus,és a Metros "Aro" is,habár jóval olcsóbbak,és nem biztos hogy a jó drága a tuti!Engem pl. lebeszélt mindenki a Pempersről és a Liberot dícsérte,nekem viszont a Pempers jött be,Liberot sosem veszek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_140626 (13)
    2009-05-15  20:02
  13. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. május 15. 22:5414.

    Szia!

     

    Igazad van.

     

    Pelusok: 

     

    Mi újszülöttként Pampers vagy Huggies pelust vettünk a kisfiunknak, és jó volt. Idő közben kaptunk 1 csomag LIBERO-t, arra allergiás lett. 

    Aztán tanácsolta a VÉDŐNŐ!!, hogy ebben tönkre lehet menni, mert a gyerekek 2-2,5 éves korukig pelenkások, és mi vagyunk az egyetlen olyan család, ahol a babán eddig csak Pampers-t, vagy HUGGIES-t látott. (Azért ezt nem hiszem!) Elmondta, hogy jók az olcsóbb pelusok is, érdemes kipróbálni. Mellesleg először felháborodtam, hogy mi köze hozzá, hogy mit adok a gyerekre, aztán elgondolkodtam, és rájöttem, hogy nem biztos, hogy rosszul járunk, egy próbát megér. Így belevágtunk.

    Több kisebb kísérletezés után (Auchan, Tesco, Babylove, DM-es öko pelus, Babydream) úgy 2 hónapos korában visszatértünk a "nagyobb nevek" -hez, és maradtunk is. A mai napig Pampers vagy Huggies a választék, és még soha nem csalódtam. Még soha nem folyt ki sem pisi, sem kaki, szóval maradunk. Kisfiunk 21,5 hónapos és asszem ezt a maximum bő fél évet, kibírjuk Pampers-szel, és Huggies-zal is.  Emellett szerintem a minőséghez mérten az áruk arányban van, sőt, ha drágább lenne akármelyik akkor is megfizetném, mert jók. 

     

    Törlőkendő:

    -Pampers (Sensitive, és az új kék, annak nem tudom a nevét)

    -Huggies (a sensitive)

    - Nivea  (sensitive) 

     

    Popsikenőcs: 

     

    Nagyon sokáig a gyógyszertárit használtuk. Aztán rátaláltunk a SUDOCREM elnevezésűre, és maradtunk. 

     

    Amit szerintem NE vegyél, ha 1. babádat várod:

     

    - Libero pelenkát

    - Gabi törlőkendőt

     

    Nálatok hogy van ez a pelenkás dolog??

     

    Üdv:

    Csigusz

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_140626 (13)
    2009-05-15  20:02
  14. Torolt_felhasznalo_140626
    Torolt_felhasznalo_140626
    2009. május 15. 20:0213.

    Sziasztok!

    Nálunk már nem aktuális a pelenka kérdés (végre! :) ), de nagyon tetszik a kezdeményezésed!

     

    Egy észrevétel, ha megengeded: ha már az árakat gyűjtitek, akkor érdemes lenne a ár/minőség viszonyát is nézni, ha valaki friss mama is benéz hozzátok.

     

    Pl. ami szerintem tényleg olcsó volt, de még jó minőségű az a DM babylove pelusa (próbálgatásokat leszámítva én ezt vettem), viszont a tesco pelus hiába olcsó, csapnivaló a minősége és ez igaz a rossmannosra is - tapasztalataim szerint -stb.

     

    Nedves popsitörlőre szerintem szintén ez igaz.

     

    Jó babázást!

    előzmény:
    lostriss (1)
    2009-05-14  09:34
  15. 2009. május 15. 10:0412.

    Sziasztok!

     

    Tegnap voltam a Plusban, mert Dm már bezárt és kellett a pelus, 2999 a 3as méretű pelus(pretty baby), de azthiszem minden méret annyi, ja és a Libero pedig 3999.

    Meg a Dm-ben 2000forint a babylove. Mindkettőt használjuk, elég jónak bizonyulnak.

     

    Üdv: Reni (XVII)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. május 14. 12:1011.

    Szia!

     

    Engem is érdekelne a táblázat. 21 hónapos a kisfiam. Budapest.

     

    DM akciós árak:

     

    Pampers Active Baby Economy Pack 5 féle méretben 3599Ft

    Pampers Active Baby Giant Pack 4 féle méretben 4499Ft

     

    Amúgy ezek Augusztus 5-ig érvényesek.

     

    Mai Brendon akciós árak:

     

    1-es méretű HUGGIES pelus: 995Ft

    2-3-4-5-ös méretű HUGGIES pelus: 2790Ft

    Mega packos 4+-os HUGGIES pelus: 3590Ft

    Mega packos 2-3-4-5-ös HUGGIES pelus: 4190Ft 

     

    Üdv:

    Csigusz


    előzmény:
    lostriss (1)
    2009-05-14  09:34
  17. 2009. május 14. 11:2010.

    Szia.

    Asszem nyáron voltam ott, volt rengeteg féle.

    Ha jól emléxem nem volt nagy táblára kiírva hogy ott az van, keresni kell. De ha este bicizünk, szívesen megnézem neked.

    NÉzzetek szét bababiziben, egy megszűntben volt mindig.

    Remélem jól vagytok, kicsi Linus szépen fejlődik.

    előzmény:
    Pantufül (6)
    2009-05-14  09:58
  18. 2009. május 14. 11:209.

    Sziasztok!

    Engem is érdekelne,én Szombathelyről írok,amit én meg tudok nézni itt:Minimanó (listám van),Tesco (havonta egyszer),DM,Müller,Metro.

    előzmény:
    lostriss (1)
    2009-05-14  09:34
  19. 2009. május 14. 10:498.
    Szia! Engem is érdekelne, van két pellenkásom is Debrecen
    előzmény:
    lostriss (1)
    2009-05-14  09:34
  20. 2009. május 14. 10:427.
    írtam én is privit
    előzmény:
    lostriss (1)
    2009-05-14  09:34
  21. 2009. május 14. 09:586.

    Szia Csilla!

    Én már küldtem oda a férjem, még mielőtt megszületett Linus, de nem találta a boltot. Régebben arra laktunk, akkor még nem volt ott ez a bolt. Te mikorjártál arra? Egyébként állítólag aDerék utcán is van valami jó pelenkadiszont.

    előzmény:
    csilla18 (3)
    2009-05-14  09:51
  22. 2009. május 14. 09:535.
    Küldtem privit, mert engem is érdekelne és ha kell én is összeírom, majdnem minden héten megyek dm, auchan, tescoba. Mi Budapest XI. ker. vagyunk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2009. május 14. 09:524.
    A Tesco-ban most leszenk akciósak a saját pelusok.Ha ez segít valamit :)
    előzmény:
    lostriss (1)
    2009-05-14  09:34
  24. 2009. május 14. 09:513.

    A SPAR újságban van 300 Ft-os bón a sleep and play pelusra .

    Ha érdekel valakit akkor debrecenben szívesen odaadom.

    Amúgy sok bizományi boltban árulnak olcsóbb pelenkát, már vettem ilyet a keresztfiamnak. Bár ezt a tippet lehet ismerik az anyukák.

    A Kassai útonról jobbra letérve az apaffy utcán van pelenkásbolt. onnan vettem.

     

    előzmény:
    lostriss (1)
    2009-05-14  09:34
  25. 2009. május 14. 09:422.

    Szia!

     

    Engem érdekelne a táblázat, ill. veszprémi áruházakból tudnék árakat mondani.

    előzmény:
    lostriss (1)
    2009-05-14  09:34

Címlap

top