Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Könnyű porszívó

kivi39
Létrehozva: 2011. május 16. 10:14

Olyan porszívót keresek, ami könnyű, nem kell összeszerelni, csak előkapom a sarokból és mehet. Van egy nagyon jó porszívóm, de nehéz. Heti egyszer ezt használom, de a konyhában és az előszobában napi szinten kéne használnom, na arra lusta vagyok. Ilyenkor csak sepregetek, de a porszívózás sokkal jobban tisztítana. Többször láttam már álló porszívót, de nem ismerem őket. Érdemes ilyet venni? Nektek van? Ha igen, milyen?

 

Köszi!

  1. 2017. augusztus 20. 22:2236.

    Szia! 


    Köszönöm a gyors választ. Igazság szerint azért gondolkodom az akkusban, hogy ne kelljen bajlódni a vezetékkel. Tényleg csak felkapom, gyorsan "átsuhanok" vele a konyhán és az előszobán, és a napi por és morzsa már el is tűnt. Ha nem kapok biztató véleményeket az akkus mellett, akkor marad a vezetékes. 

    előzmény:
    007eva (35)
    2017-08-19  18:02
  2. 2017. augusztus 19. 18:0235.

    Szia!


    Ha nem akkus,  de könnyü álló porszivó is érdekel, nekem volt, van, és lesz, mert nagyon praktikus. Az Elektroluxnak van, és az ETA gyártmányuak is jók. A MOM-ban vettem, a gyengébb erősségü ETA-t a XII. Ráth Gy.u. - Kékgolyó u. sarkán a szaküzletükben vettem. Zsinóros, zsák nélküliek.
    U.ott (MOM) akkus is van, nem ismerem.-

    előzmény:
    eReM (34)
    2017-08-19  17:23
  3. 2017. augusztus 19. 17:2334.

    Kedves fórumozók!


    Megpróbálom felébreszteni ezt a topicot. A problémám nekem is ugyanaz, mint ami a legelső hozzászólásban fel lett vázolva. Viszont ez már 6 évvel ezelőtt történt. Kérdésem az lenne, hogy friss tapasztalatok vannak-e az újabb gyártású akkus kéziporszívókkal kapcsolatban. A mai akksik is még kérészéletűek, vagy netán már fejlődtek valamicskét?


    Előre is köszi a válaszokat.


     

  4. 2017. Április 25. 15:3633.

    SEGÍTSÉG! Hátha tudtok! Komoly műtéteim voltak, így a kezem jó, ha 20%-sak maradtak. Van egy szuper porszívóm, de....ha bekapcsolok, nincs erő a kezembe, és nem megy se előre, se hátra se3mennyit, ráadásul dög nehéz is! Esetleg találok gyengébbet és könnyűt?kicsi a lakás, de nagyon kéne egy "pilleporszívó", ami nem akarja a pincét is felszippantani! Köszönöm szépen a tanácsot!

  5. Torolt_felhasznalo_567762
    Torolt_felhasznalo_567762
    2011. május 16. 16:1132.
    Nem, a lépcsőn nem megy le magától. Tény, azon le kell vinni.
    előzmény:
    Milu (30)
    2011-05-16  14:05
  6. 2011. május 16. 14:1431.
    arról nincs infóm másnál hány évig működött, én bízom benne hogy ez az 5-6 év általános. ha a fiam az előszobát körbetáncolja az előző napi sáros talpú edzőcipőjében azt pl simán összeszedte. a morzsarésze a mai napig össze is szedi.
    előzmény:
    katy27 (29)
    2011-05-16  14:03
  7. 2011. május 16. 14:0530.
    Szerintem nem értjük egymást. Ezek szerint lemegy a lépcsőn magától? Vagy itthon kell lennie valakinek, hogy leemelje? Én nem a lépcsőházi lépcsőről beszélek, hanem a nappali és az étkező-konyha között van két lépcsőfok, amit muszáj porszívózni, nem is keskeny, megáll rajta a kosz. Nálunk a kutyák és a kert miatt nem elég a heti normál porszívózás.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_567762 (22)
    2011-05-16  13:41
  8. 2011. május 16. 14:0329.

    Ha 6 évig működik, maximálisan elégedett leszek vele. Végülis ha a 30 ezret elosztod hattal, évente 5 rugóért van egy nagyon praktikus porszívód Én inkább attól félek, hogy 2-3 év alatt bekrepál, mert sajnos ilyet is hallottam már

    A Haptyú által említett apró porral mi a helyzet? Udvarról behordott homok? 

    előzmény:
    birek2 (27)
    2011-05-16  13:54
  9. 2011. május 16. 14:0228.
    Nekünk Dyson van. Nagyon szeretem, de nagyon nehéz. Komoly fizikai munka használni, éppen ezért érdekelne engem is köztes megoldás. És most már nem is szív úgy, mint az elején. Ugyan lassan 10 éves, de az árával arányosan ennek nem kéne problémának lennie.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_568162 (19)
    2011-05-16  13:33
  10. 2011. május 16. 13:5427.
    a szívóereje értelemszerűen nincs akkora, mint a rendes porszívóknak, de kiegészítőnek évekig tökéletesen megfelelt. amire én használom az amit ti is írtatok, a heti rendes porszívózás között naponta összeszedni a morzsát, port, gyerekek által behordott homokot, földet, stb. mivel nekünk is több szintes a ház semmi kedvem a nagy szippantyút összeszerelni és cipelni naponta. egyben van szinte az egész alsó szint, azt simán végigporszívóztam vele, bár nekünk szőnyegünk nem nagyon van, csak parketta meg járólap. a két szintet is meg tudtam csinálni még 1-2-3 éves korában egyszerre, bár azért a végén hallani lehetett ahogy gyengül. egyértelműen más a hangja és sztem a szívóereje is amikor merül. nekem arra elég, hogy portalanítsak, ezeket összeszedte. sajnos ahogy írtam most 6 évesen már nem az igazi, inkább csak a morzsarésze használható rendesen, tehát bele kell kalkulálni a nem túl hosszú élettartamot. bár ki tudja, lehet ezek az újabbak tartósabbak is. mindenesetre én valószínűleg megint ilyet veszek, mert irtó kényelmes és gyors így a takarítás hétköznap.
    előzmény:
    katy27 (25)
    2011-05-16  13:44

Címlap

top