Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Tippeket várok

*eszter*
Létrehozva: 2011. május 28. 21:07

Sziasztok!

 

Tulajdonképpen egy közvéleménykutatást szeretnék lefolytatni arra vonatkozóan, hogy Keszthely környékén milyen új kereskedelmi tevékenységre lenne igény.

Mivel rengeteg ruha-, cipő-, élelmiszerbolt és számtalan vendéglátó egység található (és még sorolhatnám), így valami különlegességben gondolkodom. Szeretném kérni a véleményeteket, hogy milyen üzletet látnátok szívesen a környéken, figyelembe véve azt, hogy a szomszédos településeken a külföldiek számára érdekes magyaros termékek megtalálhatók (paprika, téliszalámi és társaik).

Én gondoltam egy spéci édességboltra , tudjátok, mint régen a kimért csokoládékkal, hmmm ... 

Szóval várom az ötleteket, és megköszönöm a hozzászólásokat!

 

Kellemes estét!

Üdv!

  1. 2016. szeptember 21. 14:07135.

    Végül belevágtál valamibe? A csokizót Te csinálod? 

    előzmény:
    *eszter* (1)
    2011-05-28  21:07
  2. 2011. június 16. 13:02134.
    Bicikli kölcsönző?
    előzmény:
    *eszter* (1)
    2011-05-28  21:07
  3. 2011. május 30. 12:32133.
    Hévízen is van egy nagyon jó fagyizó. A parkolótól, ahogy menni a fürdőhöz. Abban a cukrászdában ettem marlenkát is. Isteni finom. Na, meg a fagyijuk is. Egy hasonló fagyizó van Kaposváron is.
    előzmény:
    fiastyukk (92)
    2011-05-28  23:19
  4. 2011. május 30. 10:10132.

    Ha már vendéglátás....

    Annyira nem ismerem a környéket, de itt Pesten egy jó lángosért-fánkért-palacsintáért képes vagyok lemenni a Lehel piacig is.:-)))

    előzmény:
    *eszter* (130)
    2011-05-29  15:37
  5. 2011. május 29. 15:47131.

    Igen, de csak alkalmanként. De jó ötlet így is.

     

    Igazán nincs mit, kiváncsi vagyok, mi lesz. :)

    előzmény:
    *eszter* (130)
    2011-05-29  15:37
  6. 2011. május 29. 15:37130.

    Tudom, hogy itt helyben kellene pl. kérdőíveket töltetnem, de legalábbis érdeklődnöm. Csak elsőként az jutott eszembe, hogy általánosságban kíváncsiskodom, hogy pl. máshol mik azok az üzletek, amiket szívesen látogatnak, ahol szívesen vásárolnak, mik azok az árucikkek, amik érdeklik az embereket.

     

    Itt a turizmusra alapozva nagyobb számban vannak olyan boltok, ahol Pick szalámit, pirospaprikát, hímzett terírőt, porcelánt (stb, stb, stb) lehet vásárolni, különösen Hévízen. Ilyen több nem kell. Nekünk meg minden megtalálható az élelmiszerboltokban, no meg itt a rengeteg multi.

    Tulajdonképpen ez utóbbiak jelentik szerintem majdnem mindenkinek a korlátot. Természetesen mélyebben bele kell merülni, akármibe fogok is, nem akarok egy lenni a sok közül.

     

    Az amerikai pizzériában én is voltam, nem tudtam jóízűen enni

     

    Az éjszakai nyitvatartásra mostanában rájött más is, ugyanis a sétáló utcán és környékén többször szerveznek night shopping-ot, amikor éjfélig nyitva vannak az üzletek, kávézók. De valóban lehetne állandósítani.

     

    Köszönöm Verus az ötleteket!

     

    előzmény:
    verus* (129)
    2011-05-29  15:18
  7. 2011. május 29. 15:18129.

    Keszthelyen éltem 18 éves koromig, aztán más városban jártam egyetemre, azóta ott ragadtam, de keszthelyinek tartom magam még mindig, szívesen megyek haza. Meg szüleim is ott élnek.

     

    Csak azért kérdeztem, mert helyiként könnyebb felmérni az igényeket szerintem. (Vagy hallgatni a néniket a piacon, mit hiányolnak. :)) Meg így be tudod azonosítani, mire gondolok.

     

    Olyan lenne jó, ahol nem vágják ki az embert nyitvatartási időn belül. Elég sok helyen csinálják, idegesítő. Pl. az amerikai pizzéria híres volt arról, hogy oda lehet menni éjjel pizzázni. De nem túl szerencsés, ha a vendégnek azt kell hallgatnia, hogy a szakács morog, „már megint éjjel...-kor állítanak ide...”.

     

    Nekem legjobban az ankeres (mérys) mentalitás tetszik, lehetne más területen ilyen éjjel-nappal nyitva tartó bolt.

     

    Az a kérdés, hogy tudnád-e olyan áron adni a csokit - ha ennél maradsz -, hogy többször is mennének venni és nem csak a külföldiek. Illetve nem biztos, hogy feltétlen a turistára kellene helyezni a hangsúlyt, inkább a helyiekre, a külföldi pedig úgyis megtalál mindent. De hogy konkrétan mi hiányzik, azt nehéz kitalálni. (Mindenesetre pont múltkor néztem: a régi boltok teljesen megszűntek, csak a csecsebecse van mindenhol.) 

    előzmény:
    *eszter* (128)
    2011-05-29  15:01
  8. 2011. május 29. 15:01128.
    Igen, helyi vagyok. Te is?
    előzmény:
    verus* (127)
    2011-05-29  14:48
  9. 2011. május 29. 14:48127.

    Helyi vagy? Vagy merre laksz?

    előzmény:
    *eszter* (126)
    2011-05-29  14:45

Címlap

top