Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Edzők és edzőtanoncok ide!

kvinna.mann
Létrehozva: 2010. szeptember 2. 09:31

Sziasztok!

 

Szeretnék egy kis társaságot kialakítani, hogy kíváncsiságomat kielégíthessem illetve egymás segítségére lehessünk tippekkel, ötletekkel, ha lehet :)

 

Szeretnék érdeklődni, hogy ki hol végzett tanfolyamot, mennyire volt megelégedve vele, ajánlaná-e másnak - mi volt benne a jó, mi  a rossz és hasonlók.

Oké, hogy van a három nagyobb suli (Fitness Company, Fitness Akadémia, IWI), de hol lehet még tanulni máshol is? Például az AFPA-Europe-nál tanult valaki? Vagy a Szinergiában vagy egyéb, vidéki helyszíneken?

 

Pár napos továbbképzéseket hol végeztetek? És melyek voltak a legjobbak, melyekkel mentetek a legtöbbre? Mire vágytok még?

Akinek nem OKJ-s papírja van, hol és hogyan tud elhelyezkedni? Mire jó a fittness-wellness asszisztens képzés?

 

Miket érdemes szem előtt tartani, ha az ember ilyen pályára készül?

 

Majd menet közben biztos lesz majd még egy csomó kérdésem, de egyelőre ennyi!

 

Tehát akkor gyertek, kérdezzetek ti is, beszélgessünk, hátha kisül belőle valami jó ;) 

  1. 2010. szeptember 8. 23:4126.

    Nem is tudom igazán, mi a baj itt a fitness-szel, én úgy érzem, hogy

    1. itt nem igazán van igény erre, vagyis úgy fogalmaznék, hogy arányaiban sokkal kevesebbeket érdekel ez az egész, mint korábban Pesten tapasztaltam, nem is tudom, miért, valahogy mindennel kapcsolatban ezt látom, hogy először van egyfajta lelkesedés (na azt sem viszik túlzásba), aztán valahogy mindenki elmarad

    2. nem kevés pénz egy bérlet, mivel a vidéki fizetések meg sem közelítik a pestieket, így az itteni 500.-/óra is jóval többnek tűnik, mint a pesti 2000.-/óra

    3. sokszor nehéz megoldani az utazást, ha valaki egy kisebb városban, falun lakik, hiszen aerobik csak a nagyobb városokban érhető el és a tömegközlekedés kaki, kocsikázni meg a mostani benzinárak mellett gyakran többe kerül, mint amennyi az óradíj lenne

    4. ócskák a helyszínek, ahogy Kameo is írta, legtöbbször iskolai tornaterem, műv.ház... Nálunk pl. a helyi ált. iskola aulájában (!) van délutánonként aerobik. A kövezett padlón... :S Amikor egyszer voltam, teljesen ledöbbentem ezen. Igaz, szivacs volt, igaz az is szakadt és büdös, de legalább volt. Meg volt fából készített step pad is, igaz, ez jóval magasabb volt, mint kellett volna, és én erre háklis vagyok. Nekem itthon is van saját, márkás step padom... Anno fontos volt a gyakorláshoz. Szóval a lényeg, hogy az, ami Pesten alap (lásd: tükrös, parkettás terem, öltöző), az itt csak álom. Őszintén megmondom, nem is tudok a környéken olyan fitness termet, amely kifejezetten aerobikhoz alkalmas lenne. Igaz, egy volt, de mivel nem ment az üzlet, a helyiséget kiadták egy totál más jellegű vállalkozásnak, állítólag ruhaüzlet van ott... :(

    Tehát így elég nehéz... Én speciel nem is edzenék és nem is oktatnék olyan helyen, ahol tönkremegy a bokám a kőpadlón. Ez nálam alap. Ennyit nem ér az egész.

     

    Más óráján...? Általában rossz tapasztalataim vannak. Élvezni más óráját többnyire csak kongresszusokon szoktam. Nagyon kritikus vagyok a többi oktatóval szemben. Ami a legjobban zavar, hogy az oktatók 90%-a annyira szereti a zenét, hogy nem lép rá... De szó szerint. :( Szinte senki nem érzi a nagy 1-et, nem érzik, mikor van vége a 4x8-nak és rossz ütemre csinálják pl. a side to side-ot, ami ugye két ütemű lépés. Aztán meg a koreóban nem jön ki nekik a megfelelő láb, de ez cseppet se zavarja őket, gyorsanlábat váltanak, a vendég meg csak néz, hogy az oktató miért a másik lábbal csinálja a következő kombinációt... :( 

    Nem bírom, hogy nem számolnak be és nem instruálnak, azt se tudják, mi fán terem a cueing és még én sem tudom követni őket.

    Ezek szerintem komoly szakai bakik, az már ízlés dolga, hogy én kifejezetten a koreográfiás órákat szeretem és olyat soha senki nem tart. :( Mindig csak nagyon alap koreók mennek, hogy minden vendég meg tudja őket tanulni, pedig ez rossz hozzáállás, mert csupán az oktató technikáján múlik, hogy - az akár kezdő - vendég milyen koreót tud megtanulni! Ha megfelelő az oktatás, akkor nem gond egy bonyolultabb kombinációkat tartalmazó koreó sem.

    Ja és utálom, hogy szinte sose javítanak hibát! Pedig én látom, hogy a mellettem állók totál rosszul csinálnak valamit, és olyankor nagyon nehéz visszafogni magam, hogy ne menjek oda és segítsek nekik. De hát az nem az én órám, ott nem én vagyok a "főnök". Úgy vagyok vele, hogy ha már bementem valakihez, megtisztelem azzal, hogy igyekszem azt és úgy csinálni, ahogy azt mondja. Persze sokszor nem megy, mert nem tudok ütem mellé lépni és nem tudok nem nagy 1-re koreót elkezdeni... Ilyenkor sokszor engem néznek hülyének, mert csak csinálom a helyben járást vagy a step touch-ot rendületlenül. :D

     

    Sajnos az idő- és az energiahiány igenis képes felülkerekedni. Rég nem is voltam már órán és rég nem tartottam én sem órát. Mondjuk még azért menne. :D Persze edzenem kéne előtte, mert nem vagyok formában, de nemrég egy ismerősnek segítettem felkészülni. Kiegészítő képzésre jelentkezett valahová, de alapképzettsége nem volt (és nem értem, miért, de nem is kellett), úgyhogy egy fél nap alatt megpróbáltam beleverni a bemelegítés alapjait és a gyakorlatokat. :) Csak ámult-bámult, mert azt hitte, ez sokkal egyszerűbb lesz... Neki csak nagyon nagy vonalakban mondták el, mutatták meg, mit és hogyan kéne... Mondjuk átment a vizsgán, de én azért nem járnék az órájára. :)

    előzmény:
    kvinna.mann (23)
    2010-09-08  20:55
  2. 2010. szeptember 8. 22:1825.
    az oktatók nagyjából jók egyet leszámítva aki sztem gyökér és primitív...de pl a jegyzetek hibásak, hiányosak nem igaz h nem lehet kijavítani...már tudják hol a hiba és rutinosan mondják h ez nem így van meg nem úgy van írjuk át...emellett a termkben bunyó megy a padokért mert kicsi a terem és aki lemarad az egy napon át egy széken feszengve ül és az ülében jegyzetel...a gyakrolati órák egyik része egy ótvar gagyi teremben van a gold centerben vagy mi ahol totál alkalmatlan géppark van hiába baromi nagy...neméri meg a pénzt amit kiadtam rá...ja és engem untatnak a gyakorlati órák...az elméletik egy fokkal jobbak...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  3. 2010. szeptember 8. 21:5424.

    Azt nem tudom elképzelni, hogy a FC szakmailag nem lenne helytálló. Nagyon profi a team. Azt viszont totál el tudom képzelni, hogy szervezetlen, azt se tudod hova menj, nem kapod meg időben a cuccokat, infókat, ilyesmi. Szerintem az lehet velük a gond, hogy nem tudnak megújulni. Annak idején szerintem tényleg ők voltak a legjobbak, és azóta a világ változott ők meg megmaradtak olyanoknak. De szerintem attól még profik. A szervezés az néha tényleg nem volt az erősségük akkor sem.

     

    Vidéken az legnagyobb baj fitness szempontból szerintem (ott kezdtem én is évekig dolgoztam Gödöllőn meg Dunakeszin és ezek még Bp-hez nagyon közel vannak), hogy az embereknek nincs pénzük. És a fitnessbe járás luxus. Komolyan, még azt 500-800Ft-ot is sajnálják egy alakforma órára. Ha tudnák, hogy itt (Pesten) meg 1500-2000! Én ezzel nem leírni akarok senkit, félre ne értsetek!!! De sok nő nem engedi meg magának ezt, mert pl. inkább a gyerekére költi azt a kis pénzt is. Illetve befektetni se nagyon van pénz pl, felszerelt fitnessbe, hanem inkább tornatermet, műv.házat kell kibérelni. Ilyesmikre gondolok.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  4. 2010. szeptember 8. 20:5523.

    vidéken nagyon nem megy a tornázós biznisz? Nincs igény rá alapból, vagy csak elveszik az igény, mivel nem kielégítő a kínálat?

    Nem hiányzik a tanítás? AMikor más órájára tévedsz  mégiscsak, akkor nem kezd bugizni a lábad helyett a szád is, hogy inkább tartanád, mint részt vennél? Vagy ha időhiányban vagy, akkor az felülírja a lelkesedést? 

    előzmény:
    doo-doo (20)
    2010-09-08  20:42
  5. 2010. szeptember 8. 20:5222.

    és akkor még az ingyenes és kisebb rendezvényeket még nem is említetted... Szerintem túl sok ilyen van és túl sokat is akarnak, csak nem sikerül.

     

    Öt év alatt pedig simán lehet minőségromlás :( Legalábbis a középsulimnál simán sikerült, akkor itt miért ne menne? Sajnos... 

    előzmény:
    Kameo (18)
    2010-09-08  20:22
  6. 2010. szeptember 8. 20:5121.

    mikor kezdted? A tavaszi csoportban vagy? Mik a gondok vele? Szervezetlen és kusza az egész "csupán", vagy szembetűnő butaságok is vannak (mondjuk szakmai gondok, hogy látványosan butaságot tanítanak, stb).

    Most milyen a gyakorlat és elmélet aránya? Mire jársz, aerobikra?

    előzmény:
    Scarlett21 (17)
    2010-09-08  18:34
  7. 2010. szeptember 8. 20:4220.

    Ja és még azt kihagytam, hogy már jóideje sajnos nem "praktizálok", mert vidékre költöztünk és itt hogy úgy mondjam, korlátozottak a körülmények, meg aztán nem is igen van időm és energiám most erre. Más óráira szívesen járnék, de bevallom, nincs olyan, akihez egy alkalom után is szívesen elmennék... :X

    előzmény:
    kvinna.mann (1)
    2010-09-02  09:31
  8. 2010. szeptember 8. 20:4019.

    Sziasztok!

     

    Én is oktató vagyok, vagyis van ilyen végzettségem! :) Én a Fitness Akadémián tanultam, a szakmai részét tökéletesen jónak tartottam és nagyon örülök, hogy ott sajátíthattam el a dolgokat és hogy olyan oktatóim voltak, mint pl. Bóta Gábor, Füzessy Szilvi (Balázs volt felesége), Lencsés Rita, Borsodi Balázs!

     

    Azóta sok máshol végzett oktató óráján voltam már (szimpla órán, ahogy Kameo is csinálja) és azt tapasztaltam, hogy sokan nincsenek tisztában az alapokkal. :x Bár ez nem biztos, hogy a suli, hanem a tanítványok hiája, ezt nem tudom. Mindenesetre én elégedett voltam a képzéssel, szerintem kellően komoly volt és rengeteg volt a gyakorlat, ami szerintem nagyon fontos!

     

    Még akkoriban elég sok órát is tartottam (minden hétköznap), több helyen, és szerettem is, lelkiismertesen csináltam. A kedvencem a step dance és a dance.

     

    Én is jártam kongresszusokra, de én már eleve az elején sem nyomtam végig az összes órát, általában csak arra a részre álltam be, amíg a precenter betanította a koreót. Ez ugyanis az oktató számára a legfontosabb! Nem is maga a koreográfia. Kombinációkat ki lehet találni viszonylag könnyedén, ha van némi rutinod, de bizonyos elemeket simán, könnyedén "letanítani" nem mindig egyszerű. Főleg ha nem profik a vendégek...

     

    Hirtelen ennyi jutott eszembe. :) Ja és én sem bírom a jógát, meg az ilyen body and soul típusú órákat, nem az én stílusom. Bár másoknak biztosan nagyon jó, de én a pörgősebb, dinamikusabb, táncosabb dolgokat jobban bírom. :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  9. 2010. szeptember 8. 20:2218.
    Hmm... Én a FC-nál végeztem de én meg voltam velük elégedve. Mondjuk simán el tudom képzelni, hogy 5 év alatt romlottak annyit, hogy már ne legyen jó. Ez pl. a kongresszusokon is meglátszik. Pár éve simán ősszel két napos kongresszus volt és rohadt jó volt a hangulat, most meg van egy napos és alig vannak. Hiába, itt a Move ya, az Aerobicamp. Nem tudnak velük versenyezni. Lehet, hogy nem tudnak beújítani.
    előzmény:
    Scarlett21 (17)
    2010-09-08  18:34
  10. 2010. szeptember 8. 18:3417.
    én fitness copmanyba járok és ha újra kezdhetném mást valasztanék pl az iwit....szerintem felejtsétek el...nagy a marketingje de sztem pocsék, igénytelen, szervezetlen...stb...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  11. 2010. szeptember 8. 14:3616.
    Olyan is van, hogy Body&Soul, valaki esetleg tanult náluk mostanában?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  12. 2010. szeptember 8. 09:4415.

    tökéletesen érthető, hogy miért jár el az ember máshoz, ezen nincs vita :)

     

    Naigen, a kieső pénz. Apu szokta mondani, hogy ha valamit én magam megcsinálok a ház körül, az nem feltétlenül van ingyen, hiszen mennyi pénzt tudnék addig keresni, amíg elszöszölök vele ;)  És milyen igaza van!

     

    Jógára én még nem tudtam rávenni magam, az nekem ránézésre lassú. Én vagyok az az ember, akit a relaxációs zenék felidegesítenek. A leglassabb sport, amit elbírok, az a pilates :) Pedig tudom, hogy jó a jóga, lehet, hogy emiatt is vagyok ki állandóan, hogy túlpörgetem magam és nem tudok lelazulni, de egyszerűen nem tudom rávenni magam :(

     

     

    A szept 19-it is néztem, de pont akkor lesz a barátnőm meglepi szülinapja - elvisszük egyik kedvenc helyére vidékre és ott köszöntjük fel. Tehát ez is kiesik. A most hétvégi mozgásfesztiválról is lemaradtam, mert a Nyelvparádén kellett melóznom (miközben hallottam kintről a beszűrődő zajokat és side-to-side felkiáltásokat) :(((

    előzmény:
    Kameo (14)
    2010-09-08  09:16
  13. 2010. szeptember 8. 09:1614.

    Eljárok másokhoz = passzív elszenvedőként veszek részt más óráján.

    1. kellenek az új ötletek nekem is

    2. sokkal inkább tudok magamra kocnentrálni, figyelni a testemre, nem kell a vendégekkel foglalkozni, számolni, stb... 

    3. mivel mindenki órája más, ezért a testem is kap más-más terhelést.

    4. szeretem a step / dance aerobikot, élvezem.

    5. jógázni is elmegyek néha, mert szeretem kell a nyújtás is, kikapcsol, más mozgás, a törzsizmaimnak kiváló. 

     

    Igen a belépő elég drága. Rendszeresen járok ilyen rendezvényekre. Nem mindig érdemes. Amikor még lelkes kezdő voltam, mindig ott voltam az első sorban napi 5 órát végignyomtam stb. aztán amikor heti 10-12 órát tartottam, már nem volt energiám ennyieket lenyomni, de azért elmentem ötleteket gyűjteni, meg a társaság miatt. De már nagyon meggondoltam, hogy lemondom-e a hétvégi edzéseket, mert ugye akkor a belépőn túl az a pénz is kiesik,  amit megkerestem volan. Szóval akkor nem nagyon jártam. Mostmár inkább azért járok, hogy beálljak a JÓ, MINŐSÉGI dance aerobik/step aerobik órákra. Pörgök egy nagyot, jól érzem magam. Találkozok ismerősökkel. MOst pl. DORO GIERA-t várom nagyon még nem volt Magyarországon és nekem nagyon bejöttek a youtube videói (step/dance) :D

     

    A szeptember 19-ei olcsóbb, ami a millenárison lesz, asszem az csak 3000. vagy ilyesmi. Azt még nem tudom, hogy megyek-e. 

     

     

    előzmény:
    kvinna.mann (13)
    2010-09-08  08:56
  14. 2010. szeptember 8. 08:5613.

    Hello itt is és ott is :)

     

    Azt vettem észre, hogy  a többség az iwi-nél vagy a Fitness Company-nál végzett - nekem sem lesz más választásom :)

     

    Mit értesz azon, hogy "plusz eljárok másokhoz is". Márminthogy passzív elszenvedőként veszel részt órákon vagy hogy ide-oda jársz emberekhez megedzeni őket?

     

     A kongresszus... szívem szerint mennék, de most egy kicsit magam alatt vagyok fizikailag is és lelkileg is de ebből a szempontból most a fizikain van a hangsúly, mert kétlem, hogy egy intenzív órán, amit lenne kedvem kipróbálni, túlélném és hát, izé... arra sajnálom a belépődíjat kifizetni, hogy "csak" nézelődjek...

     

    Amúgy te rendszeresen jársz ezekre a napokra? Érdemes?

    Most meló miatt még a nyílt napról is lemaradtam :S És a dühítő, hogy még a pénz is olyan kevés, amit kaptam érte, hogy nem kompenzálja a sok lemaradásomat az életről :S 

    előzmény:
    Kameo (12)
    2010-09-08  06:52
  15. 2010. szeptember 8. 06:5212.

    Most találtam ide a topicba! (Ugyanis már kerestelek, hogy hol vagy az Nlc-n mert pont ilyen témákról akrtam veled kommunikálni már a blog kapcsán is) én a Fitness Companynál végeztem ööö... hány éve? ... asszem 2005-ben- Azóta "dolgozom" a szakmában. Volt egy kb két éves időszak amikor egyetem mellett ebből éltem. Most meg két éve, mióta 8 órában dolgozom heti 2x 2órában tolom. plusz eljárok másokhoz is.

     

    Majd visszaolvasok és reagálok, csak most már indulnom kellene dolgozni. Van kedved okt.3. a fitness company kongresszusára eljönni? Mondjuk én nagy dance meg step aerobik rajongó vagyok, de biztos lesz számodra is érdekes óra.

     

    Jövök még tapasztalatokkal meg minden.

    előzmény:
    kvinna.mann (11)
    2010-09-02  13:43
  16. 2010. szeptember 2. 13:4311.
    sehol senki más? 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  17. 2010. szeptember 2. 12:5210.

    az viszont jó, ha "csak" anyagi korlátai vannak a terveidnek - az előbb-utóbb még sikerülhet. Szívem szerint én már most elkezdtem volna, de még szakdogát kell írnom és államvizsgáznom, meg túlfutásért fizetni az egyetemen (nem sok, de sok kicsi sokra megy). 

     

    Én egészségügyi dolgok miatt estem kicsit ki az edzésből most, és kicsit kétségbeestem, hogy nem lehet majd megvalósítani a terveimet, de szerencsére csak egy kis visszaesés volt és úgymond annyira nem vészes, mert pénz és időhiány miatt ígyse-úgyse tudtam volna elkezdeni. De már úgy várom és bevagyok sózva teljesen, nagyon szeretnék már suliba járni. 

    előzmény:
    KyMa (9)
    2010-09-02  10:33
  18. 2010. szeptember 2. 10:339.

    Lehet neki végül is az a cél is igazad van, hisz máshonnan indul más ütemben halad és valózínű más a végcél is...

     

    Hát anyagilag most nem úgy hozta az élet, hogy betudok fizetni a sulira sajna ezért.

     

     

    előzmény:
    kvinna.mann (8)
    2010-09-02  10:31
  19. 2010. szeptember 2. 10:318.

    jó, de képzeld magad egy ötvenes, plusz húsz kilóval rendelkező nő helyébe ;) 

    (persze most csak mások védelmére kelek, én is azon vagyok, hogy tökéletes példa legyek, csak szerintem mindenre van kereslet)

     

    miért érzed úgy, hogy elúszott már ez a terved? 

     

     

    előzmény:
    KyMa (7)
    2010-09-02  10:22
  20. 2010. szeptember 2. 10:227.

    Hát nem tudom én személy szeint olyanhoz szeretek járni aki az átlagnál sokkal jobb kondban van mind külsőre mind állóképességre, de mondjuk lehet csak az énszemszögemből nézem mert szerensés alkat vagyok...lehet...

     

    Én is úgy akartam csinálni, hogy majd ha szülök amíg otthon vagyok a gyerekkel, akkor majd mikor már nem kell 3 óránként szoptatni stb eljárhatnék edzősködn naponta 2 szer kb...mondjuk nem vagyok még terhes sem de szerintem ez a tervem elúszott :-(

    előzmény:
    kvinna.mann (5)
    2010-09-02  10:09
  21. 2010. szeptember 2. 10:116.

    na, pont ilyen hozzászólásokra vágytam :) hogy a miértekre is fény derüljön :)

     

    Á, szerintem az edzősködés mostanában csak arra jó, hogy a szokásos munka mellett másodállásban olyat csinál az ember, amiben örömét leli ;) Sajnos  

    előzmény:
    KyMa (4)
    2010-09-02  10:06
  22. 2010. szeptember 2. 10:095.

    én is ugyanúgy vagyok vele, mint te, hogy nem az alapképzés az, ami igazán érdekel, hanem azok, amik ráépülnek :) és én is arra jutottam, hogy kb 300e forint alatt nem úszom meg 

     

    amúgy az, hogy iwi vagy fitness company szerintem tökmindeggy. Én azért hajlok afelé, mert arról hallottam személyes véleményt. Semmi egyéb- árban is ugyanaz kábé és alapképzésben is.  

     

    Súlyzós gyakorlatok fontosságával egyetértek :) 

     

    Viszont, hogy ki mennyire hiteles.... az nem csak azon múlik, hogy mennyire izmos... Mármint én járok egy helyre tornázni, ahol az edző, hiába edz heti hatmillió órát, van rajta kb 2-3 kiló plusz, nem tökéletes az alakja, és éppen emiatt járnak hozzá szerintem nagyon sokan (főleg ducibbak), mert kisebbnek érzik a szakadékot saját maguk és az edző között. És szerintem ez mutatja, hogy sokkal fontosabb a kinézetnél az, hogy ki mennyit tesz az egészségéért, milyen az állóképessége, stb...  

    előzmény:
    KyMa (3)
    2010-09-02  09:59
  23. 2010. szeptember 2. 10:064.
    Egyébként nekem a fitness companyt egy edző csaj ajánlotta, mert azt mondta nagyon számít a suli elhelyezkedésnél...viszont azt is mondta (amivel tisztában voltam), hogy nagyon meggazdagodni ebből  nem lehet. Alapvetően sok az edző, és sajnos nem olyan sok amennyinek kéne lennie a testmozgásra vágyok száma.
    előzmény:
    kvinna.mann (1)
    2010-09-02  09:31
  24. 2010. szeptember 2. 09:593.

    Szia!

     

    Nekem is ez volt a tervem, hogy októberben elkezdem az aerobic edzőit, bár nekem a kangoo a cél, de ahoz kell aerobick edzői vizsga és 1 év tapasztalat utána tettem volna le a kangoo edzőit és azt csináltam volna így a kettő együtt 270 ezer forint lenne sajnos úgy hozta a élet, hogy nem tudom elkezdeni.

     

    Viszont azt tudtam és a mai napig tartom, hogy olyan alkattal és állóképességel akarok ki állni a csoportjaim elé ha eljön az az idő, hogy hiteles és követndő példa lehessek.

    Ezzel azt akarom mondani,hogy én úgy látom, hogy sokkal több sajnos az olyan edző aki alkatilag n ekem nem hiteles....és szerintem ez nagy  baj...

     

    Az edzést tovbbra is folytatom, de én kondizok is sokat a megfelelő izomtaomért, és mellette kangoozok. És ha edző leszek akkor a hozzám járóknak is azt fogom tanácsolni, hogy ne csak aerobickra vagy spiningre vagy kangoora vagy hasonlókra járjanak hanem igen is edzenek súlyokkal is mert ennek a kettőnek az egyvelege hozza meg a legszebb formát.

     

    Egyébként én a fitness company.hoz akartam menni....ez pont mondjuk nagy riválisa az iwi-nek :-)

    előzmény:
    kvinna.mann (2)
    2010-09-02  09:35
  25. 2010. szeptember 2. 09:352.
    én tavasszal szeretnék elkezdeni egy képzést, addigra lesz pénzem és lehetőségem - 90%-ban az iwi mellé teszem le a voksom, mert egyik ismerősöm nagyon jókat mondott róla, csak most került a témába az AFPA is, ami kicsit elbizonytalanított...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     

Címlap

top