Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gimnáziumok vélemény

maszi
Létrehozva: 2010. június 23. 13:01

Tudom, hogy elkezdődött a nyári szünet. A lányom most fejezte be a 7. osztályt, nyáron szeretnénk infokat gyűjteni a középsulikról, és szeptemberben pedig elkezdeni a komoly keresgélést.  Hogy ősszel már csak azokat a sulikat nézzük meg a nyilt napon, amik valóban érdekelnek.

 

Kíváncsi lennék a 9. osztályt végzetteknek, vagy érettségizőknek milyen benyomásaik, illetve tapasztalataik vannak a gimnáziumokkal kapcsolatban.

 

Mennyire nehéz bekerülni, érdemes ott előkészítőzni, ahova menni akar, milyen nehéz a nyelvi felvételi. Gyakorlatilag hány iskolát érdemes megjelölni, ami nem túl kevés, de nem is sok.

 

Érdekelne a budapesti:

 

Veres Pálné gimnázium

Kölcsey Ferenc gimnázium

Weöres Sándor gimnázium

Ady Endre gimnázium 

II. Rákóczi Ferenc gimnázium 

Karinthy gimnázium

 

illetve kéttannyelvű gimnáziumokkal kapcsolatos tapasztalatok.

 

Köszönöm mindenkinek, aki megosztja velem a tapasztalatait!!

 

 

  1. 2015. december 2. 11:09335.

    Senki sem felvételizik sehova? Olyan jó lenne véleményeket , tapasztalatokat olvasni. Nagyjából lezajlottak a nyílt napok is. Én is voltam néhányon, de leírni csak akkor érdemes, ha érdekel valakit.

    előzmény:
    bogi1 (334)
    2015-10-18  20:07
  2. 2015. október 18. 20:07334.

    Jaj, Most látom.. persze Madách .. bocsánat

    előzmény:
    bogi1 (333)
    2015-10-12  23:29
  3. 2015. október 12. 23:29333.

    Rákóczi, Madács, Szent Imre érdekelne elsősorban. De más nyelvben és humán tárgyakban erős (főleg történelem) gimnázium is érdekelne.

    előzmény:
    maszi (1)
    2010-06-23  13:01
  4. 2015. szeptember 29. 14:35332.

    Ezt cáfolom, nekem a 3. gyerekem jár oda, és nem volt szükség külön fizetős tanárra a jó eredményért.


    Utolső 2 évben a felvételi miatt, (ha pl. olyan szakra megy, ahová matek, fizika, kémia, stb. kell) elképzelhető, hogy járnak külön tanárhoz, de ez nem átlagos.


    A Kölcsey nem egy versenyistálló (mint pl. a Fazekas), egy erős közepes gimi, de nyelvtanításban az élmezőnyben van. Ha valaki pl. orvosira akar menni, annak nem ez a suli a jó választás.

    előzmény:
    k5z9 (330)
    2015-09-29  13:56
  5. 2015. szeptember 29. 14:32331.

    Az én gyerekem is odajár, most normál 9.-es a francia kéttannyelvűn. A tavalyi volt az előkészítő év, amikor a heti 30 órájukból 20 csak francia volt.


    Kemény, tanulni kell rendszeresen, de aki odafigyel, és komolyan veszi, az az év végi vizsgát biztosan teljesíti. Ez alapján döntik el, hogy javasolják-e, hogy maradjon, vagy menjen át a "sima osztályba", vagy más iskolába. Az ő osztályukból a  4-en mentek el.


    A tanárok szigorúak, de segítőkészek. Mindent megtesznek azért, hogy a gyerekek elsajátítsák a nyelvet (meg persze a többi tárgyat is, de a Kölcseyben a nyelvtanítás, ami hangsúlyos. A 6 osztályból, ami egy évfolyamon van 4 valamilyen nyelvtagozatos, vagy kéttannyelvű. Minden tanár tart pluszban ingyenes korrepetálást, sőt a felsősök is szívesen foglalkoznak a kezdőkkel pluszban


    Szeretnek odajárni, jó a hangulat, tanulni kell, de azért nem egy versenyistálló, nem hajtják ki őket teljesen. Az idei évben már 36 órájuk van egy héten, ami elég szívás, főleg a mindennapos tesi miatt. Ami a gyakorlatban úgy néz ki, hogy egy nap 10-11.órában (fél öttől hatig) is van összevont tesijük.


     

    előzmény:
    n.zzsuzsa (329)
    2015-09-29  11:44
  6. 2015. szeptember 29. 13:56330.

    Én azt hallottam, hogy a legtöbb diák külön tanárhoz jár, sok-sok pénzért ezért nyújtanak jó eredményt és nem az ottani tanároktól ! És mindenki azt hiszi ezért erős a Kölcsey!

    előzmény:
    n.zzsuzsa (329)
    2015-09-29  11:44
  7. 2015. szeptember 29. 11:44329.

    SZia!


    AZóta eltelt 4 év! Milyen a Kölcsey gimi? Mi a tapasztalat? Kemény és nagy a követelmény, de igazságos? Milyen jellegű problémák vannak, ha vannak? A gyerekek mennyire kritikusak a gimnáziummal kapcsolatban?


     


    Előre is köszi ha válaszolsz! 


    Üdv: Zsuzsa

    előzmény:
    maszi (305)
    2011-06-22  12:39
  8. 2013. január 29. 16:54328.
    Sziasztok! Bekapcsolódhatok? Ikerlányaim nyolcadikosok, és érdeklődnék a tavalyi felvételi ponthatárokról a Madách Gimnáziumban és a Szinyei Merse Pál Gimnáziumban. Köszi! Éva
  9. 2012. február 10. 23:06327.
    Sokak szerint jó iskola: Miért az AKG? Az interjúkban nyilatkozó szülők: Sztevanovity Zorán, Pistyur Veronika, Horváth Ida, Kerényi Péter, Simó György, Andrási Miklós, Hann Endre, Horn György, Wachsler Tamás, Kolláth György, Fodor Gábor, Szinetár Dóra, Németh Gábor, Mélykuti Ilona, Sváby András, Földes Péter, Heilig Gábor... és még többen itt is: http://akg.hu/miert
    előzmény:
    maszi (1)
    2010-06-23  13:01

Címlap

top