Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gimnáziumok vélemény

maszi
Létrehozva: 2010. június 23. 13:01

Tudom, hogy elkezdődött a nyári szünet. A lányom most fejezte be a 7. osztályt, nyáron szeretnénk infokat gyűjteni a középsulikról, és szeptemberben pedig elkezdeni a komoly keresgélést.  Hogy ősszel már csak azokat a sulikat nézzük meg a nyilt napon, amik valóban érdekelnek.

 

Kíváncsi lennék a 9. osztályt végzetteknek, vagy érettségizőknek milyen benyomásaik, illetve tapasztalataik vannak a gimnáziumokkal kapcsolatban.

 

Mennyire nehéz bekerülni, érdemes ott előkészítőzni, ahova menni akar, milyen nehéz a nyelvi felvételi. Gyakorlatilag hány iskolát érdemes megjelölni, ami nem túl kevés, de nem is sok.

 

Érdekelne a budapesti:

 

Veres Pálné gimnázium

Kölcsey Ferenc gimnázium

Weöres Sándor gimnázium

Ady Endre gimnázium 

II. Rákóczi Ferenc gimnázium 

Karinthy gimnázium

 

illetve kéttannyelvű gimnáziumokkal kapcsolatos tapasztalatok.

 

Köszönöm mindenkinek, aki megosztja velem a tapasztalatait!!

 

 

  1. 2010. június 23. 15:0226.

    Az utolsó mondatodban van a lényeg. Szerintem ez óriási doppingszer.

     

    Ha ez a három megvan, még egy gyengébb képességű gyerek is szárnyal. Ha nincs meg, akkor az csak lassú halál. 

     

    Ha valaki közben benéz, és tud információt a József Attiláról, megköszönöm, ha elmondja. Most ez az iskola került az első helyre.

     

    Budaörs mellett lakunk, így a XI. kerület iskolái a nyerők+ van biológia szak.

     

     

    előzmény:
    maszi (13)
    2010-06-23  14:42
  2. 2010. június 23. 15:0225.

    Én arról írtam :)

    Most leteszem a lantot a melóhelyen, aztán otthon újra csatlakozom :)

    sziasztok

    előzmény:
    dri (21)
    2010-06-23  14:58
  3. dri
    dri
    2010. június 23. 15:0024.
    azért a Karinthyról az sem utolsó info, hogy az egyetlen állami gimi, ahol  nemzetközi érettségi szerezhető... nem könnyű dolog, da ha az jól sikerül, akár a Sorbonne, Harvard kapui is megnyílnak...
    előzmény:
    maszi (8)
    2010-06-23  14:32
  4. Torolt_felhasznalo_321405
    Torolt_felhasznalo_321405
    2010. június 23. 15:0023.
    Ahogy mondod...
    előzmény:
    dri (21)
    2010-06-23  14:58
  5. 2010. június 23. 15:0022.

    Nehéz ez az iskolaválasztásos dolog. A lányom sokáig a poétika-dráma tagozatos sulikat nézegette, de beszéltünk a magyar tanárral és ő sem ajánlotta neki ezt az irányt, mert elég bátortalan, halk szavú, még órán is alig mer megszólalni, nemhogy sok ember előtt színpadon szerepelni. Kicsit volt belőle hiszti, de aztán sikerült megbeszélnünk.

    Mi kb. 4 sulit szeretnénk bejelölni: Szent László, Kölcsey, Eötvös, Veres Pálné, talán utolsónak beírom azt a gimit ahova most általános iskolásként jár (nálunk Ált.Isk. és Gimi van, de a gimi állítólag nem jó)

    Azt mondják hogy se keveset se sokat nem jó bejelölni, úgyhogy én ennyiben gondolkodtam, iskolánként 2 tagozatot megjelölve.

     

    előzmény:
    maszi (16)
    2010-06-23  14:51
  6. dri
    dri
    2010. június 23. 14:5821.
    A kéttannyelvű 18.kerületi Karinthyról van szó???
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_321405 (5)
    2010-06-23  14:19
  7. 2010. június 23. 14:5620.

    Kicsisue!

    Neked a gyerekid melyik általánosba jártak?

    előzmény:
    kicsisue (15)
    2010-06-23  14:49
  8. 2010. június 23. 14:5619.

    Én a Szent Lászlóban végeztem 4 éve (anyám de rég volt...) és én nagyon-nagyon szerettem oda járni!

    Hozzáértőek és kedvesek a tanárok, van kéttannyelvű és speciális nyelvi tagozatos osztály is, valamint második nyelvként is rengeteg minden közül lehet választani (angol, német, francia, olasz, spanyol, lenygel, orosz, latin).

    Nem mellesleg a diákélet nagyon jó, mindig vannak programok, diákcsere, portya, kampány, táborok, és a sportélet is iszonyú élénk, rengeteg minden közül lehet választani.

    Nem tudom azóta hogy alakultak a különböző tagozatok, de anno volt biosz-kémia tagozat illetve tömegkommunikációs, infós, matekos, németes, angolos, rajzos, olaszos... szóval mindenféle

    Biztos elfogult vagyok, de tényleg csak jó emlékeim vannak a gimimről

    előzmény:
    Babyjane (12)
    2010-06-23  14:41
  9. 2010. június 23. 14:5618.

    Sziasztok!

     

    Én az ELTE Apáczaiban végeztem 2001-ben (hju, leírva elég durva), imádtam oda járni. Mondjuk én humán tagozatos voltam, de ha a biológia, kémia érdekel valakit, akkor van biológia és természettudományi tagozat is (főleg ez utóbbit dicsérik szakmailag).

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  10. 2010. június 23. 14:5317.
    A drogozás sajnos elég komoly gond és én speciel most csak pár olyan középiskolát tudok itt Bp-en ahol ez nem fordul elő. :-((( (pl Patrona Hungarie Gimnázium). AMúgy sajnos a sulik nem tudnak mit tenni a drogozás ellen (táskát átkutatni nem lehet, kirúgni a diákot nem lehet stb. stb.) Speciel nekem pont évekkel ezelőtt volt a Szent-Lászlóból egy olyan tanítványom aki drogozott keményen. Szóval ilyen szempontból nem is a suli számít, hanem az olytályközösség, az meg ugye lutri. Különben mi még nagyon messze vagyunk a középiskolától, de már előre félek pont az ilyen dolgoktól.
    előzmény:
    Babyjane (12)
    2010-06-23  14:41
  11. 2010. június 23. 14:5116.

    A Szent Lászlóról nagyon sok jót hallottam. Van egy ismerősöm, akinek mindkét fia odajár, illetve odajárt. Tavaly érettségizett az egyik, és az osztályából a 90 % gyerek dicsérettel érettségizett, de nekik nagyon jó volt az osztályfőnökük is.

    Szerintem most a Szent László Bp. egyik legnépszerűbb iskolája. Egy másik ismerős fia aki most volt nyolcadikos, szintén odajelentkzett, csak nem tudom, hogy felvették-e. 

     

    Úgy tudom, hogy inkább reálban jó a suli.

    előzmény:
    Babyjane (12)
    2010-06-23  14:41
  12. 2010. június 23. 14:4915.

    A nagyobbik lányom most fejezte be a 12. osztályt a Karinthyban, német-magyar kéttannyelvű tagozaton, a a középső szept.-től kezd az angol-magyaron. Általánosban kitűnők voltak mindketten, a nagy most 4,4 lett. Nekik "bejött" ez a suli, pedig az első két év nagyon nehéz volt, fölmerült az iskolaváltás is. 

    A tanárokkal kapcsolatban jó tapasztalatom van, egy tanárnőt kivéve, sztem ez nem rossz arány. A felsorolt iskolákkal nem tudom összehasonlítani, mivel nincs személyes tapasztalatom, a Karinthyt a lányok választották, egyszerűen ez tetszett nekik a legjobban. 

     

     

    előzmény:
    maszi (1)
    2010-06-23  13:01
  13. Torolt_felhasznalo_321405
    Torolt_felhasznalo_321405
    2010. június 23. 14:4914.

    A Nagy László gagyi, elárulom :D Ott van a sulimtól 5perce,hááát...nem mondom inkább milyen gyerekek járnak oda.Nekem egy volt osztálytársamat vették oda fel,sok hármassal a bizijében, és tőle is úgy hallom hogy hát nem vmi nehéz iskola.Anya volt ott bent mikor az öcsémnek kerestek sulit, de elég elrettentő dolgokat látott.

     

    Szent László: anya barátnőjének jár oda a lánya.Mielőtt oda került szorgalmas,okos,jó tanuló lány volt.Most: állandóan részegen jár haza,sok- sok bulizás,3ból bukott. Persze lehet ez csak a lány hibája,de lehet hogy ilyen a légkör az egész iskolában.

    Én is jelentkeztem oda,szerintem nagyon szép volt belülről az épület,meg úgy kedvesek is voltak.( bár,a diákok akkor nem voltak ott ha jól emlékszem )

    előzmény:
    Babyjane (12)
    2010-06-23  14:41
  14. 2010. június 23. 14:4213.

    Örülök, hogy sorstársakra találok!

     

    Mi Üllőn lakunk, tehát nekünk a legfontosabb, hogy ne legyen messze a nyugatitól és a kőbánya kispesttől, így néztük a sulikat, na és persze az érdeklődési kör. A lányom zene tagozatra jár, de nagyon szereti az angolt, a magyart, történelmet, rajzot, művészettörténetet, ovis kora óta jár jazzbalettra.

    Totál humán beállítottságú, enyhe művészi hajlamokkal.

    Hogy aztán ebből mi sül ki végül, fogalmam sincs.

    A lányom osztálya nagyon jó, tényleg nem tudjuk hogyan, de az abban az évben iskolábamenők közül (pedig négy osztály van a suliban) összekerültek a legjobbak, és legjobb érzésű gyerekük, nagyon jó közösség. 

     

    Talán nem azon múlik, hogy milyen neve van a sulinak, hanem, hogy milyenek a tanárok, milyen az osztályfőnök és az osztályközösség. 

     

    előzmény:
    bababetű (7)
    2010-06-23  14:30
  15. 2010. június 23. 14:4112.

    Szia!

    Az én lányom is most hetedikes, jövőre minket is érint a továbbtanulás kérdése.

    A Karinthyról tudok pár dolgot, mert a lányomnak van 2-3 osztálytársa akik már most odajárnak előkészítőre. A kerületben (XVIII.ker.) az egyik legerősebb giminek tartják, de a közösségről én is csak rosszat hallottam. Azok a gyerekek akik odajárnak előkészítőre mesélték, hogy dohányoznak, drogoznak és eléggé züllöttek ott a tanulók (tisztelet a kivételnek), nagyon szabadjára vannak engedve. A tanári karról nem tudok infót, biztosan van szigorúbb és van engedékenyebb is. Mivel a lányomnak nemigazán jó a nyelvérzéke, ezért mi nem gondolkodtunk ebben az iskolában, de a többiektől hallottak után esélye se lenne nálunk.

     

    Ha esetleg valakinek van infója a kőbányai Szent László Gimiről, vagy az erzsébeti Nagy László gimiről szívesen venném ha mesélne róluk :)

     

    Köszi

    előzmény:
    maszi (8)
    2010-06-23  14:32
  16. 2010. június 23. 14:3911.

    Szia!

    Én tanár vagyok és kicsit más oldalról ismerem a dolgokat. A Karinthy-t ismerem jobban, mert a mellette lévő suliban tanítok. Nagyon kemény suli és a tanárok többsége is szigorú. Nem könnyű ott jó tanulónak lenni. Viszont aki elvégzi annak nem lesz gond az egyetemi felvételi és az egyetem elvégzése. Néhány kollégám gyerek is oda jár/járt. Ezenkívül a Karinthyban lehet tenni nemzetkőzi érettségit is amivel a külföldi egyetemekre is belehet jutni. (Hiába vagyunk EU tagok, bizonyos országokban még sem fogadják el a magyar érettségit.)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  17. 2010. június 23. 14:3710.

    Szia !

     

    Jó a topik, remélem összegyűlünk páran, és megosztjuk amit tudunk. 

     

    Neten nézelődtem én is, a könyvtárból ki lehet venni könyvet, de ez mind csak írott anyag.

     

    Ami nekünk a listán szerepel:

     

    Budai Középiskola

    József Attila Gimnázium.

     

    A Budai Középiskolában van ismerősöm, aki ott tanít ( igaz, nem a gimnáziumban ), őt megkérdezem, mit tud az iskolákról. A lányom osztálytársának az anyukája is körbejárja a nyelvi iskolákat, az angoltanár, akihez a fia jár, ő is tanár, őt fogja kikérdezni a nyelvi iskolálkról, és megosztja velem, amit megtudott. Mert mi is gondolkodunk esetleg ilyesmiben.

     

    Pl. a József Attilában van kimondott spanyol tagozat, mellé felveheti az angolt. Érdekli a spanyol, Spanyolország. Van spanyol iskolával cseretanítás.

     

    Kérdés, hogy merre menjen a biológia felé, ami a mindene, vagy a nyelv felé. 

     

     

    előzmény:
    maszi (6)
    2010-06-23  14:29
  18. Torolt_felhasznalo_321405
    Torolt_felhasznalo_321405
    2010. június 23. 14:379.

    Még nem végeztem, a 3.évet most fejeztem be,de kettő még hátra van mert 5 éves.Végül erzsébetre mentem a Német Nemzetiségi Gimnáziumba, de ez neketek elég messze van azt hiszem.Meg általában mindenki inkább az angollal akar foglalkozni.Én nagyon szeretem,igaz, úgy kerültem oda hogy egy szót nem tudtam németül mert korábban angolos voltam.

     

    Persze amúgy nem mondtam én, hogy a Veres Pálné nem jó :) Nekem nem volt ez igazi, de ettől másnak lehet az a legjobb.

    előzmény:
    maszi (8)
    2010-06-23  14:32
  19. 2010. június 23. 14:328.

    Végülis, Te melyik suliba jártál? És mikor végeztél?

     

    A lányomnak a neten nézelődve lett szimpatikus a Veres Pálné, és a tavalyi nyilt napra el is mentünk megnézni. És egy rokonunk is járt oda, de jó régen, úgyhogy az ő infoi nem túl frissek.  Amúgy szimpatikus volt a suli. De még más helyet is szeretnék megnézni. 

     

    Köszi az infot a Karinthyról, mert arról még nem nagyon hallottam semmit, csak ami a honlapjukon volt, abból meg csak annyi derült ki számomra, hogy angol kéttannyelvű. 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_321405 (5)
    2010-06-23  14:19
  20. 2010. június 23. 14:307.

    Köszi, ilyesfélén gondolom én is.

     

    ( elnézést, hogy beszuszakoltam magam a topikba )

     

    A lányom érdeklődési köre ( és a közelség ) szerint választjuk az iskolát, az, hogy még mi lesz, ha nagy lesz....na azt még nem tudjuk. Irányt az igen: biológia, kémia, matek, nyelv.

     

    Olvastam sokmindent a rangsorokról, és még a cikkek elolvasása előtt is úgy gondoltam, ha a gyereket valami érdekli, szereti, van célja, akkor megvalósítja. Az iskola ehhez "csak" eszköz, mert szerintem minden a gyereken múlik. 

     

    Ha: nem fog ki szörnyű tanárt emberileg/szakmailag, vagy rossz iskolavezetést, ha több a normális viselkedésű gyerek az osztályban ( mert sajnos akár egy is meg tudja keseríteni mind a gyerekek, mind a tanárok életét...sajnos nálunk most ez van az osztályában, és tehetetlenek vele szemben )

     

    Mostanában divat ez a rangsorolás. Szerintem van egy-két igen erős gimnázium, a többi kb. ugyanazt adja. 

     

    Sok minden a tanáron is múlik. Van akinél egy 4-est megszerezni 3-szor annyi tudást igényel, mint másnél egy 5-öst. 

     

     

    előzmény:
    trebaci (3)
    2010-06-23  14:02
  21. 2010. június 23. 14:296.

    Szia! Rég találkoztunK!!

     

    Tényleg jó lenne megosztani itt a tapasztalatokat. 

     

    Annyit már sikerült kiderítenem, hogy sajnos a nyilt napon később vannak, mint az előkészítő, ezért is lenne fontos még a nyáron többet tudni a sulikról. 

     

    Azt is nagyon jó lenne tudni, hogy melyik az a suli, amibe jobb ha nem megy a gyerek. 

     

    Szeretném, ha megmaradna a topik, és itt megoszthatnánk az infoinkat! Tulképpen ezért is indítottam, mert szerintem sok leendő nyolcadikos szülőt érdekelnek a sulik. 

     

    előzmény:
    bababetű (2)
    2010-06-23  13:39
  22. Torolt_felhasznalo_321405
    Torolt_felhasznalo_321405
    2010. június 23. 14:195.

    Szia!

     

    Én majdnem a Veres Pálné-ba mentem,voltam bent abban a suliban többször is.Nekem annyira nem tetszett, bár azt sem mondanám hogy rossznak találtam.(a tanárok átlagosak voltak,az igazgatónő nekem annyira nem volt szimpatikus.Mint suli(a tanulmányi eredményeket illetően) elvileg jónak számít,biztos vannak akik szeretnek oda járni,én örülök hogy nem amelett döntöttem.

     

    A felsorolt sulik közül még a Karinthy-t ismerem.Arról viszont tényleg csupa rosszat tudok  mondani,és mostanában sem hallani semmi jót róla.Oda jártam előkészítőre,borzalmas volt.A tanárok elég bunk....k voltak és alig a gyerekek akik oda jártak azok is.És ismerőseim közül akik oda járnak,senki sem szereti annyira,vagy aki igen azok már elég züllöttek.(piák,füves cigik,stb.)

     

    Igazából majd ha elmentek megnézni a sulikat akkor derül ki, hogy a lányodnak melyik a legszimpatikusabb.Könyvben meg interneten leírva mindegyik jónak tűnik, meg csupa jót írnak magukról :) Ahol a legjobban érezné magát,oda menjen, ez fontos,és ne oda amiről azt mondják, hogy "a legjobb suli".

    előzmény:
    maszi (1)
    2010-06-23  13:01
  23. Torolt_felhasznalo_997327
    Torolt_felhasznalo_997327
    2010. június 23. 14:044.
    szia, én az Adyba jártam ! sztem jobbat elképzelni se lehetne, rengeteg élményt adott. jófej, jól képzett tanárok, komfortos suli, csak jókat tudok mondani róla. ha a volt osztálytársaimat megkérdeznéd, ők is ilyesmit mondanának én egy másik suilból mentem oda, egyből jobb tanuló lettem, imádtam oda suliba járniarról nem is beszélve, hogy az onnan kikerülő diákok 95% -a min. diplomás lett. szívből ajánlom !
    előzmény:
    maszi (1)
    2010-06-23  13:01
  24. 2010. június 23. 14:023.

    Sziasztok!

     

    A saját tapasztalatom már kicsit régebbi, de egy-két gondolatot megosztanék.

     

    Nyilván egyéni képességektől függ az iskolaválasztás. Ezenkívül az elsődleges kérdés a további cél. Ha az ember tudja, hogy az érettségi után mik a tervei, nagyban megkönnyíti a középiskola kiválasztását.

    Ezenkívül a kapott jegyek alapján (erős gimnáziumban esetleg gyengébb jegyeket kap ugyanaz, aki gyengébb gimnáziumban jobb jegyeket kaphatna) pontokat gyűjt az ember, ami alapján a főiskolai/egyetemi felvétel eldől. Ergo nem az iskola neve alapján ítélnek. Persze a tudás fontos, de felvenni a pontok alapján fogják v. nem fogják az embert.

    Én inkább ezeket tartom fontosnak, és ezután többedrangú kérdésként kezelném, hogy hányadik az iskola bármilyen rangsorban.

     

    Természetesen fontos jó intézményt kiválasztani, de talán inkább az egyéni tapasztalatok fontosak, nem a rangsorok.

     

    Amúgy szerintem vannak gázos helyek, de talán erről jobb olyan infó, ami friss.

    előzmény:
    bababetű (2)
    2010-06-23  13:39
  25. 2010. június 23. 13:392.

    Mi is most nézegetjük a gimnáziumokat.

     

    Ezeket nem néztük, nekünk messze vannak. Amin érdemes lenne gondolkodni:

     

    Nyáron lehetőleg kiválasztani azt, ahova menni szeretne, hogy a gimnázium felvételi előkészítőjére is tudjon járni. A nyílt napok vajon megelőzik az előkészítők indulási időpontját ? Már érdeklődtem most, de azt mondták, szeptembernél előbb semmit nem tudnak mondani. 

     

    A kiválasztott iskolák honlapját is érdemes nézegetni. Már az is beszédes lehet, hogy mennyi információt adnak, és adnak-e egyáltalán. 

     

    Szerintetek van jelentősége a gimnáziumok rangsorának ? OK. azt tudjuk, hogy az első a Fazekas mindenben, és oda tényleg kiváló képességű gyerekek járnak, és még PÁR másikba. 

     

    Esetleg azt is megoszthatnánk egymással, ami tiltólistás gimnázium, mert olyan siralmas a tanári gárda, vagy a színvonal. Ha van ilyen iskola egyáltalán. 

    előzmény:
    maszi (1)
    2010-06-23  13:01

Címlap

top