Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kismamák oltása

leontin
Létrehozva: 2009. november 8. 20:07

Sziasztok!

 

Olyan kismamákat keresek, akik már megkapták a H1N1 influenza elleni oltást, vagy tervezik badatni.

Mi alapján döntöttetek? Mit javalsolt az orvosotok/nőgyógyászatok? Mikor kaphattátok meg az oltást?

A válaszokat előre is köszönöm!

  1. 2009. november 10. 13:4931.
    Bocsi,nem ide szántam
    előzmény:
    kriszta78 (30)
    2009-11-10  13:48
  2. 2009. november 10. 13:4830.

    Persze mindenki döntsön a saját belátása szerint.

     

    Érdemes elolvasni a Kiskanál által belinkelt cikket: szerintem kissé ellentmondásos,és a virológus is kimondja,hogy ez ÜZLET.

     

    Idézhetek én is belőle,de egyszerűbb elolvasni.

     

    MN: Kik most a fokozottan veszélyeztetettek?
    BGY: Úgy lehet összefoglalni, hogy az, aki nem bírja ki a 39 fokos lázat. Például szívbetegek, asztmások, tüdőbetegek, cukorbetegek, transzplantáltak, vagy akik allergia miatt immunszuppresszív gyógyszereket kapnak. Ez a szezonális influenzánál is így van, csak sokkal veszélyesebb egy világjárvány.
    MN: Mekkora valószínűséggel óv meg az oltás a betegségtől?
    BGY: A védőoltás nem jelent abszolút védettséget, csak a betegség súlyosságát és kockázatait tudja csökkenteni. Amikor a vírust belélegezzük, a légutak nyálkahártyáján rögtön elkezd szaporodni, ami ellen nem használnak az ellenanyagok, mert azok a vérben vannak. Az ellenanyagok a komplikációkat tudják megakadályozni, tehát hogy a vírus a véren keresztül eljusson a tüdőbe, az agyba. Aki be van oltva, az nem hal meg, persze egyébként sem önmagában az influenzában halna meg, hanem mert több vírus- és baktériumfertőzés együtt agyoncsapja a védekezőképességét. Ha valaki be van oltva, és influenzás lesz, akkor nem öt napig lesz 38 fokos láza, hanem csak három napig, vagy nem 39 fokos lesz a láza, hanem csak 38. Emiatt kellene a terhes nőket beoltani, mert a 39 feletti láz nagyon gyakran károsítja a magzatot.

     

    Én nem oltatok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2009. november 9. 12:4229.

    sziasztok

    beadattam kb. egy órával ezelőtt az oltást

    élek és virulok

    és nagyon megkönnyebbültem, és örülök hogy így döntöttem

    mindenki döntsön  maga, de én inkább hittem a szakembereknek és a tényeknek, mint a rémhíreknek és az összeesküvéselméleteknek...

    de tényleg mindenkinek szíve joga úgy dönteni ahogy akar

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_468834
    Torolt_felhasznalo_468834
    2009. november 9. 12:3328.
    De, teljes vírust tartalmaz az oltóanyag, de ez nem azt jelenti, hogy nem elöltet. Ez gyártástechnológiai kérdés, nem hasított (ún.split) vírust tartalmaz, hanem a teljes vírustörzset.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_501676 (26)
    2009-11-09  12:05
  5. Torolt_felhasznalo_501676
    Torolt_felhasznalo_501676
    2009. november 9. 12:0827.
    Ami pedig a vitaminokat illet. A vírust nem érdekli. Én azóta vagyok nagy oltás-párti, amióta néhány évvel ezelőtt, az egyébként egészséges, fitt szervezetemet ledöntötte 2 hónapra egy 'hagyományos' vírusból kialakult tüdőgyulladás.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top