Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

S.O.S. Fogfájás!

nyuszika01
Létrehozva: 2009. szeptember 6. 14:40

Sziaztok!

 

 

Próbatömés van a fogamban kb. 2 hete. Hétfő óta viszont iszonyatosan fáj ez a tömött fog, naponta szedek be kb. 7-8 szem fájdalomcsillapítót.. tudom, hogy ez sok, de semmiképp nem engedtek el a munkahelyemről egész héten, mostanra pedig teljesen kibuktam.A fogfájás napközben elviselhető lenne, de amint lefekszem és vízszintes helyzetbe kerülök, egyszerűen nem lehet elviselni a fájdalmat, így napok óta alig alszom 1-2 órát. Azt is csak akkor, amikor már teljesen kiütnek a fájdalomcsillapítók...pedig egyik sem gyenge.... (demalgon, cataflan, stb.) de már egyik sem hat.  Fogalmam sincs mit tegyek... holnap megyek a dokihoz, de már lasan ájulási szinten fáj... és nem merek több gyógyszert bevenni. Tudnátok ejánlani vmi házi praktikát? Jó lenne kicsit aludni....

  1. 2009. szeptember 8. 11:4133.

    Szia!

     

    Na, jobban vagy már? Mi van a fogaddal?

    előzmény:
    nyuszika01 (1)
    2009-09-06  14:40
  2. 2009. szeptember 6. 16:5232.

    Szia!

    Ne húzd tovább a dolgot,menj az orvoshoz! Azt a rengeteg gyógyszerezést meg hagyd abba azonnal,mert még a végén gyomormosásra is menned kell. Valamikor nekem is a próba tömés alatt gyulladás keletkezett,de mivel pici babám volt,a doki a szopiztatásra fogta, mint kiderült,ennek a felelőttlen lekoppintásnak köszönhetően halt el a fogam, és a gyulladásból tájog lett, tovább terjedtt az állkapocs csontra, műtét és fogkihúzás lett belőle. Szóval,inkább a fogad add mint az egészséged! Jobbulást kívánok!

    előzmény:
    nyuszika01 (1)
    2009-09-06  14:40
  3. 2009. szeptember 6. 16:2731.

    kocsival bő félóra, én viszont nem merek vezetni, mert nagyon szédülök vagy a sok gyógyszertől vagy a kialvalanságtól..... és a vőlegényemen kívül nincs más, aki el tudna vinni.. aki lehetett volna, azt megkérdeztem...

     

    előzmény:
    cell (29)
    2009-09-06  16:09
  4. 2009. szeptember 6. 16:1230.
    Nyuszika , nem akarlak idegesiteni de ha nagyon be van gyulladva rá húzódhat a csontra is és az eszelősen fáj, nekem már volt egyszer ilyen , mondjuk én nem húztam az időt hanem gerinctöréssel feküdtem fűzőben és nem lehetett megmozdítani engem az ágyról ezért nem mentem el de kijött hozzám az egyész fogorvosbrigád :-) nem volt jó modhatom de inkább mint hogy tovább szenvedj
    előzmény:
    nyuszika01 (1)
    2009-09-06  14:40
  5. 2009. szeptember 6. 16:0929.
    jobban fájna????? minéj annál hogy már majd megőrülsz szerintem is vedd ki a probatömést és ne egyél semmit hanem probáld kiöblögetni esetleg kiszívni egy picit , de legjobb lenne ha azonnal mennél egy maszekhoz vagy ügyeletre.....messze van az a megyeszékhely?
    előzmény:
    nyuszika01 (6)
    2009-09-06  14:52
  6. 2009. szeptember 6. 16:0328.

    Erre sajna nincs házipraktika, azonnal ki kellene szedetned a próbatömést, hogy a genny kiürüljön, mert csak súlyosbodik a helyzet. Ilyenkor a fájdalom már szinte elviselhetetlen, ne várj vele, menjetek el az ügyeletre még ma, kérd meg a dokit hogy szedje ki a próbatömést és tisztítsa ki, azonnal alább fog hagyni a fájdalom.

    előzmény:
    nyuszika01 (1)
    2009-09-06  14:40
  7. 2009. szeptember 6. 15:5527.

    Ha már beletettek egy ideiglenes tömést akkor valószínű, hogy nem akarta a doki kihúzni.

    Reméljük, hogy másik orvos sem akarja majd.

    előzmény:
    nyuszika01 (26)
    2009-09-06  15:46

Címlap

top