Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Társasház, megőrülök :(:(

encsilaci78
Létrehozva: 2011. szeptember 4. 10:19


Társasházi jogász, vagy közösképviselők segítségére lenne szükségem.
Az lenne a kérdésem, hogy egy társasházi lakás belső udvara, lényegében parkolója használható e arra, hogy a kisgyerekes családok játszótérnek használják.
A parkolóhelyeket 400 ezer forinttért értékesítették amikor megvettük a lakást(Új) . Egyes családok, kb 5 család a gyerekeket a parkolóba viszik le játszani, biciklizni.A kocsik között szaladgálnak, botokkal, biciklivel stb...
Ami igazán felháborított, az utóbbi időben nagy lavórt, plédeket, matracokat hordanak le a garázsok elé és mintha strandon lennének szórakoznak.Ezt mind a közlekedésre fenntartott úton.
Szóltam a közös képviselőnek, aki egy papírt rakott ki a lépcsőházba, ezt összerajzolták-karmolták, aztán következő nap le is tépték.
A legnagyobb bajkeverő hölgy fennhangon minősít az ablakom alatt, meg jelzi, hogy ő még a közös képviselőt is jól kiosztotta, mert ő nem azért vette a lakást, hogy ne használja.Nos, igen nem egy vadállat a közös képviselőnk, szóval a rend fenntartása nem tartozik az erősségei közé.Továbbá jeleztem a k.k-nek azt is, hogy a legnagyobb melegben kirakják a kukát, a kakis pelussal, meg háztartási maradékokkal a lépcsőházba.Kinyitom az ajtót és mindkét oldalról ott bűzlik .


Természetesen ez sem tetszett a hölgynek, ezen is fel van háborodva, hogy miért nem lehet?Visszatérve a parkolóra:

Én úgy gondolom, hogy a közös helyiségek nem az övé, tehát nem használhatja úgy ahogyan kedve tartja.
Az lenne a kérdésem, hogy törvényes úton, hogyan lehetséges ezeket a családokat kötelezni arra, hogy a parkolót parkolásra használják, mivel félő, hogy a kocsikat is megrongálják, továbbá elég balesetveszélyes is mikor egy 3 éves gyerek kis biciklin rohangál az autóbejáróban.
előre is köszönöm a választ

  1. 2011. szeptember 9. 09:06626.

    Jaj, ne vitatkozzatok mar ilyen hülyesegen!

    Egy gyereknek semmi keresnivaloja nincs parkolo autok között/mögött/elött.

    DE: mindenkinek vigyaznia kell, legyen az autos vagy szülö.

    Van epp eleg veszely a vilagban, nem kell meg ilyesminek is kitenni öket.

     

    De: pl. mint en irtam, a mi utcareszünk zsakutca, egy tablaval, ami felhivja az autosok figyelmet, hogy ez egy jatek-seta es lakoövezet, vagyis az autosoknak szamitani kell arra, hogy jatszo, biciklizö, tollasozo gyerekekkel talalkozhat. 20 km-rel lehet hajtani az utcaban. De az itt lakok mind tudjak, hogy mi a helyzet. Raadasul a 9 hazbol 5-ben allandoan vannak gyerekek, a többiben idöszakosan, s bizony kint jatszanak, bicikliznek stb. az utcan. Miert is ne tennek? Orankent elhajt egy auto, akkor elkialtja magat egy: auto,  oldalraröppen az összes, s ha elment az auto, jatszanak tovabb. Nincsenek parkolo autok az utcan, minden hazhoz van beallo.

    Figyelnek egymasra, eleg kevert a koruk, 6-11 evesek, s tudnak magukra s egymasra vigyazni . S mi is, felnöttek is vigyazunk rajuk. 

    Ha a kiskertben dolgozom, akkor kiengedem a negyevest is a többiekkel, mert akkor latom, mit csinal. De egyebkent nem bizom benne, mert eleg önfejü, s nem mindig hallgat a batyjara, arra meg nem akarok akkora felelösseget terhelni.

    Nalam viszont nincs apellata, ha nem azt csinalja, amit mondok, akkor be kell mennie. 

     

    Söt, be kell valljam - horribile dictu - en is szoktam kint tollasozni. Neha a sajat fiammal, neha a szomszeddal.

    Ciki? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_476346
    Torolt_felhasznalo_476346
    2011. szeptember 9. 08:40625.

    Vezetési technika hogyan láthatod be a nem látható területet??

    Az ajtót kinyitva sem látsz a kocsi mögé! Vagy neked nyújtható a nyakad??

    Nem tudom pontosan mi történt, de megtörtént. Ez van. Sok mindent már nem lehet tenni.

    előzmény:
    kysslina (608)
    2011-09-08  21:11
  3. 2011. szeptember 9. 05:49624.

    aha.. nekem írod ezt, aki azt mondom, hogy nem kellene egyből a plafonon lenni, ha a másik ember nem úgy tesz valamit ahogyan te szeretnéd... miért nem azt írod, hogy löncsölnöm kellene a tömeggel, ha éppen úgy adódik, akkor kövezzünk meg minden gyerekes anyát...

     

    az, hogy valakit nem ítélek el, de ki merem mondani, hogy figyelmetlenség okán történik valami, az nem a tolerancia hiánya, hanem a józan észé. 

    előzmény:
    fata (623)
    2011-09-09  00:14
  4. 2011. szeptember 9. 00:14623.
    Kicsit több megértés és tolerancia kellene. Ne várd meg, míg az élet tanít meg, mint én tettem. Én már megfizettem. :(
    előzmény:
    kysslina (615)
    2011-09-08  22:10
  5. 2011. szeptember 9. 00:05622.
    Én biztosan nem jelentkeznék hozzá órákra. Minimum 20 percig tartana beállni egy parkolóba az ő módszerével.
    előzmény:
    Amphitrité (621)
    2011-09-08  22:47
  6. 2011. szeptember 8. 22:47621.

    Igen, van rá módszer, ha valaki mindig van melletted, aki folyamatosan figyeli, hogy ugyan nem-e került gyerkőc a kocsi mögé. Tudod  egyes szuperanyuk épp a legújabb pletyivel  vannak elfoglalva, és nem azzal, hogy a picur mit csinál. Tudom, mert vannak gyerekeim, ezért tapasztalatom is.

    Az autópályát nem arra írtam, olvasd el újra, talán megérted.

    Amúgy 20-al is el lehet ütni úgy gyereket, hogy komoly sérülése legyen.

    De talán igazad van, hogy ne vezessek, ha esetleg órákat adnál, akkor szóljál. szerintem itt sokan jelentkeznénk.

     

    előzmény:
    kysslina (613)
    2011-09-08  21:45
  7. 2011. szeptember 8. 22:38620.

    Hova? A saját parkolóhelyemre, ahol semmi másnak az én kocsimon kívül nem kellene lennie.:-(

    Ne haragudj, de nem fogok gyalogbejárást rendezni minden egyes beparkolás előtt. Miért is tenném? Ez egy betonparkoló, saját helyekkel. Nem játszótér, nem biciklitároló vagy játék- és lomtár. Azért, mert az a leghátsó parkolóhely a kertben (oda nem látni be az utcáról), nem kellene odatennie másnak azokat a dolgokat, amelyeket nem akar szem előtt hagyni. Mert gyanítom, azért találok ott időnként biciklit, rollert, mert anyuka lusta bevinni, a nyitott kertben elől meg nem hagyja, nehogy ellopják.

    előzmény:
    kysslina (618)
    2011-09-08  22:19
  8. 2011. szeptember 8. 22:24619.

    Az előbb említettem, hogy 10-10 centi van oldalt, úgy kell a kocsik között hátratolatni. 

     

    Akkor ugye a te tükrödet, és a másik kocsi tükrét is vitted? Ha nyitott ajtónál való vezetésről beszélek, akkor abban benne van, hogy időnként bentebb hajtom. Tolattam már iszonyúan tele parkolóból kifelé lavírozva hol nyitottam, hol csuktam az ajtót mindezt sötétedés után úgy, hogy közben a többi parkóló autóhoz mentek azok akiké volt a kocsi, azaz emberekkel, kocsikkal tömve volt.

     

    Nem kifogás a hol tér.  

    előzmény:
    Werbunga (616)
    2011-09-08  22:14
  9. 2011. szeptember 8. 22:19618.
    Akkor előtte talán meg kellett volna nézned, hogy ahová tolatsz, van-e ott valami. A gyerekbringa nem szalad oda iziben tolatás közben.
    előzmény:
    Werbunga (616)
    2011-09-08  22:14
  10. 2011. szeptember 8. 22:18617.
    Minden autónak van holt tere. Még sima sávváltásnál sem mehetsz át a másik sávba anélkül, hogy fizikailag ne fordulnál hátra előtte, hogy a holt teret is belásd. Nem tudom miért kérdés ez alapból parkolásnál? Szerinted a kamionok hogyan állnak be sokszor a boltokhoz, meg akárhová? Érdekel az bárkit, hogy van holt tér? Senkit. Ha tud vezetni, akkor nem okoz balesetet, ha nem tud, akkor meg ne akarjon kamiont vezetni. Az utcákon, és mindenütt vannak olyanok, akik a kocsija elá-elé-mögé szaladhatnak, ettől még a kamionos lesz a hibás, ha elgázol valakit.
    előzmény:
    Werbunga (614)
    2011-09-08  22:03
  11. 2011. szeptember 8. 22:14616.

    Tolatva állok be, előre hajtok ki. Nem gyereket ütöttem, hanem majdnem átmentem egy odafektetett gyerekbringán a tolatásnál.

    Az előbb említettem, hogy 10-10 centi van oldalt, úgy kell a kocsik között hátratolatni. Szerinted mi maradna az ajtómból és a mellettem álló autóból, ha mindezt nyitott ajtóval tenném?:-)))

    előzmény:
    kysslina (615)
    2011-09-08  22:10
  12. 2011. szeptember 8. 22:10615.

    Nekem csak az egyik kocsin volt tolóradarom, de az újabb még nagyobb volt, és azon sem volt. Ha nem voltam benne biztos, hogy van-e ott valami, akkor megálltam, megnéztem mielőtt mentem. Egyébként nyitott ajtóval vezettem ki-ki nézve parkolásnál. Egyébként meg baromi egyszerűen megoldottam, tolatva parkoltam be, így kifelé nem volt gond. 

    Ha társasház, és a gyerek az "akadály" akkor az a gyerek nem egyedül van ott, azaz kérhetsz segíteséget ez ügyben, ha otthon történik, akkor sincs egyedül a totyogós gyerek ugyebár.

     

    A nagyobb gyerek meg figyelmeztetés esetén nem megy az autó elé. De még a kölyökkutyáinkra is tudtunk figyelni parkolásnál. ha akarom, akkor sikerül. ha nem akarom, akkor meg hibáztatok mindenkit. nem annyira bonyolult. 

    előzmény:
    Werbunga (614)
    2011-09-08  22:03
  13. 2011. szeptember 8. 22:03614.

    Megnyugtatlak, még a VW Polomnak is van holt tere, pedig az kimondottan kicsi autó. Tolatóradarja viszont nincs.

    Nekem például hátramenetben, szlalomozva kell beállnom a leghátsó parkoló helyre úgy, hogy egy autót jobbról, egyet meg balról kell megkerülnöm. És bizony, nem látok pontosan magam mögé lefelé, s éppen hogy elférek a kocsik között úgy, hogy azt kell néznem amúgy is, hogy itt már csak tíz centi van oldalt, de amott is. 

    előzmény:
    kysslina (613)
    2011-09-08  21:45
  14. 2011. szeptember 8. 21:45613.

    Most éppen nincs kb egy éve, de igen vezetek, kocsim is van az esetek többségében, sőt nagy autóim voltak, úgyhogy tudom miről beszélsz. Van rá módszer. ha nem tudod, akkor ne vezess nagy autót.

     

    A lakóövezet nem autópálya. Nálad okosabb emberek erre már régen rájöttek.  

    előzmény:
    Amphitrité (611)
    2011-09-08  21:31
  15. 2011. szeptember 8. 21:43612.
    mert=meg
    előzmény:
    kysslina (610)
    2011-09-08  21:31
  16. 2011. szeptember 8. 21:31611.

    Bakker Te vezetsz, van kocsid?

     

    Hiába van visszapillantó, a kocsi háta mögé nem lát a vezető, körbenézhet előtte, de a kocsi nem villámként indul, amíg beinditja, hátramenetbe teszi,  ezerszer a háta mögé kerülhet egy picur.  

    De már nem győzzük elégszer leírni, hogy itt egy PARKOLÓROL VAN SZÓ, nem udvar, nem játszótér.

     

     

     

    Várom az olyan topicot, hogy az autópályán miért nem lehet játszani, gőrkorizni, bicajozni, hisz annak az aszfaltja pont erre megjelelő.

    előzmény:
    kysslina (607)
    2011-09-08  20:59
  17. 2011. szeptember 8. 21:31610.

    Visszaolvastam, nem erről van szó.

     

    mondjuk ez a gyerekfenyegetés egyenlő sok országban a bűnténnyel, az utána való letagadása mert magas erkölcsre vall..  

    előzmény:
    musa (609)
    2011-09-08  21:28
  18. 2011. szeptember 8. 21:28609.
    en azert adtam ezt a tippet mert a toppik kezdo mindenhova fordult normalis emberkent es semmi seggitseget nem kapott azert irtam hatha igy megnyugodna egy kicsit
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_978174 (523)
    2011-09-07  11:33
  19. 2011. szeptember 8. 21:11608.
    ezt nem jelenteném így ki.
    idézet:
    gyogyós (493)
    2011-09-07 09:37:47

    Miért is nem?

     

    ezt írtad:

     

    "A gyerek a lakásban volt, kitotyogott oda, és nem nem vette észre, mert nincs tolatóradarja. Eszébe sem jutott hogy ott lehet a gyerek. "

     

    Egy gyerek csak úgy nem tud kitotyogni egy lakásból. Ott az ajtót valaki nyitva hagyta (figyelmetlenség).

     

    A tény, és az eset megítélése két különböző dolog. Mindenki hibázhat, nem vagyunk tökéletesek, de amit leírtál, az nem a szerencsétlen véletlenek, hanem igenis figyelmetlenség, és felelőtlenség. Az, hogy egy ilyen történetnél az ember képtelen elítélni az apát az megint más dolog, mert egyértelműen nem tudta, de az a kisgyerek valakivel bent volt a lakásban, az a valaki nem vette észre, hogy egy kicsi kimegy a házból..  Ha eljutott volna a szomszéd kocsibeállójáig, és az üti el? Vagy ha az éppen a házban dolgozó, és éppen távozó szerelő?? Akkor is ilyen megítélés alá tennéd? szerencsétlen véletlen? nem. ha valaki beül a parkoló autójába, akkor először is körbenéz. van-e ott bicaj, akármi mögötte, mert ugye nem akarja a kocsiját sem összetörni. Mikor elindul, akkor nem csak úgy elindul, hanem körbenéz. Nos, ha ez -mint már írtam- nem egy társasházban, hanem a saját udvaron történik, akkor amikor tudja, hogy a gyereke bent van elindul. A gyereke nem volt bent. Ez nem véletlen, ez valakinek a hibája. Akaratlanul, de hiba. Figyelmetlenség.

     

    Ha közös parkolóban, akkor van arra is vezetési technika, hogy hogyan láthatod be az amúgy nem megfelelően belátható területet. ja, hogy ez nyűg, meg az emberben az van legtöbbször, hogy "úgysincs ott semmi" az meg felelőtlenség. ha lett volna legalább egy udvaron tartott kutyája, akkor biztosan egyből tudta volna a megoldást, hogy hogyan figyeljen oda az egyébként nem  jól látható területre is. Van erre egyébként tanfolyam, aki kocsiba ül, annak tudnia kell. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_476346 (493)
    2011-09-07  09:37
  20. 2011. szeptember 8. 20:59607.

    de eletre szolo traumaja annak a szomszednak/utcaban gyanutlanul autoval kozlekedo egyennek 

     

    bakker ez azért kiveri biztosítékot. Ne vezessen soha, senki gyanútlanul! 

    Van azon a kocsin 3!!! visszapillantó tükör, aki vezet, feltehetőleg nem vak, a fény, és útviszonyoknak megfelelően vezet, és betartja a sebességkorlátozást! Azaz, ha mellette a kiscsákó bicajozik valahol, akkor látja!! Mint ahogyan a részeg biciklist is látja, mert ha a dülöngélő részeget elüti valaki az úton, akkor is elütötte, és felelnie kell érte. Aki kocsit vezet, AZ FIGYELJEN!! 

    előzmény:
    HataMari (604)
    2011-09-08  20:10
  21. 2011. szeptember 8. 20:53606.

    mert ott jarkalgatnak az autok amik nem szamitanak arra,hogy valaki ott biciklizget/tollasozgat/jatszogat,

     

    hát éppen itt van a probléma. Egy társasházakkal, lakóépületekkel teli területen, ennek egyszerűen fel sem szabadna merülnie. 

    Vannak a főútvonalak, és vannak az utak a házak között. Az egyiken lehet döngetni, a másik viszont arra szolgál, hogy egy bizonyos célzott helyre eljuss ami ott van abban a térségben, azaz ott számítani kell(ene) gyerekekre. Arról már nem is beszélek, hogy teljesen elfogadhatatlan, ahogy egy számodra idegen, ismeretlen emberről beszélsz . "Amig nincs egy normalis szuloje neki"

    előzmény:
    HataMari (604)
    2011-09-08  20:10
  22. 2011. szeptember 8. 20:12605.

    Mára lejárt a békebírói munkaidőm, holnap majd visszaolvasok. 

    További szép estét mindenkinek! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  23. 2011. szeptember 8. 20:10604.

    "S ugyanígy azt sem, miért ne iskolázhatna, bicózhatna, tollasozhatna az utcán. Vagy épp a tsasház nem beton!, hanem gyephézagos térburkolatú parkolójában."

     

    Amig nincs egy normalis szuloje neki,aki elmagyarazza,hogy azert,mert ott jarkalgatnak az autok amik nem szamitanak arra,hogy valaki ott biciklizget/tollasozgat/jatszogat,es jolo elutik,vagy lmeghal,vagy eletre szolo serulese lesz, de eletre szolo traumaja annak a szomszednak/utcaban gyanutlanul autoval kozlekedo egyennek is,akinek utjaba kerult egy ilyen szulo altal nem nevelt gyermek!

    előzmény:
    csutak51 (603)
    2011-09-08  20:01
  24. 2011. szeptember 8. 20:01603.

    Tudom, hogy vannak ilyen emberek, elég sok már az éveim száma, ahhoz, hogy tudjam.

     

    Azt meg gondolom, hogy leginkább az mérgesít fel, ha a gyerekeidet piszkálják.Ehhez anyatigrisnek sem kell lenni.

     

    Gyerekkel, különösen kisgyerekkel, nehezen lehet megértetni, hogy ne énekelgessen a lépcsőházban. Mert nem fog mindig eszébejutni, hogy ez a szomszéd nénit zavarja. Mi több, érteni se fogja, miért ne énekelgethetne.

    S ugyanígy azt sem, miért ne iskolázhatna, bicózhatna, tollasozhatna az utcán. Vagy épp a tsasház nem beton!, hanem gyephézagos térburkolatú parkolójában.

     

    A legjobban nevelt gyerek is csak gyerek, nem fog egész nap "viselkedni", bárki, bármit állít is itt!

    előzmény:
    gabi1971 (591)
    2011-09-08  14:15
  25. 2011. szeptember 8. 19:39602.

    Nem, szeretni nem kell őket!

    Csak megpróbálni velük békében élni.

     

    Mert vitáknál egyre jobban elmérgesedik a helyzet, és látod, Te is oda jutottál el, hogy eladod a lakást, amit egyébként kedvelsz, ezt leírtad.

    előzmény:
    encsilaci78 (589)
    2011-09-08  14:12

Címlap

top