Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hüvely és gátplasztika

lea26
Létrehozva: 2009. október 7. 19:09

Műtét előtt állok, hüvely és gátplasztikát fognak csinálni.

Szülés után nem sokkal alakult ki méhsüllyedésem, ami egyre rosszabb lett.

Csináltam/csinálok intimtornát is, nem mondom hogy semmivel nem lett jobb, de nem annyira mint azt reméltem.És ahol intimtorna tanfolyamon voltam, ott is azt mondták hogy javulhat valamennyit de tökéletes sosem lesz ettől.

Kicsit félek a műtéttől, de ez az állapot is nagyon rossz ahogyan vagyok, úgyhogy nincs más választásom.

Tapasztalatokat várnék azoktól akiknek volt már ilyen plasztikája.

Közben az a kérdés is felmerült bennem hogy erre vajon azért van szükség mert szüléskor nem megfelelően lett összevarrva a gát?Ugyanaz a doki csinálja majd a műtétet akinél szültem anno, akiben amúgy nagyon megbízok és jó orvosnak tartom.....mégis felmerül bennem ez a kérdés is.

Azt mondta hogy vagy altatásban csinálja majd a műtétet, vagy gerincközeli érzéstelenítést kapok és úgy.Ezt majd az aneszteziológus fogja eldönteni.

MElyik a jobb verzió?Én a gerincközelitől picit tartok.

 

Elméleti szinten mindent elmondott a doki, nem azzal van a bajom, olyan hsz-eket várnék akiknek tapasztalata van, tehát saját élményről tud beszámolni.

 

Köszi mindenkinek aki ír.

 

Tudom, kényes téma, tehát írhattok akár privit is!!

 

  1. zoe
    zoe
    2011. november 16. 17:5259.

    Kedves lea26

     

    Sajnos én is ezzel a gonndal küzdök a második gyerek után mint te annó, azóta próbálkoztam alternatív úttal de nem vagyok egyáltalán elégedett.  Írnál légyszi hogy mik a tapasztalataid a műtéttel kapcsolatosan és utána. A konzervativ doki olyanokkal riogat hogy merev lesz utána és fájni fog a sex és hogy kiújul 5-10 év múlva. Bagyon köszönöm

    előzmény:
    lea26 (1)
    2009-10-07  19:09
  2. 2009. november 11. 11:5458.

    Sziasztok!

     

    Már itthonról írok természetesen, sajna akkor hétvégére nem jöhettem haza, csak hétfőn engedtek el, tehát pont egy hétig bent voltam.

    A vesegörcsök valószínűleg a katéter miatt voltak, gondolom valamit elszúrtak ott a felhelyezésnél, vagy nem tudom.....A lényeg hogy vasárnapig azt mondták vesemedence gyulladásom van, és kaptam is rá antibiotikumot infúzióban.Aztán vasárnap reggel eltávolították a katétert, és onnantól kezdve semmi bajom nem volt.

    Fájdalomcsillapítót kaptam, persze, anélkül létezni sem tudtam volna, szinte azon éltem, enni sem bírtam olyan görcseim voltak.

     

    Most amúgy jól vagyok, bár rendesen ülni még mindig nem tudok, csak olyan féloldalasan, próbálom kímélni magam aszerint ahogyan a doki javasolta, tehát semmi cipekedés, emelés, fizikai megterhelés.

     

    Hogy miért nem altattak végül nem tudom, hogy nekik volt-e ez így kényelmesebb, de rábeszéltek hogy akkor hamarabb gyógyulok majd, nem kell annyit az intenzíven lennem, és nem lesznek úgymond "mellékhatásai" a gerincközelinek, mint az altatásnak mondjuk a hányás ébredés után.Belementem, mert azt mondták ugyanúgy aludni fogok, csak nem mélyaltatásban, de ne aggódjak mert nem leszek ébren.

    Ehhez képest ébren voltam.

     

    Hogy maga a műtét hogyan sikerült még nem tudom, tehát hogy ezzel a süllyedés is megszűnt-e valóban, majd kiderül.

    előzmény:
    bambi13 (56)
    2009-10-30  19:41
  3. 2009. november 11. 11:3057.

    Remélem már jobban vagy! Nem hangzik túl jól a műtétes leírás, de ez gondolom vele jár. Most hogy vagy? Bent voltál egy hétig, vagy hazaengedtek előbb? Tényleg gyorsan gyógyulsz?

     

     

    Köszi, az eddigi tájékoztatást!

     

    előzmény:
    lea26 (55)
    2009-10-28  20:56
  4. 2009. október 30. 19:4156.
    Sziaaa!  Az nagyon jó, hogy túlvagy rajta, sajnálom, hogy fáj a sebed, nem kapsz valami fájdalomcsillapítót ? Vesegörcs???????????? Az is ezzel jár ?  Katétered van ? Hogyhogy mégsem altattak? Gondoltam Rád, remélem leveled óta megszűntek a fájdalmak, és sokkal jobban vagy . Jó légy , nagyon vigyázz magadra. !!!!!Szorítok , hogy hazamehesss
    előzmény:
    lea26 (55)
    2009-10-28  20:56
  5. 2009. október 28. 20:5655.
    Szia!

    És üdv mindenkinek aki esetleg még benéz.
    A kórházból írok, jól vagyok, tegnap volt meg a műtét.
    Simán ment, de nagyon fáj a sebem, és ezenkívül ma iszonyatos vesegörcseim voltak.
    Mégsem altattak, hanem epidurált kaptam plusz kábítottak mellé.Ennek nagyon nem örültem, mert szerettem volna mélyen aludni és nem tudni semmiről.Ez nem jött össze, félig kábult voltam csak, hallotam és láttam magam körül mindent.Persze ez így nem teljesen igaz, mert látni nem mindent láttam, mert a fejem előtt volt egy zöld akármi, hogy a lényeget ugye ne láthassam.De akkor is megviselt picit hogy nem úgy volt, mint amire készültem.

    Remélem hétvégére már hazamehetek.
    előzmény:
    bambi13 (54)
    2009-10-26  19:31
  6. 2009. október 26. 19:3154.
    Oké, nagyon várunk !  
    előzmény:
    lea26 (53)
    2009-10-25  21:13
  7. 2009. október 25. 21:1353.

    Jajj, nagyon aranyos vagy, köszi a biztatást.Fura de mostmár tényleg nem is azon izgulok mi lesz velem, hanem hogy itthon minden rendben legyen amíg nem vagyok itthon.Persze tudom hogy így lesz, jönnek segíteni a mamák is.

     

    Jelentkezem ha túlleszek a műtéten, lehet még bentről a kórházból, de lehet majd csak itthonról.

    előzmény:
    bambi13 (51)
    2009-10-25  19:27
  8. 2009. október 25. 19:2852.
    Bocsi : túlleszel :)
    előzmény:
    lea26 (1)
    2009-10-07  19:09

Címlap

top