Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nők Lapja felvetés

KerteszGabor
Létrehozva: 2010. szeptember 9. 12:26

Kedves Fórumozók!

 

Bizonyára hallottátok a hírt, hogy a napokban tízmillió alá csökkent Magyarország lakosainak száma. Ma a felmérések szerint húsz fiatal huszonnégy gyermeket tervez, de a tervezett gyerekekből csak tizenhárom születik meg. A Nők Lapja szeretne behatóbban foglalkozni a témával, és a ti véleményetekre is kíváncsi: milyen eszközökkel mozdítanátok elő a gyermekvállalási kedvet?

 

Hozzászólásaitokból szemelgetni fogunk a Nők Lapja 40. héttől induló új, Fórum című rovatában.

 

Köszönjük! Koronczay Lilla

  1. 2011. október 26. 20:52536.
    Ezt te honnét veszed.A fiatal is elmenne dolgozni,de nem veszik fel.Pláne ha vidéki
    előzmény:
    csap44 (515)
    2010-12-14  13:44
  2. 2011. szeptember 23. 15:41535.
    Eszközök?Amikor az első gyermekemet szültem,én voltam a legidősebb a szobában.Amikor az utolsót 40 évesen sem számítottam öregnek.Ha a fiatal azt látja hallja,hogy egyre rosszabb és bizonytalanabb minden,ebben nől fel,miért is indulna pozitívan az életnek.Önző,én központú lesz,és köszönhető ez a fogyasztói társadalmunknak.Sokan életcél nélkül,a túlélésre koncentrálva,a gyerek lesz az amire legkevésbé vágyik.Megkeseredik,így társtalan lesz,a kör bezárul.
    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2010-09-09  12:26
  3. 2011. szeptember 23. 15:20534.
    erre a lét- bizonytalanságra ki vállal gyermeket?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  4. 2011. augusztus 29. 18:56533.
    Egyszerűen: A Ratkó-korszakban is sikeres volt a kampány, de még lehetne fokozni: lelőni minden húsz éven felüli ivarérett embert, akinek nincs gyereke. Nem kell ide szociális háló meg gyes meg kismamatámogatás meg munkahely: a renitenseknek golyót a fejbe, az életben maradottaknak pedig hirtelen megugrik a kedvük! Meg aztán kapnak az ajtajukra egy matricát is!
    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2010-09-09  12:26
  5. 2011. Április 18. 10:30532.

    Hú, most egy kicsit megkevertél, mert nem igazán értem, hogy vitatkozni akarsz, vagy igazat adni nekem. De én az utóbbira tippelek :), mivel én is "fiatalon" szültem az elsőt, még nem voltam 23 éves. De a Te szemedben akkor "vadhajtás" lehetek, mert szültem egy gyerkőcöt 35 és 38 éves koromban is.  Pedig nem vagyok "kisebbség".....

    Egyébként - Hozzád hasonlóan - húztam-vontam magammal a lánykámat annak idején (is), mert a nagyszülők dolgoztak/nem voltak "kéznél".

    Most a kicsiket szintén hozom-viszem magammal, mert a két kis ördögre már nem szívesen vigyáz a mama, külön-külön hamarabb (pl. ha nem mehet oviba-bölcsibe, mert beteg)

    Azért próbálom nem túlzásba vinni, mert nem neki szültem....

    előzmény:
    lehetőség (531)
    2011-04-17  21:49
  6. 2011. Április 17. 21:49531.

    A " korai"gyerekvállalás? Én 20 éves a párom 22 volt mikor megszületett a fiunk. Mivel a nagyszülőkre nem számíthattunk a gyereket mindig vittük magunkkal,minden felé. Nem éreztük úgy,hogy kimarad valami az életünkből,sőt! Mi azt éreztük,hogy most van igazán miért élni,nem pedig azt,hogy vége az életnek,a szabadságnak.( Pedig a párom még katonaidejét is letöltötte,s sokat voltam egymagam).Aztán a mütyür 10 éves lett,s mi még mindig csak 30! Nagyon nagyon jó volt fiatal szülőnek lenni. Természetes ne felejtsük el,hogy a biztos munkahely, és a tisztességes munkáért tisztességes fizetés  idejét éltük !A fiam már 28 lesz és mi még nem vagyunk 50 évesek. 

    Aki viszont 45-50! évesen gondolja azt, hogy már kinőtt a disco,és egyéb mulatósdiból és megvan mindene  mostmár gyereket szeretne az önző és meggondolatlan ember. Gondoljunk bele 45 évesen szül, a gyerek 10 éves a mama 55. stb. Hát reméljük megélik a szülők,a gyerek huszadik szülinapját..... Tehá ezért fogy a Magyar.

    Persze egy másik "vadhajtás" duplán,triplán ontja az utódokat de ez egy másik téma. Most a felelősen (vagy önzően) gondolkodó  szülőkről beszélünk.

    előzmény:
    tajtimaci (530)
    2011-04-10  20:14
  7. 2011. Április 10. 20:14530.

    Igen, már reagáltam egy másik hsz-ra is, hogy nem vettem figyelembe a kort.... Valóban.

    Nem azzal van bajom, hogy a huszonéves élni akar, mert mikor nem, ha huszonévesen. Csak mindennek meg van a maga ideje - szerintem. A gyerekszülést pl nem 40 körül kell elkezdeni. (Ha egyáltalán sikerül teherbe esni és kihordani egy egészséges gyerkőcöt)

    Bár elsősorban tényleg a létbizonytalanságban, pénztelenségben, munkahely hiányában van a hiba, ezekkel nem is vitatkoznék, de én azt tapasztalom, hogy nem az nem vállal gyereket fiatalon (max. 25-30 körül) akinek anyagi problémái vannak, hanem az, akinek nagyon is jól fut a szekér. Még többet és még többet kell keresni (és költeni).  Ők azok, akik nem akarják magukat "korán lekötni" egy (vagy több) gyerekkel. Márpedig a gyerek kötöttséget jelent, ez tény és való. Van aki ezt teherként éli meg, van akinek ez természetes.  

    Bocsánat, ha valakit megsértek ezzel, nem áll szándékomban, csak a véleményemet mondom el.

    előzmény:
    vérmatska (527)
    2011-04-10  18:55
  8. 2011. Április 10. 20:09529.

    Nézd, az mindenkinek egyéni (ill. páros) döntése, hogy mikor vállal gyermeket. Nyilván minden pár mérlegeli, hogy enged-e a hormonok parancsának, vagy egyéb szempontokat tekint fontosabbnak.  

    Van a korai (mihez képest korai? szóval a 20 és 30 éves kor közötti) gyerekvállalásnak egy óriási pozitívuma, amit még nem olvastam az nlc-n: nagyon-nagyon jó érzés középkorúként, hogy a gyermekek már felnőttek, önállóak, saját családjuk van.  Ha úgy tetszik: késő negyvenesen-korai ötvenesen, sőt, később sem visszás "élni" - nyaralni, magunkra időt fordítani, és igen: alkalmanként unokázni :)

    előzmény:
    vérmatska (527)
    2011-04-10  18:55
  9. 2011. Április 10. 18:58528.
    előzmény:
    Liguana (522)
    2011-03-24  02:03
  10. 2011. Április 10. 18:55527.

    Csakhogy, ha a párok fiatalon vállalnak gyereket, akkor jó eséllyel a nagyszülők is fiatalok és még dolgoznak.

     

    " Én úgy látom, hogy az a legnagyobb baj, hogy nagyon sokan NEM AKARNAK (fiatalon) gyereket, mert önzőek, "élni" szeretnének, (mintha gyerekszülés után megszűnne az élet!)"

     

    És ez miért baj? Persze negyvenévesen már visszás csak "élni", de egy huszonévestől ez miért akkora bűn? 

    Az, hogy gyerekszülés után nem szűnik meg az élet... nos, éppen egyes gyerekesek ültetik el a (még) gyermektelenek fejében a gondolatot, hogy a gyerekkel megáll az élet, amikor piszkálják őket, hogy "bezzeg nektek futja rendes nyaralásra", "bezzeg nektek van időtök magatokra", bezzeg ez, bezzeg az. Ezzel biztosan nem teszik vonzóvá a mielőbbi családalapítást.

    előzmény:
    tajtimaci (524)
    2011-04-07  19:30

Címlap

top