Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Magasság-bejött a számítás

*pepper*
Létrehozva: 2010. szeptember 10. 08:53

Nézegettem itt a lányom adatait,hogy mennyit nőtt az elmúlt években,és felvetődött bennem,hogy ki lehet-e számolni,hogy kb. milyen magas lesz felnőttként.Találtam is egy számolási módot,ami pl. esetemben centire pontos.Érdekelne,hogy másnál is így van-e.

Ez alapján kell számolni:

 

Magasság kalkulátor
Nagyon sok módszer forog közkézen a gyerek felnőttkori testmagasságának megbecsüléséhez, de szinte mind megkérdőjelezhető valamiért. A következő viszont nagyjából elfogadható:
az apa magassága cm-ben + az anya magassága cm-ben osztva 2-vel
fiúnál: + 9
lánynál: - 3
Egy példa: a 3 éves Katalin édesanyja 166 cm, édesapja 172 cm magas.
Katalin felnőttkori magassága valószínűleg [(166+172):2]-3 cm = 166 cm lesz, öccse, az 1 éves Gábor pedig várhatóan 178 cm magasra fog nőni.

 

Mindezt csak úgy érdekességképpen,hátha mások is szeretnek számolgatni :)

  1. 2019. június 24. 18:3453.

    Billentsed fenekbe a szamitogepedet.....


    Szamitogep nelkul csinald !
    apum+anyum =371 
    ezt osztod 2-vel =kb 185


      Ebbol lesz levonva/hozzaadva a 10 es a 3....

    előzmény:
    Pirike (52)
    2019-06-24  17:12
  2. 2019. június 24. 17:1252.

    Szia!


    Nekem nem vált be, mert a bátyám 293,5cm lesz, én pedig 281,5cm leszek. A számolást nem ronthattam el, számológéppel számoltam. Apukánk 198cm, anyukánk 173cm.

Címlap

top