Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mikor fekszik le a gyerek?

eső
Létrehozva: 2011. augusztus 25. 15:32

Sziasztok!

 

A végső lökést az IKEA-s topik adta, hogy megkérdezzem , kinél hánykor fekszik le aludni a gyerkőc? Nem tudom, engem úgy neveltek, hogy este 8-ra mesére már "kész" voltam. A saját gyerkőcömnél is próbálom ezt tartani, hogy 8-kor már ágyban van. Viszont mostanában rendszeresen hallom más fiatal szülőktől, hogy este 9-kor van fürdetés. Mikor rákérdek miért -a válasz, mert nyár van , később sötétedik, tovább lenn van a gyerek játszani. Jó de mi lesz télen, akkor meg hopp előre hozom, mert előbb sötétedik, és ha elkezd bölcsibe, oviba, suliba járni akkor nem lesz ez gond? Sztem ezt nem évszakhoz kéne kötni normális esetben, hiszen a gyerek az fáradt este 8-kor nyáron is, meg télen is. Max nyáron nehezebb rávenni hogy elnyúljon az ágyba , de ha igen 5 perc alatt alszik is.Itt a szomszédba is van egy 2 éves, hát szegényt mindig hallom a  fürdőbe amikor már én fürdök, a manóm meg alszik, hogy bizony rendre sírva történik a fürdetés. Szóval tapasztaltabb anyukák, van téli meg nyári altatás? Mi a jobb?

  1. 2011. augusztus 25. 16:4026.
    Sziasztok! Erdekelne a velemenyetek, tanacsotok ovis temaban. Harom eves gyermekem par nap mulva kezdi az ovit. Reggel 8-tol delutan fel 2-ig. Altalaban keso este fekszik le, reggel 9 fele kel, majd 3 utan alszik 2 oras delutani alvast. Ebbol kiflyolag kb. 22.00 utan kerul csak az agyba, es meg akkor sem alszik el mindjart.Nem tudom mikent oldjam meg az uj helyzetet...reggel 8-ra oda kell ernunk, az ovi max. 10 perc gyalog. Indulas elott ennie kell valamit, mivel ott a tizorai pont 10-kor van, az is, amit a szulo csomagol. Ebed nincs(otthon esznek), delben elfogyasztjak a gyumolcsot(ezt is kell a tizorais dobozba tenni), majd otthon(vagy kint) esznek(mar a szulovel). Nem latom at igazan, mikent ernenk idobe reggel oviba tele hassal es kipihenve, illetve, hogy lefektessem-e ot(akkor is, kb. fel 3-kor tudnam csak, miutan megebedelt, viszont akkor mikor menne ejszakai alvasra?! Illetve fel tudna-e reggel idoben(7-kor) ebredni??) Inkabb le se fektessem..., nem lenne keso delutan mar nagyon nyugos??? Elegge meg vagyok ijedve; mit tanacsoltok Ti, tapasztaltabb anyukak, akik helyzete meg esetleg hasonlit is a mienkhez? Koszonom elore is a valaszokat!
    előzmény:
    eső (1)
    2011-08-25  15:32
  2. Torolt_felhasznalo_804768
    Torolt_felhasznalo_804768
    2011. augusztus 25. 16:4025.
    Az én lányom kevesebbet alszik, mint egy felnőtt. Hiába tudom, hogy többet kellene neki, nem lehet egy gyereket addig verni, amíg el nem alszik. Én megértelek. Ha a mamánál van, akkor meg még annyit sem, mint itthon. Szokott is szegény panaszkodni, hogy 11, éjfél előtt még beszél hozzá.
    előzmény:
    Papagena79 (19)
    2011-08-25  16:10
  3. 2011. augusztus 25. 16:3124.

    Nálunk fél nyolckor van fürdés, nyolckor fogmosás, addig kakaózás, mesenézés,

    fél kilenckor megyünk lefeküdni, amiből jó ha fél 10-10-kor alszik:((((((

    egyszerűen nem tudom hogy rövidítsem le az elalvás idejét:(

    pedig születése óta ebben nagyon szigorúak vagyunk, de ahogy nő, egyre nehezebben alszik el.  

    előzmény:
    eső (1)
    2011-08-25  15:32
  4. Torolt_felhasznalo_199687
    Torolt_felhasznalo_199687
    2011. augusztus 25. 16:3123.

    mindkettő 8 és 9 között. az egyik 9 éves a másik lassan másfél lesz.  

    De ha buli van, vagy más, akkor tolódhat...nem csinálok belőle ügyet. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  5. 2011. augusztus 25. 16:2822.

    Nálunk 8-kor van fürdés, a kicsi (1 éves) azonnal megy aludni, a nagy (6 éves) még egy-másfél órácskát fennmaradhat. Reggel 7-7,30 között maguktől kelnek. Ez télen-nyáron így van.

     

    És tényleg sok függ a gyerektől, nálunk a nagynak töredéke volt mindig is az alvásigénye a könyvekhez képest, a kicsi meg egy kis mormota. Pedig ugyanabból az alomból vannak. :)

    előzmény:
    eső (1)
    2011-08-25  15:32
  6. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2011. augusztus 25. 16:1221.
    Én azokról a családokról beszéltem (szerintem azok vannak többen), akiknek reggel kelniük kell, mert dolgoznak a szülők, és így nekik oviba, iskolába kell menni szintén egy reggeli órán. A 12 óra pedig délutáni alvással együtt is kijöhet természetesen, a lényeg, hogy meglegyen.
    előzmény:
    Papagena79 (19)
    2011-08-25  16:10
  7. 2011. augusztus 25. 16:1020.
    Csatlakozom hozzád.Télen általában korábban van alvás-fél nyolc-nyolc körül rakom le aludni a gyereket.Most nyáron fél kilenc-kilenc körül fekszik le.Napközben két két és fél órát alszik.Eleve nem megyünk ebben a melegben csak este sétálni, csavarogni-később is érünk haza.Reggel általában nyolcig alszik.Igazat adok Télapónak-ha menne bölcsibe, én dolgozni valószínűleg más lenne a rendszer, mint így, hogy itthon vagyunk.Így aludhat reggel, ameddig akar.
    előzmény:
    Bbohar (15)
    2011-08-25  15:57
  8. 2011. augusztus 25. 16:1019.

    Jaj, ez megint ilyen fekete-fehér vitába fog átcsapni. Letehetem én a gyereket este 8-kor, hidd el, én is így indultam neki a szülőségnek, de a gyerek nem aludt, csak kitartóan üvöltött. 

     

    A nagy (2,5 éves) néhányszor már kihagyja a délutáni alvást, akkor sem alszik el fél 10 előtt. Mégis mit kéne csinálnom, adjak neki altatót? Vagy ébresszem fel minden reggel 7-kor? De mégis minek? Nem mindegy, hogy mikor vagyunk ébren? Alszik átlagos napokon 11 órát éjszaka, 2-3 órát nappal, nem hiszem, hogy ez kevés lenne.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (18)
    2011-08-25  16:04
  9. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2011. augusztus 25. 16:0418.

    Ebben is nagy ellentmondást látok: sok szülő élvezettel hangsúlyozza, hogy ő milyen önzetlen, mert szülő. Ehhez képest pl. elvárja, hogy ha ő hajnalban fekszik le, mert bagoly típus, akkor a gyereke se keljen másnap korán, következésképp a végsőkig kihúzza a gyereke lefektetését. Én sose vertem a mellem, hogy mekkora önfeláldozásba került, hogy gyerekem van, de normális ésszel felfogtam, hogy már semmi sem lesz, nem lehet ugyanaz, mint mikor még nem volt gyerekem. És persze arra is vettem a fáradságot, hogy utánaolvassak, tanuljak, hogy KONKRÉTAN mire is van szüksége egy gyereknek az adott életkorában testileg-lelkileg. És a magam tökéletlen módján persze, de igyekszem is ezt megadni neki.

     

    Egyetemistaként én is sokszor hajnal egy körül aludtam el, de nem ártottam vele senkinek, max. magamnak, meg a saját bioritmusomnak, mert minden szervnek megvan a maga regenerálódási órája, és ez fix. Jó orvos abból is tud következtetni, hogy melyik belső szervednek van baja, hogy melyik órában ébredsz fel a fájdalomra... Aztán amikor megértem agyilag a gyerekvállalásra, akkor felfogtam azt is, hogy a gyereknek még min. 12 óra az alvásigénye (babának még több), és nyilvánvalóan nekem kell ehhez alkalmazkodnom, nem pedig neki. Úgy alakítottam az életritmusunkat, hogy  a gyerekem nyolc körül saját akaratából, a napi aktiviásban elfáradva le tudjon feküdni, és én is lefekszem tíz körül, ha másnap reggel kelni kell, márpedig kelni kell, mert ha tényleg 12 órát alszik is, akkor is felkel reggel nyolckor... de ez így természetes,nyilván kibírom azt a pár évet, amíg ez van, de igazából nem is kibírás kérdése, nekem is jobb így. Jobban ki tudom magam pihenni, érezhető, hogy az éjfél előtti alvás tényleg pihentetőbb. 

     

    Fel kéne fogni, hogy a szülőség felelősséggel jár, kötelességekkel. De ez a mai világ tényleg afelé megy, hogy mindenkinek csak joga van, de kötelessége mintha nem lenne. 

    előzmény:
    eső (1)
    2011-08-25  15:32
  10. 2011. augusztus 25. 16:0317.

    Nálam, ha itt vannak az unokák, 9-kor fekvés. Hétvégén engedem 10-ig de csak péntek-szombat.

     

    Régebben a gyerekeimnek is így volt. Amikor nagyobbak lettek.14 felett, már rájuk bíztam mikor fekszenek, de volt, hogy este 11-kor azért rákérdeztem:Reggel fel tudsz kelni?

     

    Már kicsi korban hozzá kell szoktatni a gyereket, hogy mindig ugyan akkor el kell menni az ágyba.

     

    Az én gyerekeim amikor kicsik voltak, itthon (délután) sosem aludtak, így estére elfáradtak és nem volt vita a lefekvéssel. 

    előzmény:
    eső (1)
    2011-08-25  15:32
  11. 2011. augusztus 25. 16:0116.

    Enyém 2 éves, este fél 9-9 (most nyáron inkább 9) körül fekszik le, de reggel 7-nél tovább nagyon ritkán alszik csak. Az éjszakát végigalussza gond nélkül, de napközben max. heti 3x alszik el. Csendes pihenőre minden hétköznap leteszem ebéd után, de van, hogy több, mint egy óra után sem alszik el. Ennyi az alvásigénye, én is ilyen voltam gyereknek.

    Nálunk nem működne a 8 órai fektetés, mert akkor reggel minimum egy órával hamarabb kelne, ami azért már korai lenne. Átlagban fél 7 körül kel, ha egy órával előrébbcsúszna, igen kikészítő lenne...részemről...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  12. 2011. augusztus 25. 15:5715.

    Jó szülők lerakják nyolckor a gyerekek, a rosszak pedig későn? Ezt döntsük most el, hogy milyen jó fejek akik leteszik, és hogy kitolnak, milyen szülők már, akik meg későn.

     

     

    Azt hiszitek, hogy létezik egy olyan, ami mindenhol elfogadott a Föld bolygón, mint normális, és aki attól eltér az UFÓ?

     

     

    Nekem három gyerekem van, de egész mások alvás, vagy akár hideg-meleg szempontból is.

    És igen, nálunk van nyári, és van téli altatás. Szerintem ez normális. Ha a többség nem ezt teszi, akkor már nem normális?

    Pl. ma biztos, hogy későn fogunk csak kimenni, és estére tolódik az alvás.

     

    A nagyobb és a kisebb gyermekem mindig alszik ebéd után, a nagynak ma nem sikerült elaludni, 7 éves. Az öt éves nem bír elaludni, hiába próbál nem bír. Ő szegény mindig legkésőbb bír csak este is elaludni, éjjel mélyen alszik, reggel ő ébred utoljára. A legkisebb ébred legkorábban, igen korán, olyankor még a két nagy alszik.

    Rugalmas vagyok, a család öt tagjának a fizikai és más szükségleteihez. 

     

    előzmény:
    eső (1)
    2011-08-25  15:32
  13. 2011. augusztus 25. 15:5414.

    Iskolaidőben (vasárnaptól csütörtökig) este legkésőbb 9kor fekszik a gyerek. Péntek,szombaton ameddig bírja,de általában max 10ig.

     

    Nyári szünetben most lazább egy kicsit, de 10kor most is legkésőbb kidől,reggel 7-8 körül kell.

     

    Nyári szünet utolsó hetében este 9kor alvás,reggel 7kor kelés,h egy picit hangolódjon.

     

    Ja,és általános iskolás 2. osztályba megy.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  14. 2011. augusztus 25. 15:5213.

    Azt azért ne feledjük, hogy más azoknak a gyerekeknek a napi beosztásuk, akikkel otthon van a szülő, tehát nem kell korán kelni, meg azoknak is, akik oviba-suliba járnak, szülő dolgozni megy.

     

    Ha otthon van, akkor csak a szülő fekvési igényétől függ, hogy mikorra programozza a gyerek fekvését, mert összességében így is tud egy éjjel folyamán 10 órát aludni, csak nem reggel 7-kor kel, hanem 10-kor.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  15. 2011. augusztus 25. 15:4812.
    Nem mintha tapasztalt anyuka lennék, de szerintem az a jó, ahogy Te csinálod. Nagyon fontos, hogy hogyan alakítják ki a szülők a gyerek napirendjét.
    előzmény:
    eső (1)
    2011-08-25  15:32
  16. 2011. augusztus 25. 15:4811.

    húúú, ennyit alszanak?! De jóóóó!

     

    előzmény:
    trrrke (8)
    2011-08-25  15:45
  17. 2011. augusztus 25. 15:4810.

    Szia!

     

    Az én lányom, 11 éves, és az elmúlt tanévben toltuk ki 9-re a lefekvést, mert hiába ment aludni 8-kor, 9-ig csak nézegetett, pisilni kell, víz kell...

    Mondtam neki, oké, 9-kor fekszel le, de egy szó nélkül, mert azonnal visszaállítom a nyolcat (ez hat, mert utál aludni menni).Így fél 9-kor kezdi meg az esti ceremóniát és 9-re ágyban kell lennie.Ő is bagoly típus, mint én, tudom, milyen nehéz elaludni, ha az ember nem igazán álmos.Kicsinek is ilyen volt, két emlékem van arról, hogy du. elaludt csak úgy, magától.Két éves kora óta nem aludt délután.Visszaemlékszem a saját gyerekkoromra, hát én utáltam este lefeküdni, de nagyon.Ráadásul nekem a mese után egyből le kellett feküdnöm, és az azt hiszem 7-kor volt.Vagy fél 8-kor, akkor kezdődött a híradó, azt tudom.Nekem nem volt külön szobám, nézték a szüleim a tv-t, én meg próbáltam trükkösen nézni a derricket, meg a tetthelyt, de mindig lefüleltek.:))Emlékszem, ezért akartam felnőtt lenni, hogy ne kelljen lefeküdnöm mese után, és meg kell mondjam, hogy a mai napig élvezem ezt a szabadságot :)

    előzmény:
    eső (1)
    2011-08-25  15:32
  18. 2011. augusztus 25. 15:459.
    Mindenképp nyolckor már ágyban volt a helyük, ha hétvége következett esetleg fél kilencig még nézhettek mesét, vagy én meséltem nekik.
    előzmény:
    eső (1)
    2011-08-25  15:32
  19. 2011. augusztus 25. 15:458.

    nem vagyunk egyformak.

    a lanyom szuletesetol kezdve este 10tol aludt reggel 10ig. egyszeru oka volt, a ferjem annyit dolgozott, hogy igy minden masodik este tudtak 1 orat talalkozni, hanem hetvegen 1 napot latta volna(azalatt is sokat pihent). fiam megszuletett, ugyanigy allitottam be. delben is aludtak meg 2-3 orat, jo alvok.  aztan a ferjem munkahelyet valtott es akkor elohoztam 9tol 9ig+ deli alvas, most mivel a nagy 1 honap mulva kezdi az ovit elohoztam 9tol 8ig alvasra, 1 honap mulva fel9 tol 7ig fognak aludni+delben a nagynak masfel ora az oviban, a kicsinek 3 itthon.

    a nagy 3 eves, 3 hos, a kicsi 1 eves 7 honapos. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  20. 2011. augusztus 25. 15:457.

    Enyémek még kicsik, 3,5 éves és 14 hónapos, este 1/2 8-kor fürdés, a kicsi 8-ra alszik, a nagyobbnak 1/2 9-kor van lámpaoltás. Itt is divat a környéken, hogy még este 10-kor is kinn kismotoroznak a 2-3-4 évesek. 

     

    előzmény:
    eső (1)
    2011-08-25  15:32
  21. 2011. augusztus 25. 15:446.

    Nálunk az egész család bagoly típus. A gyerekeket "hivatalosan" fél 9-kor fürdetjük télen-nyáron, de nyáron ez sokszor kitolódik fél 10-ig is, ha nem álmosak. Alszanak eleget, mert 9 előtt nem nagyon kelnek fel és délután  van alvás, a nagy legalább 2,5 órát alszik, a kicsi sokszor még kétszer alszik, összesen kb. 4 órát. 

     

    Tudom, hogy ha majd oviba megy a nagy, akkorra át kell állnunk, de egyelőre nem vagyok hajlandó megerőszakolni magunkat és a gyerekeket azért, mert majd több mint egy év múlva korán kell kelni.  

    előzmény:
    eső (1)
    2011-08-25  15:32
  22. 2011. augusztus 25. 15:445.
    ezt családja válogatja... enyém gyerekek 8-ra elfáradnak, elálmosodnak, mert 6-kor kelnek. De 2. szomszédéknél a gyerekek este 10-11-kor hepajoznak, aztán 7végén, amikor otthon vagyunk, megértem, miért, délelőtt 11-kor is még lehúzva a redőnyök, alszanak... megtehetik, apuka vmi vállalkozó, anyuka otthon könyvel... ja, ovi... velünk kezdtek, aztán elmentek máshová,... mert micsoda szigor, hogy max 9-ig be kell érni reggel!!!! (hogy suliban mi lesz, ne kérdezd...)
    előzmény:
    eső (1)
    2011-08-25  15:32
  23. 2011. augusztus 25. 15:434.
    Még egy kivétel: a nyaralás. De ott sem úgy, hogy napi szinten hajnalban fekszik, de azért előfordul, hogy későn megyünk vacsorázni, elmegy az idő, és csak éjfél körül fekszik le. Általában inkább azt csináljuk, hogy ilyenkor legkésőbb fél11-ig maradhat, utána meg még mi is tudunk kicsit kiülni kettesben a teraszra, dumálni, borozgatni.
    előzmény:
    Télapó*** (2)
    2011-08-25  15:41
  24. 2011. augusztus 25. 15:423.
    Az első gyereknél még béna voltam, akkor ő még 9 után került ágyba. Amióta két gyerkőc van, 8.00-kor alvás. Na jó, nagy ritkán megesik, hogy 1/2 9-kor alszanak el, de az ritkán van.
    előzmény:
    eső (1)
    2011-08-25  15:32
  25. 2011. augusztus 25. 15:412.

    12 éves, kilenckor fürdik, fél tízkor fekszik. Télen, nyáron.

    Néha van kivétel, ha olyan helyre megyünk, ahová ő is jön és késői a program, pl. egy esküvő, ilyen kb. két évente egy van, akkor ő is fenn lehet, amíg akar.

    előzmény:
    eső (1)
    2011-08-25  15:32

Címlap

top