Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Társasház, megőrülök :(:(

encsilaci78
Létrehozva: 2011. szeptember 4. 10:19


Társasházi jogász, vagy közösképviselők segítségére lenne szükségem.
Az lenne a kérdésem, hogy egy társasházi lakás belső udvara, lényegében parkolója használható e arra, hogy a kisgyerekes családok játszótérnek használják.
A parkolóhelyeket 400 ezer forinttért értékesítették amikor megvettük a lakást(Új) . Egyes családok, kb 5 család a gyerekeket a parkolóba viszik le játszani, biciklizni.A kocsik között szaladgálnak, botokkal, biciklivel stb...
Ami igazán felháborított, az utóbbi időben nagy lavórt, plédeket, matracokat hordanak le a garázsok elé és mintha strandon lennének szórakoznak.Ezt mind a közlekedésre fenntartott úton.
Szóltam a közös képviselőnek, aki egy papírt rakott ki a lépcsőházba, ezt összerajzolták-karmolták, aztán következő nap le is tépték.
A legnagyobb bajkeverő hölgy fennhangon minősít az ablakom alatt, meg jelzi, hogy ő még a közös képviselőt is jól kiosztotta, mert ő nem azért vette a lakást, hogy ne használja.Nos, igen nem egy vadállat a közös képviselőnk, szóval a rend fenntartása nem tartozik az erősségei közé.Továbbá jeleztem a k.k-nek azt is, hogy a legnagyobb melegben kirakják a kukát, a kakis pelussal, meg háztartási maradékokkal a lépcsőházba.Kinyitom az ajtót és mindkét oldalról ott bűzlik .


Természetesen ez sem tetszett a hölgynek, ezen is fel van háborodva, hogy miért nem lehet?Visszatérve a parkolóra:

Én úgy gondolom, hogy a közös helyiségek nem az övé, tehát nem használhatja úgy ahogyan kedve tartja.
Az lenne a kérdésem, hogy törvényes úton, hogyan lehetséges ezeket a családokat kötelezni arra, hogy a parkolót parkolásra használják, mivel félő, hogy a kocsikat is megrongálják, továbbá elég balesetveszélyes is mikor egy 3 éves gyerek kis biciklin rohangál az autóbejáróban.
előre is köszönöm a választ

  1. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2011. szeptember 4. 11:5926.
    Hát, akkor viszont teljesen logikátlan és felfoghatatlan, miért jobb az autók között, a betonon játszatni a gyereket... ezt kisgyerekes anyaként sem értem... Akkor viszont tényleg a közgyűléssel kell elfogadtatni egy olyan határozatot, hogy gyerekek csak a füves helyen vagy a szemközti parkban játszhatnak.
    előzmény:
    encsilaci78 (21)
    2011-09-04  11:45
  2. 2011. szeptember 4. 11:5825.

    Én tényleg nem értem az ilyet.

    Ahogyan már írtam, a ház előtt van a város legszebb parkja kb 30000 nm en, egy nagy tóval stb...

    Én is jeleztem a közös képviselőnek, de egy két család itt ural mindent.

    Csak attól félek, hogy már nem tudnék úrinő maradni a beszélgetésünk során.

    Én kertesben nőttem fel, a pároméknak van egy hobbikertjük, ha "őrjöngeni " akarunk kimegyünk oda.

    Soha nem zavarnék másokat a társasházban, bár biztos volt már erre példa, de nem szándékosan.Próbálunk figyelni a másikra.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_918489 (16)
    2011-09-04  11:25
  3. Torolt_felhasznalo_918489
    Torolt_felhasznalo_918489
    2011. szeptember 4. 11:5424.
    Messze van ám  a túloldal... Szóval nálatok is lenne megoldás, de nem is érdekli őket. 
    előzmény:
    encsilaci78 (21)
    2011-09-04  11:45
  4. Torolt_felhasznalo_918489
    Torolt_felhasznalo_918489
    2011. szeptember 4. 11:5323.

    És eszébe  sem jut, hogy arra az ülésre más rá fog majd ülni, amit összetalpalt a gyereke. Idegbeteg?!

    Nekem az ilyen helyzetekre van egy profin kifejlesztett, sokat csiszolt nézésem és azt szoktam mondani (rengeteg jeget téve a szóba), hogy "elnézést...!" Semmi mást. Természetesen vérigsértődött arcot kapok cserébe, de legalább rászól a gyerekére.

    előzmény:
    drvia (20)
    2011-09-04  11:44
  5. 2011. szeptember 4. 11:5022.
    Kitaláltad, nincs gyerekem.Nagyon szeretnék már, de ha lesz sem fogok úgy viselkedni,mint egyesek.Térjen ki mindenki az utamból, meg hajoljatok meg, mert gyerekem van.Az nem jogosít fel arra, hogy azt csináljak amit akarok, továbbá hagyjam, hogy esetleg a gyerek kárt tegyen más tulajdonában.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_978174 (2)
    2011-09-04  10:29
  6. 2011. szeptember 4. 11:4521.

    Van, a ház előtt.Elég szép, kisebb fákkal, füves résszel.

    Viszont, a legszebb az egészben, hogy egy tóparton van a ház, parkosított területtel.Padokkal, játszótérrel, csak át kell menni az út túl oldalára.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (4)
    2011-09-04  10:36
  7. 2011. szeptember 4. 11:4420.

    Igen! Elnézem sokszor az ilyen eleven kölköt amikor anyuka a buszon felállítja a gyereket az ülésre koszos cipővel és még tetszik is neki, hogy a gyerek visongva rángatja az előtte levő ülést.

    Egyszer vérig volt sértve a csaj mert a gyerek állandóan rugdosta az ülést és szólni mertem neki, hogy fejezze be.

     

    Persze kapott tőlem szépen. Még ő nevezett engem idegbetegnek, mert meg mertem kérni szépen, hogy ne rugdossa az ülést. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_918489 (19)
    2011-09-04  11:37
  8. Torolt_felhasznalo_918489
    Torolt_felhasznalo_918489
    2011. szeptember 4. 11:3719.
    Nem tudtad? A gyerek nem lehet neveletlen, csak eleven... ha beismernék az ilyen szülők, hogy mégis az első eset forog fenn, az ugye őket minősítené. De mivel ők is  tökéletesek, a gyerekük is az
    előzmény:
    drvia (15)
    2011-09-04  11:25
  9. 2011. szeptember 4. 11:3718.

    Én biztos azt akarnám elfogadtatni közgyűlésen, hogy szereljenek fel kamerákat. Mert ha az ott parkoló kocsik nincsenek biztonságban, és kár keletkezik bennük, senki nem fogja magára vállalni.

    És a kamerák telepítése menjen közös költségből (betörés ellen is jó, nem csak az antiszociális szomszédok károkozása ellen), és ha kár keletkezik a kamerákban, az is.

    előzmény:
    encsilaci78 (1)
    2011-09-04  10:19
  10. 2011. szeptember 4. 11:3317.

    önkormányzat

    jegyzőtől kérjél birtokvédelmet, ha a te parkolóhelyedet játszótérnek használják 

    előzmény:
    encsilaci78 (1)
    2011-09-04  10:19
  11. Torolt_felhasznalo_918489
    Torolt_felhasznalo_918489
    2011. szeptember 4. 11:2516.
    Nincs megoldás. Nálunk ugyanez a helyzet, de azzal a különbséggel, hogy a garázsok tetején füves! terasz lett kialakítva, játszótérnek, közösségi térnek. Van homokozó is. Szép, tágas, biztonságos. Mégsem használják a kisgyermekes szülők, mert akkor néhány lépcsőt fel kellene menni, és egyik anyuka sem vonszolja fel oda a s..-gét. Képesek voltak inkább plédet leteríteni a garázsunk előtt, a betonra, arra pakolni a gyerekjátékokat.  És még ők voltak felháborodva, amikor be akartunk állni a garázsba. Ez megoldódott, mert a férjem néhány kerestelen szóval elmagyarázta nekik, hogy baj lesz, ha nem tud akkor kiállni egy perc alatt, amikor akar. Azóta ezt nem csinálják. Illetve nem a mi garázsunk előtt... A másik pár napja kosárpalánkot állított fel a gyerekének, elvéve ezzel az egyik parkolóhelyet. Tegnap már ezen ment a vita. Kényelmes, modern játszótér van, kb. 3 perc sétára a házunktól. De nem, oda sem mennek. Mit lehet még tenni az ilyen emberekért? Ha primitív és szocializálatlan, akkor semmit.  Ahogy figyelem, csak üvöltéssel lehet hatni rájuk, mással nem. 7 kisgyermekes család van nálunk jelenleg, ebből két anyuka fogja a 2-2 gyerekét és szépen elmennek játszani a játszótérre. A többi miért nem képes erre? Volt már nálunk minden, betört reflektor, körömlakkal kidekorált autó. A csúcsot az a 8 éves kölyök vitte el, aki az esti filmben látottak alapján megkísérelte késsel kiszúrni az egyik kocsi kerekét. Nem, ekkor sem kértek elnézést a szülők... 
    előzmény:
    encsilaci78 (1)
    2011-09-04  10:19
  12. 2011. szeptember 4. 11:2515.

    Nem olvastam végig minden hozzászólást, mert a tiéden már kiakadtam.

     

    Gondolod, ha lesz neki gyereke, akkor majd ő is ugyan azt teszi mint az a sok idióta aki jelen esetben nem képes belátni, hogy rosszat tesz?

     

    Szeretem ezt a felfogást! Mert neked nincs gyereked, akkor nem is tudod mi a jó és mi a helyes, majd ha lesz megtudod.

     

    Ez tévedés. A mai anyukák, már sokat megengednek a csemetéjüknek és nem látják, mennyire kárt okoznak maguknak. Majd idővel döbbennek rá, amikor már a gyerek a fejükre nőtt és nem képesek kordában tartani.  Már most is észrevehető, hogy a fiatalság nagyon elengdte magát. A gyerek visít, ordít, verekszik, szemetel, tönkre vág mindent.....stb. Némelyik anyukának ez tetszik, hogy a csemetéje milyen ügyes.

     

    Nekem van 2 gyerekem és 3 unokám, de én is azt mondom: Jól seggbe kell billenteni az olyan lakót aki nem képes normális körülmények közt, belátással lenni másokra.

     

    A parkoló - legyen az akár társasházi - nem játszótér. Kedves kisgyerekes anyukák vigyék a gyereket játszótérre és ne a kocsik közt rohagáljon a gyerek. 

     

    És lehet megenni az írásomért!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_978174 (2)
    2011-09-04  10:29
  13. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2011. szeptember 4. 10:5914.
    Tényleg lutri. Naponta nyílnak topikok arról, hogy a szomszéd: cigizik a lpházban vagy az erkélyen, ordibál, gyereket őrjöngtet, kutyát visíttat stb. A mi városunk szélén most épül egy olyan lakóövezet, ahol minden házhoz egy hatalmas telek tartozik, a telek közepén épülnek a házak, tehát esély  nincs rá, hogy szag, hang, ill. ha körbeülteti teszem azt magas fákkal, akkor akár látvány érjen a szomszéd részéről. Szerintem ilyen  lenne a köztes megoldás arra, hogy valaki közel is legyen a városhoz, de ne is legyen a szomszédja seggében, mert valljuk be, mindenhol akad valami zavaró tényező. Gyerek, nyanya, ezermester, bagós, rocker tini, kutya... 
    előzmény:
    elsi1 (12)
    2011-09-04  10:49
  14. 2011. szeptember 4. 10:5213.

    A társasház belügyei a társasházra tartoznak, nézd meg a Társasházi törvényt.

    Összehívhatsz közgyűlést, úgy, ahogy ott le van írva, és az azon hozott határozat minden tulajdonosra kötelező a tsasházban.

     

    Van a tsasháznak zöldterülete is? Mert, ha nincs, csak a parkolók, meg a garázsbejáratok, világos, ha ott játszanak a gyerekek.

     

    Ha van zöldterület is, javasold, hogy ott alakítsatok ki a gyerekeknek játszóhelyet.

     

    Hogy soha, egyetlen gyerek se bicózzon, játsszon a betonon, azt nemigen fogod elérni.

    De a közgyűlésen én határozottan megmondanám a szülőknek, az ott játszó gyerekek veszélyben vannak, és mivel a szülő felelős értük, ha ott játszanak, hát legyen ott ő is, ha a gyerek ott van, és őrizze őket!

     

    Emellett másodsorban azt is, hogy ha a gyerekek kárt okoznak a kocsikban, azért ők, a szülők felelnek, és perelhetők!

    előzmény:
    encsilaci78 (1)
    2011-09-04  10:19
  15. 2011. szeptember 4. 10:4912.

    Csak az a baj,hogy ilyen hülye szülőkkel úgysem lehet beszélni.

    Nagy lutri a társasház.

     

     

    előzmény:
    business (3)
    2011-09-04  10:36
  16. Torolt_felhasznalo_476346
    Torolt_felhasznalo_476346
    2011. szeptember 4. 10:4911.

    Tudtam, hogy ilyen értelmes és abszolút a témához kapcsolódó hozzászólás lesz az első.

     

    Mindjárt jönnek a gyerekesek szétszedni (óóó már meg is jelent egy), nehogy má' az én picurkám ne ott jáccon, ahó' akar!!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_978174 (2)
    2011-09-04  10:29
  17. Torolt_felhasznalo_190057
    Torolt_felhasznalo_190057
    2011. szeptember 4. 10:4910.

    A gyerek nem jogosít fel senki arra, hogy megszegje egy lakóközösségben a szabályokat.

     

     

    A parkoló nem játszótér.Vigye a gyerekét játszótérre vagy strandra.

     

    A házból meg nem a gyerekeket tiltanám ki, hanem a hülye együttélésre alkalmatlan szülőket.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_978174 (2)
    2011-09-04  10:29
  18. Torolt_felhasznalo_772164
    Torolt_felhasznalo_772164
    2011. szeptember 4. 10:489.

    Azért egy nem ilyen "egyszerű".  Megvetették velük jó pénzért a gépkocsibeállót és most nem tudják használni?!  Egyébként a parkoló tényleg nem játszótér - balesetveszélyes!!!!   A bűzölgő szemetesből, hangoskodásból stb. nekem a prosztó bunkók jellemrajza rajzolódik ki.... Az ilyen még élvezi is, ha nem engedi a másikat beállni, ha neki nem volt pénze helyet venni.....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_978174 (2)
    2011-09-04  10:29
  19. 2011. szeptember 4. 10:458.

    A 3-as hozzászólásban bussines pontosan megfogalmata, mi a teendő, ha osztatlan közös tulajdon a parkoló.

    Sok sikert !

    előzmény:
    encsilaci78 (1)
    2011-09-04  10:19
  20. 2011. szeptember 4. 10:427.
    Nincs mese, ki kell tiltani a gyerekeket a házból. De csak addig, amíg neked is lesz egy.
    idézet:
    carina (2)
    2011-09-04 10:29:40

    Nem ilyen egyszerű a dolog,mert ha véletlenül vaalmelyik gyereket baleset érni,pl kocsi alá szalada,édesanya ott kaparná ki topikindító mind2 szemét.

    Az,hogy valakinek gyereke van,nem azt jelenti,hogy mindent lehet neki.

    Vagy pl,ha egyik gyerek kárt tesz egy kocsiban,akkor éccsanya fog fizetni?

     

     

    Továbbá jeleztem a k.k-nek azt is, hogy a legnagyobb melegben kirakják a kukát, a kakis pelussal, meg háztartási maradékokkal a lépcsőházba.

     

     

    Ilyen bunkóval nekem is volt dolgom,30 fokban kidobja a szaros pelenkát,úgy hogy a nagyját sem kaparja ki és  a kukát sem csukja le.

    Gondolhatod.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_978174 (2)
    2011-09-04  10:29
  21. 2011. szeptember 4. 10:416.

    Szia!

    Közös képviselő vagyok, ha jól értem ti megvásároltátok a parkolóhelyet, nem kevés pénzért.

    Azt kell megnézni, hogy ezek a parkolóhelyek hogy vannak bejegyezve a földhivatalnál. Ha külön helyrajzi számon a neveteken van, akkor az magántulajdon, ha viszont nincs megosztva, akkor osztatlan közös tulajdon és mindenki használhatja. 

    Godolom inkáb az előbbi lehet, hiszen  a területet gyakorlatilag megvettétek akkor onnan ki lehet tiltatni a gyerekeket. Szerintem sem való egy parkolóban biciklizni, veszélyes, vigyék a játszótérre a gyerekeket, ha már úgy is lehozta a lakásból.

     

    előzmény:
    encsilaci78 (1)
    2011-09-04  10:19
  22. 2011. szeptember 4. 10:405.

    Légyszíves ne sarkítsd a problémát, az életben mindenütt és mindenre vannak szabályok, amelyeket azért kell betartanunk, hogy elviselhető legyen az egymás mellett élés. Sajnos egész életünk folyamán nem csinálhatjuk azt ami éppen tetszikm főleg ha azzal másokat zavarunk. Én két gyereket neveltem fel, soha nem úsztam a pénzben, még sem használtam a gépkocsik parkolóját játszótérnek, sem privát napozóterasznak.

    Ha a többség úgy akarja akkor természetesen ki lehet onnan tiltani a gépkocsikat, s akkor legyen az egy játszótér. De nem önhatalmúlag mások igényeit nem figyelembe véve. Csak kultúráltan kérem, csak kultúráltan...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_978174 (2)
    2011-09-04  10:29
  23. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2011. szeptember 4. 10:364.
    Nem lehet egy füves területet kialakítani plusszban, ami nem a parkoló? Mi is egy társasházban lakunk, nálunk is van betonparkoló garázsokkal, de a ház háta mögött van egy szép, lugasos füves rész, ahol hűvösben játszhatnak a gyerekeink. Nem mennek át a parkolórészre, mert meleg is, beton is, veszélyes is. A füves részen rájuk látunk az ablakokból is, de persze mindig van velük felnőtt is (ezt felosztjuk magunk között, hogy éppen melyik anyuka). És a közös képviselő gyereke is ott játszik nyáron. Persze nem egész nyáron, mert vannak más programok is minden családban, de néha kifejezetten jó dolog szerintem, hogy nem kell méregdrága programokra hurcibálni a gyerekeket, hanem szépen elfutkosnak a füves, fás udvaron, ahol azóta egy-két gyerekjáték is került már. Nem lehetne így nálatok is?
    előzmény:
    encsilaci78 (1)
    2011-09-04  10:19
  24. 2011. szeptember 4. 10:363.

    Szerencsére csak voltam közös képviselő, de szerintem a következő lehet a megoldás: ha a terület közös tulajdonban van, akkor annak hasznosítására a közgyűlés hozhat határozatot, döntést, mégpedig egy összehívott közgyűlés keretén belül. Fontos a résztvételi arány, meg kell legyen az 51 százalék, ha nincs akkor már a meghívón jelezni kell, hogy fél óra múltán újabb gyűlést tartanak, amelynek résztvevői alkotják a teljes résztvevő létszámot és az lesz határozatképes. Így bármennyien jönnek össze, érvényes határozatot hozhatnak.

    Ha döntöttek, azt mindenkivel írásban közölni kell, és kötelező a közgyűlési határozat betartása, és betartatása. Ha még sem teszik, akkor a társasház jogi képviselőját kell felkérni, hogy tegyen lépéseket a renitens lakók megfékezésére. De ehhez feltétlenül szükséges egy jogerős közgyűlési határozat!!.

    Ha nem közös tulajdon, akkor a közterület felügyelőket kell értesíteni, amikor ott táborozás folyik, menjenek ki és nézzék meg, stb. Sok sikert!

    előzmény:
    encsilaci78 (1)
    2011-09-04  10:19
  25. Torolt_felhasznalo_978174
    Torolt_felhasznalo_978174
    2011. szeptember 4. 10:292.
    Nincs mese, ki kell tiltani a gyerekeket a házból. De csak addig, amíg neked is lesz egy.
    előzmény:
    encsilaci78 (1)
    2011-09-04  10:19

Címlap

top