Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Pánikbetegség

Molnarka22
Létrehozva: 2002. Április 15. 09:27
Szia mirtill! Bocsi s kesöi valaszt, regen nem tudtam jönni. . Igy utolag is nagyon köszönöm a biztatast! Szerencsere tudom, hogy a ferjemre mindenben szamithatok (igen, en is utalok egyedül lenni) es igy tenyleg sokkal könnyebb szivvel varjuk (es mar naggggyon varjuk) a picit! Szep hetet Mindenkinek!
  1. Torolt_felhasznalo_327624
    Torolt_felhasznalo_327624
    2002. június 13. 03:3926.
    Idusnak válasz: torna (3, 5év), úszás(sportsz2év), hobbiból éveken át, röpi(7évamatőr), lovagl(8-9év), vivás(2év), toronyu(3év), kűzdősp(2év). . . 17 éves koromban jött ki először ügyelet az összevissza vérnyomás és enyhe szivroham tünetek miatt. . . Kaptam szivnyugit, Corinfart, amit nem szedtem rendszeresen, csak erős stresszérzés esetén. . A rosszullét tavaly nyár végén még sokkal súlyosabban megismétlődött, amikor is pánikot állapitottak meg. . . . Az EKG-n a nagyon erős szivverés az egyetlen megjegyzés. . . A légszomjtól viszont majd elájulok. . Idekinn csak a kondi maradt, de alig birom erővel:(( Súgjatok lányok. . . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_327624 (25)
     
  2. Torolt_felhasznalo_327624
    Torolt_felhasznalo_327624
    2002. június 13. 03:3025.
    Idus kérdezted a sportokat, Mazsola Neked is irom és azért is, mert segitségeteket, véleményeteket szeretném kérni: 4 éves korom óta sportolok, aminek lettek fizikai következményei. . . A durvább sérülések inkább "csak" fájnak (komolyabb ficam, szakadás). . Viszont a szivem sokkal erősebbeket ver, mint kéne. . A Honvédban le Baromerősözték, ami azért nem túl pontos, kardiológiai kifejezés. . . Azért fontos, mert pánikbetegségem lényege a szinte görcsös (gondolom az erek körben) szivdobogás, remegés, halálfélelem. . . Abbahagytam a Xanax és a Seropram szedését, amit 1/2 évre kaptam. . . Fokozatosan hagytam abba, ennek ellenére hulla fáradt voltam a folyamatos elvonási-dobogásoktól, hirtelen izomrándulós felriadásoktól. . . Nem akartam eddig hipohonderes mozdulattal bebeszélni, de olyan légszomjam van most már szinte folyamatosan napok óta, hogy gyanús nekem ez a visszaköszönő pánikbetegség. . . Ez az én kérdésem, szerintetek az aerob sportoktól esetleg újra fárad a sziv és koszorúerei, vagy kezdjek aggódni az Angina miatt:(?. Nem akarom bedumálni, de annyira szeretek sportolni, hogy elkeserit, ha ennyire nem tudok teljesiteni. . .
    előzmény:
    mazsola1 (16)
     
  3. Torolt_felhasznalo_327624
    Torolt_felhasznalo_327624
    2002. június 13. 03:1624.
    GRATULÁLOK Amandina!!!:)) Banya oldalam együttérez:))). . Merre is jártatok nászolni?:)
    előzmény:
    Amandína (21)
     
  4. Torolt_felhasznalo_327624
    Torolt_felhasznalo_327624
    2002. június 13. 03:1023.
    Kedves Idus, remélem jobban vagy és vannak már túlélő zöldségeid, gyümölcseid is:)). Az én anycim, amikor semelyikünk sem akart ráfigyelni (főleg az öregemre gondolok segitség ügyben), akkor szép fals hangon elkezdett énekelni, vmi vastaghangú magyar nótát:D Viccen kivül bevállt. . Amennyiben nincs túl jó hangod, annál hatásosabb lehet a fellépés:). Remélem humorommal nem sértettelek, kedélyjavitó szándékkal irtam:)). . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_903286 (19)
     
  5. Torolt_felhasznalo_327624
    Torolt_felhasznalo_327624
    2002. június 13. 03:0622.
    Kedves Mindenki! Szijasztok:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_903286 (19)
     
  6. 2002. június 4. 10:4221.
    Újabb jó hírekkel tudok szolgálni: a nászúton sem pánikoltam! Volt az esején egy kis megingás, amikor felszállt a repülő, és kiírták hogy 8 óra az út rögtön eszembe jutott, hogy úr isten, mi lesz ha vakbélgyulladásom lesz (valami miatt nekem ez a mániám) még leszállni se tudunk sehol, ha meg igen biztosan borzalmas kórházba kerülök. De csak pár percig tartott és nem voltak mellette fizikai tünetek. A további 2 hétben és visszafelé a repülőn már minden rendben ment.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2002. május 30. 08:1520.
    Szia Idus! Dehogynem ! Én legutóbb (jó, mondjuk az már tényleg régen, februárban volt), egy poharat vágtam a földhöz (tele volt piros színű üditővel. . . takaríthattam másnap a falat. . . ), mert egyszerűen én is hasonlóképpen éreztem : senki nem figyelt oda rám. Én a pánikbetegség miatt még inkább igényelném az odafigyelést, stb. , néha azt hiszem, hogy nem kapom meg és akkor borul a bili. Persze hamar lehiggadok, de akkor is olyan jó kiadni a feszültséget, bár lehetne ezt másképpen is, de ha egyszer így 'esik jól' ? Fel a fejjel, az orvosok többsége sajnos ilyen ! Remélem már jobb kedved van és hamarosan jelentkezel.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_903286 (19)
     
  8. 2002. május 28. 00:1219.
    Gratulálok Amandina az esküvőhöz. Én most egy kissé kiborultam. . . Felülvizsgálatra kell mennem, és a doki aki 3 éve vett át egy másiktól. . . ugyanaz a rendelő, ugyanazok az asszisztensnők és védőnők. . . még azt sem tudta, hogy 12 éve le vagyok százalékolva. . . jól odafigyelt rám mi?. . Ma olyan pipa voltam, amikor hazaértem az orvosi vizsgálatok, bevásárlás, stb után, és családom tagjai arra sem vették a fáradtságot, hogy kipakolják a jó nehéz szatyrokat, az egészet ugy ahogy van kidobattam a gyerekkel a kukába. . . na a sót, meg a cukrot nem. . . holnap margarinos kenyér lesz a generál reggeli. . . tudom, hogy elragadtattam magam. . . de több helyen izzadtam végig a boltot, hogy olcsóbban vegyek ezt-azt, meg sorbanállás a piacon olcsóbb paprikáért, paradicsomért. . . elegem van, de nagyon. . . veletek nem fordul elő ilyen "hirtelen felindulás". . én vagyok ilyen csúcs hülye?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2002. május 14. 18:3318.
    De jo Amandina! En is feltem nagyon annak idelyen az esküvömön, de en sem voltam rosszul! Szerintem tulsagosan feltem magatol az esemenytöl es az izgalmaktol, mint attol, hogy rosszul leszek! :))
    előzmény:
    Amandína (15)
     
  10. 2002. május 14. 15:1117.
    Hello mindenkinek! Már jó régen írtam, részben azért mert szabin voltam, illetve amikor már nem, akkor túl sok munka volt. . . Amandína! szívből gratulálok a nagy eseményhez, ugye hogy túlélted roham nélkül ? Tavaly ugyanez volt velem a helyzet és emlékszem, hogy mennyire másképpen éltem meg ezt az eseményt, hiába volt idegeskedés, pánik nélkül és nagyszerűen sikerült nálunk is ! Mazsola 1: nálam is voltam zavarok, bár alapjában véve viszonylag normális időközönként (nem csak évente 1-2-szer) jött meg, biztosan kihatással van erre is a depi, de mit mond a nőgyógyászod ? Mert lehet, hogy te csak ilyen alkat vagy, nem mindenkinek van rendszeres menzeszem. Mindenkinek kellemes napot kívánok !!! Govenor! Merre jársz ? Próbálok ma egy privit írni, ok ? Puszi.
    előzmény:
    mazsola1 (16)
     
  11. 2002. május 13. 12:1016.
    Sziasztok! sajnos én is ezt a tábort bővítem, két hónapja szedek Zoloftot, úgy néz ki, többé kevésbé beválik. Sajnos van még egy problémám, és a pánikbeteg - depressziós lányok tapasztalataira lennék kíváncsi. Nekem 14 éves koromban jött meg először a menzeszem, de soha nem volt rendszeres, évente 1-2-szer jött magától. Ti hogy vagytok ezzel? Vajon ha a pánikot, szorongást és társait kikezeljük, rendbejön a vérzés is?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2002. május 13. 10:5015.
    Sziasztok! Örömmel jelenthetem, hogy pánikmentesen és remekül sikerült az esküvőm! Persze ideges voltam és izgultam nagyon, de nem lettem rosszul, rohamnak még csak előszele sem volt! Pedig ez egy elég kiélezett helyzet, úgyhogy azt hiszem szépen haladok a gyógyulás felé. Remélem mindenki jól van
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_416126
    Torolt_felhasznalo_416126
    2002. Április 28. 21:4714.
    Hová lettetek????????Nagyon egyedül érzem igy magam. Már egy hete nem irt senki!!!!!Jelentkezzetek, jó lenne hallani rólatok valamit. Szép napot mindenkinek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_416126
    Torolt_felhasznalo_416126
    2002. Április 21. 12:4413.
    Kedves Udas!Mit sportolsz?Lehet, hogy nagyon tulfeszited a sportolást, mert ugy gondolod, hogy igy levezeted a feszültséget?Most tudtam meg, mivel Én is nagyon motorikus voltam, hogy a depressziónak van egy ilyen formája is ami igy jelentkezik, vagy a másik amikor nagyon nyomott a hangulatod. Persze erre nyugtatót adnak. . . Én homeopátiás szereket szedek és mivel ez teljesen egyéni, testreszabott mellékhatások nélkül, pl. igy tudtam végre sirni. Ehhez mindenképpen Homeopátiával foglalkozó orvost kell keresni. Ilyen kint is van. Éjszakára próbáld a langyos mézes tejet lefekvés előtt és nagyon akard elhinni, hogy nyugodt éjszakád lesz, csodálatosan alszol. . . talán használ, nekem bevált. Mindenképpen keress valakit akivel ezeket megbeszélheted Én Kinezólógushoz járok és sokat köszönhetek neki. Nálam a természetes gyógymódok jöttek be. De kipróbálok mindent mert soha nem lehet tudni. Veled vagyunk . . . irj, hogy mi ujság?Govenor
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_327624
    Torolt_felhasznalo_327624
    2002. Április 20. 23:1612.
    Kedves Idus, Governor! Köszönöm Idus a tanácsot, betartom. Azt azért elmesélem, hogy pont az az én bajom, hogy el akarom folytani a feszültséget, és a sok sporttól nemhogy csak a szivizom erősebb az átlagosnál, (nem is lenne ez gond, csak olyan erőteljesen ver a szivem, hogy a szemem is kigúvad tőle, ami persze módosit sok mást is a szervezetben. . . ) hanem nem engedem ki pl sirással a gőzt, mert a tudatos "nappali" idegrendszert ugyan uralni lehet, viszont a vegetativ este alig várja, hogy előrukkoljon az addigi lepréselt problémákkal. . . Részletesebben ez az én gondom, hogy nem letört, nem hipohonder, nem önsajnálós vagyok, hanem túl energikus, mindenre érzékenyen reagálok, sokat sportolok(nék de az éjszakai rosszullétektől úgy ki vagyok mint a liba), nem akarom, hogy a tudatalattim úgy rángasson (remegés az erősebb rohamok után), mint egy tehetetlen marionett bábut. . . Azért irtam le ilyen részletesen, mert hátha nem is kell nekem az a sok sz. . . r gyógyszer, útálom mindet, hanem valakinek van valami jó kis "tányértörős" ideglevezetős trükkje:)) Megyek visszaolvasom sorstársaim problémáit, hátha én is tudok jó ötleteket a saját nyűgjeim alapján. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_903286 (11)
     
  16. 2002. Április 20. 11:5011.
    Udas!Én még a Sanax mellé Prozacot kapok. A Prozac elérhető gyógyszer ott nem?Elég jól stabilizál, engem legalábbis. Meg aztán mondogasd magadnak, hogy nem olyan egyszerü. . . ez nem szivroham. . . csak pánik. . . persze egyszerü ezt tanácsolni. Gondolom azért keresel orvost. Szia, vigyázz magadra!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_327624 (9)
     
  17. Torolt_felhasznalo_416126
    Torolt_felhasznalo_416126
    2002. Április 20. 09:1310.
    Szép napot Mindenkinek!Én 20 éve vagyok ténylegesen pánikbeteg, 9 éve saját magam értem el, hogy ne érezzem azokat a tüneteket ami ezzel a betegséggel együtt jár. Autogén-tréninggel /engem is vitt roham mentő kórházba szivroham gyanujával/ mulasztottam el, s könyvekből tanultam meg a tudat alattimra hatni, mert ha nyugtatót vettem be még feszültebb lettem és gyógyszer pánikom is lett na és nyelési problémák. A pánikbetegség minden formáját megtapasztaltam. Orvosokkal sem volt szerencsém. Sok felesleges mütéten is átestem, s közben csak terhes voltam. A terhesség alatt csodálatosan éreztem magam és utánna is a babával /a baba ma már elmult 18 éves/. Hiszem hogy van kiut és gyógyulás. Most már beveszem a gyógyszereket is, jókat falatozok, le tudom lassitani a szapora szivverésemet. Nap mint nap körbe utaztam az országot, a munkám végett egyszer sem lettem rosszul és nem szedtem be semmiféle gyógyszert 14 éve. Most a legutolsó feladatomon dolgozom, hogy ne féljek egyedül. Örülök, hogy itt vagytok velem és bátoritotok különösen Nikolettának köszönöm. Sziasztok. . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_327624
    Torolt_felhasznalo_327624
    2002. Április 20. 08:349.
    Istenem végre, hogy Rátok találtam!!! Piszok szarul vagyok, bocs a kifakadásért. . . Amerikába jöttem a párommal 18 hónapra, és 5 hónapra kaptam gyógyit Xanax+Seropram. . . . Holnap után el fog fogyni, dokit kell keressek, és a szivem piszkosul kifárad a főleg esti rosszullétektől. . . Csak bele-bele olvasgattam a fórumkátokba, de mivel nekem mindjárt éjfél van, muszáj siessek, mert hat az SOS bevett egész 0, 5mg-os Xanax. . . Remélem irtok nekem is választ, tessék nem megfulladni drága Nikoletta!! Drukkolok, és sietek vissza hozzátok, hogy legalább veletek meg tudjam rágcsálni a problémát. . . Megyek alszom egyet, az előző éjszakát ülve tudtam csak átaludni. . . 30 leszek, és már két enyhe szivrohamot okozott ez az átkozott pánikbetegség. . . . Puszillak Benneteket ismeretlenül is, és kérlek irjatok, holnap jövök csemegézni, bátoritani, és bátoritásért. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2002. Április 20. 06:558.
    Szia Nikoletta!Most aránylag jól vagyok, de szerinzem a bajaim már a kor miatt vannak. Régebben már irtam itt, én is pánikos voltam meglehetősen, amikor a legkisebb gyerekemet vártam. Illetve akkor nem. Ha érdekel, lapozz vissza. Drukkolok Neked!:)))
    előzmény:
    Nikoletta (7)
     
  20. 2002. Április 18. 15:497.
    Sziasztok! Amikor olvasom, hogy nem én vagyok az egyedüli, akinek ilyen "szerencsétlen" problémája van, mint nekem (lásd nyelés. . . ), akkor egy kicsit megnyugszok. Nálam is nagyon fontos, hogy nyugodt körülmények között egyek, engem már az is zavar, ha a baráti körben kell elfogyasztanom a vacsorát. Hát amikor valami miatt ideges vagyok !!! Na, remélem csak jobb lesz. Még annyit ehhez, hogy én a mai napig nem eszem meg a kenyér héját. . . Na meséljetek, ki hogyan érzi magát ???? Aki jól van, az is írjon, hogy erőt adhasson nekünk !
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_903286 (6)
     
  21. 2002. Április 16. 17:346.
    Sziasztok lányok!Nagyjából végigolvasgattam az elmúlt hónap termését. Na, találtam "lelki társat"aki szintén meg akar fulladni egy falattól. Nálam is volt ilyen. Egy régi nyár emléke kisért, amikor a gyerekeimmel egyedül voltam a Balatonon 2 hónapig. Jó cukros kávén, és fagylalton éltem. Este, amikor már aludtak, és én be mertem venni a dilibogyót, és hatott is, akkor gyürtem le egy fél szelet zsiroskenyeret, de csak a belét, meg túrót, és tejfölt, hogy nehogy kidőljek a srácok mellől. Igaz, hogy nyár végére 38 kiló lettem, de lelkiekben erősebb. Azóta ez normalizálódott, de enni csak teljes nyugiban tudok. Ha nem ülök le a családdal, nincs gond, megszokták. Tudják, hogy a muszáj evésnek rosszullét a vége. Különben jól vagyok, csak mostanában fáradékony. Valaki irta, hogy a régiek biztos azért nem jelentkeznek, mert jobban vannak. Remélem én is. Ha valakinek segitségre van szüksége, itt egy jó társaságot talál. Sziasztok , legyetek vidámak, itt a jó idő is!!
    előzmény:
    Nikoletta (0)
     
  22. 2002. Április 16. 16:105.
    Mar a "tettek mezejere leptünk", csak hat semmi eredmeny eddig :((((. Pedig mar annyira jo lenne!! Hat, szegeny az allergia ennyire megvisel? De legyünk pozitivak, biztosan sikerül marcius elött es együtt örülünk majd!! Puszi!
    előzmény:
    Nikoletta (4)
     
  23. 2002. Április 16. 15:374.
    Szia Molnarka22! IGEN !!! És már nagyon-nagyon várom, mikor kezdhetjük el. . . Azért csak szeptembertől, mert allergiás és asztmás is vagyok, és gyószerek nélkül nem bírnám ki a tavaszi/nyári szezont, úgyhogy addig várnunk kell. Ráadásul nehezíti dolgunkat az, hogy csak márciusig tudunk majd próbálkozni (nagyon remélem, hogy nem lesz rá szükség. . . ), mert utána ismét el kell kezdenem a bogyókat. De majd úgyis tájékoztatlak benneteket, ha lesz valami "fejlemény". És ti mikorra tervezitek a babát ? Vagy már a "tettek mezejére" is léptetek ? Hú de jó, legalább tudjuk majd egymást támogatni !!! Puszi mindenkinek.
    előzmény:
    Molnarka22 (3)
     
  24. 2002. Április 16. 13:313.
    Szia Nikoletta! Ti is gyerköcöt terveztek? Hajra!!
    előzmény:
    Nikoletta (2)
     
  25. 2002. Április 16. 12:312.
    Sziasztok ! Örülök, hogy továbbra is él a topic ! Gamargoci, te milyen gyógyszert szedtél és milyen orvos segítségével gyógyultál meg ? Mirtill is írta, hogy baba mellett soha nem volt rosszul, erről már én is sokat hallottam, illetve arról is, hogy terhesség ideje alatt a hormonok hatására javulhat az állapot. Az orvosom is megerősített ebben, de arra is felhívta a figyelmemet, hogy ez az állapot átmeneti, aki nem gyógyult meg, annál újra előjön a betegség. Egyébként én viszonylag jól vagyok, bár a sok családi probléma egy kicsit befolyásolja az állapotomat. De már közeleg a szeptember, és nagyon remélem, hogy a kis manócska hamar megfogan majd !!! Puszi mindenkinek. Niki
    előzmény:
    gamargoci (0)
     

Címlap

top