Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsony 2011

-karácsony-
Létrehozva: 2011. szeptember 22. 17:52

Minden karácsonyrajongót várok ide szeretettel!!!

noha még visszavan 3 hónap,egy topikot megér a készülődés most isszerintem sokan vannak,akik szívesen készülődnének már most a karácsonyra! készülődjünk együtt!

 ki mit tervez idén karácsonyra? vannak már ötleteitek?

  1. 2011. október 13. 22:121401.

    Azthiszem, hogy mindenki nevében mondhatom: MI ÖRÜLÜNK, HOGY LÉTEZEL! És a párod is örül és a családod is, akiknek idén is megszervezheted a nekik legszebb karácsonyt!

    előzmény:
    banyoc@ (1364)
    2011-10-13  18:59
  2. 2011. október 13. 22:051400.
    Biztos nagyon ügyes leszel és minden klappolni fog. Ha nem tudod jól beosztani az idődet, akkor kérj tanácsot lilatulipántól, ő nagyon ért ehhez!!
    előzmény:
    tutusatu (1362)
    2011-10-13  18:57
  3. 2011. október 13. 22:021399.
    Hát ami ilyen cuki, arra büszke is lehetsz!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_822629 (1360)
    2011-10-13  18:47
  4. 2011. október 13. 21:591398.
    Akkor az időbeosztás terén sokat tanulhatnék tőled , mert én képtelen vagyok időre elkészülni. Még akkor is sikerül 10 percel később indulnom valahova, ha a pontosságra direekt figyelve fél órával korábban kezdek el készükődni. D e szerencsére a miénk egy elég rugalmas család!
    előzmény:
    lila.tulipán (1359)
    2011-10-13  18:45
  5. 2011. október 13. 21:511397.

    Szia Kriszta!

    A te varrótudományoddal pedig tök jó ajándékokat készíthetnél!

    Néhány ötlet:

    - rongybaba

    - babaházba (ha nincs, akkor egy dobozból akár a gyerekekkel is megcsinálhatjátok, biztos örülnének neki) való dolgok, pl: függöny, ágynemű-garnitúra (erre varrhatsz csipkét, ha ügyes vagy bélésnek vatelint is varrhatsz bele és a paplant keresztben és hosszában többször is levarrhatod, hogy úgy tűnjön, mintha igazi lenne), baldachin...

    - összehajtható "konyhapult" ötletét a neten láttam, csak nincs róla képem (az alapja téglalalp alakú anyag, ez a konyhapult, és varrtak rá négy kört, ezek a főzőlapok, lekerekített sarkú négyzet a mosogató, és fölé varrták a csapot két gombbal, ami olyan mint egy fordított sétapálca. Lehet hozzá varrni piknik szettet, amibe bele lehet tenni a játékevőeszközt és egy rávarrt szalaggal fel lehet tekerni és összekötni), bélést is tehetsz egy kiskosárba, ez a piknik kosár, de akár szakács-sapkát, kiskötényt, edényfogót is készíthetsz

    - a fiúknak, ha szeretik az autókat és még nincs játékszőnyegük (rajta vannak az utak, vasúti sínek, buszmegálló, parkoló), akkor ilyet is adhatsz ajándékba. Az aprólékosabb dolgokata (ajtó, ablak, jelzőlámpa), textilfilccel is rá lehet rajzolni. Ennek a mintájára állatkertet vagy vidámparkot is lehet készíteni (ha meg tudod tervezni)

    - babaruhát a Barbie babának (vagy más babának ami van)

    - ha szeretik a könyvet, akkor lehet kézre húzható bábot varrni filcből

     

    Remélem tudtam segíteni!

    előzmény:
    dobkrisztina (1351)
    2011-10-13  18:18
  6. 2011. október 13. 21:281396.

    Nekem is nagyon tetszett :) Ha belegondolok: nem is tudom, hogy melyik a kedvenc csengettyűm. Szerintem a kis alabástrom-angyalka, aki egy kristályharang nyelve, nagyon szép hangja van, gyönyörű, és az első bécsi adventi úton vettük, ahol a  férjemmel voltunk. Akkor persze még nem volt a férjem :)

    Vagy a fehér-borvörös üvegharang. Azzal pedig Anyu csengetett mindig Szenteste, annak a hangjára szaladtam be gyerekkoromban a feldíszített szobába.

    Vagy a Prágában szerzett rézcsengettyű, ami életem egyik legjobb szabadtéri, szilveszteri buliján kaptunk :)

    előzmény:
    Kreatali (1395)
    2011-10-13  21:21
  7. 2011. október 13. 21:211395.

    Ez egy nagyon jó ötlet!

    Én fénykép mániás vagyok

    előzmény:
    Démétér (1385)
    2011-10-13  20:57
  8. 2011. október 13. 21:201394.

    Szia Fruzsi!

     

    Köszi a választ. Akkor ezek szerint nem csak az én fejemben fordult meg ez...  

    előzmény:
    fruzsy79 (1392)
    2011-10-13  21:16
  9. 2011. október 13. 21:181393.

    Köszönöm szépen!

     

    Nem tűnik annyira vészesnek, lehet, megcsinálom szombaton, Apósomék úgyis jönnek hozzánk és végre én főzök rájuk, nem ők ránk...  

    előzmény:
    lila.tulipán (1389)
    2011-10-13  21:09
  10. 2011. október 13. 21:161392.

    Szia4 Én felnőtt fejel mondtam anyukámnak, hogy ez milyen butaság és mekkora csalódás a gyerekeknek. Ő csak annyit kérdezett én emlékszem-e a csalódásra? Hát nem emlészem így azt hiszem nem volt akkora nagy csalódás azért.

    előzmény:
    melcseee (1384)
    2011-10-13  20:56
  11. 2011. október 13. 21:131391.
    Szia! Én Jászapátiról jelentkezek:)
    előzmény:
    Kreatali (1375)
    2011-10-13  19:23
  12. 2011. október 13. 21:121390.

    Szia! Igen ezt fontosnak tartom. A régekből (anyuéktól) folytatjuk, hogy minden évben veszünk/készítünk egy különleges díszt és minden évben felteszük azt is a fára. Otthon tesómmal megvolt a saját oldalunk a fán amikor már nagyobbak voltunk és a saját többihez nem hasonlító díszecskéinket gondosan oda rendezgettük. Mikor elköltöztünk mindketten megkaptuk a legféltetebb kis kincseinket és mindkettőnknél minden évben különleges hejet foglalnak el a fán.

    előzmény:
    banyoc@ (1363)
    2011-10-13  18:57
  13. 2011. október 13. 21:091389.

    Kevés olajon megpirítom a sárga- és fehérrépát, hozzádobom a kockára vágott csirkecickót, azt is fehérre sütöm, megy bele a borsó, felöntöm vízzel, tárkony, só. Megy bele egy kis fej hagyma, fél karalábé (én ebben a zellert nem szeretem), kevés citromlé. Ha megfőtt, a levéből keveset elkeverek főzőtejszínnel, aztán összeforralom.

     

    Nálunk leveses a banda, minden nap kell, kivéve főzelék mellé... holnap-holnapután babgulyás :)

    előzmény:
    melcseee (1386)
    2011-10-13  20:58
  14. 2011. október 13. 21:061388.
    Szia! Ezek tünériek! Megtudhatnám miből van ar orruk? Az enyémeknek az nagyon hiányzik:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_822629 (1360)
    2011-10-13  18:47
  15. 2011. október 13. 21:011387.
    Jézusom!!! Erről jut eszembe, hogy valakinek ígértem leveseket, és elfelejtettem!!! :)
    előzmény:
    melcseee (1386)
    2011-10-13  20:58
  16. 2011. október 13. 20:581386.

    Tulipán!

     

    Tárkonyos ragulevest hogy csinálsz?

    Imádok sütni-főzni, de levesekben nem vagyok jó, mert a Férjem, még anno azt mondta, annyira nem kedveli a leveseket.

    Aztán később meg kiderült, hogy de.

    csak azóta sem tudok nagyon sokféle levest készíteni. Viszont a nászutunkon meg kifejezetten kedvenc volt..  

     

    Köszi! 

    előzmény:
    lila.tulipán (1374)
    2011-10-13  19:23
  17. 2011. október 13. 20:571385.

    Erről jut eszembe. Kedves kolléganőmtől kaptam az ötletet, és hét éves házasságomban be is vezettük: minden évben veszünk egy-egy újabb csengettyűt karácsonyra. Persze az ismerősök tudják, hogy gyűjtjük őket, úgyhogy azért kapunk mindig újabbat is :) De így is: mindegyikhez fűződik egy-egy történet, hangulat. Amikor adventkor előkerülnek, ezeket mindig felidézik.

    előzmény:
    Kriszta1983 (1382)
    2011-10-13  20:45
  18. 2011. október 13. 20:561384.

    Húúúú, mennyi hsz gyűlt fél nap alatt.. 

     

    A találkozást illetően akár egybeköthetnénk vmilyen kreatív nyílt nappal is, mit szóltok?  

    Csatlakozom a pesti lyányokhoz. 

    valamit a problémás családosokhoz is..  Férjem szülei ugyanis elváltak, az apjáék nagyon szeretnek, és az anyóspajtimmal is jóban vagyok, de az anyóssal nem valami fényes a viszony... 

    Persze karácsonykor menni kell, ajándékozni, mosolyogni kell, de ez mű.. az esküvői képeket rendezgetem épp albumba (augusztusban volt), azokon néztem, hogy szinte mindegyiken vágja a pofákat, és fintorog  

      De mindegy, ez van. hét éve vagyunk együtt, kb. azóta nem kedvel...

    mi lesz itt, ha egyszer babánk lesz!! 

     

    Most lehet, nem leszek népszerű, de annyian írtátok:

    Nekem ez a "Jézuska díszíti a fát és hozza az ajéndékokat" olyan fura.. nem féltek attól, hogyan reagál a gyerek, ha kiderül, hogy ilyen nincs? Nem fog haragudni rátok, nem fogja úgy érezni, hogy becsapták, nem érzi majd elárulva magát, hogy pedig ő annyira bizonygatta a suliban, hogy neki a szülei márpedig nem hazudnak, és ha ők mondták, hogy a Jézuska díszít, akkor Ő díszít, és vitába száll azokkal a gyerekekkel, akik nem hiszik ezt el..

     

    Azért fura nekem, mert nekem Anyu ezt soha sem mondta.. viszont mindig együtt díszítettünk. sőt, készítettünk együtt díszeket. ezt én is nagyon élveztem. és ettől még ugyanúgy elvarázsolódtam, amikor kész lett a fa.

     

    Senki ne sértődjön meg, hogy ezt felvetettem, de tényleg érdekel a véleményetek. meg...a jövőben nekem is döntenem kell majd, mit mondok.... 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  19. 2011. október 13. 20:551383.

    Én is nagy dumás vagyok. Férjemhez képest én rengeteget beszélek.

    Amikor megismerkedtünk, szerintem az első randijainkon csak én beszéltem.

     

    Nekünk most nagyon sok mindent kell beszerezni.

    Pár hete költöztünk új lakásba, és nagyon sok mindent kidobtunk. Elég sok minden megsérült költözés közben

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  20. 2011. október 13. 20:451382.

    Nagyon tetszenek ezek a történetek, amiket írsz és írtok!!!

    És igen az egy kandalló...volt. Egy nagy dobozból készítettük, de kénytelenek voltunk megvállni tőle a költözés miatt.: (

    Idénre lehet, hogy mi is beszerzünk egy kis csengőt

     

     

    előzmény:
    banyoc@ (1347)
    2011-10-13  18:10
  21. 2011. október 13. 20:311381.
    Igen, arra gondoltam, köszi a válaszod!
    előzmény:
    banyoc@ (1256)
    2011-10-13  08:48
  22. 2011. október 13. 20:261380.

    Alszanak a gyerekek, gyorsan még bekukkantok, délután esélyem sem volt jönni már, fél 1-kor hozzuk haza az ovisomat, utána már nem igen tudok géphez kerülni...

     

    Kriszta

    Nagyon szépek a hópelyhek! Gyönyörű volt a fátok!!!

    Én egyszerű hópehelyre gondoltam, és azért szeretném filcből, hogy a következő években is elő lehessen venni, a papir hópelyheset nem tudom kimosni :(

    Egyébként tavaly előtt én is csináltam "függönyt" papirhópelyhekből, sok-sok estén keresztül vagdostam a hópelyheket, majd fehér cérnára fűztem fel őket.

    Nagyon szép lett, sajnos képem nincs róla, mert a memória kártya tönkrement ami akkor a fényképezőben volt :(

     

     Jajj, olyan jó olvasni, kinél hogy telnek az ünnepek, olyan szép! :)

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  23. 2011. október 13. 20:251379.

    Sajnálom a "zűrös" családokat.

    Nálunk sincs különösebb gond, nem tudom mi lenne, ha utálnának csak azért, mert "lélegzem".....

    Szerintem erre nincs jó megoldás....egyszer majd megjön az "eszük"........ha még maradt valamennyi :))) Bocsi, de ez nem tudom miért jó ez, hogy a saját gyerekének is rosszul esik....

    Nekem mindig azt, mondták, hogy én fogok vele élni, én tudom mit akarok! Na jó azért épp ésszel csináljam!

     

     

    Én is egy dumagép vagyok..... de ez szerintem kiderült:))))))

    A nagy semmit is körmondatokkal leírom, ha kell.

    Komlón lakunk, de én törzsgyökeresen a "térkép széléről"származom :)))))) Bodolyabéren laktam, falusi lány vagyok. Párom a "városi"!:)))))

     

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    encsyke86 (1377)
    2011-10-13  19:34
  24. 2011. október 13. 20:251378.

    Sziasztok!

     

    Nekem ez nagyon tetszik!

     

    Elkészítés Fogtam egy vékonyabb nagyobb dobozt, elől kivágtam, hungarocellből szabtam rá egy akkora téglalapot, ami elől és a két oldalán 2 cm-rel túllógott. Mindkettőt lekentem tapétaragasztóval és fehér papírral beborítottam. A dobozba belülre is tettem, hogy középen egyenes legyen. Majd a kettőt összeragasztottam, egy éjszakát száradt. Másnap vonalzóval meghúztam a "téglákat" és kifestettem pirosra, a belsejét pedig feketére. A tűznél a rőzse valódi vastagabb ágakból van, a tűzhöz egy újságpapírt összegyűrtem, sárga krepp papírral körberagasztottam és piros filctollal itt-ott megszíneztem. Az oldalába vékony drótokat szúrtam és a végére kicsi lángokat ragasztottam. A hungarocell elejébe három helyen csavart tekertem, a zoknik egy mikulás sapkából lettek kiszabva. A kezdőbetűk papírból vannak ráragasztva. A tetejére került maga a naptár rész, amihez 24 papírt megszámoztam, vonalzó mellett a tetejüktől 1,5 cm-re tűvel végig szurkáltam (könnyebben szakadjon). Így majd minden reggel valamelyik gyerekem letép egyet belőle, én pedig minden nap feltöltöm a zoknikat.

    Az ötletet judit0 nevű felhasználónk küldte be.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  25. 2011. október 13. 19:341377.
    Sajnálom. Én a magam részéről rendben vagyok ilyen téren, szerencsére jól kijövök a párom szüleivel (még nem is élünk együtt, de sokat vagyok ott). De gondolom a férjed is legalább annyira, ha nem jobban szenved ettől a helyzettől.
    előzmény:
    Kreatali (1372)
    2011-10-13  19:21
  26. 2011. október 13. 19:321376.

    Zalaegerszeg :)

     

    És kérdés a profikhoz: Szóval, ott tartok, hogy b.. izé, vágom ki a repsztőlakkot az ablakon, hogy csak na (legalább az ablak reped majd tőle). Egyfázisú, de semmit nem csinál, a fenébe is.  Egy rétegben vigyem fel? Hogyan, ha húzom az ecsetet, már 3 centi után nincs rajta lakk :) Nemmegy, nemmegy, nemmegy :(

    előzmény:
    Kreatali (1375)
    2011-10-13  19:23
  27. 2011. október 13. 19:231375.

    Ha nem baj, elkezdtem csinálni egy excel táblázatot, és aki leírta, hova valósi, azt beleraktam. A végén majd körbeküldöm azoknak, akik megírták.

    Ha valaki akarja, az írja még be ide, vagy privátba!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  28. 2011. október 13. 19:231374.

    imádok főzni, el nem tudom mondani, mennyire :) Még egy kelkáposztafőzeléket is örömmel csinálok :)

     

    Közben alakulgat a menü :)

    Süti lesz linzer, zserbó, beigli, rumos szelet, valami kókuszos. Kanalasnak almapuding. 

     

    Szenteste talán rácponty. 

    25-én tárkonyos raguleves, töltött káposzta, cserépben sült kacsacomb, májjal töltött csirkemell, gyerekeknek rántott valami.

    25-én csirkemell gombás-lecsós-májas raguval, sütök oldalast és még kacsát :) 

    előzmény:
    banyoc@ (1367)
    2011-10-13  19:09
  29. 2011. október 13. 19:211373.

    Sziasztok!

     

    Banyoc@, jó kérdés a likőrökkel - én azért készítem már most, mert 1. kísérletezni akarok új ízekkel 2. nekem november közepén kezdődik az adventi szezon, azaz: vendégség vendégség hátán :) 

    A narancsos csokilikőrnek jó, ha áll egy hetet, de mivel nem romlik két-három hónapig legalább, így mindegy, mikor csinálod. Szólok neked is előre: a recept alapján sűrű cuccot kapsz. Ha nem bírjátok az erőset, akkor narancssziruppal higítsd, ha igen: akkor alkohollal :)))

     

    Nálunk mindig nagycsaládos a karácsony, de most lesz először ittalvós :) Nagyon várom!

    Azt tervezem, hogy 24-én reggelizünk egy nagy közöset - még csak hárman: forró kávéval, frissen sült croissant-nal, gesztenyés szederlekvárral. Aztán mély levegő, és nekiugrunk a teendőknek! Összeállítani, feldíszíteni a fát - közben már szólnak az émelyítő amerikai karácsonyi slágerek, imádom :))) - és persze kinyitjuk a kötelező Chardonney-t is, az ihlet végett. Én rohangálok a fa körül, anyósom és férjem pedig a fotelből irányít, hogy hol nem tökély az összhatás :)

     

    Aztán mi rendet alkotunk, anyósom pedig a konyhában kezdi az utolsó simításokat a menün (én ilyenkor előre elkészítek mindent): csak pirosra sütni kell, tálalni, ilyesmi. Megcsinálom a terítéket, amíg a férjem fogadja a beugró vendégeket: kapnak egy-egy pohár édeset vagy erőset, puszit és megbeszéljük, mikor találkozunk. 

     

    Pár perces nyugalom, közös tévézés után mindenki elvonul a saját szobájába, fürdőjébe, és a külsőnket is ünnepibe öltöztetjük. A vendégeket úgy várjuk, hogy az ajándékokat betesszük a fa alá, meggyújtjuk a gyertyákat, mécseseket, előkészítjük az italokat, poharakat, finomságokat. Bekészítjük a megfelelő CD-t, aztán rázárjuk az ajtót a nappalira. Ha megjön a család (idén hét főt várunk, aztán ez még nőhet), akkor a könyvtárszobában fogadjuk őket: pusziosztás mellett finom, klasszikus karácsonyi zene szól, likőröket, karácsonyi pálinkát, mézeskalácsot és hókiflit készítünk elő. Ott lesz a csengettyű-gyűjtemény, a sok angyalka a polcokon.

     

    Aztán megszólal a csengettyű a nappaliban, és bemegyünk mind. Csak a fenyőn égnek a gyertyák, mi pedig elénekeljük közösen a Mennyből az angyalt. Nyakba borulások után jön az ajándékosztás, a nevetés, a kavarodás :) Majd a vacsora, aztán a játék - sok játék - és a beszélgetés.

     

    És idén nálunk alszanak nővéremék: összesen öten. Hatalmas vihogásokra és pizsamás, nagyasztalos reggelire készülök. A szokásos reggelin kívül maradék hideg sonka és talán pulyka is kerül az asztalra. Aztán indulás kirándulni!!! Ha pedig nagyon ótvar az idő, kénytelenek leszünk átjátszani a napot :)))

     

    Jaj, ne haragudjatok, hogy ennyit írtam... Annyira szeretem!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  30. 2011. október 13. 19:211372.

    Hasonló gondokkal küzdöttem én is. Most talán egy kicsit csitult a helyzet, de sosem lesz olyan, mint régen, mert nem is akarom.

    Nagyon sok bántást kaptam anyósomtól és az ő anyjától, és nem adom meg nekik az esélyt, hogy még egyszer bántsanak. Megvannak a kötelező körök - ünnepek, szülinap - egyébként meg nem is keresük egymást. A férjem nagy örömére már eljutottunk addig, hogy egy asztalhoz le tudjunk ülni veszekedés nélkül, esetleg még egy hogy vagy is belefér, de ennyi.

    A múltat nem lehet kitörölni, és olyan fájdalmat okoztak, amit sosem fogok nekik megbocsájtani, csak épp a férjem miatt muszáj néha ezeket az érzéseket félretenni. Egyébként nálunk is az a baj, hogy élek és lélegzem.

    előzmény:
    encsyke86 (1366)
    2011-10-13  19:06
  31. 2011. október 13. 19:201371.
    Egy ötlet: Lehet kapni kreatív boltokban fa könyv borítót. Azt akár befestheted, dekupálhatod. Lapokra megírod a verseket,meséket ,leleminálod,méretre vágod,majd lefűzöd. Szerintem nagyon jól meg lehetne oldani.
    előzmény:
    dobkrisztina (1356)
    2011-10-13  18:37
  32. 2011. október 13. 19:141370.
    Néztem a fényképeid között azt a gyönyörű epres tálcát. Valami hasonlóra gondoltam a páromnak karácsonyra, de ha mondjuk vizes szivaccsal áttörlöm, nem lesz baja? Nyilván mosogatni nem lehet a hagyományos értelemben véve.
    előzmény:
    banyoc@ (1368)
    2011-10-13  19:10
  33. 2011. október 13. 19:111369.

    tavaly a gyerkőc is mesekönyvet kapott, amtit mi készítettünk.

    Kiválasztottunk verset, mondóká, mesét és ezeket lerajzoltuk. 

    Keménytáblás, hajtogatós könyvként csináltattuk meg és a hátoldalára került a manófényképe

    Nagyon szép lett, attól függetlenül, hogy nem tudunk rajzolni , de úgy gondoltuk, hogy az eszmei értéke fontosabb:-))) és később, majd felnőttként biztos fog neki tetszeni, hogy anya-apa rajzolt....

    előzmény:
    dobkrisztina (1356)
    2011-10-13  18:37
  34. 2011. október 13. 19:101368.

    :)) komlón?:) Anyukámék is:)

     

    Ja igen, a fizetőképes kereslet.......

     

    Jó választás volt a kellemes narancs-zöld és fehér kompozíció!!!

    előzmény:
    dobkrisztina (1353)
    2011-10-13  18:26
  35. 2011. október 13. 19:091367.

    :) nem semmi vagy! Ennyit sütni, főzni!:) de ha szereted  akkor csináld, mert biztos vagyok benne, hogy egy jó nagy adag szeretet is bele kerül az ételbe, sütibe!

     

    Eszeméletlen szép a hímzésed, és a kerete hatalmas ötlet!

    előzmény:
    lila.tulipán (1359)
    2011-10-13  18:45
  36. 2011. október 13. 19:061366.

    Én uugyanez vagyok, de ha rám szólnak, megsértődök... úgy 10 percre, és folytatom ahol abbahagytam 

     

    Szüleimnél ugyanez volt, hogy apukám anyukája nem akarta anyukámat elfogadni, sőt konkrétan minket húgommal megtagadott, hogy mi nem vagyunk az unokái. Na onnantól nekünk csak egy mamánk van/volt.  

     

    Nem hinném, hogy az életkor, pláne az iskolázottság lenne egy ember fokmérője - nálam legalábbis. Nem attól lesz valaki a szememben okos, nagyobb, szebb, több, jobb, ügyesebb, stb, hogy nálam fiatalabb/idősebb, vagy diplomája van. 

    előzmény:
    banyoc@ (1364)
    2011-10-13  18:59
  37. 2011. október 13. 19:001365.
    egyáltalán nem késő elkezdeni, én most próbálom ugyanezt 27 évesen
    előzmény:
    Kriszta1983 (1321)
    2011-10-13  14:41
  38. 2011. október 13. 18:591364.

    Hááát szabad szájú, az biztos,:))) ja, és ha elkezdek beszélni (írni) hát rám kell szólni, hogy duguljak már el!:))))))))))))))))) ráadásul meg sem sértődöm:)))))))))

     

    Tudod évekig próbálkoztam kűzdöttem, hogy teljes legyen a család, ezerszer hívtam meg őket hozzánk,de NEM. "anyós" nagyon diplomatikusan körbe írta, hogy nem hajlandó velem és a kölykeimmel egy asztalhoz ülni...úgyhogy 10 éve még a lakásunkba sem jöttek el!

    Mert:

    4,5 évvel idősebb vagyok a Páromnál,

    elvált vagyok

    ráadásul 2 gyerekem is van

    viszont doktori diplomám nincs:))

    Hát basszus, nem is lesz!!!:)))))))))))))))))

    ja és nem vagyunk házasok

    Nem is leszünk!!:)))))))))))

    (és, hogy nem lett unoka, de azt nem tudják, hogy miért nem lett, mert annyira sem méltattak, hogy valaha elmondhassam nekik: nem sikerült, pedig mi akartuk!)

     

    Hozzáteszem, hogy a Páromat is iszonyúan bántja ez a dolog, de 10 év alatt már megedződtünk.... Neki sem könnyű ez a helyzet.

     

    Igen, tudom, őket mindősíti, csak tudod akár mennyire is próbálja az ember "lelfelejteni" ezt a helyzetet nem lehet már csak azért sem mert a Páromat az én szüleim saját fiúkként szeretik, és ünnepekkor bizony hatalmas a kontraszt...

     

    Na ezt csak azért írtam le, hogy ......... szóval mégcsak régi sérelem sincs, csak egyszerűen a létezésem a baj:)))

    előzmény:
    encsyke86 (1355)
    2011-10-13  18:37
  39. 2011. október 13. 18:571363.

    :)) öröm olvasni:))) már most elkezded a hagyományok kialakítását!!! boldog gyermeked lesz!

    :)))))))))))))))))

    előzmény:
    fruzsy79 (1357)
    2011-10-13  18:40
  40. 2011. október 13. 18:571362.

    egyetértek ,én is mosolyogva olvasok minden egyes történetet, hsz-t. Jó látni, hogy azért vannak családok, akiknél még az ünnep igazi ÜNNEP...

    eddig nálunk is nagy volt a távolság a családom részéről, de ez idén már másképp lesz. Ezért is készülök olyan bőszen már most

    Az én szüleim is 300 km-re laktak tőlnk, így nem volt megoldható a karácsonyi együttlét, csak autózással, de az nagyon fárasztó volt. Mi csináltuk egyik éven, hogy egy karácsony alatt átutaztuk az egész országot. Azt senkinek sem kívánom...

    Ezért most csak úgy tudjuk megoldani kis lakás révén, hogy 24-én az én családom, 26-án pedig a férjem családja jön hozzánk. 

    Már nagyon izgulok, hogy minden szépen sikerüljön

    Addig még tartunk két rendezvényt, úgyhogy lesz mit csinálnom...

    jaj, hogy fogom ezeket mind megszervezni

    a listám  egyre csak bővül meg bővül....

    előzmény:
    Kriszta1983 (1318)
    2011-10-13  14:28
  41. 2011. október 13. 18:561361.
    Nálunk amíg kicsik voltak a csemeték (majdnem egykorúak a gyerekeink a tesóimmal) az öcsém volt a gyerekfelelős, vitte őket moziba 24-én háromra :) Tele szokott lenni gyerekekkel meg apukákkal :)
    előzmény:
    fellegajtó (1325)
    2011-10-13  14:58
  42. Torolt_felhasznalo_822629
    Torolt_felhasznalo_822629
    2011. október 13. 18:471360.

    Szép jó estét, lányok!

     

    Igyekszem lépést tartani veletek, bár ez nem túl egyszerű. Nagyon pörögtök.

     

    Most csak jöttem "eldicsekedni", hogy én, az antitálentum, már ami a kézműveskedést illeti, az itt olvasott ötletek alapján megalkottam az idei első díszemet, a két kisebb gyerkőcöm hathatós segédletével. Lásd a képeken. A 3 éves kicsi azóta sem engedi ki a kezéből őket, aludni is vitte tegnap este.:)

     

    Még egyszer köszönöm az ötleteket. További jó készülődést, én szorgalmasan gyűjtögetem az ötleteket.

    előzmény:
    -karácsony- (1)
    2011-09-22  17:52
  43. 2011. október 13. 18:451359.

    csak hogy megnyugodjatok, megrendeltem a műfenyőt, vége a nyafinak :) végülis a deluxe everizé lett, az ok egyszerű: 3 cetliből ezt húztam ki. :)

     

    Karácsony, nálunk:

    Szenteste itthon vagyunk (férjem, lányom, anyósom és én, anyóssal lakunk). Délelőtt sütök, 3-4 félét, anyós meg bejglit, mert valami meló neki is kell, ezt válaszotta. Aznap reggel rakom fel a töltött káposztát is. Ebéd valami laza, semmiképpen sem ünnepi, rántott sajt, túrógombóc, ilyesmi. És előkészítem a vacsorát, ami valami sütőben sülős, ketchupös csirke (lány kedvence), valami sült zöldségekkel, vagy olyan, amit bár főzök, de nem mellette állós kaja. 

     

    Háromig pihi, olvasgatás, utána állunk neki fát díszíteni, együtt (mama sajátot).  Ha végzünk, vacsora sütőbe be. Amíg elkészül, ajándékozunk.

     

    Éjféli misére megyünk a párommal.

     

    Másnap jönnek ebédre a sógornőmék, én főzök, 3-4 féle húst, levest, és mindig van a sütik mellé valami kanalas édesség. Anyós és lány délelőtt megy templomba, hogy ne legyenek láb alatt. Nem macera nekem a főzés, mert egy dologban vagyok jó, az a szervezés, piszok jól beosztom az időm, de tényleg :) Délután átköltözünk hozzájuk, ő inkább salátákat, hidegtálakat gyárt, kártyázunk, társasozunk. 

     

    26-án délben jön anyukám, a húgom és öcsém a gyerekeikkel, párjaikkal. Délután meg megyünk anyuhoz. (korábban, nála volt az ebéd, nálam a vacsi, de kértem, cseréljünk, mert látom, hogy már nem olyan könnyű neki). Húgom utál főzni, én meg élvezem, hogy imádják, bármit csinálok nekik. 

     

    Ajándékot csak a gyerekek kapnak tőlünk, plusz a két nagyi, meg hát a férjemnek veszünk egymással, de a tesók, sógorok nem kapnak, közös megegyezés alapján. Őket adventkor ajándékozom, minden vasárnap kapnak szeretetcsomagot, kis sütit, italt, valami dekort... 

     

    És mutatom, elkészült egy ablakdíszem, már csak kereteznem kell. Azt hiszem, egyszerűen házikó alakban fahasábokkal fogom keretezni, mint egy madáretető, olyan lesz :) A mértete olyan 25*30 centi. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  44. 2011. október 13. 18:421358.
    Igen, én kérdeztem! Köszi!
    előzmény:
    banyoc@ (1346)
    2011-10-13  18:09
  45. 2011. október 13. 18:401357.

    Sziasztok! Az én kicsim most karácsonykor lesz 8 hónapos és már alig várom, hogy a kicsi arcát láthassam amikor díszben lesz a ház és áll a fa:)

    Én idén szeretném elkezdeni a saját hagyományainkat építeni és olyan jó olvani titeket!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  46. 2011. október 13. 18:371356.

    Kitaláltam manónak egy verses könyvet: én szedtem össze a verseket netről, pici képeket kerestem hozzá, és megpróbáltam elrendezni. Meg kell érdeklődnöm, hogy mennyiért lehetne nyomtatni, vagyis könyv formába köttetni.

    Névre szóló a címe és az első oldlon "jó olvasgatást kíván anya és

    apa 2011. december" szerepelne.

    Ha kiderítem és megcsináltatom a köttetést, csinálok képet róla.

    Igaz ez nem Karácsonyi ajándék lenne, hanem Mikulásra kapná tőlünk, hogy tudjon verset tanulni a Mikinek is........

     

    Láttam névre szóló mesekönyvet a neten, ahol a mesében a szereplő kapja meg a nevét, de pár lapos könyvecske volt és drágáltam. (Részletekre nem emlékszem már) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  47. 2011. október 13. 18:371355.

    Elnézést a belepofázásért, de szerintem ez őket, és nem TÉGED minősít. Ahogy nekem lejött a hozzászólásaidból, jófej lehetsz, közvetlen, laza, szabadszájú  

    Véleményem szerint legalább Szenteste illene félreraknia mindenkinek minden negatív érzelmet, és nem arra gondolni, hogy előtte mi volt, vagy utána mi lesz. Megértem, hogy a hosszú évek alatt ez az érzés Rád is átragadt. 

    előzmény:
    banyoc@ (1347)
    2011-10-13  18:10
  48. 2011. október 13. 18:371354.
    Én Bajai vagyok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  49. 2011. október 13. 18:261353.

    Köszi!

    Megláttam egy narancs, halványzöld, fehér csokrot és szerelmes elttem a színekbe, így lett a nem rendhagyó dekor.

    A díszítésben a sok "rokon", barát segített! Ezer hála azóta is értük!

    Azért macera volt egy kicsit, már hónapokkal előtte délutánonként vagdostam a lepkéket, meg sütöttük a mézest :)))

     

    Ha valaki keresne ilyen munkára emberkét szívesen mennék.....

    :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) 

    Fe lénk nincs igény nagyon rá!

    De ezt te is tudod szerintem!

    Én Komlón lakom :)))))

    előzmény:
    banyoc@ (1343)
    2011-10-13  18:08
  50. 2011. október 13. 18:201352.
    Az én kisfiam 4-ik osztályos volt és még hitt a Mikulásban. Szülői értekezleten mondta tanító néni,hogy kihúzzák majd egymás nevét a gyerekek és úgy ajándékozzák majd meg egymást. Hiszen ők már nagyok,nem hisznek  a Mikulásban. Igen csak elcsodálkozott,hogy jó pár gyerkőc még hitt a varázslatban.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     

Címlap

top