Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kezdjuk ujra

kriszmam
Létrehozva: 2010. január 19. 16:10

Nekem nagyok hianyzik a topikunk, hianyoznak a topiktarsak, a baratsagok es beszelgetesek. De ahova a kedvenc topikom (Izrael) jutott, abban nincs kedvem reszt venni.

Kerlek benneteket hogy kezdjuk ujra, teremtsuk meg a regi meghitt, bensoseges hangulatot. Beszelgessunk politikarol, oromeinkrol, banatainkrol, gyermekekrol, unokakrol es mindenrol, ami foglalkoztat bennunket. Nem fontos hogy mindenben egyetertsunk (nem vagyunk egyformak) de a sertegeteseket, meg es beszolasokat lehetoleg mellozzuk. Mindenkit idevarok, aki nem bomlaszto szandekkal akar kozenk jonni. Remelem sikerul ujra egymasra talalnunk.

  1. 2017. december 22. 08:4530251.

    Szervusztok, jó reggelt! 


    Nálunk ma az ajándékok vásárlása a legfontosabb napirendi pont, nemsokára indulunk (nem sok) pénzt költeni, hogy minél nagyobb örömet szerezzünk egymásnak. 


    Mesélés most sem lesz, valahogy értelmét vesztette, majd meglátom, hogy csendesebb órán mit kaparok össze az elmúlt napok cseppet sem érdekes történéseiből. 


    Addig is jöjjenek a tegnapi fotók a régi utcánk és a Ben Gurion sugárút kereszteződésénél álló fenyőfáról, a dekorációról és a hangulatról.


    A képek címe: Ünnepvárás Haifán, békegalamb-hanukia, azaz a kilencágú gyertyatartó és ismerős helyek - egyeseknek! 


     

    előzmény:
    *Szigal* (30250)
    2017-12-21  22:53
  2. 2017. december 21. 22:5330250.

    Azért is holnapra hagyom, csakis azért az "általában" szóért. És mert se erőm, se időm, meg aztán minek is? 


    Na jó, kifújtam a mérgem, és igyekszem pótolni az elmaradt "meséket", amelyek végső soron senkit sem érdekelnek. Azt is, amit október óta halogatok. A többi ide leírt szót pedig töröltem, mert emlékszem valaki intésére, aki azt mondta, hogy "sohase mondd, hogy soha"…


    Pontosan azt a stb, stb-t kellett volna elmesélned. A "meglesz" sem hangzott vajmi meggyőzően. 


    Olyan szabadnak érzem magam azóta, amikor egyszer elhatároztam, hogy megfogadom Édesanyám intelmét, mely szerint az "ünnep nem bottal jön". Nem attól lesz szép a karácsony, vagy bármelyik ünnep, hogy főzünk, sütünk, takarítunk, majd hullafáradtan elomlunk a fehér asztal mellett, hanem csakis attól, ami a szívünkben és a tekintetünkben van, ha  szeretteinkre nézünk. Igaz, ehhez nekem is meg kellett öregednem. Így döbbenek rá a soha nem pótolható veszteségeimre, amit a túlhajszolt ünnepvárás okozott annyi éven át. Most már tényleg mindegy. 


    Jó éjszakát! 

    előzmény:
    tanaria (30249)
    2017-12-21  21:41
  3. 2017. december 21. 21:4130249.

    Szervusztok!


    Köszönöm a Laci nevében is. Majd átadom.


    Amit megtehetsz ma, ne halaszd holnapra, mert általában teljesen elmarad. Ha sok mesélni valód van, mesélj. 


    Nekem most nincs. Takarítottam, vásároltam, a Zoltánék részét mŕr megsütöttem. Stb, stb. 


    Igen, úgy tűnik, ki kell majd vizsgáltassam magam, mert valami elromlott. Meglesz.


    Jó éjszakát!

    előzmény:
    *Szigal* (30247)
    2017-12-21  12:26
  4. 2017. december 21. 15:5230248.

    Ismét a topikon, utazás közben, éppen reflexológiára megyek. 


    Tanaria középső fiára gondolok: nagyon boldog születésnapot kívánok neki és minden jót, mert megérdemli!



    Jövök, amint tehetem.

    előzmény:
    *Szigal* (30247)
    2017-12-21  12:26
  5. 2017. december 21. 12:2630247.

    Szervusztok!


    Nahát, megint kimaradt egy napunk, de nem baj, nemsokára bepótolom, bepótoljuk (?), hiszen rengeteg mesélni valóm van, remélem nektek is!!!


    Most csak nagyon röviden, de még hosszú a nap és lassan mindenre sor kerül. 


    Egyelőre annyit, hogy jól vagyok és mindenkit szeretettel üdvözlök; Tanaria, neked azt üzenem, hogy nem ártana egy szélesebb körű kivizsgálás.


    Alsórákosi-Marikának köszönöm, hogy érdekes információkat oszt meg az FB-n, bár, ami azt illeti, itt is tehetné… 


    Margaret-Marika, tudom, hogy olvasol, de ugye jól vagy???

    előzmény:
    tanaria (30246)
    2017-12-19  11:59
  6. 2017. december 19. 11:5930246.

    Mert, egyszerűen megzavar a sok szabály, amelyekkel régebb nem foglalkoztam. Csak jött, nem kellett meggondolnom.


    Hát, a múlt héten volt egy kis gondom a gyors pulzussal meg a vérnyomásommal. Most már jobban vagyok.


    Tudod, gondolatban veletek vagyok.

    előzmény:
    *Szigal* (30244)
    2017-12-19  08:17
  7. 2017. december 19. 09:0130245.

    Már a buszból. Mit is jelent az a "voltam már jobban is"? Esetleg részleteznéd? Remélem semmi komoly. 

    előzmény:
    tanaria (30242)
    2017-12-18  16:33
  8. 2017. december 19. 08:1730244.

    Jó reggelt!


    Jól kezded a napot, de ha már javítás, akkor miért nem egy szó, kötőjel nélkül? Szerintem, persze. 


    Indulok Klárikához és ugyanolyan rosszul aludtam, mint 31 évvel ezelőtt. Utána elmegyek a temetőbe, ugyanis a mai kezelést lemondták, betegség miatt, és ugye? Ez a sorozat is jól kezdődik…


    Elviselhető napot kívánok! 

    előzmény:
    tanaria (30243)
    2017-12-19  07:43
  9. 2017. december 19. 07:4330243.

    Jó reggelt!


    Javítás: ...-boltban.

    előzmény:
    tanaria (30242)
    2017-12-18  16:33
  10. 2017. december 18. 16:3330242.

    Szép napot, estét!


    Zsúfolt ez az ünnepvárási időszak. Ráadásul, voltam már jobban is...


    Tudd, hogy mindent elolvasok, nem is egyszer.


    Nagyon köszönöm mindkettőtöknek a budapesti karácsonyi-vásári sétát. Gyönyörű volt, karácsonyi hangulat, talán kicsit megzavarhatja az embert a bőség. Személy szerint leragadtam a marcipános pult előtt!!!


    Nagyon rég nem voltam könyves-boltba, majd legközelebb itt is megnézem, de gondolom, ez a könyv is antikváriumokban kapható. Az is van itt, a Röser.


    Még magamban sem szerveztem meg a heti tennivalóimat, pedig azt kell!

    előzmény:
    *Szigal* (30238)
    2017-12-18  07:32
  11. 2017. december 18. 08:1030241.

    Mondtam én, hogy nem tudok innen elszakadni! 


    Megkerestem ugyanis a könyvemet, ami megvásárolható, szó szerint bagóért! Ide kellett hoznom, hátha érdekel valakit! 


    Most már tényleg, és kényleg - megyek! 


    előzmény:
    *Szigal* (30240)
    2017-12-18  07:52
  12. 2017. december 18. 07:5230240.

    Már majdnem-majdnem felálltam volna a gép mellől, de eszembe jutott, hogy a mai postámat még nem is láttam. Örömmel fedeztem ott fel, hogy Alsórákosi-Marika idén sem hagyott a karácsonyi vásár fotói nélkül, amelyeket barátnője készít, és az előző évekhez hasonlóan, gyönyörűek, hangulatosak. Hátha-hátha sikerül idehoznom a linket. 


    Ha igen, biztosan kellemes szórakozásban-nézegetésben lesz részetek! 

    előzmény:
    *Szigal* (30239)
    2017-12-18  07:35
  13. 2017. december 18. 07:3530239.

    Tessék! Koromhoz illően már selypítek is - ayért = azért. Természetesen. 


    Nehéz tőletek elszakadni…


    előzmény:
    *Szigal* (30238)
    2017-12-18  07:32
  14. 2017. december 18. 07:3230238.

    Szervusztok, jó reggelt!


    Ayért sem engedem, hogy elrontsa a kedvem! Ki? Vagy inkább:mi? Hármat találhattok, de én is elmondom, hogy a ránctalanított NLC. Régebben hónapokig be sem kellett jelentkeznem, mert volt egy olyan lehetőség is, hogy aszongya: "maradjak belépve". No de hol van a tavalyi hó? A kutya se törődik velünk.


    Indulok Timrátra, előtte azonban még a cicák napi ellátmányáról is gondoskodnom kell. Vannak újak is a menzán, cserélődnek, nem is akarok arra gondolni, hogy közben netán el is pusztulnak. Most három-négy kamaszka és két picurka is meg-megjelenik. Legyenek is élelmesek, tanulják meg, hogy cudar ez a világ! És benne én lennék a világítótorony. Ugye, milyen költői?


    Közeledik az a nap, amikor felfedem azt a bizonyos titkot, de ne várjatok valami égrengetőre, csak beleszaladtam egy témába, amit aztán körbejártam. Alig várom, hogy elétek terítsem!


    Legyetek jók, vagy rosszak, de talán kissé szorgalmasabbak? Kérhetem?


    És legyen jó napunk!


     


     

    előzmény:
    *Szigal* (30237)
    2017-12-17  22:52
  15. 2017. december 17. 22:5230237.

    Elnézést, hogy csak most válaszolok a kérdésedre, Tanaria, de ez tényleg öngól volt, mert valami nagyon könnyűt kerestem, amolyan esti mesét, és nagyon érdekes élmény lett belőle. 1999-ben jelent meg az Európa Könyvkiadó gondozásában Michael Walsh könyve  Múlik az idő címmel, és a közkedvelt Casablanca, a Kertész Mihály rendezte film előzményeit és folytatását ötvözi regénybe. Humprey Boggart, Indgrid Bergman közben mindvégig előttem vannak! A film 1942-ben készült, három Oscar-díjat nyert. Családi vonatkozása is van, nagyobbik lányom Ingrid-Krisztina neve is igazolja. 


    Szóval: "Múlik az idő" - As Time goes by - ez volt az öngól! Kellett nekem? 


     


     


     


     


     


     


     

    előzmény:
    tanaria (30236)
    2017-12-17  17:33
  16. 2017. december 17. 17:3330236.

    Hála Istennek, már kezdtem aggódni.


    Minden variációt kimerítettél, nincs új kombinációm. 


    Értem, hajrá csalán!!!


    Milyen könyv? Nem nehéz öngólt rúgni, minden könyvben van valami megkapó.


     

    előzmény:
    *Szigal* (30235)
    2017-12-17  17:02
  17. 2017. december 17. 17:0230235.

    Szervusztok!


    Tanaria, itt a jel! Jól vagyok, és már nő a csalán is, csak még nincs égiháború. Ugye érted, hogy mit akartam mondani? 


    A buszban voltam hazafelé, amikor elolvastam aggódó soraidat, és vigyorogva kombinálni kezdtem a szavakat. Nagyon kérlek, anyukádnak is mondd el, amit most írok.


    Eredeti: Minden rendben, csak semmi sincs a helyén.


    Játék a szavakkal:


    1. Minden a helyén, még sincs rend.


    2. Minden rendben, minden a helyén.


    3. Rend van ugyan, de minden a helyén? 


    4. Semmi rend, semmi sincs a helyén.


    5. Rend van, de semmit sem találok. 


    Szívesen fogadunk további kiegészítéseket, határ a csillagos ég.


    ***


    Nem írtam tegnap, mert nem volt semmi kedvem. Megint a kezembe került egy könyv, amit 18 éve vásároltam, de még nem olvastam el. Azt hiszem, van még néhány ilyen könyvünk. Szünetet kellett tartanom, túl súlyossá vált a Hegedüs-sorozat. Valami könnyűt kerestem, és öngólt rúgtam. Majd elmesélem, de most irány a konyha. Kolrábi-levest főzök - ami természetesen karalábé, csak héberül így nevezik.


    ***


    Boldog születésnapot kívánok Gergőnek! 


    ***


    Mécsest gyújtottam: ma negyven éve halt meg Anyósom, és ma négy éve a mi drága Karpamer-Mercikénk. Nyugodjanak békében! 


     


     


     

    előzmény:
    tanaria (30234)
    2017-12-17  10:53
  18. 2017. december 17. 10:5330234.

    Szép napot!


    Csak egy jelet kérnék, hogy minden rendben van.


    Itt minden rendben, csak semmi nincs a helyén, ahogy Anyukám szokta mondani. 

  19. 2017. december 15. 09:0130233.

    Szép napot!


    Nem! Ez méltatlan! Utálom a monostori posta-fiókot, ahol mindig levegőtlenség és nagy sor van. Nem akarom elfogadni, hogy ez van.


    Ma a Szélső utcába megyek, ahol ti is laktatok a tavasszal csak a 42 szám alá, ami lényegesen feljebb van. Ennyi séta kell nekem!


     Az este kicsit belenéztem a filmbe, de nem volt időm, snooker volt. Kerestem, de nem ismertem fel... Majd alaposabban megnézem.


    Ó, ha mindig jönnétek ahányszor veletek álmodok... Azért, ha mégis mennék, a mosógépet ne tegyétek a nappaliba.


    Mikor van időd nézz be a fb Altató oldalára. Azt hiszem, neked is megéri...


    Apropó, szerencsével járt Kriszti a tegnap az interjún?

    előzmény:
    *Szigal* (30232)
    2017-12-15  07:59
  20. 2017. december 15. 07:5930232.

    Jó reggelt! 


    Mostanában magam is mostohán viselkedem a topikkal - ezért elnézést kérek, de tegnap történt valami, ami engem is kiborított, pedig én csakis magamat hibáztathatom érte. Időpontom volt arra a bizonyos szaruhártya-vastagság vizsgálatra, és teljesen kiment a fejemből. (A határidő-naplómba is beírtam…) Volt ugyan egy hiányérzethez hasonló érzésem, de Kláritól szépen hazabuszoztam, ahelyett, hogy a rendelőbe mentem volna. Itthon aztán persze, hogy eszembe jutott, de a rendelőt nem tudtam elérni telefonon - ünnep van -, pedig párhuzamosan két készüléken is hívtam a számokat. Aztán nagy körülményesen eljutottam egy "állampolgári-reklamáló" telefonszámra - ott részletes és kellően dramatizált üzenetet hagytam, és hanukai csoda! - kevesebb, mint egy óra múlva kedves női hang kért elnézést és máris rögzített egy új időpontot: pontosan két hét múlva, 28.-ra, csak el ne felejtsem! 


    Tanaria bosszúságát többé-kevésbé átéreztem, pedig mosolyogva gondoltam arra, hogy itt is kizárólag a postán árulják a bélyegeket… Gondolom téged a várakozás borított ki, de ilyenkor, csúcsidőben, még ez is elfogadható. Remélem, hogy felháborodásod már elmúlt, ugye? 


    Van egy olyan érzésem, hogy ismered Te ezt a színészt, mert nagyon karakteres arca van és nekem a neve hallatán is beugrott, hogy ismerem. Én azt hiszem, hogy az 1963/64-es évadban láttam játszani, az életrajza szerint is Kolozsváron volt még akkor. (Mindig elfelejtem, hogy te az én nagylánykoromban még óvodába jártál!)


    Még szép, hogy mindkét kezelésre igényt tartok, "ha lúd, legyen kövér!"-alapon. Az időpontokat is bevéstem már a kézi naptáramba, remélem a tegnapihoz hasonló eset nem fordul többé elő. 


    Furcsa álmom volt, Tanariát vártuk, mindenki dolgozott itt, ebben a lakásban, a férjem és a még kiskorú gyerekeink is, közben cicákat etettem az ablakon keresztül, a mosógép teljes kapacitással működött a nappali közepén, amikor Te a Francia Kármel nevű negyedből (nem is jártunk arra!) telefonáltál, és én mondtam, hogy ülj fel a 31-es buszra. (Krisztinek a tegnap volt állásinterjúja abban a negyedben). Látod, ez is egy utalás arra, hogy mielőbb újra jönnöd kell! 


    No, a mai nap megkezdődött!

    előzmény:
    tanaria (30231)
    2017-12-14  16:48
  21. 2017. december 14. 16:4830231.

    Szép délutánt, estét!


    Nem hallottam erről a színészről. A hatvanas évek közepétől volt bérletem, de ő akkor már biztos nem volt a kolozsvári színháznál. Négy nyelven játszani nem kicsi dolog! Azt hiszem láttam ezt a filmet, ismerős a címe, de nem emlékszem rá. Majd belenézek.


    Nagyon egyetértek, egyszer élünk és nem mindegy, hogy! Tehát mind a két féle kezelést bevállaltad, ugye?


    Érdekes volt ma az idő. Reggeliben nagy örömömre derült volt az ég, sütött a nap. Kis idő múlva olyan köd lett, hogy sejteni sem lehetett az erdőt. Aztán szürke, borús maradt. Dolgom volt a postán, másfél órát álltam sorban egy kicsi fülledt helységben. Megvettem egy csomó bélyeget, hogy lehetőleg ne kelljen egyhamar odamennem. Nálunk kizárólag csak a postán lehet bélyeget venni!!! Még mindig fel vagyok háborodva!!

    előzmény:
    *Szigal* (30229)
    2017-12-14  07:26
  22. 2017. december 14. 08:0530230.

    Na tessék, addig vacakoltam, hogy máris futok ki az időből. Nemsokára indulok Klárihoz.


    Még annyit a vasárnapról, hogy miután három nyelven csevegtünk, Anatol doktornő kétféle kezelést javasolt: tuinát (kínai gyógymasszázs) és reflexológiát (talpmasszázs), de mindkettőből hosszú, 45 percest. Kihasználtam az összes kedvezményeket, és heti egy-egy kezelést választottam, a legutolsó március elsején lesz. Jár ugyanis évente 10-10, úgy, hogy 60 %-át a biztosító állja, 40-et pedig én, pluszban kapok még egyet-egyet, tehát a következő 11 hetemet betábláztam kedd és csütörtök délutánra. És ha már betáblázásról van szó, elég sokba kerül, de üsse kő, egyszer élünk, nem? 


    Felteszek most három képet a keddi alkonyról, ahogyan a hazafelé tartó autóbuszról láttam. A valóságban lélegzetállító látvány volt. A többit majd, ha válogatok és butítok. 


    További szép napot! 

    előzmény:
    *Szigal* (30229)
    2017-12-14  07:26
  23. 2017. december 14. 07:2630229.

    Szépjóreggelt!


    Tegnapra elegem lett magamtól és elvonókúrára vonultam. Ami itt a topikon igazolatlan hiányzást jelent. Másképpen: elhanyagolt házi munkákat.


    Folytatom tehát a vasárnapi történésekkel, illetve a rendelőben történt beszélgetéssel. Tanaria, nem jelezted, hogy emlékszel-e Anatol Constantin nevű színészre? Tévedtem: nem 98, hanem csak 97 éves lesz márciusban. Megtaláltam az egyik magyar filmet, amelyben játszott és kiderült, hogy egészen jó szatíráról van szó: Veri az ördög a feleségét (1977). Megkerestem és ideteszem, üres óráitokban akár meg is nézhetitek. Nekem tetszik! Még annyit, hogy önéletrajzi könyvének címe: A lepkevadász (románul Vânătorul de fluturi), erről írtam recenziót, majd interjút is készítettem vele. Kedves, szerény, rokonszenves embernek bizonyult. És, mint már írtam, a legjobb Hamlet volt, akit valaha is láttam. De volt ő Higgins professzor is a Kolozsvári Magyar Színházban. Kíváncsian várom Tanaria esetleges emlékeit. Nem is mellékesen, több mint hetven éve él feleségével, Judittal. Itt, Haifán.  

    előzmény:
    tanaria (30228)
    2017-12-13  13:47
  24. 2017. december 13. 13:4730228.

    Szép napot!


    Meghatottál ezzel a bejegyzéseddel.


    Reggel kezdtem meg a hsz-t, aztán közbejött valami és most tudom folytatni.


    Nagyon örvendtem szép soraidnak, és nem kell elnézést kérnünk, csak mert emberből vagyunk.


    Nem véletlen, hogy értékes emberekkel hoz össze a sors!


    Sikerült elküldenem a csomagot. Nem volt könnyű, mert már ünnepi időszaknak számít.


    Szép, jó Hanukát kívánok!

    előzmény:
    *Szigal* (30226)
    2017-12-12  22:46
  25. 2017. december 12. 23:0030227.

    Alsórákosi-Marika, a Te hozzászólásod volt a mai nap másik élménye. annak pedig külön örülök, hogy a felhőkutyát megláttad, és Tanariát is rávezetted hogy ugye, tényleg ott volt abban a nagyon szép felhőben! 


    Most elvonulok, megérdemelt pihenésre, holnap folytatom a vasárnapi történésekkel, mert még maradt egy-kettő. 


    Jó éjszakát!


    előzmény:
    Alsórákosi (30223)
    2017-12-12  11:28

Címlap

top