Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szülnél otthon kisbabát?

KerteszGabor
Létrehozva: 2010. október 8. 11:14
Kedves fórumozók!  Szeretnénk írni  a Nők Lapjában a legújabb, balul elsült  otthonszülés hátteréről, majd  az alternatív módszer törvényi szabályozásának szükségességéről. Kíváncsiak vagyunk a véleményetekre: Ti szívesen világra hoznátok-e otthon a kisbabátokat? És ha nem, miért? köszönjük előre is a kommentjeiteket, Koronczay Lilla
  1. 2012. február 25. 08:33351.

    Ez igazán remek, és ha ez lenne az általános, talán az egész otthonszüléses témáből sem lett volna ekkora ügy.

    Szívből örülök,hogy neked ennyire jól ment a szülésed 

    sokan választják azért az otthoni körülményeket inkább, mert nem az általad leírt hozzáállást tapasztalták.

     

    előzmény:
    Heö2 (342)
    2012-02-24  22:23
  2. 2012. február 25. 08:12350.

    Egyetertek veled.

     

    Összeszamolva több honapot,akar evet töltöttem mar korhazakban es tuleltem.Mit tuleltem,egeszen kibirhato volt.Minden esetben segitettek.

    Nem a meszarszekre megy az ember,igenis nagyon sok helyen emberien allnak hozza a dolgokhoz.

    De valo igaz,ilyen helyre nem szivesen megy senki...de fogorvoshoz,birosagra,vizsgazni sem.... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_495813 (349)
    2012-02-25  00:07
  3. Torolt_felhasznalo_495813
    Torolt_felhasznalo_495813
    2012. február 25. 00:07349.

    Hát én a 20 perc többszörösét töltöttem már kórházban, összességében 3 kórházban, ebből kettőben 1-2 napot, a harmadikban pedig több napot, de ha valaki kérdezné, hogy biztonságos jól felszerelt kórházak voltak-e, egyértelműen azt tudnám mondani, hogy igen.

     

    Fásult, morózus alkalmazott pedig mindenütt akad, sajnos.

     

    Nem tudom, mondjuk, mi lenne, lehetne egy kórházban kedvcsináló? :DD  Oda akkor megy az ember, ha muszáj.

    előzmény:
    senki999 (344)
    2012-02-24  22:28
  4. 2012. február 24. 23:38348.
    Problémamentes, könnyű, gyors és nagyon szép kórházi szülésem volt. Nagy valószínűséggel otthon is simán menne minden. A válaszom mégis egy határozott NEM. Mert bármikor történhet valami váratlan esemény, amikor perceken múlik az életünk, a babáé és az enyém. Császármetszést pedig egyetlen bába sem fog végezni a nappalinkban, ebben biztos vagyok. Amiket a kórházi szülés negatívumaiként szoktak emlegetni, azok a dolgok sokat változtak, már bent lehet a leendő apa, nagymama, dúla, barátnő, kinek hogy tetszik, ha kéri az anyuka, nem viszik el a babát éjszakára, sok helyen van alternatív szülőszoba, megoldható a gátvédelem, és a jó szülészorvos partnerként tekinti a kismamát, nem pedig munkadarabként néz rá. Szóval, ami az otthoni szülésben szép és jó, az 90%-ban bevihető a kórházba, a kórházi szülés biztonsága viszont nem valósítható meg otthon. Nem beszélve arról, hogy otthon a te saját franciaágyad lesz véres meg magzatvizes (Hollandiában, otthon szült unokatesóm nyilatkozta: "hát volt mit mosni utána").
    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2010-10-08  11:14
  5. 2012. február 24. 23:20347.

    Testileg teljesen probléma mentes volt a terhességem, sajnos a választott orvosom befektetett hamarabb a kórházba (igazából indoka nem volt, utólag elég sok minden derült ki erről), ahol a bent töltött 2 hét alatt minden kedve elmegy az embernek attól a helytől, ráadásul lelkileg nehezen viseltem, hogy édesapám 2 hónappal korábban halt meg kórházi környezetben.

     

    Mivel problémám nem volt, 29 éves voltam, és a végére teljesen elkeseredtem, az orvosomban csalódtam, választhattam volna, hogy szülök otthon, de nem tettem, ha úgy döntök, talán ma sem a kisfiam, sem én nem élünk. Szabad hétvégén voltam, kedden indították volna a szülést, vasárnap rosszul lettem, elvesztettem az eszméletem, rohammentővel mentem kórházba, ahol nagyon sok megaláztatás ért a szülés előtt/alatt és a legrosszabbak utána történtek (édesapával minősíthetetlen stílusban közölték, hogy örüljön, ha másnap még él a gyereke, vagy mozog egyáltalán...). Császároztak, közben folyamatossan állítgatták a gyógyszert, hogy legyen szívverésem...

     

     

    Nem tehetném, nem is tenném, de meg tudom érteni, ha valaki nem akar kórházban szülni. Én egy köztes megoldást tudnék elképzelni, de lehet, hogy egyszerűen csak másik, bababarátabb kórházat kellene választanom.

    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2010-10-08  11:14
  6. Torolt_felhasznalo_495813
    Torolt_felhasznalo_495813
    2012. február 24. 22:35346.

    Akkor nem jó helyen keresgéltél, olvasgattál, mert én elég sok ilyet olvastam és hallottam a környezetemben, ill. hallottam az anyukáktól, akikkel együtt voltunk.

     

    Heö esete nem kivétel, ne akard ezt így feltüntetni.

     

    Geréb Ágnes szép dolgot képviselt, de nem tudott élni, inkább visszaélni vele.

     

    Régebben is hallottam róla, de nem kívántam otthon szülni, így nem is foglalkoztam vele. 

     

    Elég sok topik nyílt vele kapcsolatban mostanában, itt is és más fórumokon is, és azt vettem észre, hogy ő úgy akar  most már érvényt szerezni a saját fontosságának, hogy ő is és a hívei is nekimennek az orvosoknak, a kórházaknak, a kórházi szülés-születéseknek.

     

    Ha bárki is jogos kritikát fogalmaz meg vele kapcsolatban, akkor rögtön jön az, hogy de az orvosok, de a kórházak.

     

    Tehát Geréb Ágnes akkor nem vétett, mert a kórházi orvosok is hibáznak?

    Milyen megközelítés ez?

     

    Ha volt is bennem a szimpátia egy kis szikrája is, ezzel a hadjárattal teljesen eltűnt, sőt, a visszájára fordult.

     

    Hollandiában a legmagasabb az otthonszülések száma, holott ott a kórházi körülmények is jobbak, mint itt. 

    Akkor ez hogy lehetséges?

     

    Arra buzdítjátok az anyákat, hogy szüljenek otthon, mert borzasztó a kórház. Hollandiában nem borzasztó, mégis sokan szülnek otthon. Akkor hogy van ez?

     

     

     

    Ha az anya felkészül, testben és lélekben egyaránt akkor a szöveteit eléggé rugalmassá teheti, hogy ne szakadjon, max repedjen a bőr felszíne, max a bőr. /az már nagyon durva vitamin és ásványi anyag hiányt mutat, ha a teljes gát szétreped/. Ezzel szemben a gátmetszésnél direkt átvágnak mindent.

     

     

    Hogy te milyen csodálatra méltóan tájékozott vagy

     

     

     

    Ez csak egy sarkalatos pontja a témának, de ott van még az oxitocin a vajúdás minden szakaszában adva, és egyéb szerek, amik gyorsítják a szülést, az epidurális érzéstelenítő, a hátonfekvés, a kötelező borotválás, és beöntés, a belekönyökölés, a burokrepesztés, a kirángatott méhlepény, a katéterezés, ... és persze a gyerekről se feletkezzünk meg, akit rögtön elvisznek az anyja biztonságot jelentő közelségéből, órákig, fél napig nem is adják vissza, jön a cukros tea, a fásult nővérek kemény érintése, stb ... 

     

    Ez nem más, mint laikus hangulatkeltés. Visszatetsző nagyon.

     

    előzmény:
    gyongyur (340)
    2012-02-24  22:10
  7. 2012. február 24. 22:32345.

    Geréb Ágnes csak a teljesen egészséges kismamákat vállalta, tudtommal. Mellettem pl 43 éves nagyon szívbeteg mama szült, másik alkalommal meg egy 13 éves kislány, akinél szülés után nem indult be a vizeletürítés. Tehát összehasonlítani a halálozási rátát nem lehet.

    És itt vagyok én, erősíteni a korházban szülést:  2o évesen tökéletes terhesség után császármetszés lett a vége. Otthon BIZTOS meghal a kislányom, és halálomig okolhatnám magam!!

    Az otthon szülés nagyobb kockázat a gyereknek!, nem tudom ki meri ezt vállalni!. Ma már orvost lehet választani, kórházat, többféle szülési módot, pózt, mit akarnak még a kismamák!! Komolyan mondom , nem is értem!!!

    Ha most törvénybe hoznák, hogy otthon kell szülni, lenne hatalmas felháborodás!

    Gondolkodjatok józanul kismamák!!!

    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2010-10-08  11:14
  8. 2012. február 24. 22:28344.
    Furcsa, hogy ebben a topikban hirtelen minden kórház "biztonságos, jól felszerelt lett". Ha nem GÁ-t kell fikázni, ritkán hallom ezt. Most akkor milyenek a kórházak? Én szerencsére 20 percnél többet nem töltöttem egyben sem, de az a 20 perc nem volt "kedvcsináló". Ha tehetném otthon szülnék, de nem tehetem, mert elmúltam 40.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  9. 2012. február 24. 22:24343.
    Ezert vagyok ellene a hálapenzes rendszernek...ha a szolgalatban levö dokinal lehetne normalisan,emberien szülni,nem lennenek felgyorsitott szülesek focimeccs,nyaralas,szabadsagolas miatt....
    előzmény:
    gyongyur (340)
    2012-02-24  22:10
  10. 2012. február 24. 22:23342.

    Arrol szol a topik,hogy a masik oldal is sarkit:meghozza a korhazi szülesekkel kapcsolatosan.

     

    En egy csaszar utan nem mentem vallaltam volna egy otthonszülest.A csaszarom elött sem mertem volna otthon szülni bizonyos okok miatt-nekem a korhaz egyfajta biztonsagerzetet is ad.

     

    A lanyomnal en is haton fekve szültem,könyökölt is a doki,de en ezt nem eltem meg egyaltalan negativnak...jo volt a poz,olyan feligfekvös,a doki sokat segitett,hogy "nyomott" egyet,es kateterezett is!Meghozza szüles közben-ugyanis a legvegen lealltak a tolofajasok-megpedig azert,mert csurig volt a holyagom.Nem ereztem en ott ingert,semmit,pisilni sem tudtam.Ha nem kateterez meg es nem engedi le a vizeletet,akkor leall a szüles a kitolasi szakban!

     

    Ugyhogy nem minden korhazi beavatkozas az ördögtöl valo am.

     

    Es nekem nem csak a börfelszin szakadt,hanem a hüvely,kisajak,gat is...jobban örültem volna egy jol iranyzott nyisszantasnak,bar igy sem volt gondom vele utana.Csak valszeg kevesebbel meguszom.

     

    A gyereket ram tettek,a mehlepenyt megmutattak (meg a gyerek fejet is megsimogathattam felutom,meg ahogy a hüvelybemenetben volt), az orrom elött mosdatta az apja,amint megkaphattam (varras utan),szoptattam,es ejjel-nappal mellettem volt.Nem kapott cumit,teat,csak a cicimet.Es a növerek összevissza abajgattak.

     

    :-) 

     

     

    előzmény:
    gyongyur (338)
    2012-02-24  21:58
  11. 2012. február 24. 22:13341.

    Most találtam, és ennél jobban én sem tudtam volna megfogalmazni a lényeget.

     

    Kepes András hivatalos oldala

    Nagyon tanulságosak a kommentek, köszönöm. Burkus Judit kérdezi a véleményemet és Száraz Miklós is megszólított. Igyekszem röviden összefoglalni. Azt gondolom, hogy 1) a vita nem a szülés helyszínéről, hanem a minőségéről kellene, hogy szóljon. A statisztikák ugyanis azt bizonyítják, hogy megfelelő háttérrel (komplikáció esetén gyors kórházi háttér), előkészítéssel (felvilágosítással, előzetes vizsgálatok alapján kizárva a rizikócsoportokat) és szakértelemmel, a tervezett otthonszülések ugyanolyan biztonságosak, mint a kórháziak. Tudjuk, Hollandiában a szülések közel 30%-a otthon történik. Akármilyen elővigyázatosság mellett is a szülés kockázattal jár, otthon vagy kórházban egyaránt. Geréb doktornő paraxisában (9 ezer szülés, ebből 3 ezer otthon !) lényegesen kevesebb tragédia történt, mint a hazai kórházi gyakorlatban, tehát mind a mama, mind a baba számára ő a biztonságosabb. Csak a kórházi eseteket eltusolják, illetve arctalanok, Geréb Ágnes pedig maga vállalja a felősséget. Hogy a perekben felhozott esetekben milyen felelősség terheli Geréb doktornőt az sem derülhetett ki, mert azokat a független nemzetközi szakértőket, akik Geréb Ágnes igazát bizonyították volna a bíróság nem vette figyelembe. Több olyan szakértői véleményről tudok, akiknek bizonyítékaik vannak arra, hogy a bíróság által alkalmazott szakértői vélemények torzítanak (például Kedves Adrienne, senki nem törte el senkinek a gerincét. A vállbeakadásoknál - kórházban is, otthon is - az egyik nyaki csigolya sérül. A független szakértők szerint, ez az egyik szándékos torzítása a bírósági szakértőknek.) 2) A vitának valójában arról kellene szólnia, hogy a szülés során ne legyenek felesleges beavatkozások (indokolatlan császár, gátmetszés, gyorsítók, kaparás, hogy várják meg a méhlepény természetes megszületését stb.), mert az indokolatlan beavatkozások maradandó károsodásokat okoznak a babának és az anyának. Hazánkban a korai fejlesztők vagy pl. a Pethő Intézet tele van olyan gyerekekkel, akik a szülés következtében szenvedtek károsodást. Nem Geréb Ágnesnél!!! 3) A szülészetben az utóbbi évtizedekben a legforradalmibb változásokat az alternatív módszerek hozták. Ezek ma már a hazai kórházak többségében is elfogadott gyakorlatnak számítanak és a felvilágosult, lelkes szakorvosok ezt képviselik (apás szülés, baba-mama szobák, nem vágják el a még pulzáló köldökzsinórt, a születés után a babát nem szakítják el az anyjától, hanem a hasára fektetik, a szülés intim hangulatban történik, hogy a nagy trauma után a baba megnyugodjon stb.) Ennek évtizedek óta Geréb Ágnes a hazai élharcosa. F. Leboyer már évtizedekkel ezelőtt bebizonyította, hogy a "gyöngéd" születésnek a baba és az anya számára is döntő jelentősége van. A világ kulturáltabb felén, az intézményes és az otthoni szülészeti szakemberek nem hadakoznak, hanem együttműködnek, és a mama dönti el, hol érzi magát nagyobb biztonságban, hogy egészséges gyermeket szüljön: kórházban vagy otthon. És a döntéséhez törvénnyel és szakmai háttérrel megteremtik a feltételeket. Amikor az otthonszülés ellenzői a baba érdekére hivatkoznak, pontosan úgy viselkednek mint a Belügyminisztérium a Kádár-korszakban: arra való hivatkozással nem adtak útlevelet, hogy "nem látták megnyugtatónak a gyerek nyugati tartózkodásának körülményeit". Ennyire figyelmesek voltak! Jobban aggódtak értünk, mint a szüleink. Ki meri feltételezni, hogy egy szülészprofesszor vagy egy okoskodó vadidegen számára fontosabb a születendő gyerek egészsége, biztonsága, mint az anyának aki 9 hónapig hordta a szíve alatt, mint a szülőknek, akiknek a baba esetleges károsodásának lelki és fizikai terheit egy életen át viseniük kell. 4) A statisztikai adatok szerint a szülések 90%-a gond nélkül lezajlik, mondjuk egy felkészült bábával. A 10%-ban, a komplikációk esetén nagy szükség lehet egy felkészült szülész orvosra és egy professzionális kórházi háttérre. A fenti kommentekből is láthatjuk, hogy gyakran ez még a kórházakban sincs meg. A szülész lobbi nem a babákért aggódik, hanem azért, hogy ha ráébrednek az emberek, hogy az esetek 90 %-ban nincs szükség orvosra, akkor 90%-al csökkent a hálapénzük. Azt hiszik, ha kiderül, hogy nem az orvos szül, hanem az anya, akkor csökken a szülészorvosok presztizse. Pedig akkor nőne igazán. Mert bajban valóban csak rájuk lehetne számítani. Minél jobban dramatizálják az otthon-szülést, minél jobban kriminalizálják Geréb doktornőt, annál több nőben keltik az az érzetet, hogy csak az a nő van biztonságban, aki az ő kezeik között szül. És ezt meg kell fizetni! 5) Én egyébként nem vagyok otthon-szülés párti. Ehhez túlságosan szorongó vagyok. A kórházi háttér szükség esetén jól jöhet. Én, ha nő lennék, egy otthonos, meghitt kórházban szeretnék szülni, úgy, hogy Geréb Ágnes legyen a bába. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  12. 2012. február 24. 22:10340.

    így is lehet, sajnos a te eseted a kevés kivételhez tartozik amiről eddig olvastam

     

     mindíg akadnak kivételek!! 

     

    sajnos olyat is olvastam, ahol az anya számára a kórházi "háborítatlan" szülés egy fontos focimeccs miatt vált állítólag kis híján halálossá. ... stb

     

    Sajnos kevés jó, magasztos, felemelő szülés beszámolót olvastam a kórházi élményekről, viszont rengeteg panaszkodó "soha többet!" kezdetűt

     nézzétek meg ezt az arányt az otthonszülés beszámolóknál

     

     

     

    előzmény:
    Heö2 (337)
    2012-02-24  21:57
  13. 2012. február 24. 22:09339.
    Nos már késő van, erre majd holnap válaszolok, addig legalább lehiggadok.
    előzmény:
    gyongyur (338)
    2012-02-24  21:58
  14. 2012. február 24. 21:58338.

    :)

    A műhelyben véletlenül belenyúltam a körfűrészbe, és csontig vágtam 4 ujjamat, épphogy nem vágtam le. Mindenki hüledezett, hogy juj de fájhatott, én meg kicsit sem kínlódtam, sőt másnap vissza akartam menni befejezni, amit elkezdtem ...

    Lám, nem mindenki ugyanúgy kezeli a fájdalmat, eda-1952 és Kerima, valamint sok ismerősük számára az idegvégződésekben gazdag intim testrés szabdosása, a gát teljes(!) átvágása nem jelent olyan nagy fájdalmat. Vagy csak az idő szépíti meg az emlékeket...

    De mindegy is, hiszen nem erről van szó. Ha az anya felkészül, testben és lélekben egyaránt akkor a szöveteit eléggé rugalmassá teheti, hogy ne szakadjon, max repedjen a bőr felszíne, max a bőr. /az már nagyon durva vitamin és ásványi anyag hiányt mutat, ha a teljes gát szétreped/. Ezzel szemben a gátmetszésnél direkt átvágnak mindent.

    Hmm ki-ki dönthesse el, kéri e a felületi repedés helyett a teljes metszést.

    Tudom, hogy sok helyen lehet kérni gátvédelmet, erre nálunk speciel nem lehet, és eddig sem nagyon lehetett, a klinikán, ahol a lányom született, első szülő anyaként ő volt Isten tudja mióta az első gátvédelmes, azóta se tudok többről, sőt, annyira rutin, hogy a sokadik szülésnél is kérdés nélkül vágnak...

     

    Ez csak egy sarkalatos pontja a témának, de ott van még az oxitocin a vajúdás minden szakaszában adva, és egyéb szerek, amik gyorsítják a szülést, az epidurális érzéstelenítő, a hátonfekvés, a kötelező borotválás, és beöntés, a belekönyökölés, a burokrepesztés, a kirángatott méhlepény, a katéterezés, ... és persze a gyerekről se feletkezzünk meg, akit rögtön elvisznek az anyja biztonságot jelentő közelségéből, órákig, fél napig nem is adják vissza, jön a cukros tea, a fásult nővérek kemény érintése, stb ... 

     

    Van még min lovagolni... de tényleg erről szól a topic?

    szerintem nem, és talán a többi hamvas nick tulajdonosa sem azért jelentkezett, hogy meddő vitát folytasson azokkal, akik szükségesnek ítélik ezeket a kórházi lépéseket. Legyen hát nekik az ő igazuk szerint, ha ez jelent biztonságérzetet, de mások, had dönthessenek úgy, hogy nem kérnek ebből.

     

     Kerima, a kuruzslóhoz csak annyit, hogy megvan hozzá a végzettsége, sőt olyan képzettsége van, amilyen talán senki másnak ebben az országban.

    A középkorban is előszeretettel kiáltották kuruzslónak, sarlatánnak, boszorkánynak a bábákat, és égették meg, mert nem értették.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  15. 2012. február 24. 21:57337.

    Kedves Gyöngyur,

    nem olvastam a topikot (talan valahol az elejen)...ehhez a hozzaszolashoz füznek hozza egy velemenyt csupan: korhazban szültem,csaszaros szüles utan,siman.Nem magankorhaz volt,nem fizettem,se fogadott orvosom,sem fogadott szülesznöm nem volt.Nyugodtan hagytak szülni,semmit nem kaptam.Se beöntes nem volt,se gatmetszes-viszont szakadtam.A doki összestoppolt es siman,ülve reggeliztem varrassal is.Nem volt mindenfele betapintas meg varratszedes.Nem vizsgaltak szüles utan sem ok nelkül hüvelyi uton.Minden termeszetes volt es normalis.

    Nem voltam sem sorszam,sem targy.

    Szüles utan a fel osztaly odajött gratulalni.

    Igy is lehet,nem kell mindenkeppen az otthonszülest majmolni.:-) 

    előzmény:
    gyongyur (330)
    2012-02-24  17:56
  16. Torolt_felhasznalo_495813
    Torolt_felhasznalo_495813
    2012. február 24. 19:11336.

    Nem érdekes, hogy állandóan hamvas friss nickek a gerébvédők?

     

    A régiek közül talán ketten voltak, de ott is kiderült az egyiknél, hogy családi kapcsolatok folytán igencsak érintett és elfogult.

     

    Egyébként a klinikán, ahol szültem, volt olyan szivacsos szék, aminek lyukas a közepe, érdekes módon soha nem használta senki és ülve evett mindenki. Sőt, még gátmetszése is volt.

     

    Mivel nekem is kisgyerekem van, így elég sok kisgyerekes anyuka van a látókörömben és érdekes módon, elég sokan szültek gátvédelemmel. Ha megy, akkor nem fognak direkt kiszúrásból gátat metszeni.

     

    Ellenben ismerősöm Svédországban szült, ott szülhetsz szülésznővel, háborítatlanul és repedhetsz is, mint ahogy ő is, komoly mértékben. Nagymamám is annak idején, otthon szült, háborítatlanul, és ő is repedt.

     

    Hagyjuk már ezt az álszent geréb-dumát

    előzmény:
    eda-1952 (334)
    2012-02-24  18:47
  17. 2012. február 24. 18:56335.

    Életemben nem láttam még szült nőt állva enni. Aki nem tud ülni, az az ágyban eszik.

    A szülő nő nem hülye, tehát nem némul meg. Akinek meg olyan fájdalma van, hogy nem tud beszélni, annak talán tényleg szüksége lenne fájdalomcsillapításra és tudod, ha ezt egy férj megakadályozza, akkor úgy...na ezt inkább nem írom le. Mondom ezt úgy, hogy az én időmben  még az epidurális érzéstelenítés nem létezett. Meg kéne kérdeznem a férjem, amikor zúzták a vesekövét, mit szólt volna, ha helyette közlöm, hogy be ne adják neki az epit, mert mi/én ellenezzük...

    előzmény:
    gyongyur (333)
    2012-02-24  18:38
  18. 2012. február 24. 18:47334.

    "szült már otthon a Geréb Ágneshez hasonló képzett bábák egyikével az tudhatja- az otthon szüléskor NEM KÉR a bába hálapénzt, csupán szerény költségtérítést, és felkínálja a lehetőséget, hogy akár név nélkül és kényszer nélkül fizessen a hálás szülő az alapítvány számlájára, pont úgy, ahogy egy becsületkasszánál."

    Hát kedves apuka! Ezek szerint ezek a bábák ugyanazzal táplálkoznak, mint  a mezei liliomok? Ugyanis ha nem tudnád, minden pénzbe kerül...Felmerül persze  a lehetőség, hogy valamennyi csak szerelemből csinálja, mert átlagon felül kereső párjuk van, de ezt valahogy nem tartom valószínűnek. Az alapítvány meg: már említettem, de most kimondom: alapítványból bejött pénzből élni, az nagyon hmmm... ügyes adókerülő módszer lehet szerintem.

    Az, meg hogy ott voltál a párod szülésénél és szerencsére tudtad mondani, hogy neee, csak ha muszáj, arra meg azt mondanám, hogy akkor, ha a saját bőrödről van szó, jó??? Hú, epidurált a nejemnek, ne! Ő nem tudta mondani, ha úgy gondolta?! Az ülésről meg már esett szó, tényleg érdekes elképzelni...))) Mellesleg én nagyon régen szültem és arra határozottan emlékszem, amikor  a 2 óra után betoltak a kórterembe, úgy csüccsentem le az ágyra, hogy  a többi kismama felszisszent, mert várták a visítást...))) Nem kellett visítani, pedig vágtak és varrtak, ez egyéni dolog.

    előzmény:
    gyongyur (330)
    2012-02-24  17:56
  19. 2012. február 24. 18:38333.

    állva...

    az éppen szülő nő sokszor még beszélni sem tud, tehát ez előzetesen általunk letisztázott óhajokat tolmácsoltam helyette.... 

    szülés közben a legtöbb nő nem tud kiállni az érdekeiért, még akkor sem, ha olyan karakán nőszemély, mint az én nejem...

    a gátmetszés pedig nem kellene hogy rutin legyen a szülésnél, ahogy régen nem volt az és ahogy az más országokban (pl: Holandiában) nem is az...

    Magyarországon sok helyen olyannyira rutin az epidurális érzéstelenítés, hogy szinte már a portás is be tudja adni... 

    örülök, hogy humoros perceket tudtam neked okozni, de elmondanám, hogy nem azért posztolok itt, hogy értelmetlen szócsatába bocsátkozzam, vagy hogy azt mondjam, az én oldalamon áll az igazság. Csak bemutattam egy lehetséges nézőpontot, ahogy te is ezt tetted. Legyen mindenkinek a saját hite szerint.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_495813 (331)
    2012-02-24  18:20
  20. 2012. február 24. 18:29332.

    Akkor érzem, hogy hozzászólhatok egy témához, ha a lehető legtöbb cikket elolvastam, informálódtam, biztos vagyok benne, hogy nem írok hülyeséget. Most érintve is érzem magam, hiszen volt már kórházban szüléses, és otthon szüléses élményem is a párommal, néztek rám is úgy, mint a véres rongyra, hogy felelőtlen vagyok. Szeretnénk még gyereke(ke)t, és a jelen felállás alapján ha a lehetőségek engedik, mindenképp háborítatlan szülést akarunk, lehetőleg otthon.

     

    Le merem írni, hogy Geréb Ágival szemben igazságtalan volt a bírósági eljárás, mert

      -hasonló, sőt sokkal súlyosabb eseteknek sem lett ennyire komoly következménye (sőt általában semmilyen következménye nem lett) az orvosra, vagy a kórházra nézve /az orvos, aki nem vesz észre egy méhen kívüli terhességet!!, az orvos aki átszúrta az anya méhét, és vékonybelét!!, az orvos, aki abortumként kezelt egy koraszülött gyermeket aki ezek után felsírt!! az orvos(ok) aki(k) által beadott epiduráslis érzéstelenítő maradandóan károsította, sőt lebénította az anyát ... stb olvassatok utána/

     -bizonyítható, hogy a bírónő nem hallgatta meg a védelem tanuit, mondván, nem kompetens a perben érintett szülések szakszerűségét illetően, hiába nemzetközi szaktekintély

     -bizonyítható, hogy  a jegyzőkönyv finoman szólva sem fedi a tárgyaláson elhangzottakat. Valamilyen oknál fogva épp azok a részek hiányoznak belőle, amelyek a Geréb Ágnes ellen felhozott orvosszakmai vádakat cáfolnák 

    forrás:

    http://weborvos.hu/lapszemle/hianyos_ birosagi_jegyzokonyv/153221/ 

    (sajnos a jegyzőkönyvet tudtommal nem javították ki, sőt azóta is hasonlóképpen járt el a bíróság...)

     

    Ennek a fórumnak nem hiszem, hogy a cikkek behivatkozása lenne a célja, mindenki felelősséggel olvasson utána, és csak azután alkosson felelősséggel véleményt

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_495813
    Torolt_felhasznalo_495813
    2012. február 24. 18:20331.

    Nem is tudtam, hogy a lelkiismerets apukasággal orvosi ismeretek (főkeg szülészet) is járnak

     

    No meg a lelkiismeretes apuka ismérve az, hogy Geréb-fan és Geréb szekta-tag.

     

    Szerintem a lelkiismeretes apukák messzire elkerülik ezt a kuruzslót.

     

    Nejednek nem volt szája, ezért kellett neked beszélni helyette? Az epidurált csak úgy adják maguktól? Á dehogy, kérni kell.

     

    Gátmetszés meg nem kell, dehogy, inkább repedjen, igazad van.

    Kórházban is sokan szülnek gátvédelemmel, elárulom.

     

     Ennek köszönhető, hogy az én párom volt az egyetlen, aki ülve evett aznap az étkezőasztalnál a többi frissen szült anyuka mellett.

     

    A többi frissen szült anyuka akkor fekve evett az étkezőasztalnál?

    előzmény:
    gyongyur (330)
    2012-02-24  17:56
  22. 2012. február 24. 17:56330.

    Magam részéről egy lelkiismeretes apukának tartom magam, de ... vagy épp ezért ... a mai orvosi/kórházi hozzáállástól meg szeretném óvni mind a következő gyermekemet, mind pedig a nejemet. Szeretteim nem sorszámok, vagy tárgyak.

    Tudom, hogy ha a lányom születésénél nem vagyok olyan határozott, akkor az én nejem (16-os anyuka) is kapott volna a kórházi "szakszerű" ellátrásból bőven. Lett volna indokolatlan gátmetszés, epidurális érzéstelenítő, meg egyéb finomságok. Szerencsére ott voltam, tudtam mondani, hogy NEM, CSAK HA MINDENKÉPP MUSZÁJ! Ennek köszönhető, hogy az én párom volt az egyetlen, aki ülve evett aznap az étkezőasztalnál a többi frissen szült anyuka mellett.

    Ez csak egy tétel, de azóta az emberi hozzáállás is romlott, a kórházak összevonása okán a zsúfoltság és kapkodás, további okokat jelent a siettetett szülésekhez.

    Lehet másként, szebben, és maxi tisztelet a humánus kórházaknak, ahol lehet gátvédelmet, sőt akár háborítatlan szülést is kérni, sőt talán olyan is van, ahol ez a természetes.  -  sajnos ezek a lehetőségek tudtommal többnyire vastagon fizetős magánorvosoknál  érhetőek csak el.

     

    Amíg meg nem változik a kórházi hozzáállás, az otthonszülés  sokaknak vonzóbb lehetőség, nem is beszélve arról, hogy -aki utánanézett, vagy szült már otthon a Geréb Ágneshez hasonló képzett bábák egyikével az tudhatja- az otthon szüléskor NEM KÉR a bába hálapénzt, csupán szerény költségtérítést, és felkínálja a lehetőséget, hogy akár név nélkül és kényszer nélkül fizessen a hálás szülő az alapítvány számlájára, pont úgy, ahogy egy becsületkasszánál.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  23. 2012. február 24. 16:41329.

    Én senkit nem szeretnék meggyőzni a magam igazáról, és készséggel elismerem, hogy sok nőnek az jelent biztonságot, ha kórházban szülhet. Ez az ügy a választási lehetőség szabadságáról és az egynelő bánásmódról, valamint a jogállamiságról szól. 

    Nem gondolom, hogy az a megoldás, ha egymást ócsároljuk a személyes döntéseink miatt, mindenkinek szíve joga dönteni. Maximálisan tiszteletben tartom a mások elhatározását, és ezért az várom, hogy mások is cselekedjenek hasonlóan ha rólam van szó. Nem létezik egytelen üdvözítő igazság, csak vélemények vannak - hsizen mi magunk is sokfélék vagyunk. 

    Legyen szép napotok!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  24. 2012. február 22. 21:54328.
    Ezektől az alapítványos befizetésektől nekem mindig olyan kellemetlen gondolataim támadnak.Ámbár tudomásul kell venni, hogy csak kellett élni nekik is valamiből.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_566863 (327)
    2012-02-22  21:47
  25. Torolt_felhasznalo_566863
    Torolt_felhasznalo_566863
    2012. február 22. 21:47327.

    " Geréb Ági egy becsületes, lelkiismeretes, szakmailag felkészült bába, aki ellen koncepciós per zajlik azért, mert szembe mert szállni a hálapénz-központú magyar szülészorvos társadalommal. "

     

     

    hmm... Nyilván ő pusziért és köszönömért vállalta a szüléseket... 

    előzmény:
    gyongyomsari (324)
    2012-02-22  19:07

Címlap

top