Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Egy arcáért tüntető nő kálváriája

N?k Lapja Café
N?k Lapja Café
Létrehozva: 2010. Április 26. 18:37
Az orvos szerint a műtétsorozat eredményesen zárult, a beteg szeme rendbe jött, a páciens viszont úgy érzi, tönkretették az arcát, és vele az életét is. Vajon hol az igazság?

Tovább a cikkre...
  1. 2010. Április 28. 10:2426.

    Ez annyira megható volt-el is érzékenyültem...

    Büszke vagyok nagyon Erikára-egyedül megvívni egy ilyen csatát,nem semmi egy nőtől.

    Drukkolunk neki-győznie kell!!!

    előzmény:
    Barnuska2 (25)
    2010-04-28  08:17
  2. 2010. Április 28. 08:1725.

    Erikám Drága olvastam a cikket..ezt is...sokáig kerestem a gondolataimat, na nem azért mert nincsenek, hanem azért, h nyomdaképesek legyenek!

     

    A történetedet, az életedet régóta ismerem, és pont ez a régóta húzta ki nálam a gyufát...nem az ismerettségünk régisége, hanem az, h  ebből mennyi időt rabolt el tőled ez a harc, amit egyedül vívsz Dr. Sz. - jajj majdnem kiírtam a nevét, de hát azt most nem lehet, pedig már megtanultam azt is, h a két utóneve van, és már a sorrendet sem keverem össze - szóval a csata! Néztem a cikk képeit, és ahogy láttam, amint ott ülsz a székeden, és tartod a tüntető plakátot a kezedben, összeszorunlt a szívem megint...ott ül egyedül, már annyira nem érdekes, h ki mit szól, csak ül, és tüntet, követel, figyelmet hív fel, vállalja a megalázást, a pillantásokat...és érzem a tehetetlenség dühét magamban! A mai Magyarorszában, mint jogállamban, h történhet az meg, h a műtétek után ennyi idővel is csak a tehetetlen hatóságokat, bíróságokat látom, az orvosod törvényen kívüliségét látom... semmi sem történik, mert mindenki csak elbújik széttárva a kezét, persze szakvéleményt adnak, aztán mégsem vállalják, bíztatnak, igen megnézzük, kivizsgáljuk, és aztán mégsem történik semmi! A nagy semmi!

    És most nem ítéletet mondok, nem vagyok én bíró, arra ott van a tisztelt független magyar bíróság, és ott vannak a jogszabályok, ami alapján majd döntenek! ( ja h milyen jogszabályok, na ebbe most ne menjünk bele, a műhiba perek jogszabályi háttere fényévekre a nyugati jogtól és annak alkalmazásától, gyerekcipő, amiben itt ítélkeznek..) 

    Én csak kérdezek! Miért? Miért nem halad semmi, miért áll minden, miért mossa a kezeit az orvosi szakma minden fóruma, miért nem nyúl egy hatóság sem Dr.Sz felé, alá, mőgé, vagy ahová akar, csak akarna már!!!

     

    Meddig kell még magadnak, egyedül ott állni?

    Miért történhet az meg, h a mai magyar egészségügyben bármi is történik - legyen az a mulasztás hanyagságból, vagy szakmai hozzá nem értésből  - az embereknek csak a végső elkeseredés adta küzdés, és  tüntetés marad ? Hiába várja a szakma állásfoglalását, hiába várja a számára életet mentő bírói tárgyalás kitűzését, a tények feltárását, a felelősség megállapítását, az ítélet kimondását!

     

    ...hm csak gondolkodom, és kérdéseket teszek fel...mert válaszolni nem tudok..a válaszokat az érintettektől várnám, és várja Erika is!

     

    Drága Erikám, mint eddig is, ezután is csak azt mondhatom, további erőt, és fel nem adást! Ha nem is tudok ott lenni melletted, amikor  egyedül ülsz Istvánunk klinikája előtt, lélekben Veled vagyok és szorítok érted!

     

    Csak azt kívánhatom mindenkinek, h sose élje át ezt a  gyötrelmet, ami testet és lelket nyomorít ... mielőtt ítélkezünk, gondolkodjunk: bárki, bármikor...

     

     

    Barnuska

     

     

     

     

    előzmény:
    Anriette50 (24)
    2010-04-27  17:55
  3. 2010. Április 27. 17:5524.

     

    Igen, basszus ez a műtét "olyan" volt.

     

    És hát a Bors commentjeit egy frusztrált, irígy, primitív banda véste be - magam sem gondoltam, h ennyire durva lesz a helyzet - míg a Caféba azért zömmel kulturemberek járnak. Eddig legalábbis ilyen tapasztalatokat szereztem. 

     

    előzmény:
    zsazsi1 (23)
    2010-04-27  13:11
  4. 2010. Április 27. 13:1123.

    Anriette, elolvastam természetesen a cikket, azért ez már hatalmas fejlődés a Bors hangvétele után!

     

    Ahogy Sunny is írta,nem a pácienst kellene hibáztatni, aki egy szakember(?) javaslatára vállalta a műtétet, mint ahogy a Bors olvasói közül néhányan tették. Ez egyébként csak őket minősíti.

    Sajnos, minálunk még sok irigységgel vegyes előítélet övezi azokat, akik plasztikai beavatkozáson esnek át.

     

    Az meg egy laikus számára is nevetséges, amit dr. Sz. állít, hogy a műtét utáni hányás komplikációt okozhat, hiszen az altatásos műtéteknek nagyon gyakori velejárója a rosszullét.

    Ha ez veszélyezteti a műtét eredményét, akkor az olyan is volt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2010-04-26  18:37
  5. 2010. Április 27. 11:2422.

     

    A "nő" köszöni Neked is és zsebördögnek is a jókívánságokat! Mélydepiből jött ki, de már látja az alagút végét!

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_989597 (21)
    2010-04-27  11:04
  6. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2010. Április 27. 11:0421.
    Na végre! Újra hozzá lehet szólni, de azért cselesek vagytok, mert egy minibuborékra kell rákatt. Szóval fel vagyok háborodva az orvoson. Kívánok a nőnek mielőbbi gyógyulást és azt, hogy AZ IGAZSÁG GYŐZZÖN!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  7. 2010. Április 27. 10:5620.
    Az jó, ha már így tudod fölfogni a dolgokat! Nagyon sok sikert és szerencsét kívánok hozzá!
    előzmény:
    Anriette50 (18)
    2010-04-27  08:41
  8. 2010. Április 27. 08:4219.
    előzmény:
    keki70 (17)
    2010-04-27  08:18
  9. 2010. Április 27. 08:4118.

     

    Hál Istennek Sunny, egyre jobban viselem a "megpróbáltatásokat", mert már látom az alagút végét... Kezdem az egészet úgy látni, mint egy kellemes és izgalmas kis csörtét dr. Sz. Pistával... Arrólé nem is szólva, milyen remek írói alapanyagot szolgáltat az egész!

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Sunny00 (15)
    2010-04-26  22:06
  10. 2010. Április 27. 08:1817.
    előzmény:
    Sunny00 (15)
    2010-04-26  22:06
  11. 2010. Április 27. 08:1316.

     

    Kedves zsebördög, sok mindenben igazad van! Igen, a mohóságom és a hiúságom miatt mondtam igent egy olyan orvosnak - priviben egygébként szívesen elárulom Nektek a nevét - aki az esetem óta már nem vállalkozik endoszkópos arcplasztikára. Önkritikát gyakorolt valamilyen szinten. Persze, akkor lenne teljes ez az önkritika, ha nem menekülne bele abba, hogy továbbra is elhárítsa magáról a felelősséget és belemeneküljön a rágalmazásomba, mely szerint én ugye "alkoholista" vagyok és szerinte emiatt ment tönkre a műtét... Nevessetek egy kicsit: ez a verzió csak mostanában került elő, egészen a 6. elfuserált műtétemig azt állította, h minden baj oka az, h úgymond "rossz földsugárzásban fexem"...

     

    Igazad van: a plasztikai sebészeti műtétek nagyon kétes dolgok. Mindenkinek nagyon meg kell gondolnia, belemenjen-e vagy ne. Én eddig 4 ajánlatot kaptam dr. Sz. kollégáitól, h segítenének rajtam, de úgy döntöttem, megvárom a huszadikat is és csak akkor döntök, amikor az ajánlat hiteles és biztonságban fogom magam érezni.

     

    Sajnos, nem néztem körül mielőtt Sz.Pista "vágóhídjára" felfeküdtem... megbíztam abban az orvosban, aki beajánlotta őt. Súlyos hiba volt, alaposabban körül kellett volna néznem, körüljárnom a témát, mielőtt rábízom magam olyasvalakire, akinek nem igazán az arcplasztika a profilja... az erkölcsisége pedig enyhén szólva is kétes... Üdv.: László Erika

    előzmény:
    zsebordog (14)
    2010-04-26  22:00
  12. 2010. Április 26. 22:0615.

    Hát igen, utólag könnyen vagyunk okosak, mit hogy lehetett volna.... De kérdés, hogy egy ugyanilyen élethelyzetben mi mit tettünk volna.

     

    Az a szomorú, hogy ahhoz, hogy az ember más hibájából okuljon, valakinek meg kell szenvednie

    előzmény:
    zsebordog (14)
    2010-04-26  22:00
  13. 2010. Április 26. 22:0014.

    Az a mohóság, hogy nem állt meg a szükséges műtétnél, hanem többet akart. Persze, az ember hiú, de ismerni kell az orvostudomány és az emberi test korlátait is. Akár olyan probléma is felléphet, hogy egyszerűen olyan bőre van, ami pocsékul hegesedik műtét után, és akkor még orvosi műhiba se kell ahhoz, hogy egy életre tönkremenjen az arca.

     

    Szép dolog a bizalom, de ha kicsit is utánanéz az ember az interneten a témának, rögtön szembetalálja magát rengeteg olyan hírességről készült fényképpel, amin az elrontott műtétek eredménye látható, pedig ők valószínűleg nem párszázezreket, hanem jóval többet hagytak ott az orvosnál. A szépészeti sebészet egy nagyon kétélű fegyver, hiszen csodát is tehet, de egy olyan kényes terülten, mint az arc, ahol hajszálnyi változás is szembetűnő, hatalmas károkat is lehet vele okozni. Az ember, mielőtt kés alá fekszik, ezt mérlegeli.

     

    Erikát nagyon sajnálom, és bízom benne, hogy sokan tanulnak az ő sorsából. Ha csak egy ember az ő története által  megmenekül ettől, már megérte vállalnia a nyilvánosságot!

    előzmény:
    Sunny00 (13)
    2010-04-26  21:52
  14. 2010. Április 26. 21:5213.

    Azért ha valaki egy baleset miatt szeretne újra "normálisan" kinézni, esetleg él a mai fejlett technika, orvostudomány által adott lehetőségekkel, azt azért nem nevezneém mohóságnak (inkább az orvos a mohó, ha bevállal olyan műtétet, amiben még nem jártas).

     

    Mohóság helyett szerintem a plasztikára jobban illik a hiúság kérdése - minden nő hiú valamennyire, mégha ezt nem is vallja be magának.

     

    És legyünk őszinték: ha baleset miatt fordulunk sebészhez, aki javasol egy másik szépítő beavatkozást is, és még talán meg is engedhetjük magunknak: bizony nehezünkre esne nemet mondani.

     

    Itt a hiba az volt, hogy Anriette hitt, bízott az orvosában... Szerintem az eset legnagyobb tanulsága ez: ha egyszer - bármilyen okból, bármilyen beavatkozásra - rászánjuk magunkat, akkor csak olyan orvos kése alá feküdni, akiben, akinek a munkájában 100%-ban megbízunk....

     

    És bizony, nem egyszerű feladat jó orvost választani....

     

    előzmény:
    zsebordog (12)
    2010-04-26  21:39
  15. 2010. Április 26. 21:3912.
    Ha rá tudott beszélni, akkor valahol a Te mohóságod is okozta a bajt... Mindenesetre ez jó tanulság mindenkinek, hogy tanulja meg elfogadni azt, amit a természettől kapott, mert az elégedetlenség nem vezet jóra.
    előzmény:
    Anriette50 (11)
    2010-04-26  21:27
  16. 2010. Április 26. 21:2711.

     

    Hát, valahogy így indult az én műtétem is, kálváriám is. Baleset volt. Dr. Sz. mohósága az oka minden bajomnak. Rábeszélt a teljes endoszkópos arcplasztikára. Jó, ha tudjátok: az endoszkópia megbukott! Ha mégsem, akkor tényleg kell hozzá egy hozzáértő csapat, ahogyana Balajthy is lenyilatkozza! Ez az én műtétem során hiányzott. Sz. Pista 3 óra alatt összecsapta a műtétemet 750 ezerért. Most mind a ketten isszuk a levét!

     

    előzmény:
    keki70 (10)
    2010-04-26  20:53
  17. 2010. Április 26. 20:5310.

    Sok olyan eset van,amikor nem hiúság miatt fekszik valaki a plasztikai sebész kezei alá,hanem mert egészségügyi problémája akad.

    Ilyen van pl.a fül- v. orrplasztika során is.

    De az orvos az elvállalt műtét után vállalja a felelősséget is,ne csak a ropogós bankjegyeket vágja zsebre.

     

    Egyébként korrekt a hozzászólásod,mert nem ismered az esetet,így nem ítélkezel.

    előzmény:
    Télapó*** (7)
    2010-04-26  20:30
  18. 2010. Április 26. 20:509.

     

    Igazad van, kedves Télapó! Átgondoltam a dolgot, volt rá időm elég! Soha, soha, soha többet nem fexem a szike alá, elfogadom magam olyannak, amilyennek megalkottam, amilyennek az élet formált... csak most az egyszer ússzam meg ezt a dolgot, keveredjek ki belőle úgy, hogy ne menjen rá a szemem!

     

    Fogadja el mindenki olyannak magát, amilyen! Az idő álságos dolog, előbb-utóbb úgyis elvégzi romboló munkáját! Ne tömjétek a hazug és a mundért védő plasztikai sebészek zsebét! A testünk múlandó,a lelkünk örök! Bocsáss meg Istenem az ostoba hiúságomért! Bocsáss meg Istenem dr. Sz. Pistának, amiért ilyen mélyre süllyedt, ilyen mélyre süllyesztette a Mammon!

     

    És bocsáss meg nekem, amiért még mindig nem tudok neki megbocsátani! De jó úton járok! Köszönöm.

    előzmény:
    Télapó*** (7)
    2010-04-26  20:30
  19. 2010. Április 26. 20:448.

     

    Köszönöm, Keki! Igen, igen, igen, erős vagyok! Egyre erősebb! Mert tudom, hiszem, h igazam van, velem van az Isten!

     

    Már nem tesz idegileg tönkre, sőt, erősít! Képzeld, képzeljétek, két plasztikai sebész is jelentkezett, h segítene! Vannak még jó emberk! Köszönöm, Istenem!

     

    Te is jó ember vagy! Jutalmat kapsz érte, kívánom Neked! Maradj mindig ilyen jó, sokan szeretnek és megérdemled a szeretet!

    előzmény:
    keki70 (5)
    2010-04-26  20:08
  20. 2010. Április 26. 20:307.

    Minden műtét kockázatot hordoz magában, s bár az esetek többségében sikeresen, a páciens megelégedésére végződnek, mégis vannak szerencsétlen esetek is.

    Én pl. többek között ezért sem feküdnék soha kés alá, csak ha az életem múlna rajta. Sőt még egy szemöldök tetoválást sem merek csináltatni, mert mi van, ha épp az enyém nem sikerül, vagy épp az én bőröm nem bírja .... Inkább maradok olyan, amilyen vagyok, elfogadom magam így, mert még mindig jobb ez az állapot, mint a hiúságom miatt a hátralévő 30 évemet szenvedéssel tölteni.

    Nem akarom felmenteni az orvos, sem a pácienst, mert nem ismerem mélyebben az esetet, és valószínűleg mindketten meg tudják magyarázni a miértjeiket.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  21. 2010. Április 26. 20:126.
    Hát most meg kiírtam a nevét.Bocsi.De azt hittem,hogy a cikkben is benne van...Ha már ez belefért a cikkbe:" Mögötte oklevelek és diplomák borítják a falat. "
    előzmény:
    keki70 (5)
    2010-04-26  20:08
  22. 2010. Április 26. 20:085.

    Drukkolunk Erikának,hogy győztesként kerüljön ki ebből a csatából.Itt az ideje,hogy ne higyjék azt a plasztikai sebészek,hogy bárkivel bármit megtehetnek.

    Rendezhette volna Sz. tisztességesen ezt a helyzetet,akkor az ő hírneve sem csorbult volna,és Erikát sem tenné idegileg tönkre.Bár szerintem ezzel a saját családjának is csak árt,mert gondolom,hogy azért nem alszik nyugodtan otthon.

    Erika nagyon erős,csak tisztelni tudom ezért.Nem sok ember csinálná ezt végig...mert nem könnyű,sőt...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2010-04-26  18:37
  23. 2010. Április 26. 19:454.

     

    Anriette "klónja" vagyok.

     

    Dr. Sz. egy erkölcstelen ember. Erika nem alkoholista, sohasem volt az, dr. Sz. legyáltatott az István Kórház embereivel egy hamis jegyzőkönyvet, mely szerint ő közvetlenül a narkózisos műtét után alkoholizálni kezdett. Szemen szedett hazugság! Egy idegenvezető különben sem lehet alkoholista! Az első visszajelzés után úgy kidobják a szakmájából, h a lába sem éri a földet! Este fél 10-kor, a nagy hányás után kapott a barátjától egy kis konyakot, hogy tudjon aludni és csillapodjanak a fájdalmai. Dr. Sz. befuccsolt az endoszkópiás technikájával, rosszul rögzített!

    előzmény:
    Anriette50 (3)
    2010-04-26  19:12
  24. 2010. Április 26. 19:123.

    Szia, kedves mary83!

     

    Jézusom, ma láttál a klinikánál? Nem emlékszem Rád...  Szorítok Neked, h jól sikerüljön a műtéted! Én is úgy tudom, h dr. Sz. alapvetően jó szakember, csak hát velem nagyon betrafált. És hát qrvára el vagyok keseredve, mert nemcsak pocsék a szemem, de szünet nélkül vagy fáj, vagy van benne vmi diszkomfort érzés.

     

    Megnézték többen is - és még fogják sokan - az az általános vélemény, h tendenciájában romlani fog a dolog, az alsó szemhéj az életkor előrehaladtával lejjebb süllyed. Ez pedig nagyon nagy baj! Eddig 3 plasztikai sebész vállalná, h helyrehoz, utóbbi egy nagyon nagy ász - másfél milláért!

     

    Sztem a tüntetés arra jó, ha már engem elrontott dr. Sz., másokat ne tegyen tönkre! Látod, ha előbb láttál volna, talán Te sem mégy be. És a múlt héten tényleg akadt két nagyon helyes nő, akik nem mentek be! Másik kettő pedig elbizonytalanodott.

     

    Na, ez van. Majd csak lesz valahogy!

    előzmény:
    mary83 (2)
    2010-04-26  18:37
  25. 2010. Április 26. 18:372.
    nagyon sajnálom ami erikával történt,mert élöben láttam öt amikor kijöttem a klinikárol,én éppen egy plasztikai mütét után jöttem ki a sebésztöl.háát nem tudom ha elötte látom öt nem biztos,hogy be merek menni.szerintem ez a tüntetése nem megoldás ,de megértem,hogy elkeseredett.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     

Címlap

top