Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Melyik terhesvitamint?

***Bogárka***
Létrehozva: 2011. március 23. 10:24

Sziasztok,

 

nemsokára szeretnénk kisbabát, és szeretném elkezdeni szedni a terhesvitamint.

 

Tapasztalatokat, meg mindenfélét várok, szerintetek melyiket? Ki milyet szed, mik a tapasztalatok?

 

Elevit, Gravida, Femibion, Hipp...

 

Köszi

 

Bogárka

  1. 2011. március 24. 11:1351.

    Én biztos soha többé nem szednék terhesvitamint. Nekem is nagyon nagy súllyal született a kisfiam....és sajnos emiatt nem is tudam természetes úton szülni. Bár ez 14 évvel ezelőtt volt, lehet, hogy azóta már vannak a piacon korszerűbb készítmények.... 

    előzmény:
    ***Bogárka*** (1)
    2011-03-23  10:24
  2. 2011. március 23. 23:0050.
    Ja, persze én nem szedtem minden nap a vitamint. Inkább törekedtem arra, hogy természetes úton juttassam a szervezetembe. 2-3 naponta kaptam be egyet. Egyik gyerekem sem lett óriásbébi, az első 41. hétre született 3100 grmmal, a második 39. hétre 3000 grmmal.
    előzmény:
    ***Bogárka*** (1)
    2011-03-23  10:24
  3. 2011. március 23. 20:2949.

    Megvettem a HIPP Natalt :) Holnaptól szedem, majd meglátjuk. Nekem elég érzékeny a gyomrom meg az emésztésem, úgyhogy ha jól vizsgázik nálam, akkor tuti jó :)

     

    Köszönöm mindenkinek a segítséget :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_378936
    Torolt_felhasznalo_378936
    2011. március 23. 13:1448.

    GNLD termékek honlapja: http://gnld.nanz.hu/

     

    Terheseknek a Formula IV-et ajánlotta (Étrendkiegészítőkön belül a Multivitaminok között van: http://gnld.nanz.hu/product.php?id_product=33,

    és a Kal-Mag Plus D-t (étrendkiegészítőkön belül az Ásványi anyagoknál van: http://gnld.nanz.hu/product.php?id_product=40

    Nek em még ezen kívül vaspótlásra a Flavonoid Complex-et: http://gnld.nanz.hu/product.php?id_product=30  

     

    Első ránézésre elég húzós árai vannak, de ha kiszámolod mennyibe kerül 1 kapszula, úgy nem vészes. És ha jobban felszívódik, mint a gyogyszertári, és nem szintetikus, akkor talán megéri. 

     

    Olvass utána, és dönts saját belátásod szerint!

     

    Judit 

     

     

     

    előzmény:
    Becky26 (33)
    2011-03-23  11:36
  5. 2011. március 23. 12:3447.
    Szia! Én első terhességemben az Elevitet szedtem mert azt javasolta a doki, és akkor még nem volam felülbírálósdi kedvemben. Most nagyobb is  a választék, de a mostani dokim, mondta mindegy szedjem valamelyiket, a lényeg a folsav és a vas, meglegyen mndenképpen. És moat azt csináltam hogy mindig veszek 1 dobozt valamelyikből, ha az elfogy utána szedem a másikat. :). Mindegyik  szerintem, egyik sem jobba  másiknál, max árban:) Nekem folytonos a szlkrekedés, de nem a vitamintól, ahnem magától a terhességtől, az okozza nem a vitamin. Még annyi, hogy nekem nem jött be a reggeél vegyük be verzió, mert akkor hényinger hegyek, így este szedem. Étvégyat a sok B vitamin csinál amúgy, de az mindegyikben van.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  6. 2011. március 23. 12:2746.
    Én úgy tudom, hogy a tej sokminden más miatt sem túl egészséges, mondjuk én nem is szeretem, úgyhogy könnyen dumálok :) Próblálj belőle kevesebbet, vagy házitejet, abban kevesebb talán az ilyen adalék cucc :)
    előzmény:
    Becky26 (43)
    2011-03-23  12:06
  7. 2011. március 23. 12:2145.

    Már egyszer belinkeltem, de itt van, ezt olvastam, és ezek alapján azt gondolom, hogy kéne szedni valamilyen vitamint:

     

    http://www.pocaklako.hu/felkeszules-a-terhes segre/terhesvitaminok/

     

    Én is már több helyről hallottam, hogy ez egy nagyon nagy baromság, hogy ettől lesz nagy a gyerek, semmi köze hozzá, az más dolgok miatt van (igen, a sok hormon, meg minden adalék miatt.)

     

    Egyébként ez egyénfüggő, nekem a béres csepptől nincsen étvágyam. Szerintem ez megint ezer dologtól függ, hogy kinek van étvágya és kinek nem...

     

    Akkor egyenlőre nekem a HIPP vezet :)

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  8. 2011. március 23. 12:2144.

    Szia, én az első gyerkőcnél Elevitet szedtem, a másodiknál Ladeevit-et, mindkettő bevált, a Ladeevit-ben van Omega 3, talán annyival több. Részletesen róla: http://www.ladeevit.hu/index.php/page/vitaminod 

     

     

     

    előzmény:
    ***Bogárka*** (1)
    2011-03-23  10:24
  9. 2011. március 23. 12:0643.
    Ne rémiszgess,mert imádom a tejet,de ezekután nem merek majd inni :-D
    előzmény:
    lodarazs (42)
    2011-03-23  12:05
  10. 2011. március 23. 12:0542.

    A születési súly, mint mondtam, egyes szülészek szerint nem függ szignifikáns mértékben a terhesvitamin-szedéstől, hanem sokkal inkább más tényezők függvénye...

     

    Egyébként én is szedtem minden terhességem alatt vitaminokat, ennek ellenére 2600  és 3500 gramm között voltak a gyerekeim. Egyik sem volt tehát óriásbébi.

     

    Az viszont valóban megfigyelhető, hogy az újszülöttek átlagos súlya-mérete növekszik.

    Erre is különféle magyarázatok vannak azonban.

    Az egyik pl. azt hangsúlyozza, hogy a nagyipari szarvasmarha tenyésztés során rengeteg növekedési hormont használnak, hogy a tehenek minél hamarabb behozzák a költségeket, ez pedig belekerül a tejükbe. Mi pedig megisszuk, mert azt hisszük, hogy a tej egészséges...

     

    Mindenesetre elgondolkodtató.

     

    előzmény:
    oroszlanszilvi (28)
    2011-03-23  11:25
  11. 2011. március 23. 11:5641.

    Én az első terhességnél 2-3 hónapig szedtem az Elevitet, ameddig lebírtam nyelni, és nem jött vissza mindenestül, aztán áttértem a Hipp Natalra, azt végig "ittam", és abszolút nem lett tőle nagy a babám, 3500 grammal született.

    A második lányomnál szintén elkezdtem az Elevitet, aztán egy idő után szintén nem bírtam lenyelni, de itt már nem folytattam a Hipp lötyivel, mert elég húzós volt az ára, a gyerkőc viszont majd' fél kilóval nagyobb lett, mint a nővére. Szóval nálam abszolút nem függött össze a terhesvitamin, meg a gyerekek súlya.

    előzmény:
    ***Bogárka*** (1)
    2011-03-23  10:24
  12. 2011. március 23. 11:5640.

    Most a terhességet félretéve, nekem a centrum meg a supradyn nem csinál farkasétvágyat.

    Elevit, Béres csepp nagyon.

    Na majd jól összehasonlítom őket :-)

    előzmény:
    lodarazs (38)
    2011-03-23  11:53
  13. 2011. március 23. 11:5639.

    Az első várandósságom alatt csak folsavat és E-vitamint szedtem a 12. hétig. Utána már semmit, mégis nagy babám született. (4700 gr, 63 cm)

    Mikor a második kisfiamat vártam, a Femibiont szedtem a 14. hétig, utána pedig szintén semmit. Ő sem lett kicsi: 4120 gr, 59 cm.

    Szóval nem feltétlen függ össze kismamavitamin=nagy baba.

    Most a szoptatás alatt a Hipp Natal vitamint iszom. Ezt várandósoknak is ajánlják és szerintem nagyon finom!

    (Mindenképp természetes vitaminhoz ragaszkodtam, így esett erre a választás. )

    előzmény:
    ***Bogárka*** (1)
    2011-03-23  10:24
  14. 2011. március 23. 11:5338.

    Egyes vélemények szerint a megnövekedett étvágy azt jelzi, hogy a szedett étrendkiegészítőből valami még hiányzik ahhoz, hogy a benne lévő anyagok hasznosulni tudjanak. Eszerint ha a vitamin jól van összeállítva és amúgy helyesen táplálkozol, akkor nem okoz étvágynövekedést.

     

    Mások szerint csak egyes vitaminok okoznak étvágynövekedést, különösen a B vitaminok... Eszerint lehet, hogy olyat érdemes keresni, amiben kevesebb B vitamin van (feltéve, hogy amúgy a táplálékod B vitaminban gazdag).

     

    Nem tudom, mi az igazság, nekem sosem nőtt meg tőlük az étvágyam jelentősen.

     

    Egyébként meg egyetértünk: a vitaminok szedését sem egészséges túlzásba vinni. 

    De az arany középút  megtalálása igen nehéz, ha alaposan tájékozódunk. Ugyanis a szakemberek között óriási a véleménykülönbség az optimális vitaminbevitel mértékéről...

     

    Nekem erről az a véleményem, hogy a terhesvitaminok általában inkább minimális mennyiségű vitamint tartalmaznak, és ráadásul az amerikai (USA) piac táplálkozási szokásai szerint kalibrálva... Mivel hazánkban jóval alacsonyabb a várható születési súly, nagyobb a koraszületések aránya, általában rosszabbak az egészségügyi mutatók, egészségtelenebbek a táplálkozási szokások, eleve relative drágább az egészséges táplálkozás, sőt a táplálkozás önmagában is a keresetekhez mérve, mint az USA-ban, ezért úgy sejtem, ha valaki minden nap beszed egy terhesvitamint, akkor túladagolni semmiképp nem fogja magát...

    előzmény:
    Becky26 (30)
    2011-03-23  11:30
  15. 2011. március 23. 11:4737.
    Belőlem konkrétan a doki nyomta ki, szerencsém volt hogy nagyon fiatal voltam,és nem szakadtam szanaszét....... Császározni nem engedte a kedves főorvos, azóta is szívesen megrugdosám érte....
    előzmény:
    oroszlanszilvi (35)
    2011-03-23  11:46
  16. Torolt_felhasznalo_240273
    Torolt_felhasznalo_240273
    2011. március 23. 11:4736.

    Biztosan van igazság abban is amit leírsz, én is hallottam erről...azért is preferálom a idény jellegű dolgokat, mert azokban bizonyítottan kevesebb vegyszer van...

     

    Lehet, hogy a zöldségek, gyümölcsök vitamintartalma is csekélyebb, mint régebben, viszont ezek a természetes anyagok jobban hasznosulnak, mint a mesterséges anyagok, nem beszélve a rostokról, amik biztosan nem okoznak emészési problémát, mint az előzőekben emlegetett vitaminok...

    a vitaminos pezsgőtablettákról pedig egyenesen azt hallottam, hogy szinte semmi sem szívódik fel belőlük....

     

    Egyébként, ha az üzletek polcait nézed, szinte kikerülhetetlenek az adalékanyagok illetve a mentes- és bio termékek árai gyakran a sokszorosai az adalékosnak! Magammal és a családommal is próbálom kerülni a fölöslegesen bevitt adalékot...lehetőségeinkhez mérten kertészkedünk, a szomszéd nénitől vesszük a tojást,  házi tejet iszunk, itt vesszünk a házi sajtot is, kolbászt készítünk, füstölünk...mindezet városban...a pékségben is lehet adalékanyag mentes kenyert kapni....

    előzmény:
    lodarazs (27)
    2011-03-23  11:18
  17. 2011. március 23. 11:4635.
    Nekem az első kettő (ahogy irtam velük nem szedtem vitamint) 2900 és 3650 grammal született. Én az Elevittől nem hiztam, az egész terhesség alatt hiztam 10 kilót csak a gyerek lett nagy, még a szülésznő is halálra ijesztett, mert azt mondta annyira nagy, hogy nem tudja, hogy fogom tudni megszülni, gondolhatod.
    előzmény:
    Becky26 (34)
    2011-03-23  11:38
  18. 2011. március 23. 11:3834.

    Én végig szedtem az elevitet, 3900 g volt a gyerek,hát,alig akart kijönni.....

     

    Most nagyon kíváncsi vagyok mekkora lesz! Én olyan 3200 grammal kibékülnék.

    előzmény:
    oroszlanszilvi (28)
    2011-03-23  11:25
  19. 2011. március 23. 11:3633.

    Engem érdekel!

    Leírod nekem ha megkérlek?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_378936 (29)
    2011-03-23  11:27
  20. Torolt_felhasznalo_765740
    Torolt_felhasznalo_765740
    2011. március 23. 11:3432.
    Én amikor elmentem a dokihoz mondtam, hogy ajánljon valamit ha kell. Fél szem Humafolacidot szedtem már a teherbeesés előtt 3 hónappal, majd kb a 3. trim.-ig, utána Neo_Ferro_Folgammát. Most szoptatok, Hipp szirupot iszom a vas miatt. 
    előzmény:
    ***Bogárka*** (1)
    2011-03-23  10:24
  21. 2011. március 23. 11:3131.

    Azzal folytatnám, hogy szerintem azt mérlegeljétek, hogy kinek milyen az alkata, milyen fizikai állapotban van ehhez képest, mekkora gyerekek szoktak születni a családban, mekkora a rizikója a koraszülésnek stb.

     

    Ugyan egy szülésznő egyszer azt mondta nekem, hogy Ő nem lát összefüggést a terhesvitamin-szedés és a bébik mérete között, de vannak más vélemények is, és ha az anya relative leromlott állapotban van (beteg, dohányzik, szoptatás alatt esett teherbe, alultáplált) vagy relative magasabb az esély arra, hogy kissúlyú csecsemőt fog a  világra hozni, akkor különösen érdemes szedni vitaminokat, amellett persze, hogy mindenképpen érdemes több zöldséget és gyümölcsöt enni, és nem csak a vitamin-,  hanem a rosttartalmuk miatt is...

     

    Nekem is vannak fenntartásaim, én is tudom, hogy a szintetikus vitaminok nem olyan jól szívódnak fel, mert nem optimális az összetételük, meg azt is tudom, hogy a gyártóiknak milyen óriási érdeke fűződik ahhoz, hogy eladják őket, de  mégis erre a következtetésre jutottam.

     

    Négy gyereket szültem, szóval volt időm és alkalmam átgondolni a témát. :)

     

    Amit még nagyon ajánlok, az az, hogy próbáljatok fehér rizs helyett  és mellett más gabonaféléket is enni, különösen ajánlom a kölest, aminek a vastartalma meglepően magas, és jól felszívódó fajta, illetve az amarántot ugyanezen okból, illetve a magas kalcium-tartalma miatt is, akárcsak a szezámmagot. Ezekből sokkal könnyebben szívódik fel a kalcium, mint a tejtermékekből, és kevésbé is hízlalnak, mint amazok...

     

    Szép babavárást mindannyiótoknak!

    előzmény:
    lodarazs (27)
    2011-03-23  11:18
  22. 2011. március 23. 11:3030.

    Nem állítom,hogy nincs igazad. Sőt.

     

    Vitaminpótlásra szükség van, én is adok a kislányomnak is vitamint. Főleg télen, vagy ha valaki nem táplálkozik változatosan.

    De nagyon oda kell figyelni arra hogy a vitaminozást sem szabad túlzásba vinni, terhesség alatt meg főleg,mert nőhet tőle az étvágy,elhízik a kismama.

     

    Pl nézzük a Béres cseppet. Nagyon jó készítmény,csak dícsérni tudom, de attól is olyan étvágyam van hogy a küszöböt megenném!

    előzmény:
    lodarazs (27)
    2011-03-23  11:18
  23. Torolt_felhasznalo_378936
    Torolt_felhasznalo_378936
    2011. március 23. 11:2729.

    Sziasztok!

     

    Második kislányomat várom, és nem szedek semmilyen terhesvitamint. A nőgyógyászok persze mindig ajánlanak valamit, akitől a jutalékot kapják, a Femibion a mostani sláger, és persze az a legdrágább is.

     

    A szülésfelkészítésen az újszülöttekkel foglalkozó doktornő nagyon rossz véleménnyel volt a terhesvitaminokról, szerinte attól nőnek túl nagyra a babák, sőt, sok esetben teljesen összenőtt kutaccsal jönnek a világra, ami probléma.

     

    Ha már mindenképp vitamin pótlást szeretnél, akkor a Hipp Natal a legtermészetesebb, legkevesebb adalékanyagot tartalmazó. Tényleg sűrű, de lehet higítani üdítővel.

     

    Első babámat tavasszal-nyáron vártam, akkor a védőnőm a sok friss zöldség-gyümölcs fogyasztásra bíztatott, nem ajánlotta a terhesvitaminokat.

     

    Ma voltam a dokimnál, és ajánlott valami természetes terhesvitamint, de azt nem lehet patikában kapni, csak pár dokinál (pl. Nála is). Ha érdekel, leírom a márkáját, és rákereshetsz a neten.

     

    Mielőbbi babásodást kívánok!

     

    Judit 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  24. 2011. március 23. 11:2528.

    Sziasztok !

     

    Én az első két gyereknél nem szedtem vitamint kivéve a folsavat és az első gyereknél vasat irtak fel. Viszont a harmadiknál 4 hónapig szedtem az Elevitet (mivel mindhárommal végig hánytam az első négy hónapot, gondoltam hátha enyhiti a tüneteket, de sajnos nem enyhitette) és nekem is óriásbébim lett, 4150 grammal született. Bele sem mertem gondolni, hogy mekkora lett volna ha  végig szedem ! Mindhárommal egyébként a"hányós" időszakom után nagyon sok gyümölcsöt, zöldséget ettem én is.

    előzmény:
    Becky26 (16)
    2011-03-23  10:58
  25. 2011. március 23. 11:1827.

    A májban nem csak a folsav rengeteg, hanem a méreganyagok is nagyobb koncentrációban gyűlnek fel benne, mint más szervekben, hiszen az a funkciója, hogy szűri a vért. Ráadásul, mint gyermekorvosom elmagyarázta, a májban csak akkor maradnak optimális formában a vérképzéshez szükséges ásványi anyagok, ha éppcsakhogy van hőkezelve, de éppen eléggé is. Én ez alapján a rendkívül pontos :) instrukció alapján nem merném azt állítani, hogy a legtöbb konyhában optimális módon van elkészítve a máj, hiszen általában inkább tovább sütjük-főzzük  akelleténel, csak nyers ne maradjon a belseje...

     

    Szerintem általában véve nincsen igazuk azoknak, akik azt állítják, hogy vitaminpótlásra nincsen szükség, ha az ember egészségesen táplálkozik.

    Sajnos manapság a gyümölcsök már alig tartalmaznak vitaminokat. A magyar zöldpaprika pl., amiből Szentgyörgyi Albert annak idején szintetizálta a C vitamint, ma alig tartalmaz több C vitamint, mint egy helyesen megfőzött burgonya, mivel a nemesítésük során minden szempont fontosabb (szín, méret, romlékonység, ellenállás kártevőknek) mint a vitamintartalom, hiszen a vitamintartalom nem látszik a zöldségespulton sorakozó zöldségeken-gyümölcsökön, tehát ezt a  szempontot a vásárlók nem tudják érvényesíteni a választás során.

    Vegyszermaradványok viszont elég magas arányban találhatók meg bennük, és sajnos ez sem látszik rajtuk...

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_486670 (11)
    2011-03-23  10:50

Címlap

top