Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

90 napos dieta 2011

Torontina
Létrehozva: 2011. március 21. 03:33
Kedves Mindenki! Nehany evvel ezelott mar vegig csinaltam a 90 napos, avagy '' szetvalaszto'' dietat. Akkor 14 kilot fogytam, hatalmas sikernek ereztem, miutan ez volt az elso dieta, ami valoban hatasos volt es latvanyos az altala elert eredmeny mar az elso par het utan. Most ismet szeretnek fogyni, es mivel ez mar egyszer ''bejott'', gondoltam ujra nekilatok, ehhez keresek lelkes fogyitarsakat! Lassuk be, csodadieta nincsen, minden fogyokura igenyel sok-sok lelkierot, kitartast es osztonzest... talan egyutt konnyebben mehet!Aki ismeri, annak tul sok ujdonsaggal nem szolgalhatok, csak az osztonzessel es lelkesitessel a nehezebb napokon /pl gyumolcsnap/. Akinek meg ujdonsag, annak sok jo recepttel, tanaccsal, otlettel tudok segiteni! Ki csatlakozik?   
  1. 2011. március 21. 16:4726.
    Illeskrisz, Serin, Kristanna, ugy latom, nekunk egy a cel...  en is 10 -15 kilotol szeretnek megszabadulni. Fel eve itthon vagyok, nem dolgozom, es ez a kenyelmes eletmod bizony sulygyarapodast hozott magaval /na meg az itteni kajak... hetente egyszer eszunk valami ettermi kajat, megis hizom a mellett hogy itthon rendesen, hazai kosztot keszitek. Es persze a tel sem konnyitette meg az eletunket, a nagy fagyokban ki sem lehetett mozdulni a lakasbol. Vegre nincs mar minusz, visszatert az eletkedvem is En is futni szeretnek, edzo baratom azt tanacsolta, eloszor napi 1 ora setaval szoktassan hozza a szervezetemet a mozgashoz, ne sokkoljam egybol futassal. Ha ez megvan, johet a kocogas. Nem tervezek tul nagy dolgokat, ismerem magam, nem vagyok egy duracell nyuszi mar az siker lesz, ha heti 3 alkalommal megmozgatom magam izzadasig.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  2. 2011. március 21. 16:2825.

    Sziasztok lanyok! Jajjj, annyira orultem ma reggel mikor meglattam, hogy ennyien csatlakoztok, szuper!!! 

    Ne haragudjatok, nem tudok majd tul interaktiv lenni, mert en sajnos nem Magyarorszagrol irok, -5 ora az elteres itt Kanadaban. Szoval mindenre valaszolok, irok, csak kisse megkesve, de nalatok delutan mindig itt leszek Olvasom a hozzaszolasokat es irok! szep napot!!!!!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  3. 2011. március 21. 16:2424.

    Na újra itthon...

    reggeli: sok-sok burgonyaszirom
    ebéd: 1 doboz kefír, 50 g sajt, 1 golden alma

    Hát végül nem saláta lett az ebéd és a vacsora is más lesz.
    vacsira: tejszínes (alacsony zsír tartalmú) csirkemell-csíkok.

    Ki honnan ír?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  4. 2011. március 21. 16:1723.
    nekem sem jelez!
    előzmény:
    szunyamanó (21)
    2011-03-21  14:46
  5. 2011. március 21. 14:5322.
    Nekem igen.
    előzmény:
    szunyamanó (21)
    2011-03-21  14:46
  6. 2011. március 21. 14:4621.
    Kb. 600szor megnyitottam már, nekem semmi vírust nem jelez...
    előzmény:
    centicske (20)
    2011-03-21  14:26
  7. 2011. március 21. 14:2620.

    Sziasztok!

     

    Trrrkével egy csapatban "nyomjuk", én is mindenkit csak biztatni tudok. Két hetem van hátra, eddig 10,5 kg mínusz  (mai mérés 68,1kg). Abbahagyni nehezebb lesz, mint csinálni. :) Itt találtok napokra bontva egy csomó receptet:

    http://90naposdieta.uw.hu/

    Mindenkinek sok sikert!

    idézet:
    szunyamanó (18)
    2011-03-21 13:13:40
    A link vírusos.
    előzmény:
    szunyamanó (18)
    2011-03-21  13:13
  8. 2011. március 21. 13:3819.
    Sziasztok!

    Ma kezdtem... még 89 nap!!!
    Reggeli: 1banán-1 alma
    Ebéd: sali+tonhallal
    utána 1bögre húsleves üresen...

    Vacsi: sztem sali lesz...

    Az elsődleges célom kb 30kg-...
    Majd meglátjuk!

    Sok sikert mindenkinek...

    camillavica
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  9. 2011. március 21. 13:1318.

    Sziasztok!

     

    Trrrkével egy csapatban "nyomjuk", én is mindenkit csak biztatni tudok. Két hetem van hátra, eddig 10,5 kg mínusz  (mai mérés 68,1kg). Abbahagyni nehezebb lesz, mint csinálni. :) Itt találtok napokra bontva egy csomó receptet:

    http://90naposdieta.uw.hu/

    Mindenkinek sok sikert!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  10. 2011. március 21. 11:4517.

    Sziasztok!

     

    Jöhetek én is?

     

    Egyszer már megpróbálkoztam a 90 napossal, de egyszerűen annyira nem tudtam egy idő után hogy mit kellene ennem, hogy abbamaradt jóformán eredmény nélkül. 

    Már belekezdtem egy 12 napos alapozó diétába amivel szerdán végzek és utána állnék neki. A víznap nálam is tuti kimarad, arra csak 40 fokban vagyok képes. :)

    Tudnátok nekem ajánlani jól bevált recepteket az első időszakra? (Ami nem tartalmaz tejet, tojás, rizst)

     

     

    előzmény:
    Torontina (1)
    2011-03-21  03:33
  11. 2011. március 21. 11:2716.

    Család mellett úgy csináltam, hogy pl. fehérje napon fóliában sült csirke, salival (ubi, paradicsom, feta, bazsalikom, oreganó), a családnak zöldséges rízs köret. Az én rízs adagomat pedig megettem másnap.:D

    De a töltött padlizsán is nagyon finom. Főzelék önmagával sűrítve, családnak rá feltétnek egy sült virsli.

    A ch nap könnyű, mert a paradicsomos tészta a kedvencem, a családnak gyorsan egy bolognai, vagy milánói. És a ch nap estéje, az ünnepi pillnat, a kakaós csiga...:D Azért jó ez a diéta, mert nem végleg kell lemondani minden finomról, hanem négy naponta este lehet enni egy édességet.

    A gyüminap eleinte nehéz, ekkor nagy segítség a banán, az aszalt gyümikeverék, amiben csonthéjas is van, de a harmaik héten már elég volt napi öt hat alma.

     

    Szóval mindenkinek ajánlom és sok sikert kitartást!

     

    (Most térttem vissza dolgozni, és jól esett, hogy de csinos vagy, de karcsú vagy dicséretek:D)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  12. 2011. március 21. 10:1415.

    Sziasztok!

    nekem 2 het mulva jar le az elso 90 napom, de meg egyszer vegigcsinalom szunet nelkul. eddigi eredmenyem:-15 kg, igaz en szinte mindennap tornazom egy orat.

    en is csak ajanlani tudom, nekem annyival konnyebb, hogy mar itt van egy csapat, akikkel egyutt csinaljuk es lelkesitsuk egymast illetve most tavasszal kicserelodnek a gyumolcs-zoldsegek ugyhogy megint valtozik minden egy nagyot.

    en is megreformaltam: minden masodik ch napot kihagyom igy 7 napos ciklusaim vannak, minden hetfom ch-nap(pont ma:D). viznapot en sem tartok.

    kitartast es sok sikert! hidjetek el, megeri, pont nyarra leszunk csinik:D

    előzmény:
    Torontina (1)
    2011-03-21  03:33
  13. 2011. március 21. 10:0814.
    Szia!
    Nekem is PCOS-ám van! Nekünk még jó lenne odafigyelni a glikémiás indexre is!!
    http://www.tutitippek.hu/blog/glikemias-index.php
    előzmény:
    Serina (3)
    2011-03-21  05:40
  14. 2011. március 21. 10:0813.

    Szia!

     

    Én abból indulok ki, hogy azokat az ételeket "reformálom" át a diétához, amit eddig is ettünk. Lehet, hogy nem olyan gyors az eredmény, de tartósabb. Nem csinálok abból problémát, hogy pl. a mai lasagne-n van egy kis sajt....szerintem a lényeg, hogy egy nap azonos ételt kell enni. Tegnap krumplipüré volt párolt káposztával, sült hagymával, paradicsommal és mexikói zöldségkeverékkel. És ebédre mindig megfelelő mennyiséget eszünk, vacsira pedig annak minimum a felét. Valamint próbálunk este hatnál később már nem enni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_182082 (10)
    2011-03-21  09:59
  15. 2011. március 21. 10:0412.
    Sziasztok!

    Én is család mellett csináltam végig a diétát, és nem okozott olyan sok nehézséget, mint azt eleinte hittem volna.
    Lényegében ők is ehetik ugyan azt, amit te, csak a gyümölcs nap a bonyolult - de az könnyen megoldható egy kis odafigyeléssel. Én úgy csináltam, hogy fehérjenapon husit vagy halat ettünk. A család krumplit vagy riszt, én meg salit. De nagy adag salátát csináltam, és ők is kaptak belőle, így nem éreztem azt, hogy nagyon kimaradok valamiből, és ők is ettek vitamint is.
    Keményítő napon sült zöldség volt vagy főzelék - erre én nem ettem feltétet, csak ők.
    Szénhidrát nap egyértelműen valamilyen tészta - ezt mindenki eheti, korlátozás nélkül.
    Gyümölcs napon pedig az előző három napi maradék volt, így nem kellett a főzéssel és az illatokkal kínoznom magam.
    És lement rólam 10 kiló. Szóval működik család mellett is!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_202158 (4)
    2011-03-21  05:51
  16. 2011. március 21. 10:0011.
    Sziasztok! 
    Én is csatlakozom. :)
    Ma reggel megettem egy kis(=sok) burgonyaszirom snack-et!
    Jelenleg 95-96 kg lehetek, nincs elvárásom, hogy mennyit szeretnék fogyni, mert az egészségem miattam teszem. (tökéletesen jól érzem magamat a testemben) :)
    Ma kezdem el akkor én is! 
    Ebédre kefír lesz, kertész salátával.
    Vacsira pedig tejszínes zöldségragú kis sajttal megszórva (páromnak tésztával)!
    előzmény:
    Torontina (1)
    2011-03-21  03:33
  17. Torolt_felhasznalo_182082
    Torolt_felhasznalo_182082
    2011. március 21. 09:5910.

    Sziasztok!

     

    Csatlakoznék én is ha lehet.Nekem egy bő 10 kilótól kéne megszabadulnom. A bajom az evvel a diétával kapcsolatban,hogy tényleg nem tudok olyan recepteket,amik egy idő után ne lennének unalmasak,ráadásul ha megnézem a neten,mindegyik oldalon más infókat találok.

    Ha lennének jó receptjeitek,azt megköszönném.És ha tudnátok egy kicsit bővebben arról is írni,hogy mikor mit lehet enni,és mivel is pontosan.

    Köszönöm 

    előzmény:
    Torontina (1)
    2011-03-21  03:33
  18. 2011. március 21. 09:499.

    Sziasztok!

     

    Kb. egy hónapja kezdtem el a diétát. Már négy kilónál tartok, úgy, hogy nem igazán tudom mindig betartani. Ma szénhidrát napom van, lasagne-t készítettem. A gyüminapokat pedig úgy szoktam megoldani, hogy reggelire reszelt almát készítek, amit fahéjjal szórok meg. Ebédre, vacsira pedig gyümölcssalátát csinálok, amibe szintén teszek fahéjat, vagy mézeskalács fűszerkeveréket. Így nem annyira gáz.  Szerintem a legfontosabb az ivás. Legalább két liter ásványvizet és még két liter teát iszom meg naponta. Legalábbis törekszem rá. :-)))

     

    Örülök, hogy van ez a topik.

     

    Viki

    előzmény:
    Torontina (1)
    2011-03-21  03:33
  19. Torolt_felhasznalo_182892
    Torolt_felhasznalo_182892
    2011. március 21. 08:228.

    Egy a lényeg, hogy ne fogd fel muszáj-érzésnek a diétát. Persze a szervezeted eleinte tiltakozik a nem megszokott ételek ellen, azt kívánja, amit eddig adtál neki, de túl lehet ezen lendülni.

     

    Ha nem bírja a gyomrod a savas gyümölcsöt éhgyomorra, egyél banánt, és  később kevés almát, vagy ami éppen van.

     

    Én nagy édességfüggő híréban állok. Ez az én drogom, de ez a diéta segített kordában tartani, hiszen nem ehettem minden nap, de megérte. Úgy fogytam le, hogy csak mások vették észre. Én tényleg nem érzékeltem, mert nyár volt, otthon voltam laza ruhák, semmi kiöltözés. De olyan jólestek azok a dicséretek:-)!!!

     

    A mai reggelit már megettem sajnos, mielőtt ezt a topicot megtaláltam volna, de akkor sem holnap kezdem, hanem ma! Mert az a diéta, amit holnap kezdesz, az már nem diéta! Szerintem. Mert legkönnyebb odázni, halogatni a dolgokat.

    Így a nap további részében délig gyümölcs, majd fehérje! Hogy mi?  Zöldségköret, sajttal, natur joghurt. Most ennyi van a hűtőben.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_182892
    Torolt_felhasznalo_182892
    2011. március 21. 08:107.

    Kedves Torontina és Mindenki!

     

    Örülök, hogy létrejött ez a topic! Már egy ideje gondolkodom a 90 naposon, mert én egyszer próbáltam ki, és bejött. Több, mint 10 kilót fogytam, torna nélkül, szinte semmi megszorítkozással. Délelőtt csak gyümölcsöt, ami belémfért, délután pl. szénhidrát napon dobozos fagyi. Fehérje napon sült csirke zöldségekkel. Ami mumus volt, az a keményítő nap. Nem szerettem. Gyümölcsnapot nem mindig bírtam, a  víznapot meg nem tartottam. Ez volt az én megreformált 90 naposom.

    Persze ez nem követendő példa, arra szerettem volna mutatni, hogy kis erőfeszítéssel is lehet eredményt produkálni.

     

    DE!

     

    Szeptemberben esküvőm lesz, addigra szeretnék jól kinézni, meg egyébként is életmódot változtatni. Már több, mint 90 kiló vagyok, mert abbahagytam a diétát, ami alatt egyébként jóléreztem magam. Egy nyáron csináltam, és szeptemberben kezdődött a munka: menza kötelező... és változott a menüm sajnos. Azóta eltelt néhány év, és most ideje drasztikusan változtatni az egészségem érdekében. 

    Pedig egyáltalán nem nehéz ezeket a napokat betartani!!! Mindenkinek, aki még nem próbálta, csak ajánlani tudom.    

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  21. 2011. március 21. 07:386.

    Szia!
    Én két hónap alatt fogytam 7 kilót, most volt egy kis pihi, de újra folytatom :)

    Még 15 kilót kell leadnom, azzal már meg fogok elégedni.

    A futást pedig most kezdem mellette a héten :))

     

    Kitartást Mindenkinek!!! :)

    előzmény:
    Torontina (1)
    2011-03-21  03:33
  22. 2011. március 21. 06:595.
    Sziasztok,én is gondolkodom rajta,csak én bajba vagyok azzal hogy ki találjam az adott naokon mit  egyek hogy azért változatos is legyen...Nekem ebben segítség kéne
    előzmény:
    Torontina (1)
    2011-03-21  03:33
  23. Torolt_felhasznalo_202158
    Torolt_felhasznalo_202158
    2011. március 21. 05:514.

    Sziasztok!

     

    Nekem is kellene 10kg-ot fogynom.....de jó is lenne. 

    Sajnos kitartásom egyenlő a nullával, főzök a családnak és mindig elcsábulok. 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  24. 2011. március 21. 05:403.

    Sziasztok!

     

    ÉN, én én én is csatlakoznék! Jaj de jó, hogy vagyunk. 

     

    Nekem 15 kg- le kell adnom, fogynom kell ha babát szeretnék majd. PCOS vagyok, meg elhíztam is, kell és kész. Én már "csinálom" kb két hete, de mindig elcsábulok. NEM szabad, majd támogatjuk egymást lelkileg. Én ma szénhidrát napon vagyok. De az az érdekes, hogy sokrszor délelőtt nem is eszek már gyümölcsöt, csak iszok. Amiről én nem tudok lemondani az a napi két kávé édesítővel és por komplettával. Ma ebédre kakaós csiga és még valami lesz. 

     

    Valami egyszerű fehérjenapi kaja????????

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  25. 2011. március 21. 05:172.

    Szia!

     

    Hű, de korán keltél...Én is fogynék, legalább 15 kg-ot...Mától kezded? Ma mit fogsz enni / reggeli, ebéd, vacsora / ? Én egyszer fogtam bele, sajnos Karácsony előtt, egy hónap alatt, szenvedés nélkül ment le 4 kg. És jött a Karácsony..., nem folytattam. És most mi lesz a Húsvéttal? Már félek előre, hogy megint ugyan az a sztori lesz...Jó lenne megállni a sonka-tojás-torma effektust...Majd meglátjuk. Mindegy mára csak gyümölcsöt viszek magammal a munkahelyemre. Ebédre meg van csirkemell roston, sok salátával. Vacsira... nem tudom..Te?

     

    Kriszti

    előzmény:
    Torontina (1)
    2011-03-21  03:33

Címlap

top