Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Csillivilli lakótelep

Torolt_felhasznalo_789296
Torolt_felhasznalo_789296
Létrehozva: 2009. november 29. 17:13

Most értünk haza a sétából, egy közeli lakótelepre járunk a kutyával. Mivel ilyenkor már korán sötétedik, észrevettük, hogy már nagyon sok lakásban kitették a karácsonyi égőket. Azaz az erkélyre meg az ablakba. Azon tűnődtünk, hogy ennek mi az oka. 

 

Érdekelne, hogy aki lakótelepen lakik, mi értelme van ilyen villogó, zenélő, színes, csillivilli égőket kitenni, hiszen senki sem látja, senki sem figyeli, csak eszi az áramot két hónapon keresztül. Akik benn vannak, nem látják, nem nézik, akik kinn vannak, nem figyelik. 

 

Elképzelem a párbeszédet, Kovácséknál kinn az égő, villog. Szabó megjegyzi a feleségének:

- Te Gizi, a Kovácséknak villog, a miénk meg csak ég...

- Nem baj, Apjuk, majd jövőre a miénk is villogni fog...

 

Szerintem ilyen szinten mozoghat. Ha a szomszéd kitesz egy mászó Mikulást, a másik szomszéd kitesz kettőt, a harmadik egy hosszabbat, a negyedik egy létrásat, az ötödik pedig mindent.

 

 

Nem baj, nem erről van szó, meg én is nagyon szeretem a karácsonyt, de egy jellegtelen lakótelepen, a nyolcadik emeletre biztosan nem tenném ki az égőimet.

 

 

  1. Torolt_felhasznalo_789296
    Torolt_felhasznalo_789296
    2009. december 4. 17:25376.

    A topik témája még mindig nem az izlés, nagyon nem!

     

    Mert azért azt nehezen hiszem el, hogy azon a lakótelepen baromira mindennapos lenne, hogy az ablakon dobják ki a véres vattát, vagy a kakis pelenkát.

     

    Senki nem mondta, hogy mindennapos, de előfordul, jellemző. Nem kell idekeverni az állatokat, mert elég valószínűtlen, hogy viszi magával és az erkély alá elejti a dolgokat, amiket a kedves lakók dobálnak ki az ablakukon. 

     

    Látom, nehezen tudod megérteni, vagy elfogadni, de nem értem, miért visel meg annyira, hogy kidobják az ablakon a szemetet???? Olyan képtelennek tartod és keresed rá a kifogásokat, hogy most már érdekel, hogy mi az oka ennek.

    előzmény:
    funnylady (375)
    2009-12-04  15:23
  2. 2009. december 4. 15:23375.

    Tudom, hogy vannak olyan emberek is, amit mondasz. De én a saját szememmel láttam, hogy nem egy lakótelepen a konténer mellé teszik le a szemetes szatyrokat, pláne hét végén, amikor sokkal többen vannak otthon, több szemét is gyűlik össze, és nem jönnek üríteni a konténereket, majd csak hétfőn.

    Ilyenkor sok-sok helyen a konténer mellé is leteszik a szemetet, és bizony a kutya ösztönösen odamegy, kutakodik, hiszen tele van mindenféle szaggal, amit ő meg akar vizslatni. Ilyen a természete, és ez nem baj.

    A baj ott van, hogy a gazdi vagy nem veszi észre, vagy nem akarja észrevenni. Vagy nincs is ott a gazda, nem látja, hogy mi történt.

    Mert azért azt nehezen hiszem el, hogy azon a lakótelepen baromira mindennapos lenne, hogy az ablakon dobják ki a véres vattát, vagy a kakis pelenkát.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_789296 (373)
    2009-12-04  14:49
  3. 2009. december 4. 15:18374.

    Nem tudom, hogy milyen az összetétel, mert én sosem laktam ott. Ismerősöm igen, nem most, vagy 10 éve, de nem faggattam ki, meg talán ő maga sem tudta.

    Lakótelepen laktam, tudom, hogy nagy volt már régen is a különbség a Havanna hátrányára.

    Gondolom, hogy egy olyan helyen, ahol a szegényebb réteg él, ott a sok ezer ember között bizonyára van munkanélküli is. Nem tudom, hányan, hány évesek stb...

     

    Mint ahogy Te sem, és Greppi sem tudja. Így a munkát sem tudom szétosztani köztük. Bár sejtem, hogy azon a környéken nem tudnak annyit fizetni, hogy valaki elvállaljon egy 24 órás ügyeletet minden lépcsőház előtt.

     

    De amiket Te itt tanácsolsz, az mind rendben is lenne, kivéve, hogy a topic nem erről a témáról indult, hanem a lakókról, akik az ablakukba ki mertek tenni olyan díszítést, ami másnak nem biztos, hogy tetszik.

    Én meg erre azt mondtam, és fenntartom a véleményem, hogy ízlésbeli kérdésekben soha nem lehet közös nevezőre jutni, mert ami nekem szép, az másnak nem, ami nekem giccs, az másnak nem és sorolhatnám.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_675401 (371)
    2009-12-04  14:43
  4. Torolt_felhasznalo_789296
    Torolt_felhasznalo_789296
    2009. december 4. 14:49373.

    Ha valaki a két szemével látja, hogy az emeletről repül ki éppen valami, mert mondjuk pont odanéz és látja, akkor miért kell a kutyára fogni, hogy kiszedte a konténerből???

     

    Azért az izgatna, hogy hogyan is ér fel egy kutya egy zárt, olyan kukát, ahova még mondjuk nekem is nyújtozkodni kell, hogy kinyissam.

     

    Elhiszem, hogy rossz érzés elfogadni azt a tényt és hihetetlennek is tűnik, hogy vannak ilyen emberek. Én sem hittem el, amikor két óvszert szedtem ki a kutya szájából, hogy amit a kezemben fogok, az tényleg az, amit látok.

    előzmény:
    funnylady (370)
    2009-12-04  14:37
  5. Torolt_felhasznalo_789296
    Torolt_felhasznalo_789296
    2009. december 4. 14:45372.

    Ez minden, amit sikerült leszűrni?

     

    Azt viszont még mindig nem hiszem el, hogy ha valaki csinál valamit, teljesen lényegtelen, hogy mit, akkor a végeredményben nem látszik az adott tevékenységhez való hozzáállása. 

    Meglátásom szerint ha ránézek valamire, akkor látom, hogy aki csinálta, mennyire érezte fontosnak, hogy a saját megelégedésére csinálja azt a valamit és ne azért, hogy megmutassa másoknak, ő is képes rá, nála is kinn vannak adott esetben azok az égők. Ha ezt nem vagy képes megérteni, csak azért is ellent akarsz mondani, akkor tedd. Valahol legbelül viszont tudod, hogy igazam van, de könnyebb azt mondani, hogy hülyeségeket beszélek, könnyebb kiragadni két szót, egy mondatot és azon lovagolni, mint végre belátni, hogy az elvégzett munka tükrözi az ember hozzáállását.

    előzmény:
    kysslina (350)
    2009-12-04  04:14
  6. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. december 4. 14:43371.

    evente 10 x jartam korbe a folde vagy 20 evig

     

    te irtad ott munkanelkuliek vannak

    mehetnek akkor takaritani, kapnak segelyt

     

    előzmény:
    funnylady (370)
    2009-12-04  14:37
  7. 2009. december 4. 14:37370.

    Erre csak azt tudom mondani, hogy MINDENHOL találsz ilyet is, olyat is.

    Ha tényleg van tapasztalatod, és nemcsak beszélsz valamiről, akkor nem is kellene ezt külön mondani Neked.

     

    Én Tudod, mit teszek? Ha valami nem tetszik, akkor többet nem megyek oda. De nem is fogom megideologizálni a dolgot, mert attól sem nekem, sem azoknak nem lesz jobb, akik ott és úgy élnek. 

     

    A sok segélyből élő nem a Havannán lakik különben. Amire Te gondolsz, az egy egészen más helyzet, más közeg. A Havannán maximum napi 10-12  órát, vagy még többet dolgozó embert találsz, vagy nyugdíjast. Nekik bőven megvan minden indokuk arra, hogy a pityipalkó által elhajigált szaros papírzsebkendőt vagy a kutyák által szétszedett szemetes szatyrot nem fogja pityipalkó helyett szedegetni.

     

    A többi már vagy elment onnan, vagy kirakták, mert nem tudta fizetni a lakását.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_675401 (369)
    2009-12-04  14:00
  8. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. december 4. 14:00369.

    hitel karacsonyra

    nem ismeros?

     

    unalmas a kosznak szarnak nincs gazdaja

     

    sok segelybol elo miert nem takarit? a szemetelo miert nincs szarra buntetve?

     

    mitol van nyaron 150000 vizesdoboz eldobalva minden hetvegen a margitkas szigeten?

     

    ahogy utazol keletfele ugy szutykosodnak az orszagok

    ez vita targya lehet?

     

    előzmény:
    funnylady (368)
    2009-12-04  13:49
  9. 2009. december 4. 13:49368.

    Egyedül te beszélsz az egész országról. Akik benne élnek, tudják, hogy van ilyen is, olyan is. Semmi sem igaz úgy, hogy az "egész ország".

    Ha ennyi bajod van vele, akkor mégis minek foglalkozol mégis állandóan ezzel az országgal?

    Mindig ide lyukadsz ki, akármilyen téma is legyen. Mazochista vagy?

     

    A nagy eszem-iszom... Hát megnézem én azt az embert, aki elvesztette a munkáját, családja van, és nagy eszem-iszomra futja. Örül, ha kifizet mindent, nemhogy traktákra jusson.

    De ilyen réteg is van, méghozzá mindenhol, nemcsak ebben az országban...

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_675401 (367)
    2009-12-04  13:33
  10. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. december 4. 13:33367.

    a nagy eszem iszom mert unnepre ugy jarja

     

    jo akkor ezt hagyjuk

    tolem igazan terdig jarhat az orszag a szemetben

     

    előzmény:
    funnylady (366)
    2009-12-04  13:27
  11. 2009. december 4. 13:27366.

    Ismered Te a Havanna lakótelepet? Nem hinném, mert ha csak egyszer is jártál volna arra, vagy ismernél onnan embereket, nem írtad volna ezt.

    Akinek munkanélkülije van, az örül, ha a panel rezsijét kifizeti. Aki még azt sem, azt elképzelheted. De aki a "legjobb" helyzetben van, és rendesen dolgozik, az sem egy gazdag ember lehet, mert ha az lenne, már elköltözött volna onnan.

     

    Honnan a bánatból fizetnének ki állandó őrt? És mégis hányat? Mert egy lakótelep nem 3 házból áll, hanem mondjuk 33 házból.

     

    Arra nem is reagálok, hogy azt írod: dínom-dánom. Mi? Az, hogy feltesz az ablakára egy égősort?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_675401 (365)
    2009-12-04  12:43
  12. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. december 4. 12:43365.

    mar irtam

    annyi ember csak kitudna fizetni ort

    ha nem lenne jo nekik a koszban elni

    es dinom-danomozni mert unnep van

     

    eleg munkanelkuli van, segelyt is kapnak, lenne kikkel takaritatni si

    kulon penzbe se kerulne

     

    de nyilvan nincs igeny a tiszta orszagra

     

    előzmény:
    funnylady (364)
    2009-12-04  12:35
  13. 2009. december 4. 12:35364.

    Mert ahhoz az agyakban kellene először rendet tenni. Amíg sok ember azt mondja: az utcán vagyok, tároló nincs a közelben, hát dobom el a szemetet... addig nem tudsz rendet tenni, mert mindig arra jár majd egy "kedves" hasonló gondolkodású.

    Azt sem választhatja meg egy panel lakás tulajdonosa, hogy ki legyen a szomszédja, és egy olyan helyen, ahol sok száz család él együtt, ott mindig találsz olyat, akinek ilyen sekélyes a gondolkodása.

    De ki tudja? Lehet, nem is az szemeteli össze az utcát, aki ott lakik a házban, lehet, hogy egy éppen arra járó.

    Nem tudhatod.

    Zárt helyen tudsz rendet tenni, és tudsz figyelni a többiekre is. Közterületen nem, hacsak nem állsz ott őrt a nap 24 órájában.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_675401 (361)
    2009-12-04  11:48
  14. Torolt_felhasznalo_772920
    Torolt_felhasznalo_772920
    2009. december 4. 11:56363.

    A topikod eleve hülyeség. Egyszer azt irod senki nem látja akkor minek.

    Ha nem látná senki,te sem láttad volna és nem tudtál volna erről fórumozni ,Nem????

    Eszed???

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_789296 (1)
    2009-11-29  17:13
  15. 2009. december 4. 11:50362.

    Én is lakótelepen lakom és imádom, hogy este a kutyával nem az unalmas szürke utcán ballagunk, hanem én közben nézegetem a fényárban úszó ablakokat és erkélyeket.

    Itt is vannak szépen és csicsásan, giccsesen, túlzóan díszített lakások, de ettől függetlenül jó kis változatosságot hoz a szürke hétköznapokba.

     

    Személy szerint én nagyon szeretem. A hétvégén mi is kirakjuk az egyre növekvő égőmennyiségünket. 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_789296 (1)
    2009-11-29  17:13
  16. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. december 4. 11:48361.

    azt irtad nem lehet a tisztasagot elerni

     

    miert is?

     

    mashol is elerik

     

    előzmény:
    funnylady (360)
    2009-12-04  11:45
  17. 2009. december 4. 11:45360.
    Egy szóval sem mondtam azt, hogy Európa minden lakótelepe koszos. Ahogy remélem, Te sem mondod azt, hogy csak magyar telep lehet koszos.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_675401 (359)
    2009-12-04  11:17
  18. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. december 4. 11:17359.

    igazad is lenne

    ha europa minden lakotelepe koszos lenne

    akkor okay, nem lehet tenni ellene

     

    előzmény:
    funnylady (357)
    2009-12-04  10:47
  19. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. december 4. 11:05358.

    jajj, dehogy akarom én greppit meggyőzni barmiről is!!   csak egyszerűen szólva én is letettem a garasomat, elmondtam a véleményemet a témaról....

    és mivel szó szerint viccesnek (és ebben most tényleg semmi pejoratív vagy cinikus él nincs!) talalom, hogy valaki ilyen piti dolgon akad ki és ilyen .... khmmm..... érdekesen latja a vilagot... szóval gondoltam, elhumorizalom egy kicsit az ügyet ..... mert kb ennyit is ér, nem?  

     

     

    előzmény:
    MissVinke (355)
    2009-12-04  09:34
  20. 2009. december 4. 10:47357.

    Greppinek 1-2 kivételtől eltekintve senki sem akarja fejét venni, csak aki élt/él lakótelepen, az tudja, hogy bármennyire szeretné, bármennyit próbál a maga eszközeivel tenni, nem tud arra hatni, hogy egy KÖZterület tiszta és szemétmentes legyen.

     

    Egy lakótelep nyitott, ott aki arra jár, arra van bízva, hogy eldobja a szemetét, vagy keres egy szemetest, amibe teszi. Ahogy arról sem sokat tehetnek a házban lakók, ha a konténerek megtelnek, a fölös szemét a konténer mellett landol szatyrokban, és az arra járó kóbor kutyák szétszedik.

     

    Egy zárt helyen megvalósítható, hogy összefognak az ott élők és rendet tesznek rendszeresen. Egy nyitott helyen nem.

     

    Ettől van a furcsa kontraszt, hogy szemét van eldobva az utcán, de a lakásokban égnek a karácsonyt jelző izzósorok, díszek stb.

     

    Greppivel legtöbben azon vitatkozunk, hogy mitől rossz dolog a lakásomban úgy díszíteni, ahogyan én szeretném, és mért baj, ha megteszem.

    Azt most nem részletezném, hogy sokszor került ellentmondásba, de egy vita hevében van ilyen, nem baj az, csak nem árt eldönteni, hogy mi is az igazi véleménye.

    előzmény:
    MissVinke (356)
    2009-12-04  09:37
  21. 2009. december 4. 09:37356.
    Teszem hozzá, én is panelban élek, és én is díszítek.
    előzmény:
    MissVinke (355)
    2009-12-04  09:34
  22. 2009. december 4. 09:34355.

    Értem én, hogy ti mit nem értetek. Ezért írtam, hogy ha az elején konkrétabban fogalmaz, nem alakul ez az egész beszélgetés így.

     

    Azt meg, hogy nem találja helyénvalónak egy panel díszítését... jajj, hogy is fogalmazzak?

    Nem állíthatom, hogy nem érdekel a téma, hisz itt vagyok és próbálok veled épkézláb mondatokban társalogni, de annyira nem izgat, hogy pálcát törjek Greppi felett miatta. Jajj, ez sem jó megfogalmazás így, mert izgat, de nem akarom meggyőzni őt a magam igazáról. Egyrészt, mert miért kellene (Sosem voltam jó meggyőzésben. Talán azért, mert úgy látom, mindenki gondoljon, tegyen azt, amit akar, egészen addig, míg a környezetében élőknek ezzel kárt nem okoz), másrészt, mert látom, hogy úgyis lehetetlen. 

    És lehetetlen küldetésre nem vállalkozunk. Az csak idegeskedést szül. És mint tudjuk idegeskedni annyi, mint mások hülyesége miatt magunkon bosszút állni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_548349 (353)
    2009-12-04  09:16
  23. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. december 4. 09:29354.

    a grepi azt vazolta

    hogy mocskon elo emberek diszitik a hazakat

    ergo teljesen rendben a mocsok, es meg unnep elott se kepesek rendet tenni, ha mar unnepelnek

     

    szulnapi tortat se teszunk fe egy kopkodo kocsma szintu asztalra

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_548349 (353)
    2009-12-04  09:16
  24. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. december 4. 09:16353.

    nemtom.... 

     

    igen, mi (én) is értjük sőt latjuk is a kontrasztot. nekem is szinte faj, ha szemetet, mocskot, kutyakakit latok az utcan. ebben egyetértünk greppivel. felhaborító, undorító, egészségtelen.

     

    DE.

    nekem az jött le ebből a topikból, hogy greppi nem a szemetelés ELLEN agal! nem azon akadt ki, hogy basszus, képzeljétek, tegnap egy véres tamponba botlottam kutyasétaltatas közben...!

    hanem ő kvazi leszólta a lakótelepieket, hogy ilyen szemetes környéken hogy merészelnek, hogy van képük kivilagítani, feldísziteni az erkélyöket, ablakukat.....

     

    mi azt nem értjük, hogy a két dolognak mi köze egymashoz???!!!   

     

    olvasd csak el mégegyszer a topiknyitót.   

    előzmény:
    MissVinke (352)
    2009-12-04  09:05
  25. 2009. december 4. 09:05352.

    Jó reggelt kívánok!

     

    Három napja olvasom a topikot, és most érett meg az elhatározás, hogy idebiggyesszek pár sort.

     

    Előljáróban annyit, hogy én imádom nézni az esti séták alkalmával a világító ablakokat. Egész kislány koromtól karácsony közeledtével ez volt a program az Édesanyámmal, hogy séta közben számolgattuk, hány ablakban jelentek már meg. 

     

    Én érteni vélem, hogy Greppi mit szeretne mondani. 

    Nem a díszítés, és nem a panel ami zavarja, hanem az a hatalmas kontraszt, amit a szemetes előkert és az égőfüzér jelent.

    Kár, hogy ez nem mindjárt az első hozzászólásából derült ki.

    Tény, hogy sokatoknak az bántja a szemét, ahogy ezt megfogalmazta. Valóban egy kicsit, talán nem is kicsit, csücskösre sikerült.

    Azért azt be kell lássátok, hogy a világító ablakok, mégjobban felhívják a figyelmet a környékre. (Gondoljatok csak arra, hogy egy hófehér bőrű ember feketében még sápadtabbnak tűnik, egy ducinál pedig a nagyon szűk ruha még inkább előhozza a párnácskákat.) Ez persze nem azt jelenti, hogy aki valamilyen oknál fogva erre a bizonyos lakótelepre kényszerült, ne lehetne rendes ember, és ne díszíthetne.

    Nem ismerem azt a környéket, a fővárost se nagyon, és csak a leírtakból sejthetem, hogy hányan is laknak ott egy-egy lépcsőházban. És tény, hogy egy 60 lakásos házban nehezebb megtalálni a bűnöst, és nehezebb a közösséget rávenni a tisztaságra, esetleg egy közös takarításra. De az is tény, hogy az izlésről vitatkozni kár. Mert az igazán puritánul egyszerű és még a Holdról is látható díszítés között azért van néhány fokozat.

    Talán, ha Greppi az elején konkrétabban fogalmaz, ez az egész vita nem fajul idáig.

     

    Mosolygósan várjátok a Mikulást! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_789296 (1)
    2009-11-29  17:13

Címlap

top