Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

ÚJ ZÁRT TOPIKOK!

NLC@fe
Létrehozva: 2009. június 4. 14:31
Sziasztok!

Egyből a közepébe vágunk, hogy végre megírhassuk ezt a régen várt jó hírt! Úgy néz ki, hamarosan elindul sokatok vágya, a ZÁRT TOPIK funkció itt, a fórumon!

De hogy azoknak is egyértelmű legyen, akik esetleg nem tudják, miről van szó: mindenkinek lehetősége lesz arra, hogy olyan topikot indíthasson, amit ő maga moderál, és ahová ő maga engedheti be azokat, akikkel beszélgetni szeretne.

Kétféle zárt topik lesz: a "teljesen zárt", avagy "téglaház", és a "félig zárt", más néven "üvegház".

Hogy mit takarnak ezek az elnevezések?

A "téglaház" zárt topikok úgy viselkednek, mint a valós életben egy valós téglaház. Minden háznak van egy házigazdája (azaz ő lesz a topik tulajdonosa), aki vendégeket hív a házába, és velük beszélget. A vendégek a zárt topik meghívott tagjai. Csak ők tudnak belépni a házba, csak ők látják, hogy ki van még rajtuk kívül odabent, és csak ők hallják azt, hogy miről beszélgetnek a bentiek. Ez a "téglaház" topikok esetében azt jelenti, hogy a topik címén kívül semmi sem látszik kifelé: aki nem tagja a topiknak, az nem látja a topikban zajló beszélgetést, nem tudja, hogy kik a topik tagjai, és nem is tud hozzászólni a topikhoz.

Az "üvegház" topikok ugyanígy működnek, összesen abban térnek el a "téglaház" topikoktól, amiben a valós életben is eltér egy üvegház a téglaháztól: átlátszanak a falai. Azaz mindenki tudja majd olvasni az "üvegház" topikokban zajló beszélgetést, mindenki látja, hogy kik és mit beszélgetnek ott - de hozzászólni csak a tagok tudnak majd.

A következő hetekben, még mielőtt elindulnának a zárt topikok, minden nap felteszünk screenshotokat (képernyőképeket) a zárt topikok működéséről, és itt tudjuk majd megbeszélni veletek, hogy hogyan működnek a topikok a terveink szerint. A szerkesztőség részéről Szeberényi Adrián (adrijan) fog válaszolni a kérdéseitekre.

FONTOS: a zárt topikokat olyanná akarjuk fejleszteni, amilyennek ti szeretnétek őket. Sokan vagyunk itt a fórumon, és ha sok okos ember összerakja az ötleteit, abból csak valami nagyon jó dolog sülhet ki. No meg több szem többet lát, ahogy a régi mondás is tartja. Ezért arra kérünk titeket, hogy azt a zárt topikot, amivel hamarosan előállunk, kezeljétek egy nyilvános próbaverzióként, amit közösen fogunk egyre jobbá és jobbá tenni. Ahogy elkezditek majd használni, rengeteg jó ötletetek lesz, és biztosra vesszük, hogy egy csomó dologról kiderül az is, hogy jobb lenne, ha máshogyan működne, nem pedig úgy, mint ahogy mi azt kitaláltuk. Viszont ezzel semmi gáz: igyekszünk apránként, lépésről-lépésre olyanná alakítani a dolgot, amilyennek ti szeretnétek.

Mindenkinek ajánlom szeretettel a http://zarttopik.blog.nlcafe.hu/ blogot, ahova screenshotokat is feltettünk, hogy látni lehessen azt, ahogy most kinéz az épp tesztelés alatt álló zárt topik.

Szép napot mindenkinek!

Nők Lapja Cafe
  1. 2009. június 19. 19:08326.

    Válaszolok én neked,ha nem bánod.

     

    1.Ha a topiknyitóban lévő linkre klikkelsz,ott képekkel illusztrálva láthatod a topiknyitás menetét.

     

    2. Igen,ha a topiktulaj kiregisztrál,akkor a társtulaj,ha van-válik topikgazdává.Ha netán ő is távozik,és nincs más társtulaj,akkor a topik zárolódik.

     

    3.Nem,a címe továbbra is titkos marad,nem kell nyilvánosságra hoznia.

     

    +1 Adrián nem moderátor,hanem szerkesztő-projektfelelős. 

    előzmény:
    Anita40 (323)
    2009-06-19  16:56
  2. 2009. június 19. 19:02325.
    Az eddigi topikok megmaradnak nyitottnak.Nem lehet majd lezárni őket.
    előzmény:
    nagyimamma (322)
    2009-06-19  16:26
  3. 2009. június 19. 19:01324.

    Szerintem az olyan témákat,amikhez gyors választ vár a topikindító-biztosan nem zártnak fogja indítani.Értelmetlen dolog lenne mondjuk egy "piros felsőt hol..." topikot zártnak indítani.

    Ha pedig érdekes címet látsz,akkor lehet,hogy nem csak egy hozzászólás erejéig érdekel majd a dolog.Jelentkezel topiktagnak és ki tudja,lehet,hogy ottragadsz.Indult már nemegy olyan topik,amiről azt hittem,süllyesztó,aztán a mai napig aktív.  

     

    Aki zárt topikot indít,az nyilván hasonló érdeklődésű embereket vár oda,akik viszont nem csak egy hozzászólás erejéig fogják látogatni a topikot.Ott az a cél is lényegében.

     

    Úgy veszem észre,hogy még mindig attól félnek sokan,hogy valamiből kimaradnak.Higgyétek el,nem lesz így!Szerintem most is van kismillió olyan topik,ami akár zárt is lehetne,mert az életben nem nézett bele az ember (kivétel:modik:)),akik viszont zártba írnak majd,nekik jó,hogy mások nem tudják olvasni a dolgaikat,ugyanakkor maguk között kicsit lazábbak lehetnek.

     

    előzmény:
    Angyallány (320)
    2009-06-19  14:39
  4. 2009. június 19. 16:56323.

    Kedves adrijan!

     

     Mivel Te az egyik moderátor vagy, kérdeznék egy-két dolgot a zárt topikokról.

     

    1. -- Hol lesz lehetőség (a kezelőfelületen) a nyitásukra, az alsó barna menüszalagban, vagy bal oldalt, vagy felül, és hogyan lehet meghatározni a nyitni kívánt topikról, hogy azt zártnak tehát "tégla"-topiknak, "üveg"-topiknak, vagy teljesen nyílt topiknak nyitom-e meg?

    2. -- Ha a zárt topik gazdája (tulajdonosa) távozik (kiregisztrálja, megszünteti magát az NlCafe-n ból), akkor az addigi társtulajdonosból tulajdonos lesz-e, vagy ezt csak a moderátorral történt egyeztetés után teheti-e meg, vagy pefig marad társtulajdonos?

    3. -- Ha valaki egy zárt topik tulajdonosa, vagy társtulajdonosa, akkor, mivel a zárt topikban moderálási felelőssége van, köteles-e nyilvánossá tenni az e-mail címét, vagy sem (a moderátori tennivalók jogi vonatkozásai miatt)?

     

    Ennyi az összes kérdésem, a technikai rész abból adódik, hogy az újabb felhasználók között vagyok, és még ismerkednem kell az NlCafe kezelőfelületével.

     

    Előre köszönöm a válaszodat! Szia!

     

    előzmény:
    adrijan (310)
    2009-06-18  11:46
  5. 2009. június 19. 16:26322.

    Had szóljak én is egy szót. Én 6 évvel ezelött inditottam egy topikot. Voltak gondjaink a beszólókkal, de azokat  mindig minden alkalommal le tudtuk rendezni. Igazi jó kis társaság kovácsolódott össze, vannak "társtopikjaink" akik eljönnek a személyes találkozásainkra. Mind nyugdijas, szívesen  beleolvasok másik topikikba amik érdekelnek, sőt néha meg is írom a véleményemet.

    szerintem  nem kéne zárttá tenni, mert aki mocskolódni akar, vagy más néven írogatni és átverni a társaságot - ilyen volt nekünk is - azt ki tudtuk szűrni elöbb utóbb, és elment. Közülünk sok alapító tag van, és hála Istennek sokan kapcsolódtak be ezidő alatt.

    Én nem rontanám el a nyitottságot. Hiszen azután is lesznek hamis nicknevű kellemetlenkedő emerek, akiket a közösség, vagy a moderátor ki tud szűrni és eltávolítani. Hiszen ha soká nem kap választ a beszólásaira elmegy magától. Persze lehet, hogy ez csak a mi szerencsénk volt eddig.

    Jó volt eddig nyitottan, hiszen ha volt valami érdekes téma ami felmerült valahol mindig szóltunk a többieknek is. A sütis, fözős oldalakat meg különösen szerettük. Sajnálnál ha nem lenne ilyen többé.

    előzmény:
    NLC@fe (1)
    2009-06-04  14:31
  6. 2009. június 19. 15:12321.

    Aki rendet akar bontani, az rendet bont. A békés és verőfényes zárt topikikból majd kijönnek rendet bontani a nyilt topikokba a rendbontók, majd visszamennek a békés és verőfényes zárt topikjukba és békésen elbeszélgetnek arról, hogy milyen tökös gyerekek voltak.

    Nem egymás topikjában fognak összecsapni, hanem mindenhol máshol ahol lehet. 

    Nem legyen igazam.

     

    előzmény:
    Angyallány (320)
    2009-06-19  14:39
  7. 2009. június 19. 14:39320.

    Sziasztok!

     

    Huha! Milyen változások készülnek itt! Jó is, nem is!

     

    Nem jó: Igazából nem szerencsés az egész, mert ha látok egy érdekes címet és szeretnék 1x hozzászólni, akkor nem tudom a véleményem elmondani, mert ki vagyok zárva.

     Jó: de nem jobb, hogy ezzel kiszűrhetők a rendbontók.

     

    Én a kettőt egyesíteném: aki fórumot indít, az automatikusan legyen a fórum moderátora, s ha úgy látja, hogy rendbontó került oda, akkor azt kizárhatja.  A kecske is jóllakna, a káposzta is megmaradna. Nem?

     

    Üdv.: Angyallány

    előzmény:
    NLC@fe (1)
    2009-06-04  14:31
  8. Torolt_felhasznalo_733722
    Torolt_felhasznalo_733722
    2009. június 19. 13:18319.

    a legjobb amit kitalálhattatok.sokan neveztek engem házigazdának és sokan engem kértek mindig hogy tegyek rendet.persze ez mind priviben ment.nekem nem állt szándékomban bárkit is kirakni direcct de nagyon sokan kértek tegyek már valamit és mindig nekem lett szólva.a végén az lett a végeredmény hogy más topicon engem szóltak le.de igy viszont tényleg jobb a zárt topic redszer mert tényleg olyanok jönnánek akiket a cim érdekel és az a téma.minden bántás nélkül.

     

    csak megköszönni tudom magam és azok nevében akik látogatni fogják a topicomat továbbra is és örülni fognak a nyugodt beszélgetéseknek.

    előzmény:
    NLC@fe (1)
    2009-06-04  14:31
  9. 2009. június 19. 12:09318.

    Majndem 6 éve enelcézem. Soha nem szídott még senki úgy, sem a rokonomat, családomat, hogy ne tudjak túllépni rajta. Sőt, sehogysem szídták még. Vajon ez hogy lehetséges?

    Elmondom, úgy, hogy nem állok le barmokkal fröcsizni, csak azzal vitázom, akit a téma érdekel, és nem a szemétkedés. Asszem ilyen egyszerű. :)

     

    De természetesen azt csináltok amit akartok. :)

    előzmény:
    Liimo (317)
    2009-06-18  18:25
  10. 2009. június 18. 18:25317.

    Ha a te gyerekedet ocsarolna valaki folyamatosan, akkor valoszinuleg te sem tudnal ezen tullepni.

    Masreszrol pedig ha vegre letrejon a zart topik, akkor ujraeledhet a regi topikunk, es ujra irhatunk bele ugy, hogy senki mas nem olvashatja, csak mi. Turelmetlenul varom.

    előzmény:
    sercli (311)
    2009-06-18  11:57
  11. Torolt_felhasznalo_415317
    Torolt_felhasznalo_415317
    2009. június 18. 18:05316.

    Igy van sercli......

     

    Az NLC a tulajdonos itt, ok dontik el a szabalyokat......

     

    Vannnak akiknek zart osztaly kell, es vannak akiknek ott a helyuk (is).

    előzmény:
    sercli (311)
    2009-06-18  11:57
  12. 2009. június 18. 15:38315.

    Köszi  a  választ  .

     

    A többit  meg a  gyakorlatban meglátjuk..

    előzmény:
    Moderator_Cruz (314)
    2009-06-18  12:50
  13. 2009. június 18. 12:50314.

    Első felvetésedre:ez nem fordulhat elő,ui. a moderátorok továbbra is moderálhatják és moderálják az üvegtopikokat,ha úgy vesszük észre,hogy a topiktulajdonos ezt elmulasztaná,netán nyíltan lejárató céllal hozta létre.Akkor akár törölhetjük is.Az átüzengetést nem fogjuk jól tolerálni,ezt szerintem előre kijelenthetem.

     

    A másik kérdésedre:ez nem probléma,mert a már meglévő topikokat nem lehet majd zárttá tenni,azok maradnak úgy,ahogy eddig. 

    előzmény:
    Jasmyn (304)
    2009-06-17  20:26
  14. 2009. június 18. 12:47313.
    Kérj meghívást a zárt topikba,és akkor azt is olvashatod,meg a nyitottat is.
    előzmény:
    Jasmyn (312)
    2009-06-18  12:10
  15. 2009. június 18. 12:10312.
    Szerintem  meg  nem . akik  miatt  nézem  valószinű  a  zárt topikba irnak  majd. Az  eddigi   topik  meg  vegetál .
    előzmény:
    Mozdony (309)
    2009-06-18  11:40
  16. 2009. június 18. 11:57311.

    Marhaság. Nem szoktam rombolni, mégsem várom. Azt érzem, ez még egy kellék ahhoz, hogy nagyobb legyen az utálkozás. Klikkesedés....

    Soha nem értettem, mért nem lehet csak úgy simán átlépni azt, aki belerondít egy topikba....ez csak egy fórum, nem több.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
    2009-06-18  00:39
  17. 2009. június 18. 11:46310.

    No akkor mondom, mi történik akkor, ha egy zárt topik gazdája leiratkozik a fórumról.

     

    Tehát a kiindulás az, hogy egy zárt topikot a topik gazdáj és társtulajdonosai moderálnak.

     

    Ez azt jelenti, hogy az ezzel járó jogi felelősséget is vállalják a zárt topik elindítói. Ha például valakinek egy zárt topikban a személyiségi jogait sértik, akkor a topik gazdájának, társtulajdonosainak a felelőssége, hogy ezt eltávolítsa, ha jelzést kap erről. Ez csak egy példa, de a lényege az, hogy a zárt topik sincsen felügyelet nélkül, csak azt nem a moderátorok, hanem a topik gazdája és (ha vannak), a társtulajdonosa(i) felügyelik.

     

    Mi történik, ha azárt topik tulajdonosa leiratkozik a fórumról?

     

    Két eset lehetséges:

     

    1.

    Van társtulajdonosai is a topiknak, azaz nem marad felügyelet nélkül a topikgazda leiratkozása után sem. 

    Ilyenkor a topik megy tovább, mindenki folytathatja a beszélgetést.

     

    2. 

    Nincsen társtulajdonosa a topiknak, az egyetlen moderátori jogú tagja, a topikgazda pedig távozott a fórumról.

    Ebben az esetben a topik "zárolódik. Azaz a topik tagjai továbbra is olvashatják, ami benne szerepel, de hozzászólni már nem tudnak a továbbiakban.

     

    (Egy utolsó utáni lehetőség még van ilyenkor a topik újraélesztésére: ha ír a topik tagjai közül valamelyik a moderátornak,h ogy ő elvállalná a topik felügyeletét, és még nem tulajdonos máshol, akkor a moderátor meghívhatja őt a topikba társtulajdonosnak, és újra indítjuk a zárolódott topikot.)

    előzmény:
    Mozdony (306)
    2009-06-18  11:33
  18. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. június 18. 11:40309.

    a mar letezo topik ugyanolyan marad, irhatsz bele , nezhetsz ki belole recepteket

    nem ertem a problemadat

    előzmény:
    Jasmyn (304)
    2009-06-17  20:26
  19. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. június 18. 11:38308.
    bocs az elso hsz-ert , most ertem a vegere es latom , lesz szo rola
    előzmény:
    adrijan (305)
    2009-06-18  11:30
  20. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. június 18. 11:36307.
    "elet - halal ura , hatalmi kozpont " ez nem igen fenyeget , mert a tag elmegy , ha szadizzak .
    A kesobbi gyulolkodes - hat erre gondoltam
    előzmény:
    adrijan (305)
    2009-06-18  11:30
  21. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. június 18. 11:33306.

    Szerbusz 

    "nem tudja otthagyni" - ez azt jelenti , hogy ha egy indito abba akarja hagyni , akkor az a topik vegleges bezarasat vonja magaval ? Be kell majd jelenteni , ha demissio van ?

    előzmény:
    adrijan (305)
    2009-06-18  11:30
  22. 2009. június 18. 11:30305.

    Sziasztok!

     

    Már alig egy hét, és elindulnak a zárt topikok!

     

    Addig is folytatom a bemutatásukat, ma teszek fel újabb screenshotokat a blogra, meg itt mondok újabb információkat.

     

    Kezdjük egy nagyon fontos dologgal.

    Azt hiszem, már írtam korábban, de eddig még erre nem reagált senki, tehát ezt most külön is szeretném kiemelni:

     

    - mindenki 1 zárt topikban lehet majd tulajdonos vagy társtulajdonos

    - mindenki 1 félig zárt topikban lehet tulajdonos vagy társtulajdonos

     

    És nagyon fontos: ha valaki elindított egy zárt topikot, akkor azt már nem tudja majd ott hagyni, mert a továbbiakban ő vállal felelősséget a topik moderálásáért!

     

    Ezért fontos, hogy mindenki komolyan meggondolja, hogy milyen zárt topikot indít, mert ha később megbánta az elindítását, akkor már nem lesz módja arra, hogy kilépjen belőle (max. ha leiratkozik a fórumból...)

     

    ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ 


    És az indokok:

     

    1.

    Hogy fejenként mindenki összesen 2 topikban lehessen moderátor, annak több oka is van. 

     

    - Az egyik legfontosabb, hogy nem akarjuk, hogy a fórumban túl sok legyen a zárt és a félig zárt topik. Ezt azért akarjuk elkerülni, mert ha a zárt topikok kerülnének többségbe a nyílt topikokhoz képest, akkor ez lehetetlenné tenné a szabad fórumozást, mert minden megszólaláshoz engedélyt kellene kérni előbb, esetleg nem is lehetne látni a topikok tartalmát stb.

     

    Egyszóval az a cél, hogy maradjon egy használható, nyitott fórum, de mindenkinek lehessen egy zavartalan beszélgetést nyújtó magánkuckója is, ahova félrehúzódhat a bizalmas beszélgetésekhez.

     

     - de van egy másik oka is annak, hogy úgy döntöttünk, minden nick csak két topikot moderálhasson, többet ne. El akarjuk ugyanis kerülni azt a helyzetet,hogy valaki túl sok topikban legyen "élet és halál ura", mert így egyenlőtlenné válna a fórumozás gyakorlata. Aki sok topikban lenne moderátor, az tönkretehetné a fórumozását annak, aki meg kevés helyen moderál és mondjuk haragban vannak egymással. 

     

    A cél tehát nem az, hogy egyes "hatalmi központok" alakuljanak ki: ezzel a korlátozással mindenki a saját háza tája gazdája lehet, mint a valós életben. A saját lakásunkban megszabatjuk, hogy kit engedünk be és kit nem, de mások lakásaiban ezt már nem tehetjük meg.

     

    2.

    Azt sem véletlen alakítottuk ki, hogy miután valaki elindított egy zárt topikot, onnan már ne léphessen ki, azt ne hagyhassa a sorsára.

     

    El akarjuk kerülni ugyanis, hogy miután valaki elindított egy zárt topikot, két hét múlva meggondolja magát, kilépjen, és indítson egy újabbat. Aztán ugyanez egy hét múlva, aztán megint és megint... 

     

    Természetesen most sarkítottam, de az elve éppen ez a dolognak. Ha ugyanis valaki ezt megtehetné, akkor a szándékainkon felül elszaporodnának a zárt topikok a fórumban, ami megint csak a szabad beszélgetés gátja lenne.

     

    Ezért aztán úgy gondoltuk, legyen felelősség egy zárt topik elindítása. ha valaki úgy döntött, hogy indít egyet, akkor azt már ne hagyhassa ott csak úgy.

     

    Illetve egy módja van a zárt topik otthagyásának: ha leiratkozik a fórumról a topik elindítója. De egy következő hozzászólásban, mindjárt részletesen elmondom, mi történik a zárt topikkal, ha leiratkozik a gazdája a fórumról.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2009. június 17. 20:26304.

    Sziasztok!

     

    Nem biztos  , hogy olyan  jó  ötlet ez  a  zárt topik. Aki piszkálódni  akar  úgy is  megteszi. Igy lesz egy olyan zárt  topik , ahol a kekeckedők  bátran megirhatják akár a  sütisről  is a rossz  véleményüket. aztán valószinű  üvegfalú  lesz igy  reagálni ,megvédeni  magát  senki  sem tudja, de  az egész net   rajta  röhöghet.

     

    A másik   problémám ,én  3- 4 hetente irok ,ill töltök fel képet  pont  a  fent  emlitett topikba. Akkor ezek  után csak olvasgathatom, vagy  ha  teljesen  zárt  lesz nem  is   látom  recepteket  sem.Nem hiszem h  a  több ezer hozzászólót mind  ismeri a  topik  gazdája.

     

    Egyébként a  fórum szó jelentése nyilvános , ha  jól  tudom. Akkor  ezt  is meg  kell  változtatnotok ezek után.

     

     

    előzmény:
    NLC@fe (1)
    2009-06-04  14:31
  24. hus
    hus
    2009. június 15. 17:13303.

    Olyan rossz kislany lennek, hogy ki kell venni a hozzaszolasaimat ami ehhez a topikhoz  szorosan hozzatartozik?

    Igerem maskor nagyon fogok vigyazni, hogy ne tegyek rossz fat a tuzre.

     

    Meg egyszer szeretnem megkerdezni, hogy minden egyes nick nev  nyithat maganak zart es uveghaz topikot?

    előzmény:
    NLC@fe (1)
    2009-06-04  14:31
  25. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. június 15. 11:52302.

    kedves lenni!

     

    Fenyegethetsz bárkit bármivel, szájízed szerint - ha a rendőrséggel szeretnéd, akkor azzal.

     

    Tudod, az a helyzet, hogy éppen azok miatt kell a zárt topikot bevezetnünk, akik éveken át újabb és újabb nickneveken a többi fórumozót zaklatják, például a Sütik képpel, meg a Mit főzzek holnap topikokban. Valamiért ezek a mániákusok nem unják meg, és állandóan visszajönnek, és abban lelik örömüket, hogy a századik néven is csak mások külsejét, lakását, receptjeit ócsárolják.

     

    No de a zárt topikok remélhetőleg kifognak rajtuk - oda nem tudnak majd bejárni gyalázkodni, csak ha beeresztik őket. 

     

    Ha magadra vetted az előző soraimat, te tudod, miért tetted. Én pusztán kérdeztelek, te pedig válaszoltál, elég sajátos módon...

     

    A továbbiakban az ezzel kapcsolatos beszélgetést ebből a topikból törölni fogjuk, mert OFF lenne - természetesen ha a zárt topikokkal kapcsolatban van mondanivalód, azt szívesen fogadjuk továbbra is. 

    idézet:
    moder@tor (298)
    2009-06-13 00:05:57

    Tudod, az a helyzet, hogy éppen azok miatt kell a zárt topikot bevezetnünk, akik éveken át újabb és újabb nickneveken a többi fórumozót zaklatják, például a Sütik képpel,-re

     

     

    Kezdetben én is benéztem oda és én nem a zavaró nicken csodálkoztam annyira, hanem azon, hogy sokan svéd norvég, germán blogokból weblapokról vettek át sütemény képeket ,

    úgy mintha Ők sütötték volna. Még valami szöveges körítést is kanyrítottak hozzá hogy bezzeg mennyire kedveli a család. Lehet hogyha nagyon utánanéznénk az eredeti fordítását kapnánk?

    na én biztosan nem fogok sírni, ha téglaházba mennek is a főzök sütők.

    Nekem az a téma nem Fórum téma hanem blogoké .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_667563 (298)
    2009-06-13  00:05

Címlap

top