Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kezdjuk ujra

kriszmam
Létrehozva: 2010. január 19. 16:10

Nekem nagyok hianyzik a topikunk, hianyoznak a topiktarsak, a baratsagok es beszelgetesek. De ahova a kedvenc topikom (Izrael) jutott, abban nincs kedvem reszt venni.

Kerlek benneteket hogy kezdjuk ujra, teremtsuk meg a regi meghitt, bensoseges hangulatot. Beszelgessunk politikarol, oromeinkrol, banatainkrol, gyermekekrol, unokakrol es mindenrol, ami foglalkoztat bennunket. Nem fontos hogy mindenben egyetertsunk (nem vagyunk egyformak) de a sertegeteseket, meg es beszolasokat lehetoleg mellozzuk. Mindenkit idevarok, aki nem bomlaszto szandekkal akar kozenk jonni. Remelem sikerul ujra egymasra talalnunk.

  1. 2017. március 1. 12:4429101.

    Igen ez egy nagyon kedves vers.


    Meghallgattam még egyszer, nagyon szép! A filmet is meg kellett néznem még egyszer. Nagyon jó! (ezzel kapcsolatos egy megosztásom a fb-n, csak mert nagyra tartom a finn tanügyi eredményeket)


    Érdekes dolog történt most: elolvasva előbb a szöveget, nézegettem a lenyűgöző törpe mandarinfát. A közeli virágos képnél illat csapott meg.

    előzmény:
    *Szigal* (29091)
    2017-03-01  10:35
  2. 2017. március 1. 11:5529100.

    Végül, de nem utolsósorban, encián-tobzódás! Ugyanott. 


    ***


    Timráton is fényképeztem, szerencsétekre nem sokat, de hagyjunk valamit későbbre, netán holnapra? Igaz, hogy holnap megint Timrátra utazom, de nem számít, valamikor csak sorra kerülnek, ha van rá igény…


    ***


    Tüzetesebben átnézem a postámat, remélem további érdekességeket találok benne. 


    Viszontlátásra!

    előzmény:
    *Szigal* (29099)
    2017-03-01  11:47
  3. 2017. március 1. 11:4729099.

    Olyan szép volt a kilátás, hogy megért egy újabb sorozatot!

    előzmény:
    *Szigal* (29098)
    2017-03-01  11:43
  4. 2017. március 1. 11:4329098.

    Az előbb említett település kereskedelmi központjában a körforgalom közepét nem virágok, hanem két dimenziós, fémhulladékból készült szoborcsoport díszíti. Mi lehet ennek a témája egy olyan településen, ahol a mezőgazdaság mellett állattenyésztéssel foglalkoznak a lakosok? Körbejártam és a vadnyugaton képzeltem magam! 

    előzmény:
    *Szigal* (29097)
    2017-03-01  11:34
  5. 2017. március 1. 11:3429097.

    Kézzel, bizony, a kezem gyorsabban járt, mint az eszem. Meg is rázott, de lehet, hogy azért mert gumipapucsban voltam? - komolyabb baj nem ért. Jót tett viszont a reumámnak! 


    ***


    1. - 2. Naharián részvétlátogatáson voltam, és nem hagyhatom ki, hogy ezeket a házuk előtti ciklámeneket lehet, hogy még Vera is látta? Az ő emlékére fényképeztem. 


    3. Csütörtökön Timrátra utaztam. A buszmegálló mögötti gardéniákra figyeltem fel. 


    4. Y.-val félúton, Rámát Jisájban találkoztam, ő éppen vásárolt, engem pedig egy újabb rozmaring kék virágfelhője varázsolt el. 


     


     

    előzmény:
    tanaria (29095)
    2017-03-01  11:11
  6. 2017. március 1. 11:1729096.

    Mintegy tíz nappal ezelőtt, éppen Nahariára indultam, amikor megláttam egy kerek és nem hosszúkás formájú gyümölcsöt termő kumquat fácskát, roskadásig tele gyümölccsel. Azt már említettem, hogy törpe mandarinnak nevezik magyarul, de csak most figyeltem fel arra, hogy a kumquat név kínaiul arany narancsot jelent! 


    Ott, ahol ez a fa nő, nagyon ritkán járok gyalog, most is inkább az illata miatt figyeltem fel rá, ugyanis a sok gyümölccsel párhuzamosan gazdagon virágzik. Erről szól a mellékelt sorozat. 

    előzmény:
    *Szigal* (29094)
    2017-03-01  11:02
  7. 2017. március 1. 11:1129095.

    Jaaajjj! Kézzel??!! Igaz, hogy csalánba nem üt a ménkű, de nem szabad provokálni!

    előzmény:
    *Szigal* (29090)
    2017-03-01  10:04
  8. 2017. március 1. 11:0229094.

    Az elmúlt hét fotóiból: 


    1. Pénteken különös jelenségre figyeltem fel. A ház közelében három júdásfa van: egy nagyon öreg és két fiatalabb. Kettő egy domboldalon, ahol nem éri a nap csak néhány óráig, a másik a napfénynek egész nap kitett területen. Míg az előbbiek csak csupasz ágaikat nyújtják az ég felé, a napsütötte helyen növő már bontogatja lilás-rózsaszínes virágait!


    2. Banális kép, tudom, de nekem így is örömöt jelent. Talán a friss, élénk színek miatt? 

    előzmény:
    *Szigal* (29092)
    2017-03-01  10:48
  9. 2017. március 1. 10:5329093.

    Jöjjön még egy anekdota szintén Marika küldeményéből, az én válogatásom nyomán. 


    A mottó ugyanaz: 


    A korosztályom azért kapta, hogy derüljön rajta, a fiatalok meg azért, hogy tudják, mi vár rájuk...


    3.  Egy idős házaspár vacsorázott egy baráti párnál. Vacsora után a feleségek a konyhába vonultak.
    A két férj az asztalnál beszélgetett. Az egyik azt mondja a másiknak:
    - Tegnap egy nagyon jó étteremben vacsoráztunk. Nagyon ajánlom nektek is.
    - Mi a neve az étteremnek?

    Az első férj sokáig gondolkodik, végül megkérdezi:
    - Mi a neve annak a virágnak, amit szeretteidnek adsz ajándékba?
      Tudod, az, ami piros és szúr.
    - Rózsára gondolsz?
    - Igen, ez az!
     - kiált fel az ember. Ekkor a konyha felé fordul és kiordít:
    - Rózsa, mi volt annak az étteremnek a neve, ahol tegnap este vacsoráztunk?

    előzmény:
    *Szigal* (29092)
    2017-03-01  10:48
  10. 2017. március 1. 10:4829092.

    Az előbbi cikkben is van rá utalás, de annyira érdekesnek tartom, hogy ismét felhívom rá a figyelmeteket

    előzmény:
    *Szigal* (29091)
    2017-03-01  10:35
  11. 2017. március 1. 10:3529091.

    Még csak annyit fűzök az előbbihez, hogy szerencsére a routert üzembe tudtam helyezni, így az eset nem befolyásolta károsan Kriszti munkáját. Minden rosszban van valami jó is!


    ***


    Még csak átfutottam a beérkezett üzeneteket, leveleket, Alsórákosi-Marika egyik megosztása különösen nagy örömet szerzett!


    Nemes Nagy Ágnes verse ugyanis, amelynek feldolgozását az Oscar-díjas film zárójelenetében énekelik a gyermekek, legjobb emlékezetem szerint - talán Ciss-Áginak köszönhetően? - itt a topikunkon is szerepelt már. 


    Ez a kedves film így került a szívemhez még közelebb!

    előzmény:
    *Szigal* (29090)
    2017-03-01  10:04
  12. 2017. március 1. 10:0429090.

    Szervusztok!


    Próbáltam én írni a másik két eszközről is, de a pechsorozat folytatódott. Murphy betette a lábát a táblagépbe és a kisokosba is, többször is elrepítette a magyarázó hozzászólásokat. Egyet azért csak sikerült elküldenem! 


    No akkor röviden, már ha lehet röviden:


    Elhatároztam, hogy kibogozom a számítógép mögötti drót- és kábeldzsungelt. Elképesztő, hogy mennyire össze tudnak gabalyodni ezek a vezetékek, nálunk pedig rengeteg fő- és mellékeszköz kapcsolódik a számítógéphez. Neki is fogtam, portalanítottam, elrendezgettem a drótokat miközben arra gondoltam, hogy az emberiség fejlődésének mostani korszakát drótkorszaknak fogják nevezni a távoli utódok és a majdani ásatások-kutatások nem cserepeket, hanem kábeleket fognak tanulmányozni. Szép lassan kezdtem visszadugdosni a bemenő kábeleket, amit egyszer csak nagy sercegés követett: a főkábel kigyulladt. Ilyenkor borzasztó okos tudok lenni, és kézzel próbáltam eloltani, és persze, majdhogy a falhoz kent az áram. Amikor az eszem is helyére került, mindent kikapcsoltam és hívtam Gabikát (a szép emlékű topiktárs, Rumcájsz-Gábor fiát, aki több mint húsz éve kezeli a gépeimet). Ma reggel tudott jönni, miután új bemenő kábelt vásárolt nekem. 


    Az eset pikantériája, hogy éppen a tegnap reggel futott át a pihent agyamon, hogy Gabika közel két éve nem járt nálunk. Ekkor persze Murphy barátunk azonnal akcióba lépett! Jó példa arra, hogy a gondolataink is rombolhatnak…


    Most pedig mindent elrendezek a topik körül (is). 


     

    előzmény:
    tanaria (29089)
    2017-03-01  09:28
  13. 2017. március 1. 09:2829089.

    Szép napot!


    Remélem hamar meg lehet oldani a problémát. Az egyik eszközödön csak lehet írni, bár annyit, hogy mi a baj.

    előzmény:
    *Szigal* (29088)
    2017-02-28  22:26
  14. 2017. február 28. 22:2629088.

    Szervusztok!


    Technikai problémáim adódtak. Türelem, jövök, és remélem, hogy a bosszúság nevetésbe fullad.>>> >>> 


    Jó éjszakát!

    előzmény:
    tanaria (29087)
    2017-02-28  20:25
  15. 2017. február 28. 20:2529087.

    Igen, őt láttam. Gyönyörű!

    előzmény:
    Alsórákosi (29086)
    2017-02-28  16:19
  16. 2017. február 28. 16:1929086.

    Szervusztok!


    Pár napja megérkezett Tóbiás, a fekete gólya.


    A telet a Jordán mellett Beit Sheen völgyben tölti.


    A Gemenc Zrt fészekfigyelő kamerája már aktív. Tóbiás rendezi a fészket és várja a párját, nem tudni honnan jön, nincs gyűrűzve. 


    A cikket elolvastam, az írója is felejthetetlen/emlékezetes élményekkel tért haza.


     


     


     

    előzmény:
    *Szigal* (29079)
    2017-02-27  09:16
  17. 2017. február 28. 14:1229085.

    Szép napot!


    Érdekes és szimpatikus. No, majd most én is megtapasztalom, legalább villanásokat mindezekből.


    Most itt is süt a nap, de azért jól esnének azok a képek...

    előzmény:
    *Szigal* (29084)
    2017-02-28  08:54
  18. 2017. február 28. 08:5429084.

    Jó reggelt és minél szebb napot!


    Tegnap előkészítettem egy egész sorozat képet, ezek kis részét még ma felteszem. 


    Most azonban azzal kezdeném, hogy különleges élményben volt részem ma reggel, a szokott hírportálok olvasgatása folyamán. Alsórákosi-Marika már háromszor volt Izraelben, és szereti, Tanaria három hét múlva jön, Kati, a csíkszeredai barátnőm is járt már az országban, ő és férje is pozitív benyomásokat szereztek, én magam bizonyára és természetesen elfogult vagyok, de a ma olvasott írásnál jobb, összefogottabb képet erről a sokat szapult, vitatott, de általában kedvelt földről még nem láttam. 


    Bárcsak minél többen olvasnák, mert minden eddiginél közelebb áll a valósághoz! 

    előzmény:
    *Szigal* (29083)
    2017-02-27  11:57
  19. 2017. február 27. 11:5729083.

    Nem is tudod, Alsórákosi-Marika, hogy mekkora örömet okozol ritka és ab ovo: annál értékesebb hozzászólásaiddal! Csak így tovább! 


    A jó napkezdet örömére képekkel árasztalak el benneteket. 

    előzmény:
    Alsórákosi (29080)
    2017-02-27  10:14
  20. 2017. február 27. 11:5329082.

    Már hogyne követném a kommenteket, másképpen honnan tudnám, hogy ezerféle helyes és millió téves módon gondolkodnak az emberek? Ráadásul nem mindig az a helyes, amit én hiszek, és csakis így szembesülhetek saját tévedéseimmel! Segít jobban ismerni a világot és önmagadat is. Nem mellékesen, szinten tartja az adrenalint! 


    Viszont Saul és fia témájában nem ismerek pardont! Nehogy azt hidd, Tanaria, hogy büszkeség ide vagy oda, nem lesznek bőven olyanok, akik a Mindenkit is lefitymálják - így lesz színesebb a világ…


    És 22 nap múlva érkezel! Csak nehogy fáradtan érkezzél, mert nincs kegyelem! 

    előzmény:
    tanaria (29081)
    2017-02-27  11:28
  21. 2017. február 27. 11:2829081.

    Szép napunk van!


    Nagyon tetszett a film! Én is sokat elmélkedtem rajta, örvendek, hogy neked volt akivel megbeszéljétek.


    És, igen, nekem is az első dolgom volt megnézni az eredményt, de sajnos akkor láttam, hogy az új töltőm nem működik. Szerencsére az M1-en ment a sávon a jó hír!!! Nagyon megörvendtem neki!!!


    És a kábelemet is lecserélék. Kicsit aggaszt, hogy még egy hónapot sem tartott. Két éves garanciája van, és normálisan használom. Azon kívül nagyon drága, 130 lej.


    Te meg, ne olvass kommenteket, annyiféle ember van, csak hogy szépen fogalmazzak.


    Nagyon szeretem, bírom, élvezem Alsórákosi vicceit. 22 nap múlva repülök!


    És most megnézem a híreket Báróról.

    előzmény:
    *Szigal* (29077)
    2017-02-27  08:46
  22. 2017. február 27. 10:1429080.

    Napsugaras szép napot kívánok!


    Nem felejtettem el, márciusban telepítik a kamerát. Úgy gondoltam, majd ha látom, szólok.


    Hány nap van még Tanaria érkezéséig?


    Az Oscar díjas kisfilm nagyon tanúságos, remélem ezek után más csatornák is műsorra tűzik. 


    Holnap utolsó adása lesz kedvenc rádióműsoromnak (RQ, Kelj fel Jancsi)  .


    Legyen örömteli hetünk, holnapután a meteorológiai tavasz kezdete! 



     


     

    előzmény:
    *Szigal* (29079)
    2017-02-27  09:16
  23. 2017. február 27. 09:1629079.

    Nem feledkeztem meg a mi fehér gólyánkról, Báróról sem!


    A legutolsó híradás idején, azaz tegnapelőtt este 7 órakor még csak Bulgária déli részén látható (ha a nagy piros pontra rákattintasz). Pihenne, vagy fázik? De jó lenne tudni!


    ***


    Marika, azt hiszem nem vetted észre Tanaria kérését a tavalyi, tavalyelőtti fészekmegfigyelés ügyében. Megkerestem a honlapot és jó hírem van! 


    Ennyit a mi madarainkról! 

    előzmény:
    *Szigal* (29078)
    2017-02-27  08:56
  24. 2017. február 27. 08:5629078.

    Olyan virágos a kedvem, hogy még köszönni is elfelejtettem.


    Jó reggelt! Jól kezdődött ez a hét, ugye? 


    Tegnap újabb vidám perceket kaptam Alsórákositól. Egyenként idehozóm az összest, mert aktualitásuk ide vagy oda, olyan jó mostani, vagy későbbi önmagunkon nevetni!


    Szóval: 


    A korosztályom azért kapta, hogy derüljön rajta, a fiatalok meg azért, hogy tudják, mi vár rájuk...


    1.  Egy idős úriember évek óta hallási problémákkal küszködött. Elment az orvosához, akinek sikerült számára egy olyan készüléket beszerezni, mely 100%-os hallást biztosított.
    Egy hónap múlva elment ellenőrzésre az orvoshoz, aki azt mondta:
    - Az ön hallása tökéletes. Gondolom, a családja is nagyon örül ennek.
    Az idős úr így válaszolt:
    - Még nem mondtam meg a családomnak.
      Csak ücsörgök, és hallgatom a beszélgetésüket.
      Már háromszor írtam át a végrendeletemet!



     

    előzmény:
    Alsórákosi (29076)
    2017-02-27  08:11
  25. 2017. február 27. 08:4629077.

    Szia, Te képregényes Alsórákosi-Marika, civilben egyik Manócskánk!


    Ugye te is annak örülsz, aminek én? Csuda jó!


    Nagyon tetszett a film. Már benne voltunk az éjszakában, amikor Zs. barátnőmmel töviről-hegyire megtárgyaltuk, és mindketten sikert jósoltunk. Bejött! 


    Alig nyitottam ki a szemem, nyúltam a párnám alá, elő a táblagépet, és már ott virított a jó hír!


    Ígértem, hogy elmondom örömöm okait. Tehát elsősorban azért örülök, mert ilyenkor jó magyarnak lennem. Másodszor, mert a témája nagyon-nagyon aktuális és de jó lenne, ha minden hatalmi visszaélés ugyanígy, időben elnyerné méltó büntetését. Persze, a film mondanivalója ennél sokkal, de sokkal összetettebb. Harmadszor, mert a tavalyi magyar Oscar-díjban több volt az üröm, mint az öröm. Most legalább befogták azok száját, akik olyan ocsmányul nyilvánultak meg és még mindig szapulják a film témáját. Vajon elő fog-e ismét jönni az a sok szenny, amit rázúdítottak, ahelyett, hogy büszkék lettek volna? 


    Viszont, ha nem nyert volna ez a film, biztosan megjelentek volna a tavalyi bezzeg-lovagok, és felülhettünk volna a mókuskerékre…

    előzmény:
    Alsórákosi (29076)
    2017-02-27  08:11
  26. 2017. február 27. 08:1129076.

    , , !


    .

    előzmény:
    *Szigal* (29075)
    2017-02-26  17:44
  27. 2017. február 26. 17:4429075.

    Szervusztok, ismételten. 


    Csak szólok, hogy ma este megnézhetjük az Oscar-várományos magyar rövidfilmet, címe: Mindenki (2015). A Duna sugározza, ha jól emlékszem 21:05-kor, magyar idő szerint. Csupán félórás film. 


    Több okból is szeretném, ha nyerne, ám bármi is lesz, csak holnap mondom el, hogy miért örülnék egy újabb magyar Oscar-díjnak.


    Az újabb melegfront ha lehet, még jobban kikészített, ma 23 fok volt itt Haifán! A tomboló virágzáson kívül, nem örülök a melegnek, mert túl korainak tartom, még közel-keleti viszonylatban is. Állítólag tovább emelkedik - nem akarom! 


    További szép estét!

    előzmény:
    *Szigal* (29074)
    2017-02-26  08:23
  28. 2017. február 26. 08:2329074.

    Szervusztok, jó reggelt!


    A buszban írok csak néhány szót. Jövő-menő napom lesz, otthon nincs mit csináljak, mert néhány órás áramszünetet hirdettek mára. 


    Majd jelentkezem. 


    Szép napot!

    előzmény:
    tanaria (29073)
    2017-02-25  16:24
  29. 2017. február 25. 16:2429073.

    Kíváncsi vagyok én, is melyik érkezik meg hamarább.


    Ha engem kérdezel, nekem nagyon tetszik a vadon nőtt ciklámen.

    előzmény:
    *Szigal* (29072)
    2017-02-25  14:40
  30. 2017. február 25. 14:4029072.

    De az élmény akkor igazi, ha van kivel megosztanod! 


    ***


    Már a tegnap el akartam újságolni, hogy nem hivatalos minibajnokságot hirdetek: a szerdán feladott ajánlott postai küldemény versenyzik a tegnap elküldött egyszerű levél ellen! Felér egy nemzetközi teszteléssel, igaz? Lássuk! 


    ***


    A következő versengés legyen a nemesített és a vadon nőtt ciklámenek között, tegnapi képeken. 


    1. - 2. A negyedünk központi utcáján - véges végig, szebbnél szebb színekben. (Sajnos, az átkelő hely két szakaszán jutott eszembe fényképezni, amit éppen láttam, és kisült, hogy elég keveset.)


    3. - 4. Késő délután, a dzsungelben, már volt időm közelebb kerülni a vadon nőtt témához. 

    előzmény:
    tanaria (29071)
    2017-02-25  09:56
  31. 2017. február 25. 09:5629071.

    Szép napot!


    Ha az ember nyitott szemmel és szívvel jár-kel, plusz kíváncsi is, az élete élményekkel van teli!

    előzmény:
    *Szigal* (29070)
    2017-02-25  09:28
  32. 2017. február 25. 09:2829070.

    Későn kelőknek jó reggelt kívánok!


    Megint összegyűlt jó néhány téma, mivel is kezdjem? Talán a legújabb "felfedezésemmel". 


    Már szerdán feltűnt a házunk melletti dombon, csütörtökön Timráton több helyen láttam, tegnap le is fényképeztem, ma reggel szorgosan kinyomoztam, hogy mi is lehet. Ilyenkor érzem csak igazán, hogy milyen keveset tudok a világról, úgy általában, legújabb érdeklődési körömről - virágokról, fákról, vagyis növényekről - a kevésnél is kevesebbet. 


    Megkapartam a téma felszínét és megtaláltam először is a héber nevét, innen egy lépésre a latint, majd magyarul is érdekes dolgok derültek ki róla!


    Irit, pontosabban 'nagy irit' héberül, latinul Asphodelus ramosus; magyarul (Aszfodélosz) is találtam róla néhány adatot, a legjobban a ritkán használt, már-már elfelejtett neve tetszik: genyőte, fehér genyőte, királyné gyertyája. A Wikipédián található kulturális vonatkozások egyenesen lenyűgözőek! Aktualitása lehetne, hogy Harry Potter is népszerűsíti. Sokkal inkább mint én - itt! 


    Az én képeim, a dombról: >>>>


     


     

  33. 2017. február 24. 20:2429069.

    Ez nagyon szép!


    Jó éjszakát!

    előzmény:
    *Szigal* (29068)
    2017-02-24  18:35
  34. 2017. február 24. 18:3529068.

    Ma megint túlzsúfolt napom volt, és most igazolás helyett hozok egy képet: Kriszti egyik barátja fotózta tegnap este. 


    Ha marad valami erőm, még jövök, ha nem, akkor holnap.


    Jó időtöltést nektek! 

    előzmény:
    *Szigal* (29067)
    2017-02-24  07:27
  35. 2017. február 24. 07:2729067.

    Szervusztok, jó reggelt!


    Indulnom kell, de talán majd lesz lehetőségem a buszon írni néhány sort. Itt is követhetem a levelet, amíg kimegy az országból, majd délután ezt is megteszem. Most gyorsan kinyomtatom és elküldöm még egyszer, szimplán, lássuk melyik ér hamarább a címzetthez. Talán egyetlen esetből nem kellene kiindulnunk? A posta az egész világon rossz, itt is. Lassan nem is lesz rá szükség. 


    Szép napot kívánok. Várom a fejleményeket a kétnyelvűség ügyében. Majd meglátod Tanaria, hogy ez milyen természetesen működik nálunk! 


    Ja, és képek is lesznek. Sok!


    Legyen jó napunk - ma is! 

    előzmény:
    tanaria (29066)
    2017-02-23  10:18
  36. 2017. február 23. 10:1829066.

    Szép napot!


    Nagyon rossz emlékek fűznek az ajánlott levélhez. Anyukám egészségügyi kártyáját, véletlenül, magammal vittem Londonba. Persze, hogy kellet, mert eltörte a csuklóját. Ajánlva 5 hét múlva érkezett meg (én már itthon voltam). Ugyanakkor Kati üdvözlő lapjai 5-7 nap alatt érkeznek meg. Szimplán. Nyomon lehetett követni a levelet, amíg az országba érkezett, ez kb. 4-5 nap volt. Aztán a román posta....


    Igen, elsőfokon jóváhagyták a kétnyelvű táblát. Mondjuk ez már egyszer megtörtént, de a polgármesteri hivatal fellebbezett és megnyerte. Most újra fellebbezni készül. Kivárom, hogy felkerüljenek a táblák a város bejáratainál, és még várni fogok, hogy reagál rá a többség, megrongálják-e vagy sem. Utána nagyon fogok örvendeni, megünneplem.

    előzmény:
    *Szigal* (29064)
    2017-02-22  17:45
  37. 2017. február 22. 17:5129065.

    Valahol olvastam ma éjjel, vagy álmodtam volna?  Nevezetesen azt, hogy jóváhagyták a háromnyelvű kolozsvári táblákat? Előttem van egy kép: Cluj-Napoca, alatta: Kolozsvár, harmadik sorban: Klausenburg. 


    Igaz lenne ez, Tanaria


    Mégse volt hiába a Muszáj mozgalom? 


    Nagyon örülnék, ha meg is valósulna. 

    előzmény:
    *Szigal* (29064)
    2017-02-22  17:45
  38. 2017. február 22. 17:4529064.

    Szervusztok!


    Sikerült megint felhalmoznom egy jó adag "hátrálékot", majd meglátom mikor és hová szuszakolom be.


    Érthetőbben: téma van, akarat is akad, idő semmi. Elnézést kérek, ez most egy ilyen periódus. Lesz ez még ilyenebb is?


    Üdvözlök mindenkit, aki erre jár.


    Tanaria, ajánlott levelet küldtem neked, ki tudja mikor érkezik hozzád, csak arra kérlek, hogy jelezd, ha már a kezedhez kerül. 


    Alsórákosi-Marika, köszönöm az újabb küldeményt, csak lenne már időm nyugodtan megnézegetni. Erre is sort kerítünk! 


    Tegnap este két érdekes apróságra figyeltem fel a "Maradj talpon!"-ban, ezek is a témáink lehetnének, ha lenne időm bővebben kifejteni. Csak el ne felejtsem. 


    További szép estét kívánok! 


    előzmény:
    tanaria (29063)
    2017-02-21  14:35
  39. 2017. február 21. 14:3529063.

    Szervusztok!


    A román zászló színeire gondoltam.


    Jó szelet kívánok Bárónak. Erről jutott eszembe, hogy szeretném az idén is követni egy madár fejlődését. Lehetne, Alsórákosi?


    Átfutottam a cikket... Örömmel láttam a méltatást, a hozzáállást.

    előzmény:
    *Szigal* (29061)
    2017-02-21  12:45
  40. 2017. február 21. 13:0029062.

    Ezt el kell olvasnotok! Nagyon büszke lettem, és az a pikantériája, hogy Magyarországon jelent meg, 


    egy magyar mezőgazdasági szakújságíró izraeli látogatása nyomán. 


    Tegnapelőtti írás! (Mondjuk, hogy tudtam minderről, de olyan jó a szakember elismerő véleményét látni!)

    előzmény:
    *Szigal* (29061)
    2017-02-21  12:45
  41. 2017. február 21. 12:4529061.

    Jöjjön most egy vidám pillanat (ráadásul mintha nekem találták volna ki):


    Egy ember elmegy az orvoshoz. Az orvos megvizsgálja.
    - Itt egy marék tabletta.
    Reggel kéket vegyen be, és igyon rá egy nagy pohár vizet!
    Délben egy nagy pohár vízzel egy sárgát vegyen be!
    Este, lefekvés előtt egy piros tablettára igyon egy nagy pohár vizet!
    - Mi a bajom, doktor úr? - kérdezte aggódva a beteg.
    - Nem iszik elég vizet.


    A tabletták színéről mi jut eszetekbe? Tesztkérdés! 

    előzmény:
    tanaria (29059)
    2017-02-20  20:36
  42. 2017. február 21. 07:4429060.

    Jó reggelt!


    Alsórákosi-Marikának köszönhetően van egy jó hírünk is, igaz, hogy a dátumára pillantva, már két napos, de még mindig aktuális! Ráadásul még napokig, esetleg hetekig lehet követni…De jó!

    előzmény:
    tanaria (29059)
    2017-02-20  20:36
  43. 2017. február 20. 20:3629059.

    előzmény:
    *Szigal* (29058)
    2017-02-20  19:28
  44. 2017. február 20. 19:2829058.

    Megtaláltam én is, és felháborodtam. Ami történik, az még egy tűzvésznél is rombolóbb és soha nem lehet helyrehozni. Megáll az eszem. Nyolcemeletes szálloda "érdekében"? Jaj, Istenem!

    előzmény:
    tanaria (29057)
    2017-02-20  18:21
  45. 2017. február 20. 18:2129057.

    Röviden szemelgetve a cikkből: 


    "Amint arról már több esetben is beszámoltunk a Petőfi utcában elterülő egykori Nemes-Bethlen kúria fűvészkertjében álló japánakácokat és kőrisfákat a helyi természetvédelmi hivatal engedélyére hivatkozva kivágták." (szakértő gárda hiánya végett) "A 18. század végén épült Nemes-Bethlen-ház udvarát képző kertbe egykor Európa minden régiójából hoztak fákat amely a Mikó-kerti fűvészkert előtt nem csak Kolozsvár, de Erdély ún. botanikus kertjeként szolgált..."

    előzmény:
    *Szigal* (29056)
    2017-02-20  17:30
  46. 2017. február 20. 17:3029056.

    Ettől én is szomorú lettem. Nagy kár, és nincsen aki megakadályozná a romboló szándékokat? 


    Megkeresem a cikket. De mindenképpen jó lenne, ha itt is vázolnád a tartalmát. 

    előzmény:
    tanaria (29054)
    2017-02-20  17:23
  47. 2017. február 20. 17:2529055.

    És itt vannak az utolsó képek. Elnézést kérek, hogy mindezekre felhívtam a figyelmeteket és igénybe vettem az időtöket, csak olyan jó érzés megosztani azt a kis örömöt, amit ezek a látványok keltettek bennem!  


    1. Még egy kis vidámság. 


    2. Rövidesen itt is folytatják a helyreállítást. 


    3. Átmentem az út túlsó oldalára és mielőtt buszra szálltam volna, egy újabb ciklámen köszöntött!


    4. Már az autóbuszból: itt is fásítanak. 


    ***


    Köszönöm, hogy velem voltatok!

    előzmény:
    *Szigal* (29053)
    2017-02-20  17:13
  48. 2017. február 20. 17:2329054.

    Nézve az igazi gondoskodást, amivel mindent megtesznek, hogy megmentsék a fákat, eszembe jutott a szombati SZABADSÁG-ban megjelent főcikk, TERMÉSZETVÉDELMI KATASZTRÓFA A PETŐFI UTCAI AKÁCIRTÁS cím alatt. És ugyancsak a héten olvastam, hogy a Főtér nyugati utcáját lezárták felújítás céljából. A munkálatok első lépése a meglévő lombos fák kivágása. Helyettük majd ültetnek ágacskákat, amikre évekig várnunk kell, hogy árnyékot adjanak. Ha nem tudod elolvasni a szombati cikket, leírom majd röviden, miről van szó. Nagyon szomorú lettem.

    előzmény:
    *Szigal* (29052)
    2017-02-20  16:59
  49. 2017. február 20. 17:1329053.

    1. Itt van a fő bűnös, aki (mert élőlény, nem tárgy!) ennek az egész gondolatsornak az elindítója volt: a főnix-madár, hiszen tűz után bújt elő, azaz: a vadon növő ciklámen! 


    2. És itt van több másik is - vékony piros vonallal kereteztem be. 


    3. A kopár, lehangoló domboldalt színes, földbe szúrt papírvirágok is vidámítják, kedves látvány, mosolyra derít.


    4. Az előzőeket valószínűleg gyerekek készítették, de az itt mellékelt táblácska elárulja, hogy idősek otthonában alkották az ott lakók… megható igyekezet. 

    előzmény:
    *Szigal* (29052)
    2017-02-20  16:59
  50. 2017. február 20. 16:5929052.

    1. - 2. Van abban valami jó is, ha az ember elolvassa a táblákat. Így vettem észre, ugyanabban a parkban, hogy Tu'bisvátkor, a Fák újéve idején a haifai illetőségű jelenlegi pénzügyminiszter is elültette a maga kis olajfa-csemetéjét. Ezt olvashatjuk: "Haifa újjászülető reményt ültet - A pénzügyminiszter, Mose Kachlon Knesszet-képviselő fája". 


    3. A tűz előtt vagy után ültették? Élnek és virágoznak!


    4. Ismét visszakerültem a főútra. Feltekintek és újabb szellőrózsát pillantok meg. 


     

    előzmény:
    *Szigal* (29051)
    2017-02-20  16:46

Címlap

top