Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Edzők és edzőtanoncok ide!

kvinna.mann
Létrehozva: 2010. szeptember 2. 09:31

Sziasztok!

 

Szeretnék egy kis társaságot kialakítani, hogy kíváncsiságomat kielégíthessem illetve egymás segítségére lehessünk tippekkel, ötletekkel, ha lehet :)

 

Szeretnék érdeklődni, hogy ki hol végzett tanfolyamot, mennyire volt megelégedve vele, ajánlaná-e másnak - mi volt benne a jó, mi  a rossz és hasonlók.

Oké, hogy van a három nagyobb suli (Fitness Company, Fitness Akadémia, IWI), de hol lehet még tanulni máshol is? Például az AFPA-Europe-nál tanult valaki? Vagy a Szinergiában vagy egyéb, vidéki helyszíneken?

 

Pár napos továbbképzéseket hol végeztetek? És melyek voltak a legjobbak, melyekkel mentetek a legtöbbre? Mire vágytok még?

Akinek nem OKJ-s papírja van, hol és hogyan tud elhelyezkedni? Mire jó a fittness-wellness asszisztens képzés?

 

Miket érdemes szem előtt tartani, ha az ember ilyen pályára készül?

 

Majd menet közben biztos lesz majd még egy csomó kérdésem, de egyelőre ennyi!

 

Tehát akkor gyertek, kérdezzetek ti is, beszélgessünk, hátha kisül belőle valami jó ;) 

  1. 2010. szeptember 13. 10:4451.

    Jól van jól van válaszolok.

     

    Szóval.

    1. AFPA. Megnéztem a honlapjukat. Ez egy új dolog, nem? Nem láttam, hogy mikor indultak volna... Tehát gondolom, hogy friss a dolog. Aminek sok hátránya lehet. Az első ami eszembe jutott, hogy még nem gyakorlottak szervezésben, oktatásban. Még nincs meg a kialakult "rutin", nem kipróbált a módszer, tehát sok gyerekbetegségük lehet. Egy régóta működő iskolánál ez nincs, mert ott már a bejáratott dolgok vannak, nincsenek alapvető bakik, mert már sok-sok emberen kipróbálták a módszerüket. Én nem lennék egy új suli próbababája. Tudod mióta van ez a suli? Találkoztál már olyannal aki ott végzett?

    2. IWI. Mivel én nem tanultam ott, ezért nem tudom milyen. Borsodi Balázs és Lencsés Rita viszont nagy nevek a szakmában, biztos rengeteget lehet tőlük tanulni. Mármint az aerobik szakmában nagy nevek. És ez is rendes okj-s ugye? Mert szerintem mindenképp kellenek az alapok. Nagy felelősség más emberekkel dolgozni. Bejön az órádra bárki, semmilyen előéletét nem ismered, nem kéred el a kórtörténetét. Bármi baja lehet óra közben, fáj a dereka térde stb. tudnod kell, hogy milyen gyakorlatot csináltass vele, mit mivel helyettesítsen. Tőled (az edzőtől) kérnek majd tanácsot, nem mondhatsz nekik butatságokat.


    3. FC. Mivel én náluk tanultam és meg voltam velük elégedve, nem fogok mást mondani csak azt, hogy ajánlom. Viszont a többi hsz alapján el tudom képzelni, hogy romlottak az elmúlt 5 évben, mióta én ott végeztem. Viszont a tanárgárda ugyanaz nagyjából: Fí Emi, Gáspár Kata, Horváth Gréta. Szerintem jó tanárok. (Gáspár Katának mondjuk megvan a stílusa amit sokan nem szeretnek. De ha valaki bírja, vagy el tud vonatkoztatni a kiképző őrmester stílustól és nem veszi magára, akkor nagyon sokat lehet tőle tanulni.) Igen, néha nincsenek topon szervezésben. Nagyon sok edzéselméletet és anatómiát tanítottak nekünk, ez a két legfontosabb a szakmához, és számon is kérték. Úgyhogy nekem nagyon jó alapot adtak. Van egy lány aki jár hozzám edzésekre. Asszem mostanában végzett a FC-nál, megkérdezem mi a véleménye. Remélem jön majd.

     

     

     

    előzmény:
    kvinna.mann (50)
    2010-09-13  09:28
  2. 2010. szeptember 13. 09:2850.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  3. 2010. szeptember 12. 16:2649.

    közzéteszem az egyik priviben tett gondolatsoromat, hátha másnak is van hozzáfűznivalója :)

     

    IWI vs. Fitness Company: na, én meg úgy vagyok, hogy először itt a fórumon érdeklődtem körbe és kaptam válaszokat és a leginkább segítőkész és lelkesítő lány az iwi-re járt és jókat mesélt róla, tehát kábé az első pozitív benyomásom az iwiről lett. Utána meg a Fitness Company vágódott be nálam, mert tök profi tájékoztatót küldtek postán is a regisztrációm után (ahol további infót kértem a képzésekről). Tehát 1:1 lett az állás. Ezután viszont erősen a testépítős rész felé orientálódtam és érdeklődő íméleket írtam és ott az iwi gyorsan válaszolt, a FC lassan plusz az IWI-nél olyan pluszt nyújtanak számomra, hogy nem kell x súlyt emelni, hanem a kivitelezésen van a lényeg. Az FC-n viszont úgy rémlik, hogy a testsúly x %-ával kell dolgozni... Szóval emiatt én kicsit talán az IWI felé hajlottam.

     

    De most meg hogy kezdetek rávenni az aerobikos alapképzésre (méghozzá észérvekkel), megint tanácstalan vagyok. Sehogy sem egyszerű az élet.

     

    Aztán pedig nemrég találtam rá az AFPA képzéseire, amik jók lennének mert van kifejezetten gyerekfitnesz meg kismama meg mindenféle és nem kell előtte semmi extra suli. AMi egyrészt jó lenne, másrészt meg elbizonytalanít, hogy hogy a csudában lehetne ilyen rövid idő alatt megtanulni mindenfélét, amire szükség van a megfelelő szintű felkészültséghez. Tehát erősen konfjúzd vagyok idebenn :)

     

    Intimfitnessz pedig... kezdem úgy érezni, hogy "hiszem, ha látom" - bár tényleg, talán másfél év múlva, mire elvégzek egy sulit, addigra pont beindulna az egész :)

     

    meg arra is gondoltam, hogy talán az AFPA + az intimfitnes-es suli együtt már adna valami használhatót (értsd: felkészülten lehetne jó órákat tartani megfelelő tudással a háttérben). Illetve még elméletileg majd valamikor Kriston Andi is indít képzést Testreform témakörben... Majd valamikor... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  4. 2010. szeptember 11. 11:0148.

    naigen... durva helyzet...

    Hát, szerintem eléggé mellőzi a blogját már, de ha gondolod, szólok neki fészbukkon, hogy kommentelnél hozzá ;) Nem is engedi a kommentet vagy csak nincs blog.hu-s accountod? Mert ha ez a gond, megírod itt priviben és írok neki kommentet :) Mondjuk a regisztráció sem tart túl sokáig és akkor Szöszkeboszinál is tudsz kommentelni :) 

    előzmény:
    Kameo (44)
    2010-09-11  09:01
  5. 2010. szeptember 11. 10:5947.

    Oké, egyszer elnézek arra, ha lesz időm... Mondjuk bkv-val nekem az Újpest is marha messze van, de egyszer megéri, főleg, ha épp ráér velem beszélgetni is kicsit :) Tök jó lenne :)

    És nagyon köszi a segítséget! 

    előzmény:
    Kameo (43)
    2010-09-11  08:55
  6. 2010. szeptember 11. 10:5746.

    Háááááááát, az Insanityvel én úgy vagyok, hogy büszke vagyok azokra, akik végigcsinálták, én viszont amikor belenéztem a videókba, arra jutottam, hogy 

    a) ezt a gyakorlatot nem fogom csinálni, mert szétmegy tőle a térdem

    b) ezt a gyakorlatot nem fogom csinálni, mert kiesik a méhem a hüvelyemen keresztül

     

    Később, amikor kezdtem jobban lenni, kicsit elbizonytalanodtam és filóztam, hogy megcsinálok egy-egy videót belőle, de... de aztán meggondoltam magam, mert szinte mindenki (a korábban tökéletesen egészségesek is) hát és derékfájásról  meg térdgondokról számolt be, úgyhogy inkább elvetettem. Szerintem egy csomó gyakorlatot gyorsan csinálnak benne (gondolom azért, hogy a pulzus pörögjön), hogy képtelenség szabályosan megcsinálni.

     

    Úgyhogy én szívem szerint kipróbálnám, hogy teszteljem, mit bírok, de az agyammal lebeszélem magamat róla ;)

     

    A lényeg, hogy egyetértünk :) 

    előzmény:
    Kameo (42)
    2010-09-11  08:46
  7. 2010. szeptember 11. 10:5245.

    helllooo :)

     

    én ugyan nem tudok segíteni, de van két blogger, akik spinningesek és nagyon segítőkészek mindketten. Ők biztos tudnak neked segíteni abban, hogy hol érdemes vagy éppen nem érdemes elvégezni.

     

    Elég sok hasznos infót találsz a spinningről és a zenékről például Az Én Tekerésem-nél, Aerobikzóna pedig kedves, segítőkész lány :) 

     

    És te hol végezted az alapképzést? 

    előzmény:
    egérkés (41)
    2010-09-10  20:09
  8. 2010. szeptember 11. 09:0144.

    Jön  a Banish, kipróbálom ;)

     

    Ó basszus most olvastam az uccsó bejegyzést sjuditnál :(

    Én kuvvára megértem, mert apum is pont akkor ment el, mikor utolsó előtti évben voltam. (Mondjuk én már érettségi után leléptem otthonról) És nem tudtam kommentet hagyni a blogjában. :( Pedig lehet, hogy felnéz még, csak nem ír...

    előzmény:
    kvinna.mann (40)
    2010-09-10  14:47
  9. 2010. szeptember 11. 08:5543.

    2. Nincs a dunakeszi teremnek honlapja. Amit találtál az biztos nem az. Viszont tart ott egy nő kismamatornát. Itt van térkép: http://programajanlo.babafalva.hu/kismama-joga-dunakeszi/

    Oltyán Évit hívhatod, elmondja neked az órarendet telefonban. Megkeresem a számát, most nem találom :( (Majd küldöm) Én sajnos már vagy két éve nem beszéltem vele, mióta nem tartok nála edzéseket. :( Igen, messze van. Újpestről indulnak buszok, amik ott tesznek ki szinte a terem előtt. Egy szombat délelőtt vagy egy vas délután (ha olyan az időbeosztásod és hétköznap is tudsz menni szuper) rászánod az időt és menézed. Ha egyeztetsz vele és ráér, tuti beszélget veled edzés utánakár az aerobik suliról, akártorna témában, sokat tud segíteni. (Ő is sokat tud beszélni :) de nagyon okosakat mond)

    előzmény:
    kvinna.mann (39)
    2010-09-10  14:41
  10. 2010. szeptember 11. 08:4642.

    Jó reggelt!

     

    1. Nagyon örülök, hogy pont jókor jött a hsz. :)

    Egyébként most olvasom sjudit tornablogját és pont az Insanity-s résznél tartok. Én csak belenéztem de egyből mondtam, hogy na neee. Én elhiszem, hogy ettől lesz az embernek kockahasa, de basszus, nem vagyunk mi élsportolók, de nem is kell annak lennünk! Nem kell nekünk a testzsírunkat 18% alá vinni, hogy szép szálkásak legyünk, mint egy sportoló, mert akkor jönnek a hormonális problémák, stb. Mondjuk ne én osszam az észt, mert persze én is olyan szép kisportolt szeretnék lenni. Ezért is lettem pl. edző, hogy a mozgás mindig életem része legyen. De néha már én is úgy gondolom, hogy túlzásba viszem az étkezés és torna körüli mizériát. És sjudit is írja, hogy ez az Insanity szétcseszi a térded, meg a hátad. Basszus. Az élsportolók is azért néznek úgy ki, mert KIHASZNÁLJÁK a testüket és inszalagszakadással is mennek edzeni.Na  most kifakadtam. Bocs. Neked mi erről a véleményed??? Nekem nem volt semmilyen egészségügyi problémám, ami miatt lájtosan kéne edzenem, de nem is azt akarom elérni, hogy tíz év múlvára szétmenjem a térdem és ne bírjak járni. Nem lesz kockahasam és 18-as testzsírom, de EGÉSZSÉGES leszek. Az izületeim is a csontjaim is, feszesek lesznek az izmaim is, és lesz fölöttük egy pici zsírpárna. de NŐBŐL vagyok és ez az egészséges. Na kifakadtam bocs.

    előzmény:
    kvinna.mann (38)
    2010-09-10  14:35
  11. 2010. szeptember 10. 20:0941.

    Sziasztok :)

     

    Aerobik és személyi edző vagyok, most a spinning edzői tanfolyamot szeretném elvégezni, de sajnos nem nagyon találtam :(

     

    Szerintetek hol lenne érdemes elvégezni?

     

    előzmény:
    kvinna.mann (1)
    2010-09-02  09:31
  12. 2010. szeptember 10. 14:4740.
    Örülök, ha tetszett :) Nekem a Banish-es videó a kedvencem, a NMTZ pedig a második kedvenc :)
    előzmény:
    Kameo (37)
    2010-09-10  14:16
  13. 2010. szeptember 10. 14:4139.

    igen, pont ilyet szeretnék, mint amilyenről írtál és belinkeltél :) :) :) 

    Nincs véletlenül a teremnek honlapja? mert találtam valamit, de nem vagyok benne biztos, hogy jót. Mondjuk Dunakeszi "annyira" nincs közel hozzám   (XX. kerületi vagyok).

     

    Amúgy én sem csak és kizárólag alakformálóra gondoltam, csak nem tudom a szakkifejezéseket és csak arra akartam utalni, hogy nem aerobikot szeretnék, hanem non-koreografált órákat ;) 

     

     

    Amúgy gondolkoztam olyanon is, amit az intimfitness.hu-n hirdetnek (nem akarom linkelni, ne találjanak rá a suta kis gondolataimra a statisztikájukat figyelve) - de... szóval most indul az egész... aztán eléggé szervezetlennek tűnik.. Egyszer azt írták e-mailben, hogy OKJ-s lesz, aztán most meg látom, hogy ki is vették az alapképzést és kell sportvégzettség, hogy ott tanulhassak. És ahogy én látom, el sem indult még az egész. Nade mindegy is. Amúgy akármennyit guglizok és érdeklődöm, marad az az opció, hogy ha tényleg értelmeset akarok csinálni, akkor vagy IWI vagy Fitness Company. 

     

     

    előzmény:
    Kameo (35)
    2010-09-09  12:02
  14. 2010. szeptember 10. 14:3538.

    Köszi ezt a hozzászólást, jót tett nekem nagyon. Mármint nem csak az információéhségemre volt jó, hanem a lelkemnek. Most kicsit kivagyok és sokat segített az összerakásban. Köszi!

     

    És akkor megerősítettél benne, hogy akármennyire is távol áll tőlem, aerobikra kellene jelentkeznem. Na, még februárig összeszedem a bátorságom :)

     Az agyammal tudom, hogy az lenne a jó, csak be vagyok rezelve, mert semmi ritmusérzékem  táncolni sem igazán tudok, sőt, még annyira nem is vágyom rá, hogy megtanuljam :S 

    De tényleg fontosak, amiket írtál - például ezt sosem értettem, hogy az edzők honnan tudják, hogy hánynál tartunk az ismétlésszámban, amikor végig beszélt közben - dehát akkor a zene miatt :)

     

    Most már annyira nincs ellenszenvem az aerobikkal, mint mondjuk fél éve, szóval fejlődőképes vagyok. Plusz motivál, hogy szeretek csoportot tanítani és ezt is meg kell tanulni (most angol tanítok és ott is nagyon szeretem a csoportos tanítást). És azt hiszem, minden sokkal könnyebb lesz, ha előtte szoktatom magam egy kicsit az aerobikhoz és többször elmegyek több emberhez bénázni, mielőtt megpróbálom megtanulni. Ez nem hülye ötlet, ugye? :)

    Addig pedig szurkolok majd, hogy a velem egy csoportban lévők se legyenek túl kiemelkedő aerobikosok :) 

     

    (a szófosás engem sosem zavar - általában nekem is az van plusz olvasni is szeretek) 

    előzmény:
    Kameo (34)
    2010-09-09  11:54
  15. 2010. szeptember 10. 14:1637.

    Helló!

     

    Megírnád (priviben akár), hogy ki ez az ügyes lány, Andi, akinél Kardio órán voltál? Ódákat zengsz róla :)

     

    Kipróbáltam NMTZ-t majd írok róla! Kösz a tippet ;) Szupi volt!!!

     

     

    előzmény:
    kvinna.mann (1)
    2010-09-02  09:31
  16. 2010. szeptember 9. 12:0436.
  17. 2010. szeptember 9. 12:0235.

    Már csak egy rövid :)

    Dunakeszin tartottam pár évig edzéseket, pont ilyen preventívet. MOndjuk konditornát, nem alakformát, tehát a pulzust felvttük, És annak a teremnek a tulajdonosa nagyon topon van szakmailag. Én felnézek rá. Pici a terem, vidéki is de rendes tükrös padlós öltözős terem. Ha van kedved elmenni megnézni, hogy mi folyik ott, ajánlom Egyszer még a nők lapjában is csináltak vele riportot. 

    előzmény:
    kvinna.mann (33)
    2010-09-09  08:28
  18. 2010. szeptember 9. 11:5434.

    Ha csoportos órákat szeretnél tartani én mindenképp az aerobikot javaslom!!!

     

    Az elmélet nekünk közösen volt a szem.edzőkkel, tehát az anatómiai tudásod ugyanaz lesz. (Azt szerintem senki nem várja el, hogy nagy súlyokkal dolgozz, mert mindenkinek a saját edzettségéhez képest szabad súlyt választanim és MINDIG a helyes kivitelezésen van a hangsúly. A pontosság nem mehet a súly rovására!!!) Viszont a szem. edzők lemennek"gyúrni" a kondiba (jó értlemben mondom) gyakorlati órákon (tehát pl. megismerkednek a gépekkel), az aerobikosok meg a csoportos óravezetést tanulják (gépek és kardiogépek nélküli gyakorlatokat tanulnak). Megkönnyíti a munkádat, ha megérzed a zenét és nem kell számolgatnod állandóan, hanem figyelsz a zenére és tudod, hogy most ebből 4x32 ütem lesz. Kell a cuing (testbeszéd amit az óra irányítása közben használsz) is, ilyenekt a szem.edzők nem tanulnak. Amennyiben nem fogsz koreografált órákat tarnai hanem inkább alakformáló órákat, nem baj, ha msot még nem megy azaerobik. (Szerintem is bele lehet jönni)

     

    Nagyon JÓ ötleteid vannak!!! Rengetegen AZÉRT nem járnak fitnessbe, mert fáj a térdük, vagy nem bírja a szívük az ugri-bugrit, vagy valaha műtötték őket! Nem mindenki fiatal és nem mindenki tökéletes, NEM MINDENKI ÉLSPORTOLÓ és nem is kell, hogy az legyen. Minden női testnek (hülyén hangzik, de) meg van a maga betegsége. Nagyon is szükséges PREVENTÍV TORNÁT tartani!!! A háziasszonyoknak és dolgozó nőknek nem kell sportolókká válnia, tökéletes ha hetente lemennek 3szor a fitnessbe és átmozgatják magukat, ettől fittek lesznek. És ezért van szükség az edzőkre, hogy a kedves asszonyok lányok mindenféle háttértudás sportolói múlt és TF diploma nélkül, SZAKSZERŰ edzésen vehessenek részt!!! És a kismamák tornája is nagyon fontos!!

     

    Sok sikert!!! Remélem hasznos amiket írok (nyugodtan lőj le amikor szóf*sásom van)

    előzmény:
    kvinna.mann (32)
    2010-09-09  08:25
  19. 2010. szeptember 9. 08:2833.

    oké, akkor ez az én szempontomból viszont pozitívum lene :) Mármint ha az aerobik-ot választom, amiben nincs túl nagy tehetségem, akkor legalább megpróbálnám és lenne esélyem arra, hogy megtanulom, mert nem hagynak ott lógni a semmiben, miközben a profik haladnak :)

     

    De értem, hogy másokak ez miért is lehet dögunalom :) 

    előzmény:
    Kameo (31)
    2010-09-09  08:22
  20. 2010. szeptember 9. 08:2532.

    ennek a fitness factorynak egészen jó árai vannak :)

     

     

    Hogy mire akarnék menni? Nem tudom - semmire, csak egyszerűen megtáltosodni :) Az lenne a leggazdaságosabb és leggyorsabb :)

     

    Amúgy leginkább lájtos kis alakformáló tornát szeretnék tartani fiataloknak és kevésbé fiataloknak, szeretnék még gyerektornát és tornát időseknek is. Fura ötleteim vannak, na ;) És szeretnék majd még kismama tornát is.

     

    Igazából onnan jött ez az irányutság, hogy nekem nemrég voltak problémáim nőgyógyászati téren és voltam intimtornázni helyrehozásilag és hasonlók, és arra gondoltam, hogy szívesen tartanék olyan órákat, amitől szebb, relaxáltabb és boldogabbak lennének a lányok, miközben a gyakorlatok nem ártanak a női szerveknek, sőt... tehát torna gátvédelemmel.

     

    Tudom, hogy ez nem olyan, mint amire sokan vágynak - én is kibiorultam magamtól, hogy nem tudok 150%-on teljesíteni és ezeket a tornákat kis semmiségnek tartottam (talán még most is), de úgy gondolom, hogy sokaknak fontos lehet.  

     

    Nade a lényeg, hogy bármit szeretnék is csinálni, ahhoz kell egy alap. Az aerobikhoz elég béna vagyok (bár vannak, akik bíztatnak, hogy menni fog), a testépítés szak pedig szintén elég távol áll tőlem. Bár azt már sikerült kiderítenem, hogy az iwi-nél nem kell nagy súlyokkal dolgozni, csak a tökéletes kivitelezésen van a hangsúly. VIszont az aerobik mellett szól még az is, hogy ott lehet szerintem igazán megtanulni, hogy hogyan lehet órát tartani. A testépítés biztos jó anatómiai tudást ad és tökéletes alap mondjuk személyi edzőknek, de nekem nem biztos, hogy elendő lenne. Ti mit gondoltok? 

    előzmény:
    Kameo (27)
    2010-09-09  06:47
  21. 2010. szeptember 9. 08:2231.

    Tudom, hogy nem nekem szól a kérdés na de igen... a gyak órák.

    Szóval elég sok olyan edzőtanonc volt, akink lövése sem volt semmihez (mondjuk kellett nekik a papír, de nem akrtak oktatni). Meg voltak páran, akik rendszeresen jártak órákra, már érezték a zenét ilyesmi. És akkor a gyakorlottabbaknak is ugyanúgy kellett haladniuk, mint azoknak, akik kevésbé ügyesek. Szóval amikor már 5 órája csak azt gyakorolgatjuk (mondjuk egy 20 fős csoportban), hogy tanuljunk meg már beszámolni, akkkor áááááááááááá. El tudom képzelni hogy a szem. edzőknél is ott tartanak néha, hogy ezt a gépet így kell helyesen használni... De öregem,ha már valaki évek óta jár edzőterembe, akkor nem kell neki elmagyarázni, hogy na így kell a combközelítő erősítésére alkalmas gépet használni. Dehát az leginkább amiatt van, mert sokféle tanuló van. nehéz megtalálni azt a szintet ami mindenkinek követhető.

    előzmény:
    kvinna.mann (29)
    2010-09-09  08:12
  22. 2010. szeptember 9. 08:1930.

    köszi a választ, te aztán minden (még a fel nem tett) kérdésemre is válaszoltál :)

     

    A nagy EGY :) emiatt múltkor teljesen magába zuhant az én edzőm - hulla fáradt volt és stresszes és nem sikerült neki és elkezdett helybenjárni és mondta, hogy deakkoris meglesz az az egy (aztán másodjára sikerült :D)

     

     

    Ezeket a továbbképzős dolgokat pedig nem értem. Engem is igazából azok érdekelnének, és kábé csak végig fogom szenvedni az alapképzést.... De egyik-másik helyen háromnapos továbbképzések vannak és nem igazán értem, hogy ott hogy lehet bármit is igazán jól elsajátítani. még akkor is, ha előtte már évekig aerobikot oktatott.... Ez hogy működik? 

    előzmény:
    doo-doo (26)
    2010-09-08  23:41
  23. 2010. szeptember 9. 08:1229.

    Hát, lehet hogy már jóelőre legyártottak hatmillió példányt a könyvből (mert ugye úgy olcsóbb), aztán azokat el kell használni...

     

    A többire viszont nem sok mentség van.

     

    Te milyen irányúra jársz, aerobikra? 

    Mit értesz azon, hogy untatnak a gyakorlati órák? Azokat tanulod, amiket sima órákon már elsajátítottál (mert mondjuk volt egy jó edződ?) vagy miért? 

    előzmény:
    Scarlett21 (25)
    2010-09-08  22:18
  24. 2010. szeptember 9. 08:1028.

    Szerintem amíg egy sulinál csak a szervezéssel vannak gondok, addig nincs gáz. Mármint oké, hogy lehetne jobb is, de amíg a szakmai rész nem süllyed, addig kit érdekel egy kis kavarodás? ;)

     

    Aki pedig valaha járt középiskolába vagy felsőoktatási intézménybe, az hozzá van szokva a kavarodáshoz  

     

     

     

    Az árak... naigen, néha csodálkozom, hogy milyen hatalmas különbségek vannak! 

    előzmény:
    Kameo (24)
    2010-09-08  21:54
  25. 2010. szeptember 9. 06:4727.

    Tényleg rémes oktatók vannak. *erősen bólogató smiley* Én is erősen megválogatom, kihez megyek le.

    Én, ha tehetem a fitness factoryba megyek. Ott jó oktatók vannak. A kedvencem Erika. Neki is megvannak a "betegségei" néha, de IMÁDOM!!!

    Ő is lesz most szept.19. a millenárison. A Vér Tomival tartanak közösen órát (na ő is van a fitness factoryban)

     

    Nemrég nyílt a tornaréna, Nikóék terme. Szerintem ott minegyik lány tuti jó oktató!!! De nekem nagyon messze van BKV-val

     

    Noémi!!! Te aerobikra szeretnél menni vagy személyi edzőnek??? 

    Én aerobikos vagyok. 

    előzmény:
    doo-doo (26)
    2010-09-08  23:41

Címlap

top