Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyerek mindenáron?

N?k Lapja Café
N?k Lapja Café
Létrehozva: 2011. január 20. 08:35
Hormonkezelések, inszemináció, lombik, tüszőstimuláció – orvosi eljárások sora, amelyek mind-mind a gyerekáldást segítik. A leendő szülők jelentős része pedig úgy vág bele a különböző kezelésekbe, hogy fogalma sincs róla, milyen kockázatot vállalhat.

Tovább a cikkre...
  1. 2011. január 21. 16:50401.

    szerintem ez azert van ,mert meg mindig nagyon tajekoztlanok az emberek es bizony beszolnak pl. es amikor egy par ezen keresztulmegy akkor bizony bekere van szukseg es nem idegeskedesre stb..

     

    en pl. ismerem a tagabb csaladomat es oda jutottunk,hogy nem mondanank el a lombikot, esetleg csak utolag.

     

    nem akarok bezzegelni kulfolddel, de itt ez sokkal elfogadottabb mint otthon. persze, otthon is sokan elfogadjak , de inkabb az idosebb korosztaly tartozkodik tole, de ez sem mindig igaz,vannak ,hogy a fiatalok is .

    előzmény:
    emea (398)
    2011-01-21  16:39
  2. 2011. január 21. 16:50400.

    Ezt a mikor lesz esküvö/mikor lesz már gyereked/mikor lesz testvérke témát már jó sokszor körbejárták a fórumon, születtek nagyon frappáns megoldások is a helyzetre. Pl. vissza lehet ügyesen kérdezni, hogy az illetö észrevegye magát (és a ti hányszor csináljátok egy nap? és társai ;) ).

    Én még a gyerekkel kapcsolatos kérdésekbe nem futottam bele - elég egyértelmü, hogy most nem lenne ideális szülnöm - de az esküvösbe már igen,föleg mióta gyürüt hordok. Azt szoktam mondani, hogy akkor lesz házasság, amikor mi akarjuk. Pont.

    előzmény:
    emea (398)
    2011-01-21  16:39
  3. 2011. január 21. 16:45399.

    Statisztikailag megerösített eredményt várok (illetve nem várok, de ez lenne az érdekes). Egy esetböl nem lehet következtetést levonni, de még tízböl sem.

    Az persze megint egy érdekes módszertani kérdés, hogy hogyan lehetne egyértelmüen, megállapítani, hogy valami a lombik következménye (tehát hogy lehet kizárni más befolyásoló tényezök hatását). Nem vagyok orvos, de van egy olyan sejtésem, hogy csak nagyon hosszú, nagyon körülményes kutatással és rendkívül sok tesztalannyal (megjegyzem nem utoló sorban horribilis költséggel :) ).

    előzmény:
    sabanka (397)
    2011-01-21  16:39
  4. 2011. január 21. 16:39398.

    na erről mondjuk szerintem a lombikozók is tehetnek, mert mindenki titkolózik, senki nem tudja hogy mi folyik az életükben, sokszor még a legközelebbi hozzátartozók sem, aztán egyszercsak hopp jön a coming out és akkor nem értik hogy a család meg a barátok miért nem értik meg, hogy min mentek keresztül???

     

    azért, mert nem avatták be őket.

     

    Persze, senkire nem tartozik ki hogyan csinál gyereket, aki nem akarja nem mondja el, de akkor ne is várjuk el, hogy megértsék és átérezzék, hogy min mentünk keresztül.

     

    Való igaz, külső szemlélőnek úgy tűnhet, hogy egy adott pár rohan a Kaáliba, holott lehet hogy igazából már 5 éve gyereket akarnak és 3 éve jártak kivizsgálásokra és kezelésekre, mire összejött a gyerek.

     

     

    vagy pl. nekem van egy barátnőm, náluk is ikrek vannak, neki pl a munkahelyén azt mondogatták annak idején, hogy aki teherbe akar esni, az teherbe is esik .... (ezt mikor már orvoshoz járt)

     

    ehhez csak annyit, hogy én is folyamatosan kapom az ívet, hogy nekem kellene legközelebb szülni, meg hogy itt az ideje, meg az esküvőt előrehoztuk akkor tuti jön a gyerek. 

     

    És hát végülis igazuk van nem? szerintem is nekem kellene legközelebb szülnöm 

    szerintem a lombik és a meddőség nem mentség a hiperérzékenységre és a folyamatos sértődöttségre.  Ha zavarnak az ilyen megjegyzések, akkor tényeket kell közölni,utána tuti nem lesz ilyen.

     

    de ha próbálsz jót feltételezni az emberekről, akkor megérted, hogy nem gonoszságból mondanak ilyeneket. Talán kicsit tapintatlan lehet, de szerintem azért, mert fogalmuk sincs mibe nyúlhatnak bele. Ez pedig megint a titkolózás eredménye...

     

     

    előzmény:
    sabanka (395)
    2011-01-21  16:31
  5. 2011. január 21. 16:39397.

    De hát ha jobban belegondoltok, akkor az első lombikbébi már 30 éves és született természetes úton gyereke, akkor milyen hatásokat vártok még ezzel kapcsolatban. Lesznek-e nőgyógyászati problémái, hamarabb jön a klimax? Vagy esetleg petefészek daganatja lesz majd később?

     

    vagy az anyának lesz-e problémája? ott áll a képen mellette, elég öregnek látszik, róla nem írtak semmit ...

     

    az a baj, hogy ezek mások miatt is előfordulhatnak, nem lehet egyértelműen erre visszavezetni.

     

    Annak idején adtak egy tájékoztatót és abban olvastam, pl, férfi gondoknál elképzelhető hogy öröklődik a probléma, de ez is csak elképzelhető, de viszont arra még mindig ott a lombikos megoldás, ha annyira akar majd gyereket ....

     

    Más egyéb meddőségi öröklésről nem szólt a fáma, vagy legalábbis nem emlékszem.

     

    Nyilván sok mindent öröklünk a szüleinktől, jót is rosszat is, hát lehet, hogy ezt is, de nem feltétlen jellemző.

     

    előzmény:
    Tiheli (394)
    2011-01-21  16:30
  6. 2011. január 21. 16:34396.
    Hát igen, meg a százalékos arányokat is kéne tudni.
    előzmény:
    Tiheli (394)
    2011-01-21  16:30
  7. 2011. január 21. 16:31395.

    szerintem nem is a te megjegyzéseidre hisztiztek be páran, hanem pl arra, mikor valaki azt írta (bocsmost nemkeresem vissza), hogy bírom mikor a nők arról beszélnek, hogy beugrunk a Kaáliba lombikozni, vagy valami hasonlót írt. Ez pl. elég hülye beszólás volt, mert hát ha az csak úgy menne ...

     

    vagy pl. nekem van egy barátnőm, náluk is ikrek vannak, neki pl a munkahelyén azt mondogatták annak idején, hogy aki teherbe akar esni, az teherbe is esik .... (ezt mikor már orvoshoz járt)

     

    No meg azért volt még itt is egypár olyan, amit biztos itt senki nem a jelenlevőkre értette, csak az úgy lombikozó emberekre :-)))

    előzmény:
    Tiheli (389)
    2011-01-21  16:21
  8. 2011. január 21. 16:30394.

    Na igen, a cikk tényleg nem ad ezekre válszt, pedig én azt vártam volna töle. Csak feldobja a témát, hogy veszélyes, meg hogy sokan ismeretlenül fejest ugranak a kezelésbe, de nem ad konkrét (leginkább semmilyen) választ. Az itt író érintettek biztosan többet tudnak erröl, mint én.

     

    Ami a legérdekesebb kérdés, az viszont valószínü még jó pár évig megválaszolatlanul marad: milyen következményei vannak (vannak-e?) a lombikeljárásnak a babára nézve, illetvehosszútávon a társadalomra nézve.

    előzmény:
    emea (392)
    2011-01-21  16:25
  9. 2011. január 21. 16:26393.

    "Viszont leírom újra, hogy semmi gondom a lombikosokkal, adott helyzetben én sem biztos, hoyg elzárkóznék töle. Egész egyszerüen egy kicsit a konkrét esetektöl elvonatkoztatva szerettünk volna beszélgetni, körbejárni a lehetséges okokat és következményeket."

     

     

    Ilyet itt sajnos nem lehet. 

    Mert ha mar kicsit is mas a velemenye az embernek, akkor azonnal megkapja , hogy "mert biztosan nem is akarsz igazan gyereket", szivtelen dog, meg hasonlok. 

    Ket emberi csoport van ebben a temaban: az egyik, akiknek az osztonok mellett az eszuk is jar, es azok akiknek csak az osztonuk. Es ezt most nem bantasbol irom, de tenyleg ez latszik az irasokbol. 

    előzmény:
    Tiheli (389)
    2011-01-21  16:21
  10. 2011. január 21. 16:25392.

    akkor kanyarodjunk vissza, mik a lehetséges következmények? ennek több értelme van mint a parttalan vitának. A cikk pedig nem ad  erre választ.

    1. terhes lesz vki

     

    2. kb egy évvel hamarabb klímaxol/lombik kezelés (mert 1 kezelés alatt kb 10-15 tüszőt érlelnek - ok, van hogy csak kettő érik, vam hogy 20, ezek extrém esetek)

     

    3. túlstimuláció - kihűlés - életveszély

     

    4. hormonháztartás felborulása

     

    5. lelki bajok, kiborulás, megkattanás

     

    mi még?

    előzmény:
    Tiheli (389)
    2011-01-21  16:21
  11. 2011. január 21. 16:23391.

    én az elejétől benne vagyok a topicban, de azért a 388. hsz után már nehéz követni, hogy ki mit mikor és hogyan írt le :-)))

     

     

    előzmény:
    Tiheli (389)
    2011-01-21  16:21
  12. 2011. január 21. 16:21390.
    jaj, tudom, ezért írtam utána az epehólyagot :-)))
    előzmény:
    emea (388)
    2011-01-21  16:18
  13. 2011. január 21. 16:21389.

    Legalább már az kiderült, hogy gyógyítás alatt kezelést értesz, ennyi a félreértés alapja, azt hiszem.

     

      Ti meg amúgy azt nem  értitek meg, hogy azért vonok párhuzamot és a cikket is azért linkeltem be, mert egyáltalán nem biztos, hogy lombikosok utódai meg azoknak az utódai, vagy az azután következő generáció, majd átesnek egyfajta evolúciós folyamaton és nem lesznek képesek maguktól utódot nemzeni.

     

    Persze hogy nem biztos, de benne lehet a pakliban - azoknál, akiknél genetikai a meddöség oka. De én már leírtam a véleményemet erröl, illetve a cikkre is reagáltam, most nem fejtem ki megint.

     

    Viszont leírom újra, hogy semmi gondom a lombikosokkal, adott helyzetben én sem biztos, hoyg elzárkóznék töle. Egész egyszerüen egy kicsit a konkrét esetektöl elvonatkoztatva szerettünk volna beszélgetni, körbejárni a lehetséges okokat és következményeket.

    előzmény:
    sabanka (386)
    2011-01-21  16:12
  14. 2011. január 21. 16:18388.

    mondjuk a vakbél féregnyúlványának nincs is funkciója.

     

    tudom nem vág a témába

    előzmény:
    sabanka (380)
    2011-01-21  15:49
  15. 2011. január 21. 16:16387.

    "Ha gondolkodnátok, józan ésszel, még fel is fognátok, amiről cabron ír, mi több, azt is, amiről a cikk szól. Így viszont csak vérig sértetten, indulatból püfölitek a klavit."

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_417378 (382)
    2011-01-21  15:54
  16. 2011. január 21. 16:12386.

    ja kérem, ha itt mindenki orvos, és ilyen jól tudja a különbségeket ...

     

    lehet, hogy én nem tudom jól megfogalmazni az egészet, itt az orvosi kezelés lényege az, ami ellen beszél cabron, és ami szerintünk meg ugyanaz, mintha valakit gyógyítanának, kikezelnének valamilyen tünetből vagy betegségből. Így már érthető? Szerintem nincs különbség abban, hogy valakit egy orvos azért kezel mert pl vakbélgyulladása van és van akit azért, mert meddő, vagy éppen meddő és lombik programra megy.

    Én így értettem, bár most mindjárt elmagyarázzátok, hogy de az teljesen más. :-)))

     

    Ti meg amúgy azt nem  értitek meg, hogy azért vonok párhuzamot és a cikket is azért linkeltem be, mert egyáltalán nem biztos, hogy lombikosok utódai meg azoknak az utódai, vagy az azután következő generáció, majd átesnek egyfajta evolúciós folyamaton és nem lesznek képesek maguktól utódot nemzeni.

    előzmény:
    Tiheli (383)
    2011-01-21  15:58
  17. 2011. január 21. 16:01385.

    Ez egy kicsit olyan mint mikor azt irtam ,hogy pajzsmirigyes vagyok es 100 evvel ezelott nem eshettem volna teherbe emiatt, erre a valaszod az volt,hogy bizony akkor nem szultel volna .

     

    en meg erre azt irom ,hogy 100 evvel ezelott te meghaltal volna a mehenkivuli terhesseg miatt.

     

     

    neha azert gondolkozz el, mert santit a logikad.....

    előzmény:
    cabron (374)
    2011-01-21  15:35
  18. 2011. január 21. 16:00384.

    A vita célja általában a másik fél meggyőzése :-)))

     

    Persze itt soha senki nem akarja a másikat meggyőzni, csak a véleményét mondja el :-)))

     

    Én tutira nem akarlak téged az én igazamról meggyőzni, az elején tényleg csak úgy elfilozofálgattunk, de aztán tényleg volt pár kiborító megjegyzés, nem azt mondom, hogy a te részedről, bár a sáskák azért elég rosszul jöttek le ....

     

    Ezért is "hisztiztek" be sokan, bár én itt röhögök a melóhelyen az egészen, de tudom, hogy visszaolvasva a hozzászólásaim és más hozzászólásai sem erről tanúskodnak :-))

     

    Mivel eléggé érintett vagyok a témában, tehát tudom, hogy mit beszélek, a lényeg az, hogy annak idején sok mindennel tisztában voltam, de hogy valaki a lombik miatt halt volna meg, őszíntén, én most hallom először, viszont a terhesség miatt meg a szülésben már nagyon nagyon sokan meghaltak. Még a mai orvostudomány ellenére is.

     

    Ez olyan mint az otthonszülés, van aki ellenzi, van aki pártolja, parázs viták születtek már belőle, ez is egy ilyen téma.

     

    Ez van! Én még mindig tartom az én véleményem és a tieddel nem értek egyet. De ezért én nem vagyok hülye és értetlen és blamázom magam, valószínűleg sose fogod veled egyet érteni, ez van. Ennyi!

     

    előzmény:
    cabron (377)
    2011-01-21  15:44
  19. 2011. január 21. 15:58383.

    És ha meg lehetne oldani egy petevezeték elzáródást, akkor nyilván nem a lombikot választanánk és akkor ez már beleférne nálatok a gyógyításba?

     

    Igen, ez gyógyítás (nekem). A gyógyszer szedés magas vérnyomásra meg kezelés, és nem gyógyítás (szerintem).

     

    A sáskás példából a reakcióid alapján csak a sáska és gyerek szavakat sikerült meglátnod. Az evolúcióra, a körplményekhez való alkalmazkodásra volt példa - nem kellett repülniük az életben maradáshoz, felesleges volt a szárnyuk, hát idövel visszafejlödött. Ha a bálnákat hozzuk fel példának, az is sértö? 

    előzmény:
    sabanka (376)
    2011-01-21  15:44
  20. Torolt_felhasznalo_417378
    Torolt_felhasznalo_417378
    2011. január 21. 15:54382.

    Hát ebbe bele kell szólnom, mert elképesztő ez a sötétség, ami itt van...

     

     

    "a gyógyításra mi ezt értjük, te mást értesz"

     

    Ez mi? Gondolkozz már, ilyen nincs. A gyógyítás fogalma adott, nem pedig szubjektív vélemény kérdése. Nem olyan, hogy Mancika szerint a gyógyítás ez és ez, Pistike szerint meg az és az. Ilyen gyalázatos érvelést, te jó ég...  

     

     

    "Ezért tulajdonképpen veled már nem is lehet vitatkozni, mert nem fogjuk egymást meggyőzni"

     

    Pont ott a hiba, hogy ti meg akarjátok győzni cabront, holott sem a vitának, sem cabronnak nem ez a célja.  

     

    Ha gondolkodnátok, józan ésszel, még fel is fognátok, amiről cabron ír, mi több, azt is, amiről a cikk szól. Így viszont csak vérig sértetten, indulatból püfölitek a klavit.

     

    előzmény:
    sabanka (373)
    2011-01-21  15:32
  21. 2011. január 21. 15:50381.

    Valóban nem értetted a sáskás példát, ha képes vagy ezt párhuzamként értékelni egy lombikbabával. Ezen meg én röhögtem egy jót bocs.

     

    Vedd már a fáradságot és értelmezd, amiket írok és ne csípőből tüzelj!

     

     

    előzmény:
    sabanka (376)
    2011-01-21  15:44
  22. 2011. január 21. 15:49380.

    amúgy a vakbélműtét után sem gyógyítják meg a vakbeledet, nem? Csak kiveszik, ha már a példánál maradunk, konkrétum a vakbél nem fog utána funkcionálni, vagy pl. epehólyag műtét után sem fog az epehólyagod funkcionálni, nem, hát a lombik után sem leszek egykönnyen terhes, de hát nem is akarok az lenni és az epehólyagomat is tudom hiányolni ...

     

    Ennyi erővel ... á hagyjuk, nekem a kettő ugyanaz, gyógyítás, kuruzslás, isteni beavatkozás, tök mindegy, eredménye van.

    előzmény:
    Tiheli (372)
    2011-01-21  15:31
  23. 2011. január 21. 15:47379.

    nagyon kemeny lehetett , az egyik baratnom is most esett at rajta es latom rajta,hogy milyen rossz.

     

    de valami azert szemet szurt :

     

     

    "Amúgy köszönöm kedvességed, volt 2 méhen kívüli terhességem, maradt egy működő petevezetőm. A két méhen kívüli terhességgel kapcsolatos történések után végképp határozottan biztos vagyok benne, hogy soha nem fogok lombikra menni. "

     

    Ennek mi koze ahhoz,hogy mennel e lombikra ? Azt hittem te az elveid miatt nem mennel ? Tenyleg nem gonoszkodok... lehet ha velem tortent volnaez a sok herce hurca es hormonok  es lelki es testi fajdalom stb... en sem vallalkoznek lombikra. Azert igy egy kicsit mas.......

    előzmény:
    cabron (374)
    2011-01-21  15:35
  24. 2011. január 21. 15:47378.

    Hát, ha te nem vagy dühös, meg nincs benned indulat, akkor egyszerüen bunkó vagy. Simán lebutáztál engem, meg másokat, serc-perc megállapítottad, hogy felszínes a tudásunk.

    Eközben te szövegértésböl sem jeleskedsz túlágosan, mert ugye akiben nincs indulat, meg túlérzékenység, az felfogta, hogy általános kérdésekröl folyt a beszélgetés és senki nem mondta Kiss Marisnak, hogy a gyereke korcs, vagy neki nem szabad lombikra mennie.

     

    (remélem nincs itt Kiss Maris, nem személyeskedés, még mielött még valaki nekem esik)

     

    előzmény:
    nonamona (364)
    2011-01-21  15:09
  25. 2011. január 21. 15:44377.

    Te tényleg nem érted, hogy nem akarlak meggyőzni semmiről?

     

    Azt sem érted, hogy a gyógyítás és a lombikbébi program két egymástól teljesen független dolog? Nem a meddőség kezelése!!! 

     

    Amúgy, hogy a kérdésedre válaszoljak, bár nem tartozik a vitatémához, nem, nem szoktam gyógyszert szedni. Azt nem mondom, hogy soha nem szedtem, de általában nem szedek. Gyógytaákat szoktam inni, gyógynövényeket használok.

     

    "Neked más a véleményed, és te attól kapsz agybajd, hogy azt képzeled, hogy téged mindenki szíd, mert neked más a véleményed, mi meg azt képzeljük, hogy minket szídsz a más véleményeddel."

     

    A vélemény nem szidás. Az, hogy gyermekvállalásellenes és lombikellenes emancipált nő (illetve nem nő, mert még azt is megkérdőjelezték) vagyok, az szidás. 

     

    De javíts ki, ha tévedek.

    előzmény:
    sabanka (373)
    2011-01-21  15:32

Címlap

top