Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Felnőtt fogszabályzás

Szaffica
Létrehozva: 2004. Április 29. 09:02
Sziasztok!

25 éves fejjel most léptem a fogszabályzás rögös útjára (bár volt egy gyerekkori kísérletem is). Aki hasonló cipőben jár, vagy járt, annak kíváncsi vagyok a tapasztalataira, hogy bírta?
  1. Torolt_felhasznalo_147763
    Torolt_felhasznalo_147763
    2004. június 17. 09:45126.
    Engem az alsó egyáltalán nem zavar, mert az alig látszik, plusz fehér is. Nekem műanyag lesz, nem porcelán. Igen, magándoki, kicsit fura a stílusa, de nekem tetszik, külföldön is elismert, tele volt német és angol nyelvű certificate-ekkel a rendelője. És állcsontorthopédus is. Ha meg egy magándoki, műanyaggal ugyanannyi, mint egy sztk-s porcelánnal, nem kell sokat gondolkoznom. Ja, a váróban volt egy lány, fogszabiban, először észre sem vettem, hogy van rajta. Pedig volt alul-felül, de már gyönyörű sorban volt.

    Nekem sem mindegy, hogy 70 vagy 140, 000 a cucc, de úgyis anyósjelöltem fizeti, én meg majd törlesztem neki, a barátom is beszáll, így nem lesz olyan gáz. Ráadásul sok választási lehetőségem nincs, a doki azt mondta, alulra is kell, és kész. De legalább szép lesz alul is:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_920332 (125)
     
  2. 2004. június 17. 08:53125.
    Majd én is megkérdezem, múltkor felvetette, hogy kérek e alsó fogszabit is. Ha a harapáson lehet vele segíteni, akkor kérek. Ha nem, akkor nem. Végülis plusz 70 ide vagy oda, nem mindegy, főleg hogy suliba is akarok járni, az is pénz :-/ Meg hogy fogok már kinézni??? Na, m ajd az orovos megmondja. Végül magánorvoshoz fogsz menni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_147763 (124)
     
  3. Torolt_felhasznalo_147763
    Torolt_felhasznalo_147763
    2004. június 16. 19:51124.
    hehe, nekem ugyanez van. Elöl az alsó első pár fogam feljebb van, mint a hátsók. Nekem azt mondta a fogdokim, akit végül választottam, hogy emiatt kell -többek között- alul is szabályoztatni, hogy egy magasságba kerüljenek. Plusz nem akar fogat húzni:o) Bár 3 doki mondta, hogy a felső két 4-est tuti ki kell húzni, és ő is 50% esélyt adott a megmentésnek, de legalább megpróbálja. Ha meg már egy évig szabim lesz, legyen teljesen rendben, . nem?:)) Így a menetrendem, az én megfogalmazásomban, hogy mivel a fogívem (alul-felül) túlságosan ovális, ki kell szélesíteni félkörösre, így lesz hely hátrébb tolni az egészet. Ugye ha csak felül kerekítené, alul nem záródna, így ezért kell alulra is.

    Logikusnak tűnik, amit a harapásemelőről írtál, remélem, hogy megszokja a száj, és később nem kell azért:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_920332 (123)
     
  4. 2004. június 16. 15:29123.
    Tityo: erre én is gondoltam: nem lesz kivel aludjak, akkor a probléma megoldódik :))). Muszáj lesz hordani, mert hallottam olyat, hogy helyreállt ugyan a fogsora, de mivel rosszul harapott, az alsók visszanyomták az eredeti felállásba a fogait. . . szóval muszáj lesz alkalmazni, de tényleg elrettentő, hogy még hány évig kell hordani mindenféle vackokat? És ki fogja ezt nekem eltűrni???Akkor már inkább ez a fogszabi maradna!
    Amúgy harapásemelőről azt hallottam, változó, kinek mennyi hordás elég. Annyit mindenképpen kell hordani, mint az éjszakait kellene, a helyfenntartás miatt, aztán kiderül, az állkapcs megszokja e azt a helyzetet, ahogy a harapásemelő tartotta. . . ahogy ismerem magam, nekem nem fogja. . . Meg mostz azt néztem, hogy az elöl levő alsó fogaim sokkal magasabbak, mint a hátul levők - ezt vajon nem lehet korrigálni? Majd legközelebb megkérdem a fogdokimat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_147763
    Torolt_felhasznalo_147763
    2004. június 15. 10:53122.
    Köszi, azt hittem, egyszerre lesz a két cucc az ember szájában, így jobb azért.
    Annyi ideig kell a harapásemelő is, mint az éjszakai. . . ? Tehát nem örökre, ugye:. . ?
    előzmény:
    mercedes30 (121)
     
  6. 2004. június 14. 21:59121.
    A harapásemelő funkcióját tekintve megegyezik az éjszakai fogszabival, csak tud még többet is.
    Szaffi, készülj fel, az első alkalommal lesz egy bődületes nagy röhögés, és aztán hozzászokik! :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_147763 (120)
     
  7. Torolt_felhasznalo_147763
    Torolt_felhasznalo_147763
    2004. június 14. 20:29120.
    Nekem is azt mondta a fogorvos, kapok majd harapásemelőt, mert nekem is mélyharapásom van://

    De ugye ez nem azt jelenti, hogy most már életünk végéig harapásemelővel kell aludnunk. . . ?:)))

    Vagy igen. . . ??? Mert ha végülis az összezáródást akadályozza, az nem fog változni. És ha a nappali után éjszakait kap az ember, akkor egyszerre lesz harapásemelője meg fogszabija. . ? mert akkor garantáltan nem fog senkit sem zavarni, mert már nem lesz, aki mellettem akarjon aludni. . . :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2004. június 14. 08:08119.
    Köszi! megnéztem a képeket, rosszabbra számítottam. Persze, éjszaka nem beszélünk, engem inkább az feszélyez, hogy a "hálótárs" mit szól hozzá. . .
    előzmény:
    mercedes30 (118)
     
  9. 2004. június 11. 13:57118.
    Próbáltam Neked képet keresni a neten, de csak egyet találtam, az sem egészen olyan, de a szisztémáját megláthatod:

    http://www. kipihent. hu/nti-tss. html#hogyan

    Ma már nagyon sok féle készülék létezik. Ezek nagy része mélyhúzott technikával készül: azaz a fogaidról vett lenyomat kiöntött gipszmintájára ráhúzzák a különböző vastagságú fóliát, ezzel tökéletesen fog illeszkedni a felső fogsorodra. Amikor ezt beteszed a szádba, akkor vastagságának megfelelően kissé nyitott állásba kényszeríti a fogsorodat, ezzel kényszerhelyzetbe hozza az állkapocsizületet, amelyet később megszoksz, vagy tömések, fogpótlások segítségével véglegesen biztosítani lehet.
    Én kicsit konzervatív vagyok a kérdésben, és nem hiszek a szilikon emelőkben (ilyen a boxolóké is, csak nekik alul is véd), mert azok rugalmasságuk miatt összenyomhatók, és ezzel nem akadályozzák meg eléggé a fogak mozgását és a mélyharapást.
    Én a keményakrilát sín híve vagyok (azt készítem és nekem is ilyen van). Ezt látod a képen is, csak rövid kiterjesztésben. A beszédet akadályozza és kezdetben kényelmetlen is. De megszokható. És hát csak éjszakára kell, akkor meg úgysem beszélünk, igaz? :-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_920332 (116)
     
  10. 2004. június 11. 09:49117.
    felsők és alsók. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2004. június 11. 09:39116.
    Szia, Mercedes!
    Emlékeztem, hogy mintha írtál volna ilyet, de nem találtam, biztos privibe írtad és kitöröltem. És tényleg olyan mint a bokszolóké? Lehet vele beszélni? Mit csinál a mélyharapással? Dokinő azt mondta, mélyharapás azt jelenti, hogy a feslők az alsól több mint 1/3-át takarják el. De mit tesz ezzel a harapásemelő?
    Amúgy tényleg nagyon elégedett vagyok a szabályozás menetével, bár kicsit sokat kérdezek a dokinőtől, és úgy veszem észre, nem esik jól neki. Most mit csináljak, szeretem tudni, mi miért történik.
    előzmény:
    mercedes30 (115)
     
  12. 2004. június 11. 09:29115.
    Szia, már megint én okoskodok! :-)

    Szóval a harapásemelő az egy olyan szerkezet, ami szorosan sinbe foglalja a fogak rágófelszínét. Semmilyen mozgást nem engedélyez, ezért tökéletesen megfelel a retenciós lemez céljainak! :-)

    Különben nekem is volt, mert csikorgattam a fogaimat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_920332 (114)
     
  13. 2004. június 11. 09:20114.
    Sziasztok!

    Régen nem jártam erre, a fogaim azóta szépen haladnak a helyük felé, de nem mindig egyszerű, az elsők hol egymásra csúsztak, hol széthúzták őket. Most harmadszor húzzák össze őket, most épp nem érnek teljesen össze, de remélem egymásra mászni már nem fognak. Kiderült, hogy olyan hagyományos éjszakait nem fogok kapni, viszont mélyharapásom van, és harapásemelőt kell hordanom majd, éjszaka. . . ez eléggé elborzaszt, állítólag olyan, mint a bokszolók fogvédője. . . azonkívül azt se értem, hogy mi akadályozza majd meg, hogy visszamásszanak a fogaim? csak nem ez a harapásemelő? Akinek van ilyen harapásemelője, írjon!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_646718
    Torolt_felhasznalo_646718
    2004. június 4. 13:07113.
    Arra gondoltam, amikro a kezelés alatt átmenetileg rosszabbul néznek ki a fogak, de aztátn helyrejönnek. Kicsit parázok a végeredménytől, de nem vészes. Szerintem ennyi pici félelem kell is :))
    leszoktam a pattkukoricáról chip-szet meg egyébként sem ettem. Viszont ujra rá kellene kapnom a gyümölcöskre, mert az kimaradt mostanában. Talán mert harapni ugye nem igazán tudok, de felvágni meg ollan macerás :( De majd ez is kialakul. Télleg kíváncsi vagyok, mi lesz ma a dokinál. Ez az első talink, mióta fent van.
    Na, így telt el 1 hónap ! :) nem is rossz
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_147763 (112)
     
  15. Torolt_felhasznalo_147763
    Torolt_felhasznalo_147763
    2004. június 1. 21:18112.
    Mindenki szégyellősködik:o)))
    Én nem tudok még mit írni, mert igazából eddig a tervezésig jutottam el, valószínűleg 3 hét múlva kezdjük meg az akcióóóót:)
    Mit értesz azalatt, hogy a doki szerint előfordulhat, hogy rosszabb lesz, mint volt?? Mármint a mozgás, nem?? csak nem a fogak helyzete, akkor nem lenne értelme az egésznek.
    Tökéletesen megértem a pánikodat, nekem még fent sincs, de már rosszul vagyok, hogy mozogni fognak.

    Viszont lelkesít a tudat, hogy egy kolléganőmnek most vették le, én nem láttam az eredeti állapotot, állítólag nem tudta becsukni a száját, az egyik felső 1-es majdnem vízszintes volt, a mellette lévő ránőtt, és ezekre torlódott az összes, azért el tudom képzelni. Húzták a két 4-est, nagyon szép lett neki, teljesen szabályos, a fog hiánya nem észrevehető, gyönyörűűű a végeredmény.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_646718 (111)
     
  16. Torolt_felhasznalo_646718
    Torolt_felhasznalo_646718
    2004. június 1. 10:20111.
    Szia Mindenki! Gondoltam, ez a téma ha nem is mindennapos, azért sokakat érdekelhet :)

    Igy hát megproszálok kis életet lehelni belé, ha mással nem, hát azzal, hogy írok pár sort. . .
    Egész jól vagyok már a fogszabival, bár mintha minden héten máshogy záródnának a fogaim és úgy érzem, mozognak is rendesen. Persze mondta a doki, hogy előfordul majd, hogy rosszabb lesz, mint volt, ugyhogy a pánik után megprószálok lecsillapodni.
    Bár kicsit szivas, hogy most megyek kontrollra pénteken, szombaton meg lagzi (bár nem az enyém, de ugye ez nem jelenti azt, hogy kevésbé FONTOS! :))
    majd csak iszunk :)
    Na, pusz mindenkinek és írjatok már ide pár sort, annyira nem uncsi a téma :))
    Bár. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_646718
    Torolt_felhasznalo_646718
    2004. május 21. 22:10110.
    Most már kicsit jobb a helyzet, egész jól tudok már rágni is vele :)
    De hétfőn mennem kell állításra, utána lehet, hogy megen gond lesz. Az igazság viszont az, hogy rám is fér havonta pár diétás (alig eszem vmit) nap.
    :)
    Mindenképpen több haszon is van. . .
    :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_147763
    Torolt_felhasznalo_147763
    2004. május 18. 20:21109.
    Nekem ugyan még nincs fent, de állítólag mindenkinek baromira mozog időnként.

    Nézd meg a fogszabalyozas. lap. hu oldalt, ott vannak kif. ilyen fórumok, szinte mindenki a fogmozgástól parázik/zott.

    Mondjuk engem sem nyugtatna meg teljesen, mert ugye a saját eset mégiscsak más:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_646718 (108)
     
  19. Torolt_felhasznalo_646718
    Torolt_felhasznalo_646718
    2004. május 18. 15:36108.
    Sziasztok
    A fogszabi ára majdnem teljes egészében az esettől függ. Csak nagyságrendeket lehet megtudakolni előre. . . :) Az enyém pl. 130e. csak felül (remélem máshol nem lesz) és porcelán. az állítás 1700 havonta.
    1 hete van fent és alig eszem. most már picit jobb, mint pár napja, de most meg olyan, mintha mozogna minden fogam. Na, jól nézek ki, ha a kezelés végére meg minnd kihull :(((
    egyébként 28 éves vagyok, ugyhogy soha nem késő. A kolléganőm 35 évesen csinálta végig 1, 5 év alatt. Mert a babavárás alatt szétcsúsztak totál a felső fogai :(
    Na, szio
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2004. május 13. 14:33107.
    Tulajdonképpen most még nem olyan csúnyák a fogaim, csak úgy veszem észre, hogy egyre jobban másznak egymás alá, és mivel felül még a bölcsességfogam se bújt ki, félő, hogy még tovább egymás alá tolja majd a fogaimat. Ezért gondoltam arra, hogy megcsináltatom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_905087 (106)
     
  21. Torolt_felhasznalo_905087
    Torolt_felhasznalo_905087
    2004. május 13. 14:19106.
    Biztos szar lesz, de mindenképpen megéri az egészséged és szépséged érdekében!
    Sajna képen nincs róla, de egész helyes formája van! :))
    Sok szerencsét!
    előzmény:
    jnka (105)
     
  22. 2004. május 13. 14:15105.
    Nincs róla véletlenük képed? Szívesn megnézném, hogy milyen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_905087 (103)
     
  23. 2004. május 13. 14:14104.
    Köszi. Kegyetlen érzés lehet, mert én tényleg már a pici kapcsoktól is nagyon viszketek. Nem tudom, hogy fogom kibírni, de megcsináltatom. De jó, hogy benéztem ide! Lehet, hogy eszebe sem jutott volna szólni a fogdokinak emiatt!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_905087 (103)
     
  24. Torolt_felhasznalo_905087
    Torolt_felhasznalo_905087
    2004. május 13. 12:47103.
    Úgy értem, hogy a fém olyan nagy durung.
    Ez meg szintén fémes színű, de kisebbek ezek a bigyók amit a fogaidra tesznek! És ha megnézed közelebbről nagyon modern és futurisztikus :-))))
    Szóval én büszkén viselem :-))
    Nekem a fogdoki azt mondta, hogy ennek van a legminimálisabb nikkel tartalma, ( valamennyi ebben is van ) és hogy Németországban most ez a csúcsminőség !
    Az alapján amit leírtál, hog még a pici fém kapcsok is fél óra alatt kiütnek, elég durva allergiád lehet!
    Mindenéppen menj el tesztet csináltatni, ez egy 72 órás teszt, amikor különböző anyagokat kennek a hátadra és 4 napig nem szabad lmosni őket, a 4. napon olvassák le az eredményt attól függően, hogy melyik pötty mennyire pirosodott be. Számíts rá, hogy 1-2 nap után szinte elviselhetetlenül viszketni fog a hátad és nagy hólyag fog jönni rajta, de nem szabad hozzá nyúlni!

    Ja, és ha SZTK-ba mész, akkor ne hagyd magad lerázni, a barátnőmet megpróbálták a múltkor!
    Állítólag nagyon drága ez a vizsgálat és sok orvos lebeszéli róla a beteget, és kitalálnak mindenféle baromságot, hogy ön erre meg arra allergiás annélkül, hogy megcsinálnák a tesztet!
    előzmény:
    jnka (102)
     
  25. 2004. május 13. 12:36102.
    Hát köszi, ezt nem is gondoltam volna, hogy még a műanyagban is van nikkel! Jó, most a Te hatásodra elmegyek egy allergiatesztre. Engem még a ruhákon a kis kapcsok, patentok is kiütnek fél óra után, de legfőképp melegben.
    Hogy lehet diszkrétebb, mint a fém? Mit értesz ezen?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_905087 (101)
     

Címlap

top