Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Angol nyelvtanulás külföld

hdr
hdr
Létrehozva: 2010. augusztus 15. 14:37

Sziasztok!

 

Tapasztalatokat várnék külföldi nyelviskolákról. Leginkább London érdekel, de minden más is jöhet :) Nyelviskolával mentetek, egyénileg, hol laktatotok, tanácsokat stb.. Gondolkozom egy 2-3-4 hónapos intenzív angol tanfolyamon, van esetleg valaki akit még ez érdekelne?Jó lenne találni egy útitársat :)

 

Köszi a válaszokat.

  1. 2016. Április 30. 13:4932.

    Angol tanulás? Nyelvtanári vélemény: Angol magánórák (face-to-face vagy Skype - ha szakmai segítséget igényelsz) és Angolos BLOG (amit bárhonnan elérsz és ingyenes) : szókincsfejlesztés, nyelvtani magyarázatok és gyakorlatok, nyelvvizsga típusú feladatok, kultúra, zene, videók, filmek, újságcikkek világhírekkel, szólás-mondások, kvízek, EnglishOnline Facebook: azaz MINDEN, AMI ANGOL! Nyelvtanulás és szórakozás egy helyen! Mindenki a lehetőségei szerint választ! :) KATT a honlapra! KATT a BLOGRA!



     

  2. 2015. január 14. 17:0631.

    Sziasztok! Kicsit régi a topic, de hátha valaki olvassa. Szóval én voltam egy angliai tanfolyam alternatívájaként működő programon Lengyelországban. Egyhetes program volt, napi 12 óra egyéni nyelvgyakorlással, anyanyelviekkel, akik 5-6 különböző országból (Anglia, Írország, Ausztrália, stb.) érkeztek. Elég intenzív és fárasztó, de tényleg látványos a fejlődés szóbeli nyelvtudásban, magabiztosságban. Láttam, hogy idén Magyarországon is indulnak, szóval ez érdekes lehet annak, aki külföldben gondolkozik. Angloville a neve. Nem olcsó, de külföldi kurzusoknál utazást és szállást egybevetve azért barátibb. a közönség ezért sokszor cégvezetőkből, orvosokból, ügyvédekből áll. Sok sikert!

  3. 2010. augusztus 15. 22:2630.

    Igen, olvastam, csak azért érdekel az ESOL is, mert munkavállaláson is gondolkodom a későbbiekben és minden hasznos info jól jöhet.

     

    Még egyszer köszi minden infót, nagyon kedves tőled, hogy veszed a fáradságot és segítesz!

    előzmény:
    emma33 (28)
    2010-08-15  22:11
  4. 2010. augusztus 15. 22:2029.

    Köszönöm az infókat!

     

    Közben megnéztem a suli katalógusát is, és láttam, hogy délután is vannak foglalkozások, tehát a munka ugrott.

    Egyébként a kurzusok ára jóval kedvezőbb azokhoz képest, amiket eddig láttam, csak attól tartok, hogy az ősziről már lecsúsztam. :(

    Tudom, hogy rengeteg más suli is van, de ugye a bőség zavarában nehéz választani, főleg, hogy jó is legyen és viszonylag elfogadható árú.

    előzmény:
    emma33 (24)
    2010-08-15  21:53
  5. 2010. augusztus 15. 22:1128.

    de írtam még délután, hogy ESOL azoknak van, akik itt élnek, önkormányzati adót fizetnek, csak nem angol az első nyelvük

    tehát birminghamieknek

    nektek EFL tanfolyamot kell keresni, ha nyelvet akartok tanulni 

    tehát angol mint idegen nyelvet 

    előzmény:
    emma33 (27)
    2010-08-15  22:06
  6. 2010. augusztus 15. 22:0627.

    a 25.-nél nem linkelte azt be, amit kikerestem

    bal oldalon ír be a keresőbe, hogy ESOL, Adult learning courses, All part-time és Birmingham

     

    és akkor kikeresi, hol van ilyen 

                                     
     

    előzmény:
    emma33 (25)
    2010-08-15  22:00

Címlap

top