Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba
 
Kedves Fórumozók!

Felhívjuk figyelmeteket, hogy a politikai topikokat csak a jogszabályokban kötelezően előírt mértékben moderáljuk, ezért itt fokozott a személyeskedés, vita, anyázás veszélye. Aki ezekbe a topikokba ír, illetve ezeket olvassa, készüljön fel lelkileg, és húzzon vastag bőrt a várható virtuális pofonok ellen, mert a moderátorok itt NEM törlik a bántó hangvételű hozzászólásokat, ha azok nem sértenek személyiségi jogokat, vagy egyéb jogi előírásokat.

A moderálással kapcsolatos további részletek a Felhasználási Feltételekben (http://www.nlcafe.hu/felhasznalasi) olvashatók.

Üdv: a moderátorok
Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba

Már tényleg jobban élek

Reszka
Létrehozva: 2010. Április 29. 20:06

AMIÓTA MEGTÖRTÉNT A 2010-ES VÁLASZTÁS MAGYARORSZÁGON,

 és hatalmas fölénnyel nyert a polgári oldal, 

 ÉN TÉNYLEG JOBBAN ÉLEK:

 minden reggel, mikor felébredek, jó kedvem van;

 akárha nyaralnék.

 - Jó kedvem van, mert megszűnik végre a modern rabszolgasorban való tartásunk,  kizsákmányolásunk;

 - Jó kedvem van, mert lehetek végre nyíltan, önmagamat felvállalva normális értékrendű, normális nemi identitású MAGYAR;

 - Jó kedvem van, mert végre nem köpnek ránk erdélyi testvéreink ; 

- Jó kedvem van, mert úgy gondolom, végre eltűnik a rádióból az "emeregykosutrádió" szöveg, és végre "Magyar Kossuth-rádió"  lesz a neve; 

- Jó kedvem van, mert végre negyvenévi szolgálat után elmehetek nyugdíjba, 57 évesen.......  

Szóval, jó kedvem van.  

Ha Nektek is jókedvetek van, és leírnátok, miért, ide várlak Titeket.    

  1. 2020. augusztus 8. 19:1747076.

    nemtudom..nagyon közel volt rajkához..lehet az a oroszvári. mert keskeny kis ut van csak és szlalomozni kellett a betontömbök között..gondolom hogy lelassitsák a forgalmat...az is lehet hogy csak a mezögazdasái melosoknak volt valamikor az nyitva..teljesen szét volt verve az épület tavaly..és sehol senki sem..

    előzmény:
    pannacotta2 (47073)
    2020-08-08  15:29
  2. 2020. augusztus 8. 19:1147075.

    3 honapra megyek...addigra lesz valami...de ha maradni kell az sem baj...

    előzmény:
    pannacotta2 (47072)
    2020-08-08  15:27
  3. 2020. augusztus 8. 15:2947073.

    https://www.utinform.hu/hataratkelok/


    Szlovák határátkelők. 

    előzmény:
    pannacotta2 (47072)
    2020-08-08  15:27
  4. 2020. augusztus 8. 15:2747072.

    Jó lesz, ha sietsz. 


    Egyre több karanténos van (nem, nem a beutazók, hanem új fertőzöttek), vannak már részben lezárt kórházak is, úgyhogy szerintem nincs túl sok idő újabb zárásokig. 


    A köztes országok is bezárkózhatnak, a németeknél is kezdődik a balhé.  


    Ha viszont bejössz, lehet, hogy egy ideig nem fogsz tudni kimenni, erre is számítasz? 

    előzmény:
    unger1 (47071)
    2020-08-08  11:23
  5. 2020. augusztus 8. 11:2347071.

    Megprobálom a tesztet beidöziteni...2 nap csak az ut nekem igy nehéz....érdekesen fogalmaz pár helyen ez..a családtag fogalma pl..a magyar állampolgárnak a felmenöi..a családtag, viszont a gyerek csak 21 éves korig..nemegészen értem miért..késöbb is a gyereke.. Ismerem ott Rajka elött ha bemegy az ember egy kis faluba ott van határátkelö..ill. volt tavaly elvitt arra a navigátor mert roszul volt beállitva..a határon ott egy lélek sem volt az épület megvandalirozva, üvegek kitörve,ajtok letépve meg ilyesmi..ahogy átér az ember ott azonnal fel lehet menni az autopályára is..ha korán leszek akkor lehet megnézem..ott biztosan senki nincsen..talán olyan kishatárforgalom lehetett régen ott.

    előzmény:
    pannacotta2 (47070)
    2020-08-08  01:56
  6. 2020. augusztus 8. 01:5647070.

    A TASZ nagyon részletes tájékoztatója: https://tasz.hu/koronavirus-hataratlepes


     


    Eszerint mégse mentesülsz, ha egy teszted van, legalábbis automatikusan nem. 


    Viszont ott van az ún. méltányosság, ez alapján egy PCR-teszttel, a mentesítés iránti beadott kérelemmel (mindenképp kell kérelem) és a második teszt gyors elvégzésének kötelezettségével már mentesülhetsz. 


    Szerintem ez a járható út. Hozd csak azt a  tesztet angol nyelven. 

  7. 2020. augusztus 8. 01:4747069.

    Naszóval, úgy néz ki, hogy bejössz az országba, 14 napos karanténos kötelezettséged van, de te a járási hivatalnál vagy területileg illetékes kormányhivatalnál (tehát nem a jegyzőnél) beadod a kérelmet, hogy


    - van már egy PCR-teszted, ezért mentesítsenek a karantén alól és


    - vállalod a második PCR-teszt elvégeztetését.


    Erről fognak határozatot írni (nálunk mindenről írnak határozatot). Ez a kérelem kerül 3.000 Ft-os eljárási díjba, és ismétlem, kormányhivatalnál adható be (nem tudom, hogy ott, ahol leszel, van-e kormányhivatal, reméljük, ezek vannak most a korábbi jegyzői hatáskörök helyett sok esetben).


    És akkor a határozat alapján elmész megcsináltatni a második PCR-tesztet, de már nem vagy karanténban, ami tiszta haszon. 

    előzmény:
    pannacotta2 (47068)
    2020-08-08  01:37
  8. 2020. augusztus 8. 01:3747068.

    Elég egy teszt a sárga országbelinek, azzal rögtön szabadulsz a karantén alól, de vállalnod kell, hogy itthon megcsináltatod a másikat záros határidőn belül. Azt hiszem, erre kell beadni azt a bizonyos kérelmet, amiről már volt szó. 


    Jó, hogy megvan a tullap, ez már egy lépés előre. 


    A különböző eü. szolgáltatók maguk állapítják meg a tesztek árát, csak szólok, pl.  hódmezővásárhelyi kórház 100.000 Ft-ot kér érte, úgyhogy ne vegyél arra mérget, hogy 30.000-ből kijön.  Ez is egy üzlet. Olvasom, hogy a németeknél ingyen van, hát, ez itt nem Németország, majd ha idejössz kicsit huzamosabb időre, meglátod. 


    Angol nyelvű teszt kell, unger, nem lesz nekik jó a svéd nyelvű. Az is ott van a jogszabályban.


    Szlovákiáról ugyanaz a hír járja, azazhogy ott se nagyon kekeckednek. De végül is, annyira közel van Ausztriához, hogy megláthatod, melyik a járható. 


    Ha lesz erről hírem, szólok, még van addig pár nap.


    Mennyi időre jössz haza most? 


     

    előzmény:
    unger1 (47067)
    2020-08-07  09:09
  9. 2020. augusztus 7. 09:0947067.

    Tulajdoni lap lekérve kinyomtatva...az rendben lesz igy biztosan oda mehetek a karanténba..az lesz mert 2 tesztet nemtudok csináltatni csak egyet..itt nemtudják megmondani mennyi idö kell neki csak 3-5 napot mondanak..nehéz igy kiszámolnai, ja és csak svéd nyelven adják ,még azzal is gondom lehet..persze az rajta van hogy milyen tipusu teszt és hogy negativ,,dehát nembiztos hogy figyelembe veszik majd..meglátom még addig hogy merre megyek mert esetleg az osztrákokon is mehetek szlovákiábol.egyszerü..

    előzmény:
    pannacotta2 (47066)
    2020-08-05  22:41
  10. 2020. augusztus 5. 22:4147066.

    Most se büntetést kapnál, hanem üldögélhetnél a karanténban, várva a  rendőrséget, vagy telefonon kellene időről időre bejelentkezned.


    Nem tudom, ez engem biztos zavarna.  

    előzmény:
    unger1 (47065)
    2020-08-05  22:36
  11. 2020. augusztus 5. 22:3647065.

    Köszi a tippet...a tulajdoni lap lekérés folyamatban van...nemtudom még merre megyek,de én soha életemben nemprobáltam kikerülni semmit a törvényeket is betartottam..nemkaptam soha büntetést sem, még rossz parkolásért sem,több mint 40 éve...


    Lehet hülye vagyok de soha nemprobáltam ügyeskedni...

    előzmény:
    pannacotta2 (47064)
    2020-08-05  12:10
  12. 2020. augusztus 5. 12:1047064.

    Azt pletykálják az interneten, hogy Ausztria felől simán be lehet jönni különösebb ellenőrzés nélkül is. Nem tudom, hogy igaz-e, mindenesetre érdemes onnan jönni. 


    A tulajdoni lapot azért kéresd le valakivel itt, Magyarországon, interneten keresztül (ügyfélkapus regisztrációval le lehet kérni, évente kétszer ingyenes), mentse le a számítógépére - amúgy hiteles ilyen formában is -, majd küldje meg neked emailben, vagy valahogy máshogy, te meg nyomtasd ki és legyen meg, a határon jól jöhet. 

    előzmény:
    pannacotta2 (47063)
    2020-08-05  08:53
  13. 2020. augusztus 5. 08:5347063.

    A jegyző nem lesz neked jó, ez ún. idegenrendészeti kérdés és regisztrációs eljárásnak hívják.


    Itt van egy GYIK: http://www.bmbah.hu/index.php?option=com_k2&view=item&layout=item&id=53&Itemid=512&lang=hu


    Legkésőbb a beutazástól számított 93. napon el kell indítani ezt az ügyet és igazolni a fedezetet, hogy miből akarsz itt megélni. 


    Itt is olvashatsz utána: http://www.bmbah.hu/jomla/index.php?option=com_k2&view=item&layout=item&id=46&Itemid=365&lang=hu#


    A tulajdoni lapot most is lekérheti neked valaki Magyarországról (bárki kikérheti, csak díjköteles), akár internetről is, ügyfélkapuval. 


    Addig, amíg ezt nem intézed el, az ingatlanod a beutazási rendelet szerint ún. szálláshely. 


     

    előzmény:
    unger1 (47062)
    2020-08-05  08:42
  14. 2020. augusztus 5. 08:4247062.

    Köszi szépen...Majd 20 körül érkezem autoval igy lesz lehetöségem tisztázni ezeket a dolkokat is..bemegyek a földhivatalba és kérek egy hiteles tulajdoni lap másolatot a házrol ami azén nevemen van, azután meglátom hogy a jegyzö vagy valaki tud e segiteni vagy bejelentkezni oda, nemtudom hogy külföldi állampolgárként lehet e vagy tartozkodási hely.. és erre kapok e valami lakohelykártyát vagy valamit , mert akkor ha igy tudom igazolni a tartozkodási helyet akkor nemtilthatnak el a belépéstöl  mert azt nemlehet hogy kizárjanak a tulajdonodbol..szerintem..neked mi a véleményed ??

    előzmény:
    pannacotta2 (47061)
    2020-08-04  22:31
  15. 2020. augusztus 4. 22:3147061.

    Jó kis pongyola, összecsapott jogszabály, mert a családtag fogalmát nem definiálja.


    Jobb híján ott a Ptk, eszerint a legtávolabbi "családtag" (hozzátartozó)  a testvér, a testvér házastársa, az egyenes ágbeli rokon házastársa (azaz a menyed), valamint a házastárs egyeneságbeli rokona. 


    Ezek a "legtávolabbi" hozzátartozók, gondolom, ez lehet a "családtag" is. 


    Még az is elképzelhető, hogy azt értik családtagon, akivel egy háztartásban él valaki (ez a legvalószínűbb). 


    Más kizárt. 


    Most olvastam, hogy az Auchan már egész Magyarországon házhozszállít. Persze, meg kell rendelni (akár neten).  


     

    előzmény:
    unger1 (47059)
    2020-08-04  20:39
  16. 2020. augusztus 4. 20:4047060.

    Lemaradt.... azért köszönöm szépen neked hogy megnézted a rendeletet mert amit az ujságok irnak.....

    előzmény:
    unger1 (47059)
    2020-08-04  20:39
  17. 2020. augusztus 4. 20:3947059.

    ugyis megcsinálom a teszteket, csak minden variáciot akartam látni....viszont a törvényben az van hogy a magyar állampolgár vagy annak családtagja.....én családtag vagyok, igy nemsok gondom lesz remélhetöleg..a teszt meg azért is jo hogy az ember tudja hogy nem beteg...attol még vigyázni kell igyis--ugyis..

    előzmény:
    pannacotta2 (47057)
    2020-08-04  14:15
  18. 2020. augusztus 4. 14:2447058.

    Te tudod. Nem akarsz Pestre jönni egynapos kirándulásra, valamit megnézni? Merthogy karanténos nem jöhet. 


    Ráadásul - úgy tudom - minden megmozdulást le kell jelenteni a kormányhivatalnak, tehát azt is, ha éppen tesztet levetetni akarsz menni valahová. 


    És még a rendőrség is jöhet, akár naponta is. Kell az neked? Igaz, ezt kiválthatja, ha egy okostelefon appot letöltesz (ez önkéntes, azt hiszem) és azon rendszeresen bejelentkezel. 


    De engem ez is zavarna, megmondom őszintén, kinek mi köze hozzá, hogy én mikor keltem fel és hogy érzem magam? 


    Ez az app időnként felszólítja a delikvenst, hogy igazolja magát (ragaszkodik a fényképes, vagy videós bejelentkezéshez), ha meg nem teszi meg, akkor az szabálysértés (és akkor már biztosan jön a rendőrség, akinek okostelója van, annál nem biztos, ha megfelelően együttműködik). 


    Hát, nem tudom, én otthon levetetném a 2 tesztet, ott se drágább, 5 napon belül 2 db. PCR-teszt kell, a kettő között pedig 48 óra. És kész, szabad lennék, mint a madár. 


     

    előzmény:
    unger1 (47054)
    2020-08-02  16:23
  19. 2020. augusztus 4. 14:1547057.

    Rád az 5.§. vonatkozik, ha nem vagy magyar állampolgár és nincs itthoni állandó lakcímed : https://net.jogtar.hu/jogszabaly?docid=a2000341.kor


    De ez alól mentesülhetsz a PCR-teszttel, amit így is, úgy is el kell végeztetned.


    Azt nem értem, miért szeretnél 14 napig hatósági házi karanténban lenni, ha nem muszáj.  Nem annyira jó az, ha csak kidugod az orrod, már jelentened kell. 


     


    "Ha egy barátom, rokonom, ismerősöm, aki nem magyar állampolgár hazalátogat és egy sárga jelzésű országból érkezik Magyarországra, mely esetekben mentesülhet a karantén kötelezettség alól?


    Külföldről, sárga jelzésű országból érkező nem magyar állampolgár esetében a Magyarországra történő belépést megelőző 5 napon belül, legalább 48 órás időkülönbséggel, két alkalommal elvégzett, az egészségügyi szakmai szabályoknak megfelelő, molekuláris biológiai vizsgálat – SARS-CoV-2 teszt – eredményét tartalmazó, magyar vagy angol nyelvű okirattal igazolja, hogy SARS-CoV-2 koronavírus a szervezetében a vizsgálat időpontjában nem volt kimutatható akkor a karantén mentességet kérhet.


    Akik hitelt érdemlően tudják angol vagy magyar nyelvű okirattal igazolni, hogy az elmúlt hat hónapban már átestek a COVID- 19 betegségen (Például: pozitív PCR eredményről kiadott zárójelentés, egészségügyi szolgáltató vagy hatóság által kiadott igazolás.), azok mentességet kérhetnek a magyarországi lakóhely/tartózkodási helye szerint illetékes kormányhivatal kerületi vagy járási hivatal népegészségügyi osztályától."


     


    https://www.nnk.gov.hu/index.php/koronavirus-tajekoztato /741-gyik-a-szerdatol-eletbe-lepo-beutazasi-szabalyok-celja


     


     

    előzmény:
    unger1 (47056)
    2020-08-03  11:18
  20. 2020. augusztus 3. 11:1847056.

    A rendeletben ugy van irva hogy lakohely--tartozkodásihely----szálláshely.. ezt ugy értékelem hogy nemkell bejelentett lakohelyenek lenni, de az itteni magyarok is mondták hogy nemrég mentek és csak bemondták a rokonuk cimét ahova indultak és kész, a piros cetlivel mehettek..Szerinted ez igy lehet ??

    előzmény:
    pannacotta2 (47051)
    2020-08-02  11:16
  21. 2020. augusztus 2. 16:2547055.

    az "antitest"..amit a vérben néznek az kb 15 ezer forint itt..az van meg 15 perc alatt és 99.8 % a biztonsága.ha pozitiv akkor átestél a viruson és van ellenanyag a véredben..na azt kezték el hamisitani is....

    előzmény:
    unger1 (47054)
    2020-08-02  16:23
  22. 2020. augusztus 2. 16:2347054.

    Persze megcsináltatom, de nehéz kiszámitani az idöt a tesztel..itt 3-4 nap is eltelhet mire megkapom az eredményt..ez ingyenes..viszont van a másik teszt az 15 perc alatt megvan de az csak svéd nyelven kapom....vidéken nem a lakásba szállitanak hanem jön egy kisteherauto az utcában és ha integetsz neki megáll..ki sem kell menni az utcára sem..a piros cetlit meg a ház- ajtajára tudoim csak kirakni, mert az utcaajto-kapu az drothálo amire nemlehet rakni semmit mert elkfujja a szél azonnal....a ház ajtaja meg az utcárol nem is látszik....

    előzmény:
    pannacotta2 (47053)
    2020-08-02  11:26
  23. 2020. augusztus 2. 11:2647053.

    És lehet, hogy piros cetli lesz az ajtódon a 2 hét alatt, nincs kizárva. Akkor a szállítók se lesznek túl boldogok, szerintem. Ha szállítanak egyáltalán piros cetlis lakásba. 


    Én továbbra is azt javaslom, hogy az utazás előtt közvetlenül legalább egy PCR-tesztet végeztess el Svédországban. Azzal rögtön szabadulsz a karanténkötelezettség alól (persze, ettől még lehetsz otthon).    

    előzmény:
    unger1 (47049)
    2020-08-02  08:06
  24. 2020. augusztus 2. 11:2247052.

    Hát igen, de ez azokra is vonatkozik, akik idelátogatnak, és közben sírnak, hogy nincs turista, nahát. 


    A nyaralók közül viszonylag kevesebben akarnak sárga országba menni, és onnan vissza, szerintem.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (47050)
    2020-08-02  08:56

Címlap

top