Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Havi kajapénz:-)))

Torolt_felhasznalo_256228
Torolt_felhasznalo_256228
Létrehozva: 2004. február 17. 11:01
Ki mennyit költ havonta kajára? Ha lehet bontsuk le egy före, igy könnyebben lesz összehasonlitható.
Nálunk 3 före 50 ezer megy el, tehát egy főre 16,000.-. Csak vacsora van, és hétvégén teljes panzió:-)))
  1. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. január 30. 14:08226.
    Hát mi idén kezdtünk spórolni, mivel lakást veszünk, erre minden rámegy. Tanácsot szeretnék kérni: Azok, akik irodában dolgoznak, és olyan helyen, ahol nincs lehetőség vagy idő megenni az otthonról hozott meleg kaját, azok mit visznek magukkal? A szendvicsből már nagyon elegem van, étkezni csak a céges büfében lehet, az nagyon drága. . . szóval olyasmi kellene, amit az íróasztal mellett megehetek, de nem kell melegíteni, és nem büdös, teintve, hogy ügyfelekkel dolgozunk, és nem lehet kajaszag. A másik az innivaló: A csapvíz bent ihatatlan. Reggelente viszek egy fél literes üveg teát, az elfogy délig, na és utána kezdődik a vándorlás a büfébe. . . van valami tippetek? Előre is köszi.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2005. január 30. 12:52225.
    Szia! Jó a Lidl, csak azért olvasd el az összetételeket. Pl. én nem veszek "gyorsérlelésű" dolgokat, ott abból sok van, és persze van sok műlé is. Viszont van 100% lötyi is, csak meg kell keresni a többi között. Pékáru, gyümölcs, zöldség, tisztítószerek, kávé, tea, csokik, ezek nagyon jó áron vannak és elég jók is. Fagyasztott zöldséget és friss husit is vettem ott, jó volt, jégkrémek is nagyon olcsók és amit ettem, fincsi volt. Valahányszor vásárolni megyek, a pénztárnál mindig meglepetés ér, mert ezresekkel többre számítok, mint amit a végén fizetnem kell. Az egyetlen "hátránya", hogy nem széles a választék, tehát ha valaki egy bizonyos márkához ragaszkodik, azt ott nem biztos, hogy megtalálja. Ja, gyümölcsjoghurtot ha veszel, nézd meg, mert a legtöbb fajta csak "ízű" és azok még műbbek, mint a darabosak. Van egy alacsony dobozos, ami viszont fini. Tojás, tej, ilyesmik is jók. Na, most jó reklámot írtam nekik, megyek, beszedem a jutalékot :)))
    előzmény:
    Clarissa04 (224)
     
  3. 2005. január 30. 11:09224.
    Sziasztok Lányok! Ha van tapasztalatotok, írjatok a Lidl-ről! Még nem volt lehetőségem ott vásárolni, de hallottam az áraikról, ami nagyon vonzó. Például az étolaj literje 120 forint. Érdekelnek a pozitív és negatív tapasztalatok egyaránt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_840098
    Torolt_felhasznalo_840098
    2005. január 30. 08:49223.
    Sziasztok. . . . emlékeztek még a táblázatra, mert sokan kéritek tőlem.
    A hely nem változott, de korszerűsíteni fogom a dologot, tehát amint végzek vele újat teszek fel. nekem is kell.
    A mostanit egy ideig nem írtam, tökbonyolult is lett első látásra. . .
    szóval a régi itt van.

    http://www. extra. hu/hexen/
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2005. január 5. 17:19222.
    A Plus szerintem olcsó, és jó minőséget forgalmaz. Az akciók is nagyon jók. A mosószert , és öblitőt , akciós áron szoktam megvenni a Plusban, sok jóminőségü élelmiszert is leáraznak időnként , igy lehet spórolni azon is. Az aznapi szavatosságu termékeket 50% -kal szokták leértékelni, máshol simán eladják rendes áron. ianiko
    előzmény:
    bezomi (221)
     
  6. 2005. január 5. 08:50221.
    De tudjátok, érdekes, hogy mikor kevesebb pénzem volt, akkor nem figyeltem így az árakat. . No ez nem azt jelenti, hogy rohanok ha valahol olcsóbb a tej. . . . . De a minőség, és az ár, ami fontos. . . Sokkal jobban jártam, hogy nem a x márkájú 4000 Ft-os cipőt vettem meg a fiamnak, hanem a leárazott FILÁT 5000-7000-ért. . . Bár cipőt nem örökölnek egymástól, mert azért annyit nem bírnak ki, de egy-két szezon az biztos. . . meg aztán kinövik. . A legnagyobb fiamnak most 47-es a legkisebbnek 28-as/3, 5 éves/ a lába. . . . Nincsenek kihasználatlan ruhadarabok. . . Épp ma olvastam a TESCO katalógusban, hogy a verhetetlen árak, ha valahol olcsóbbat talál, a különbözete dupláját adják oda. . Én találtam, a kéztörlőt tegnap vettem a Pluszban 79 FT/2 db, a Tescos pedig 88, - Igen jó fejem van ebben, és tudom az egész TESCO csak átverés. . egy-két árban verhetetlenek, de vigyázni kell a minőséggel, aztán máson pedig bőven behozzák a különbözetet. . Egyszer vettem a fáradtságot, és utána számoltam Pluszos árakkal. . Döbbenetes volt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. január 4. 21:46220.
    na ez az. . . engem azért megnyugtat, hogy közgazdászok bebizonyították ezt a tényt. Így legalább elmondhatom, hogy nem lógok ki a sorból. :DDD
    előzmény:
    kószáló (218)
     
  8. Torolt_felhasznalo_827623
    Torolt_felhasznalo_827623
    2005. január 4. 21:32219.
    Ez nagyon klassz! én képtelen lennék ennyiből kijönni! benne van a fogkrém, wc papír, szappan, mosószer, stb???
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_346467 (197)
     
  9. 2005. január 4. 21:24218.
    Á, persze! Ezt én is tapasztaltam: amikor még 90 ezerből éltünk ketten, akkor annyiból jöttünk ki, most kb. 120, most ennyit költünk el :)) És tuti, hogy kevesebből is meg lehet élni, mert a nővéremék havi hatvanból éltek ketten több évig. . . , de azért én nem bánnám, ha több lenne :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_741791 (217)
     
  10. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. január 4. 20:59217.
    ez full minden. Ha egy nagyobb bevásárlást csinálunk, akkor azt a következő napok 'kajapénzéből' vesszük el és addig költünk kevesebbet, amíg helyre nem áll az egyenleg.

    Igazából ez egy természetes folyamat. . . Az embernek minél több pénze van, annál többet költ. Vannak az úgynevezett szuperior és inferior javak ugyebár. . . . :)
    előzmény:
    kószáló (216)
     
  11. 2005. január 4. 20:10216.
    Háromezer Ft naponta két embernek csak a kaja, vagy full minden?
    Az egyiknek nagyon sok, másiknak elég kevés. .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_741791 (211)
     
  12. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. január 4. 19:40215.
    az én szüleim példáján is látom, hogy a nyugdíjasok csodákra képesek. Ezt nem cinizmusból mondom! De véleményem szerint ez a topik épp azért indult, hogy azok akik "nagylábon élnek" tippeket kaphassanak a spóroláshoz. :)
    előzmény:
    bezomi (214)
     
  13. 2005. január 4. 19:17214.
    No most gondolj a nyugdijasokra. . . Édesanyám egyedül él ugyan 60 ezer forint a nyugdija, de ebböl egy családi házat tart fennt, és télen ugyan csak 1 szobát füt, de 20000 FT a gázszámlájacsak a gáz. . . . . Ha 10000 Ftja marad a megélhetésére. . . . No és gondoljatok arra, ahol gyesböl és minimálbérböl élnek 3-4en. . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2005. január 4. 18:56213.
    Szerintem az összeg reális. Hát 40-50- ezer még ha 2 főre is , és esetleg főz is , nagyon ügyes. Én sem tudnék ennyi pénzből kijönni, 15 éves házt. vez. gyakorlattal, ha csak a szükség rá nem vinne. ianiko
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_741791 (211)
     
  15. Torolt_felhasznalo_789248
    Torolt_felhasznalo_789248
    2005. január 4. 18:34212.
    Nagyon trükkös panírmorzsát használtam minap, a kicsi husi is nagyra nőtt tőle. vagy verd addig a húst, amíg megdagad. . . Na, viccet félretéve, valaki már írta a szójatrükköt, de ha kiegyezik párizsikosárkával? (bőrrel a párizsi, attól a forró olajban felpöndörödik, abba tejföl, rá tojás, fedő alatt megsütni). Vagy a rakott krumpli, abba ugyan kolbász van, de az is hús. Vagy brassói. Ahhoz is kevesebb hús kell. Töltött káposzta, húsgombóc paradicsomszósszal. A csak húshoz nagy husi kell, sajnos.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_722649 (206)
     
  16. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. január 4. 18:05211.
    2 főre megy el. Mondjuk hozzátartozik, hogy a cégnél a büfé és a kajálda nem az olcsó kategóriába tartozik, ebédelni pl. 500 Ftnál kevesebbért nem tudok. :( (Nem azért mert sokat eszem! :)
    Esténként szoktunk vásárolni is, zsömi, tej, felvágott. . . .
    Dohányzom is, cigi kétnaponta 600.
    Na mind1, tudom, hogy nem élünk spórolósan sajna.
    amit leiw írt, több adagot egyszerre, valóban jó ötlet, csak épp kis lakásban élve még csak hely sincs egy normális fagyasztóra.

    Amúgy hónapokig írtuk a napi kiadásokat, hogy lássuk mire megy el a lóvé, így alakult ki a napi 3 rugó. Ez sok egyébként???
    A múltkor majdnem sógorom említette, hogy az ő felesége havi 40-50e Forintból kihozza a háztartást 2 főre. Sztem ez lehetetlen. (Jaj mit kapok én most ezért a fejemre. :))
    előzmény:
    ianiko (208)
     
  17. 2005. január 4. 17:44210.
    Szerintem erdemes egyszerre nagyobb adagot fozni, -fajlagosan olcsobb igy, -le lehet fagyasztani es meg idot is takaritasz meg vele. . . . szerintem le kellene ulnotok a szakacskonyvek ele es kikutatni a legolcsobb es egyben a legjobbizu leveseket es egyebeket. . . . meg lehet krealni ujfajta eteleket. . . . nezzetek meg az olaszokat a spagettijukkel, -minden napra masfele szoszt tudnak radobni, ami raadasul megcsak nem is paradicsomos. . . akar maradekbol is lehet valamit krealni. . . . emlekszem egy baratnom azt mondta hogy amikor o elvalt akkor o annyira kitanulta a sporolast hogy egy marek lisztbol es nehany krumplibol ket fogasos etelt csinalt. . . . meg kene kerdezni a nagymamatokat hogy hogy csinaltak. . . . akkoriban meg az etelek ize is jobb volt. . . . . . inditani kene egy topikot hogy penztarcakimelo etelek. . . . . . en kulfoldon elek olyan orszagban ahol meg mindig olcso az elelmiszer. . . . . ha magad fozol. . . . . de ha a melyhutott kesz etelt veszed akkor az isten penze nem eleg. . . . . . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2005. január 4. 17:26209.
    Mi öten vagyunk, két felnött gyerek, meg egy pelenkás 3 éves. Én otthon vagyok, van reggeli, ebéd, és vacsora. . Havonta egyszer, vagy kétszer megyek el nagyobb helyre, pl. TESCO-ba vásárolni, az 20 ezer max. . . . Nem a legolcsobb dolgokat veszem, de ami kell olaj, mosopor, mosogato, öblitö, pelenka. Eznkivül a Plussz-ba járok, ott egy bevásárlás min. 5, de inkább 9 ezer Ft. hetente kétszer megyek. hétfön és csütörtökön. . Ha Tesco. ba megyünk, azon a héten egyáltalán nem megyek boltba, vagy csak kenyér, tej. . .
    Az én férjemnek sem étel amiben nincs hus. . . . Vagy a levesben, vagy a föételben kell lennie. . Én pl. Ha veszek hust csontosat veszek, és kicsontozva a csontbol lehet jo kis levest csinálni. . . A hus mellé sok köretet készitek, pl sülthus mellé gombát, zöldséget, kukoricát rizzsel, igy kevesebb hus kell, és egészségesebb is. Imádják a fözelékeimet, tök, soska, burgonya, és emellé elkészitek gynagy adag pörköltet, amit kisebb adagokban lefagyasztok, és csak ki kell engedni. A legtöbb amit háztartásra költöttem az olyan 120 körül volt, most karácsonykor, de ebben sok ajándék is benne volt. Emellett vettem a fiamnak pulovet, nadrágot, bakancsot, és kb 10 ezer volt a gyogyszer, mert a kicsi tüdogyulladásban, és utána most bárányhimlöben is van. . . Nálunk a rezsi a sok, mert igen nagy lakásban élünk. . . . igaz egyéni fütéses, de télen ez igen huzos. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2005. január 4. 17:16208.
    Sziasztok!Malein a napi 3. 000. -ft -ot , hány főre költöd???Ketten vagytok v. többen???
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_907967
    Torolt_felhasznalo_907967
    2005. január 4. 16:25207.
    Egyenként eltűnedező szomszédok. . .
    Ritkuló kóbor állatok a környéken. . .
    :-)))

    Ha hajlandó dúsított ételt megenni, akkor rizseshús, ludaskása, pörkölt szója rásegítéssel.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_722649 (206)
     
  21. Torolt_felhasznalo_722649
    Torolt_felhasznalo_722649
    2005. január 4. 15:56206.
    na jó, de hogy spóroljon az, akinek a férje nem elégszik meg tésztával, spenóttal, gyümölcslevessel, stb. hanem húst-hússal kér? :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2005. január 4. 15:30205.
    Próbáld ki ezeket:)
    De mire megy el napi 3000, ha nem vásárolsz?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_741791 (204)
     
  23. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. január 4. 14:52204.
    Sziasztok. Érdekes ez a topik. Nálunk a büdzsé napi szintre van leosztva, napi 3000 ft-ot költünk kajára+bevásárlásra. Ez elsősorban abból adódik, hogy hétközben nem főzök itthon, hanem munkában kajálunk. Igazából mi is úgy tudjuk elkerülni a nagy kiadásokat, hogy nem megyünk bevásárlóközpont közelébe. De még így is havi 90 rugó a kiadás. Ez sok. :(
    Rá kellene szoknom a főzésre, de egyrészt nem erősségem :), másrészt munka mellet tanulok fősulin + angol középfokúra készülök.
    Szóval csak azt szerettem volna ebből kihozni, hogy én is szívesen várom az óccsó és gyorsan elkészíthető kajarecepteket. :)

    Ma kivételesen főztem, mert vizsgázom délután és nem dogozom, sült krumpli volt tükörtojással. :) nagyon fincsi! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2005. január 4. 14:01203.
    Sonka kockázva:)
    előzmény:
    Erika1977 (202)
     
  25. 2005. január 4. 14:00202.
    Tészta saláta:
    1 cs. tésztát kifőzünk, és amíg fő, elkészítjük a szószt: összekeverünk 1 kis tubusos majonézt, 1 ek. fokhagymakrémet, 2 doboz tejfölt, 1 ek. mustárt és ízlés szerint majorannát. Beleteszünk 20 dkg ( legolcsóbb! :-)) sonkát. Összekeverjük a leöblített tésztával, és a tetejét megszórjuk sajttal.
    előzmény:
    Erika1977 (201)
     

Címlap

top