Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gömbölyű nők tetszenek a férfiaknak

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2012. január 11. 12:44
Most már tudományosan is bizonyított: a férfiak a gömbölyűbb nőkre buknak. Soma különvéleménye.

Tovább a cikkre...
  1. 2012. január 13. 19:51151.
    Na mert az äm egy baromiegeszseges etel....
    előzmény:
    pihe** (145)
    2012-01-13  19:34
  2. Torolt_felhasznalo_308966
    Torolt_felhasznalo_308966
    2012. január 13. 19:51150.

    Az nlc nem az a hely, amely vevő a "tudományos magyarázatokkal" nem alátámasztott IQ-lightos ötleteidre, engem egy másik topikban próbáltak apró cafatokra szétszedni egy másik miatt. Természetesen totálisan igazad van, minden szavaddal egyetértek.

    Ma ebéd közben a szemben lévő asztalnál látok egy 45-50 közti nőt, tinilányokat megszégyenitően rövid miniszoknyában, fél kiló sminkkel az arcán, a szemödöke (túlzás nélkül) a füléig meg volt rajzolva, próbált divának tűnni, miközben 2 kézzel lapátolta magába a sonkás pizzát és pepsivel öblitette le. Elég vicces látványt nyújtott.... 

    előzmény:
    elsi1 (147)
    2012-01-13  19:41
  3. 2012. január 13. 19:46149.

    Nem hisszük. Leglalábbis én nem hiszem, de ha mindenről le kell mondani, amit szeretsz az bizony boldogtalanná tesz.

    Sokkal nehezebb egy olyan embernek betartani a szabályokat, aki imád főzni, imádja az édes ízeket, családja van, mint annak, aki ezeket nem szereti és nem kell gyerekekről gondoskodnia. (ez megint 2 szélsőség, közben ott vannak az árnyalatok) 

     

     

     

    Akinek családja, gyerek van, annak éppenhogy nagyobb a felelőssége, hogy mit tesz az asztalra. Nincs baj sem az édességgel, sem a főzéssel. A mértéktelenséggel van baj. A változatos ételsor amiben ugyanúgy szerepel a zöldség, a tejtermék, a hús, a gyümölcsök, az sohasem fog problémát okozni. A magyar konyha valamikor nagyon-nagyon gazdag volt, és figyelt az egészséges táplálkozásra, majd egy idő után megmaradt a rántotthús-sültjrumpli kombó. Nekem van egy nagyon régi szakácskönyvem, és az állam leesik, hogy micsoda receptek vannak benne, és mennyire tudták, hogy mi az az elhízás, meg egészséges táplálkozás. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_676311 (138)
    2012-01-13  15:27
  4. 2012. január 13. 19:45148.
    házicsipszet is csinálok,ami persze nem azonos közel sem a bolti szétsózott,zsíros csipsszel,amitől különben is kipattogzom,mint az orgonabokor
    előzmény:
    kysslina (146)
    2012-01-13  19:41
  5. 2012. január 13. 19:41147.

    kövérek normáls-szemlélete eltorzult

    ,szóval,mi is az,h nem eszik sokat?

    amit én látok,h kövér ember normálnak mond,nekem már sok

    de

    szimpla diéta

    elő picike kockás füzettel,cerkával,csak két napig írj fel minden falatot,de mindent,kocka csokit is,este számold ki a kalóriát és meglátod,eszméletlen szám jön ki

    sokan észre sem veszik,miket esznek meg

    irodában nők 85%-ánál ott a csipszt,kóla,kéznaújtási távolságbn stb és egész nap csipegetik:ó,ma nem is ettem semmit,mondják,közben meg igenis,és jó sokat

    junkfood,üres kalóriák

    de pl Norbi is elmondja sok pénzért,h oké,kiszállít neked 5 ételt(reggeli,tízórai,ebéd,uszi,vacsora),de közben nem szabad mást enni

    pont annai nemeszemmégiskövér ember van,mint eszemmégisgebe

    ember---kevés

    nekik sokszor pl felszívódási zavaraik is vannak,illetve fiatl,növő kvmsz persze,hg többet megengedhet magának

    én tiniként 4 szelet torta után is éhesnek éreztem magam,most már visszafogom magam

    ez nem azt jelenti,h nem tortázom,de nem 4 szeletet

    mindig szélsőségekben gondolkodsz: szerinted,aki nem kövér,az mindent megvon magától?

    pedig nem

    csak racionalizálja az adagot

    és trükközök

    pl nem tocsogó olajban süti ki a rántott húst(mert azt is eszem,bár nem minden héten),hvnem kicsi olajat belekeverek a tojásba, és tepsibe sütőpapírra teszem , nincs is olajszag

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_676311 (142)
    2012-01-13  19:16
  6. 2012. január 13. 19:41146.

    Én a büdös életben nem akartam kövérebb lenni, nagyon is örültem, hogy nem reng rajtam semmi, aki azért akar hízni, hogy a sok elhízott ne köszörülje rajta a nyelvét, annak is komoly problémái vannak. Aki normálisan eszik, nem von meg magától semmit, amit megkíván, mégsem hízik, az miért is kóros??  Miért kellene valakinek hányásig zabálnia magát, csak mert a szomszédban lakó súlytömeg attól érzi jól magát, ha cikizi azokat, akiknek nincs súlyproblémája?

     

    Szélsőségek csak szélsőségekből adódnak. Senki sem lesz normális, egészséges étkezéssel sovány, se kövér. Engem is csak az szekált a kicsi mellem miatt (ami teljesen normális az alkatomhoz képest), aki maga olyat hordott, hogy felcsavarhatta volna palacsintaként, melltartóba gyömöszölve nagynak tűnt. Ezzel a palacsintával a mellkasán neki az okozott boldogságot, hogy engem macerált, hogy se mellem, se fenekem. Akkor a méreteim 88-62-90 volt. Nem velem volt a probléma. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_676311 (142)
    2012-01-13  19:16
  7. 2012. január 13. 19:34145.
    felnőttekre gondoltam, nem gyerekekre. amerre én járok inkább az a jellemző, hogy kiflit rágcsálnak a kicsik :)
    előzmény:
    elsi1 (144)
    2012-01-13  19:30
  8. 2012. január 13. 19:30144.

    felszáll mami buszra,vonvtra deddel,már tolja kezdébe kólát,csipszet,mindent,terülj-terülj asztalkám fél órára is

    v bejönnek boltba(akár közepes méretű coop,fél órás vásárlással)már tolja a kezébe a túró rudit.

    pizzázóban adják tizenkét hónaposnak is a pizzát

    nem hiszem, h a ded maga kérné

    sajnos,nem kell messzire menni

    előzmény:
    pihe** (143)
    2012-01-13  19:21
  9. 2012. január 13. 19:21143.
    ha tömegközlekedsz, akkor a megállókban és a járműveken eszegetnek vmit, kb. 85 %-ban túlsúlyosak
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_676311 (142)
    2012-01-13  19:16
  10. Torolt_felhasznalo_676311
    Torolt_felhasznalo_676311
    2012. január 13. 19:16142.

    Én azt hiszem mindent elmondtam már. Kár ragozni.

    Nem csak a zabálás a központ. 

    Aki nem küzd a plusszal sose fogja megérteni, milyen ez, mindennapos harc. Sokszor kilátástalan. 

    Mint ahogy azt sem, tudja elképzelni, aki nem azzal küzd, hogy túl sovány hogy milyen az, amikor nem tud magára szedni pár kilót.

     

     

     Te jössz a szélsőségekkel mindig.

    De mindig ki is emeltem, hogy ezek szélsőségek, és közte sok árnyalat van. 

     

    Őszinte legyek? Én még sose láttam 10 hónapos gyerek kezében kólát. Lehet rossz helyen járok.

    S nem tartom azt, hogy mindenki zabál, aki husosabb. 

     

    előzmény:
    elsi1 (140)
    2012-01-13  15:45
  11. 2012. január 13. 16:05141.

    az a baj,h totál beépül a tudatunkba,h csoki,nasi,keksz,csipsz alapszinten,napi szinten kell,mert nélküle nem lehet élni

    pedig még én kiskormban is csoki csak vasárnapi ebéd után járt

    láttam melóban is:napi szinten tolták a fornettis cukmisságokat

    drága,cukros,túlédes

     

    előzmény:
    elsi1 (140)
    2012-01-13  15:45
  12. 2012. január 13. 15:45140.

    De nem kell lemondani,mértéket kell tartani.

    Én is szeretek főzni,párom főleg,pluszban ő még cukrász is:)))

     Családom is van.

    Mellesleg a sok kövér,hájas tinire is ráférne,ha nem zabálna ,nem csak a mamájára.

    Érdekes, tanító mondta,h húsz éve osztály per egy  kövér volt  max,most meg osztály per 6-7 .

    Eszünk,eszünk,eszünk,én is elhíznék,ha zabálnék.

    Látom,mert látom,h kisbaba cumisüvegében kóla van, tízhonaposan,látom,h kisbaba kezében más csipszeszacskó zörög, tizenöt hónaposan.

    Nekem ne mondd,h tízhónapos maga hisztizi ki a kólát?Honnan tudja tíz hónapos,h létezik kóla?

    Másik tíz hónapostól?::)))

    Te jössz a szélsőségekkel mindig.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_676311 (138)
    2012-01-13  15:27
  13. 2012. január 13. 15:31139.
    mindenki tetszik valakinek ;))
    előzmény:
    hutchinson (134)
    2012-01-13  14:41
  14. Torolt_felhasznalo_676311
    Torolt_felhasznalo_676311
    2012. január 13. 15:27138.

    De mirét hisszük,h csak evéssel lehet boldogságot elérni?

    Mintha minden kövérnél azt érezném:nem eszel sokat,nem is lehetsz boldog.

     

    Nem hisszük. Leglalábbis én nem hiszem, de ha mindenről le kell mondani, amit szeretsz az bizony boldogtalanná tesz.

    Sokkal nehezebb egy olyan embernek betartani a szabályokat, aki imád főzni, imádja az édes ízeket, családja van, mint annak, aki ezeket nem szereti és nem kell gyerekekről gondoskodnia. (ez megint 2 szélsőség, közben ott vannak az árnyalatok) 

     

    Kövérek szerint kétfle ember létezik : zabál és gebe,éhezik és  kövér.

    Nem hiszem, hogy ez így lenne. Ez is a két szélsőség. Olvasd el, itt a fórumon hányan mondták, nagyon soványak, pedig rendesen esznek mégsem tudnak hízni. (nem a kövérek mondták).  Genetikailag ilyenek. ha elfogadjuk, hogy genetikailag van ilyen alkat, akkor fogadjuk el azt, hogy van olyan is, aki nem eszik sokat, mégsem tud lefogyni. Mint ahogy olyan is van, aki azért nagyon sovány, mert éhezik.  Ahogy olyan is van, aki túleszi magát és ezért hízik, vagy nem bír lefogyni.

    De senki nem tudhatja, hogy a másik miért ilyen vagy olyan, s mindkettő szélsőség veszélyes.

    Az is, aki éhezteti magát, csak sovány legyen s az is, aki túl eszi magát mert minden mindegy. 

     

    Hidd el Claunak se volt könnyű lefogynia. Rengeteg lemondással járhatott, mert ő sem a nádszál típus. 

     

    előzmény:
    elsi1 (136)
    2012-01-13  15:08
  15. 2012. január 13. 15:22137.

    tiniként mindenki sokkal többet ehet,mert nő,fejlődik,ezt kellene tudomásul venni,adott korig embernek több energiára van szüksége,mint pár évvel előtte,később viszont kevesebbre.

    Tizenöt évesnek több kalória kell,mint tíz évesnek

    De pl 35 évesnek kevesebb kell,mint 25 évesnek.

    Szóval ,felnőtt kortól fokozatosan csökkenteni kell a bevitelt,idősebb korban már jelentősen kevesebb kell(mondjuk 63 évesnek),mint 43 évesnek.

    És persze klimax után is óvatosnak kell lenni

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_676311 (133)
    2012-01-13  14:30
  16. 2012. január 13. 15:08136.

    Tiniként én mondjuk nőttem is,mint a  gaz,mintha húztak volna.

    Most már rajtam is látszódna....

    De mirét hisszük,h csak evéssel lehet boldogságot elérni?

    Mintha minden kövérnél azt érezném:nem eszel sokat,nem is lehetsz boldog.

    Én nem éhezem,idegileg sem bírnám,csak nem zabálok,nem eszem addig,amig azt érzem,h már visszafelé jön,addig eszem,amig már azt érzem,no most már nem vagyok éhes,de még férne.

    Tenyér-módszer:veszed két tenered ujjak nélkül,egik tenered(kisebbik,nekem a bal,mert jobbos vagyok,adag hús,másik tenyér adag köret.

    Különben az ember adagját,cukor és sószükségletét,lehet szabályozni.

    Régen én tkp cukortartóra öntöttem a kávét,mv meg már cukor nélkül iszom,néha  kis tejjel.

    Sok cukrásnak,sózásnak köszönhetően elfejeltjük az ételek természetes ízét.

    Kövérek szerint kétfle ember létezik : zabál és gebe,éhezik és  kövér

    Érdekes,az örök ducijelkép Clau is sokat leadott most.

     Edzés sem ér semmit,h  utána bezabálsz.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_676311 (133)
    2012-01-13  14:30
  17. Torolt_felhasznalo_118041
    Torolt_felhasznalo_118041
    2012. január 13. 15:06135.
    Pontosan hány férfi imád??
    előzmény:
    hutchinson (134)
    2012-01-13  14:41
  18. 2012. január 13. 14:41134.

    Nem olvastam el a hsz-ket,de szerintem a kisugárzáson múlik minden. Tinikoromban és a huszas éveimben is kb 40 kg voltam,olyan nuku cici,popsi tipus,igazi girhes. Imádtak a férfiak! A gyerek után 54-55kg-at tartom,vékony a derekam,lett egy kis cicim,popsim. Imádnak a férfiak ! Akkor hogy is van ez?

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-01-11  12:44
  19. Torolt_felhasznalo_676311
    Torolt_felhasznalo_676311
    2012. január 13. 14:30133.

    Na a kávé vagy a tea fogyasztással, vagy a cukros üditőital fogyasztásával én kb 0 cukrot viszek be :-D évek óta, na jó ez nem igaz, mert havonta megiszom egy-egy narancslevet, vagy 7upot, amúgy vízivóak vagyunk.

     

    Látod, te tiniként csokizva is zörögtél, tehát ettél csokit, mint majdnem minden gyerek és fiatal tini. Van, aki nem ilyen szerencsés alkat. Már egy kis csokitól is ragad rá a súly. Pedig ő is azt csinálja csak, amit te csináltál. Csokizik, csak rajta látszik is.  Most választhatja azt, hogy egyáltalán nem eszik csokit, vagy azt, hogy ettől bizony nem lesz vékony. Más választása nem nagyon van.

     

    Zsemle? 4 db? Az rengeteg, nekem. Kamasz fiamnak nem sok :-) de ő még fejlődésben lévő szervezet, s bizony akámennyit eszik nem hízik ő sem. Lányom méltatlankodik is miatta eleget. Nézni is rossz sokszor, mit le tud nyomni a torkán :-)

     

    Egy ismerősöm is rengeteget eszik, de soha sem tudott meghízni. Ha meg kellene ennem azt amit ő, akkor azt hiszem belefájdulna a hasam. Sosem sportolt.

    Egy másik pedig mindennap lenyomott egy aerobikot ( ő tartotta) mellette még egy kis calanetics, de ha ránéztél bizony testesnek láttad, pedig csupa izom volt.

    Szóval érdekes a genetika. 

     

     

     

    előzmény:
    elsi1 (132)
    2012-01-13  14:10
  20. 2012. január 13. 14:10132.

    + egészséges ételt is mértékkel kell enni

    de sokszor látom:ó, korpás zsömle,ez egészséges,ebből beverek 4-et,ettől nem hízom,pedig de

     

    megsúgom,h régen én is csokis-sütis voltam,de átkattintottam az eszem:))))

    tiniként csokizva  is zörögtem, 25 után kezdtem észrevenni,h hízom

    apró praktikák:kv-ba,teába rég nem teszek cukrot,eleinte fujj,kiköptem,a már meg sem birom inni cukrosan

     

    csokiból csak étcsoki és minőségi ,drága,szivem sincs azonnal befalni

    de látom,h kis ovist  kétszáz méterről kocsival hozzák vasárnapi ebédre

    meg nem kell mindig a kajára gondolni,mai ember 86%-ban kajára gondol egész álló nap

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_676311 (131)
    2012-01-13  13:54
  21. Torolt_felhasznalo_676311
    Torolt_felhasznalo_676311
    2012. január 13. 13:54131.

    Igen mi az éhezés. Szerintem az éhezés az, amikor nem viszel be annyi kalóriát a szervezetedbe, amennyire annak szüksége van ahhoz, hogy egészséges maradjon. alatt ezt értem:

    Az elég kalória elég jól meg van határozva életkor, mozgás, kor stb alapján. 

    Szerintem. De sokan meg se közelítik ezt a bevitelt. Na ez az éhezés. Az meg a  túlevés, ha túllépi ezt a határt.

    Igen a favágó Pista bácsi kiröhögné, ha halat zöldséggel kellene ennie, de Marika aki az irodában ül, annak elég egy ebédre, de nem egy egész napra.

    Nem pedig azt, hogy annyi amenynit gondol, de ezt ki is fejtettem abban a példában, ahol 2 embert összetettek, teljesen szélsőséges adagokkal, amit mindenki normálisnak gondolt.... de ezt leírtam, ettől jobban most sem tudom leírni.

     

     

     

    Te eléggé a szélsőségesben gondolkodsz. Egy müzliszelet elfogyasztása egésznapra kaja helyett és 3 habos torta kaja mellett között azért nagyon sok különbség van.

     

     

    A karfiolban igazad van, rengeteg olyan nő, fiatal lány van, akinek karfiolos mindene.

    S ez sem a súlytól függ sok husosabb és sovány lányt is látok, akinek karfiol van a seggén, combján.

    Épp az edzóteremben néztük lányommal, hogy a lányka nagyon vékony, de lötyög a husa, felöltözve nem látszódna, csak egy vékony lánynak nézne ki, de így nagyon látszott.

    Hogy nekem most idősebben keményebbek a combjaim, s kevésbé narancsbőrös, mint neki volt ez nem jó. A korom, több, mint duplája, mint neki. S van feleslegem is. Mégis kevésbé rezeg a fenekem, mint a tegnap látott lánynak. 

     

    Látod, úgy könnyebb azért sokkal megállni, hogy ne egyél sütit, ha alapból nem kívánod. Aki kívánja, annak bizony ez sokszor igen nagy erőfeszítés, akár egy hetet is kihagyni édesség nélkül. Amit nem kívánok, arról nem kell lemondanom. Ha a kövér ember se kívánná ő se enné.

    Ami neked könnyen megy, másnak szenvedés lehet. 

     

    Igen sokan minden kontroll nélkül viszok be a kaját, s ez nem helyes... 

     

     

    előzmény:
    elsi1 (128)
    2012-01-13  13:29
  22. Torolt_felhasznalo_868256
    Torolt_felhasznalo_868256
    2012. január 13. 13:33130.

    1.Mit érdekel téged Mariska-Juliska-Feribá?

    2.Ha az uszodaában látod ezeket a tiniket, az már jó, mert legalább járnak :-)

    3.Kinek elég a hal, kinek meg éhezés.  

     

    Rengeteg a hormonzavaros manapság, biztosan nem 1%.

    (ja, én nem, én siomán lustasokatzabálósöreglány vagyok:-)) 

    előzmény:
    elsi1 (128)
    2012-01-13  13:29
  23. 2012. január 13. 13:32129.

    Tízszer-húszszor több probléma az elhízás,

    Meg persze,aki nem hízik bálnára terhesen és nem marvd rajta tizenkét kiló szülés után

    ..nem evett rendesen

    szülés után azonnal tornázott

    nem is tud szoptatni

    nem is szereti babáját

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  24. 2012. január 13. 13:29128.

    kövérek közt is sokkal több zabálós van,mint keveset evős-hormonzavaros((százból eg)

    Zabálóra mégsem szólhatsz rá,h ne zabálj már.

    És mi az elég kalória?

    Lehet,h Feri bá szerint,akinek háromezer-ötszáz  kalóriára van szüksége az üzemben éhezés a a kétezer kalória,de lehet,h Bettinek,az irodistánk pont elég.

     

    Az egy szelet hal és a párolt zöldség az egy ebédre elég.

     

     

    De sok ember szerint igenis éhezés.

    De pl cuki: megeszek kicsi joghurtos szeletet, kinzom magam Mariska szerint,akinek alap a 3 oroszkrém habos kávéval....

    Irodában volt csaj,aki nem érti mitől  tudok girbic lenne,de szerinte nem élet az élet nap/tábla csoki nélkül.Tábla csoki nekem havi adag.

    Oké,télen,ünnepekkor kicsit csokizom,de pl szinte egész ősszel nem ettem csokit,mert nem kívántam(párom cukrász,napi szinten zabálhatnék krémes sütiket),sütiből is megpróbálom mindig a joghurtos-gümölcsös verziót enni

    És mondom harminc(usa: hatvan) versus 2-3 %.

    Ha édes ízt szeretnék érezni,hamarabb hámozok pár mandarint,mint felbontsam a tábla csokit.

     

    Rendszeresen járok standra-uszodába , eszméletlen sok karfiolos seggű,rezgő combú,hájas tinit látok,gebét szinte alig.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_676311 (127)
    2012-01-13  13:05
  25. Torolt_felhasznalo_676311
    Torolt_felhasznalo_676311
    2012. január 13. 13:05127.

    Somi bébi honnan tudja,ha lát az utcán száz75 cm magas 53 kg-s nőt,h ő most éhezik,v eszikrendesen,csak ez az alkata.

     

    szerintem Somi bébi nem tudja, nem is állítja, hogy tujda. De szerintem sokkal többen éheznek, mint, ahánynak ez a genetikai adottsága, főképp ahogy te is mondtad egy életkor és x számú gyerekszülés felett.

     

    Igen mi az éhezés. Szerintem az éhezés az, amikor nem viszel be annyi kalóriát a szervezetedbe, amennyire annak szüksége van ahhoz, hogy egészséges maradjon.

    Az egy szelet hal és a párolt zöldség az egy ebédre elég. Ez nem az éhezés kategória. Az éhezés az amikor pl 2 szelet párizsit eszik meg valaki ebédre. 

    Vagy két kis rózsa karfiolt.

    Esetleg egésznap egy yoghurtot eszik.

    Jó példa volt erre az a műsor, amikor anorexiás és túlsúlyos embereket tettek egymás mellé, és azt kellett ennie egyiknek, mint a másik evett addig. Amit elötte mind a ketten pont jónak találtak. S egyik sem volt igazából jó. De amíg csak azt ették, addig meg voltak győzödve arról, hogy amit esznek az ok menyniségre. Akkor szembesültek vele, hogy extra kevés vagy extra sok a táplálék mikor látták a másik felet is.

    (A 3 rántott borda rengeteg szerintem, kamasz fiam nem eszik meg ennyit) 

     

     

     

    előzmény:
    elsi1 (125)
    2012-01-13  12:33
  26. 2012. január 13. 12:36126.

    Mo-n emberek harminc százaléka kövér,US-ben hatvan,míg az anorexik -bulémiások 2-3%-ot tesznek ki.

    Tehát jóóóóval több kövér van,mint anorexi-bulémia.

    tiniknél is népbetegség már a hipertónia,ami régen kifejezetten öregkori betegség volt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_118041 (119)
    2012-01-13  07:28
  27. 2012. január 13. 12:33125.

    Szóval nem látom, hogy aki alkatilag vékony és nem éhezéssel az mit lát benne sértőnek, biztos a bőrébe kellene bújnom, hogy megértsem, hiszen nem az ő cipőjében járok, tehát érezheti ezt. Így mivel nem abban a cipőben vagyok azt gondolom a cikk célja nem a sértegetés.

     

    Somi bébi honnan tudja,ha lát az utcán száz75 cm magas 53 kg-s nőt,h ő most éhezik,v eszikrendesen,csak ez az alkata.

     Unokahugim száz82 /53 és látom,h eszik,mert eszik

    Különben az idő múláásávl kicsit mindenkinek lvssul az anagcseréje,fivtvl korban,ha még sokvt is eszik az ember,sokszor nem hízik.

    Plusz:most látom a képet a blikkben.

    Duciságára mindig szuperbüszke L.Claudia eszméletlen sokvt adott le és jobban néz ki,mint valaha

    Meg mi az éhezés: ducikv szerint éhezem,ha csak natúr halfilét eszem párolt zöldséggel,nekem meg tök elég,de neki a 3 rántott borda az alap.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_676311 (120)
    2012-01-13  08:08
  28. Torolt_felhasznalo_118041
    Torolt_felhasznalo_118041
    2012. január 13. 11:49124.
    nem csak Te...!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_676311 (122)
    2012-01-13  09:36
  29. Torolt_felhasznalo_118041
    Torolt_felhasznalo_118041
    2012. január 13. 11:48123.
    amúgy meg, igen...
    előzmény:
    oaxacaca (101)
    2012-01-12  12:50
  30. Torolt_felhasznalo_676311
    Torolt_felhasznalo_676311
    2012. január 13. 09:36122.

    Soma a magukat csonsovánnyá aszaló, önsanyargató nők figyelmét hívja fel annak hiábavalóságára.  

     

    Akkor nemcsak én olvastam ki ezt a sorokból.

    előzmény:
    oaxacaca (101)
    2012-01-12  12:50
  31. Torolt_felhasznalo_308966
    Torolt_felhasznalo_308966
    2012. január 13. 08:55121.
    Persze, mert a Tiéd 100x jobb.
    előzmény:
    Gorgon Lilith (116)
    2012-01-12  23:54
  32. Torolt_felhasznalo_676311
    Torolt_felhasznalo_676311
    2012. január 13. 08:08120.

    Elöször is nem vagyok sem a drágád, sem szerencsétlen, sem édes számodra.

    Értelmezési gondjaim sincsenek, max máshogy értelmezek, mint te, de ugye egyikünk sem etalon. 

    Amiben igazad van, hogy  elfelejtettem  döntéssel az idézeteket kiemelni.

    Szóval megmagyarázom a legelső hozzászólásom én mit, hogyan értettem:

     

     

     – A divatot gyakorta homoszexuális férfiak diktálják, egy sovány kislány pedig inkább (kis)fiús (vagy nemtelen), mint nőies. 

     

    Az én fordításomban: Azt mondja  a modellek túl soványak,kislányosak, nőietlenek. S ez diktálja ma a divatot. (nem a még fiatalkoromban szépnek tartott 90-60-90) Sok nő emiatt éhezteti magát túlzottan, holott ez, később írja, káros a szervezetre.

    S szerintem te sem mondtál mást azzal, hogy ezek a modellek nem szexszimbolumok, mégha a másikból nem is szabad idézni, s gondolom pasik többségének (ide tartozik a cikk által említett 64 %)  testileg, kizárólag foto alapján, itt nem beszélek most az egyéb dolgokról, mint kisugárzás, lélek stb...az jön be, aki leginkább hasonlít egy szexszimbólumra, de lehet tévedek. 

     

     De mint látjuk, mindez a mozi, ami kifele megy, a valóság pedig azt mutatja, hogy igenis, bejön a fiúknak a hús varázsa. Nem a kövér, de még csak nem is a súlyfelesleggel rendelkező (áprilisig 10 kilóval leszek kevesebb!) , hanem a normális, egészséges női test. 

    A cikk szerint ezt szereti a pasik többsége ( 64%). S  szerintem is ez a legszebb női test, azaz  egyetértek ezzel, emiatt idéztem. A normál alkat. Ami nem csupa csont, de nem is dagadt. Persze a normál tartományban is nagy eltérések vannak, csúnya is lenne, ha egyentestek lennének.

     

     

     Annak a nőnek, aki állandóan megvonja magától a falatot, nemcsak a teste fog kiszikkadni, de a bőre és a szeme fénye sem lesz egy idő után csillogó. Feszült lesz, ingerült, és monotematikusan a kalóriákra koncentrál, mint egy kényszeres. 


     Itt nem arról beszél (mondom, az én értelmezésemben), hogy tömjük magunk, hanem arról, hogy a folyamatos éhezés, mert ezt diktálja a divat, mit tesz az emberrel. S ebben is igaza van, (szerintem) ugyanis sok fogyókúra, ami éhezéssel van összekötve a legtöbbször vitamin megvonást is jelent, életuntságot, fusztráltságot stb. s bizony a kalóriákra koncentrálást is, mindig számolni, figyelni.

     

    S sokan mégse fogják elérni a divatlapok által diktált alakot, mert egyszerűen nem is olyan alkatok. Itt nem arról beszél, akinek olyan testi adottsága van, hanem arról, aki mindenáron a modellekre akar hasonlítani úgy is, hogy folyamatosan éhezik. A folyamatos éhezés pedig nem egy normál állapot. S itt nem egy böjt időszakról van szó, hanem akár évekig tartó folyamatos éhezésről.

     

     Mikor hisszük el már végre, hogy hosszú távon MINDENBEN az arany közép a jó?

     Ezzel is egyetértek, igen. A középút a jó. A normális egészséges test és lélek.

     

    Amiért pedig az első hozzászólásom megírtam az az volt, hogy sokan azt írták bántó a cikk. Leírtam, én hogyan értelmezem, de azt is oda tettem, hogy nem járok abban a cipőben, hogy hízókúra kéne, lehet emiatt nem érzem bántónak.

     

     A ma nagyon népszerű éhezést nem tekinti jónak. Amivel maximálisan egyetértek.

    A kövérséget sem isteníti,  azt mondja normális, egészséges női test.

    Szóval nem látom, hogy aki alkatilag vékony és nem éhezéssel az mit lát benne sértőnek, biztos a bőrébe kellene bújnom, hogy megértsem, hiszen nem az ő cipőjében járok, tehát érezheti ezt. Így mivel nem abban a cipőben vagyok azt gondolom a cikk célja nem a sértegetés.

     

    Akkor most fussunk neki újra, ha akarod személyeskedés nélkül. 

     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
    2012-01-13  02:03
  33. Torolt_felhasznalo_118041
    Torolt_felhasznalo_118041
    2012. január 13. 07:28119.
    Biztosak vagytok benne, hogy egymással kell pörölnötök?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_118041 (118)
    2012-01-13  06:56
  34. Torolt_felhasznalo_118041
    Torolt_felhasznalo_118041
    2012. január 13. 06:56118.

    Ti tudjátok, hogy mi folyik az országban????

    Ez valóban nagyon fontos téma? Komolyan ezért kell egymásnak esni????

    Sovány vagy gömbölyű....

    Szégyellje magát mindenki, aki a másikat a legcsekélyebb bántással, akarja bántani !!!!

    Észre vette bárki is, hogy akinek tavaly cseréltek gázórát, dupla köbmétert használ el azóta...?? Észre vettétek, hogy mindenhol lehúznak és becsapnak? Itt kiálltok magatokért?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  35. 2012. január 13. 00:27117.

    mért kell mindig szítani? pláne következetlenül? döntsük már el mit szeretnénk! az nlc is hetente kirukkol valami baromi jó fogyókúrával, közben meg ontja az ilyen cikkeket. van aki ilyen, van aki olyan... és? van olyan pasi aki a vékonyat szereti, van aki a dundit. ismerek olyat, aki a kismellűekre bukik, aki szeret elveszni a melltengerben, aki a szőkét, a barnát, a vöröset... vagy egyszerre. de mért kell ennek ekkora feneket keríteni? 

    és kedves Soma, nem mindenki éhezik. mondjuk Te biztos nem. de ki hogyan érzi jól magát, nem? a magam nevében: 172 cm vagyok, 58 kg. a nálam 20 kilóval több és 2 centivel alacsonyabb barátnőm állandóan ropiz meg kákabélűz, és nem érti, hogy ez pont olyan, mintha én pufilufiznám. de engem hidegen hagy az alkata, nem nekem kell, h tetszen. és ezt nem értik meg sokan. akinek az egészsége múlik rajta, akár kövér akár sovány, előbb-utóbb csak észbekap, nem? akkor meg minek ez az egész uszítás... 

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-01-11  12:44
  36. 2012. január 12. 23:54116.
    Úgy tűnik, nem működik jól a szelektív olvasási (megértési?) technikád.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_308966 (102)
    2012-01-12  13:54
  37. 2012. január 12. 22:59115.
    Koszonom :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_676311 (114)
    2012-01-12  22:33
  38. Torolt_felhasznalo_676311
    Torolt_felhasznalo_676311
    2012. január 12. 22:33114.

    Gratulálok a gyógyuláshoz :-)

    Így van ez a lényeg :-)

     

    előzmény:
    Savannah (111)
    2012-01-12  22:24
  39. Torolt_felhasznalo_381144
    Torolt_felhasznalo_381144
    2012. január 12. 22:33113.

    Az is igaz,hogy elhizott szépségkiralyno sincs nagyon.

     

     

    előzmény:
    hexilein72 (103)
    2012-01-12  18:19
  40. Torolt_felhasznalo_676311
    Torolt_felhasznalo_676311
    2012. január 12. 22:32112.

    A másik topikban te írod:

     A cikkben szereplő képen az egyik soványabb, a másik ducibb a normálnál.

    A soványabb az MODELL (nem szexszimbólum, nem sztár, hanem egy olyan valaki, akinek az a dolga, hogy a ráadott ruha legyen a középpontban, ne a modell teste

     

     

     

    Most döntsd el, ilyen vagy vagy nem? 

    előzmény:
    kysslina (106)
    2012-01-12  21:47
  41. 2012. január 12. 22:24111.
    Ott a pont! 163/69 vagyok es szexi! Tuleltem egy pajzsmirigyrakot, 6kg plusz volt az ara. Na es? Az elet csodaszep es en is az vagyok 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_868256 (110)
    2012-01-12  22:18
  42. Torolt_felhasznalo_868256
    Torolt_felhasznalo_868256
    2012. január 12. 22:18110.

    Nem hiszem el, hogy mindig a nők baszogatják egymást a súllyal, alkattal kapcsolatosan.

     

    Éljen a sokszínűség! Mindenki legyen olyan, amilyen tud és akar!

    A törékenytől a nagydarabig. Mert a természet lenyűgöző! 

     

     

    Na. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  43. Torolt_felhasznalo_676311
    Torolt_felhasznalo_676311
    2012. január 12. 22:04109.

    Olvastad? GYAKORTA.

     

    előzmény:
    kysslina (106)
    2012-01-12  21:47
  44. Torolt_felhasznalo_676311
    Torolt_felhasznalo_676311
    2012. január 12. 22:03108.

    Szerintem nem olvastad a cikket.

     

    Amúgy sehol nem említi a cikk sem a nagy segget.

    Azt írja egészséges női test.

    S ne éhezzenek a nők azért, mert ezt diktálja a divat.

    Az ajnározást nem tudom miből láttad.

    Szerintem nagyon melléolvastál. 

    előzmény:
    kysslina (105)
    2012-01-12  21:41
  45. Torolt_felhasznalo_676311
    Torolt_felhasznalo_676311
    2012. január 12. 21:58107.

    Olvastad a cikket?

    Soma írta én idéztem...

     

    előzmény:
    kysslina (105)
    2012-01-12  21:41
  46. 2012. január 12. 21:47106.

    Az előző fényképekhez:

     

    A divatot gyakorta homoszexuális férfiak diktálják, egy sovány kislány pedig inkább (kis)fiús (vagy nemtelen), mint nőies.

     

    Itt egy olyan valaki, aki a te állításod szerint nemtelen, fiús..

     

     

    előzmény:
    kysslina (105)
    2012-01-12  21:41
  47. 2012. január 12. 21:41105.

    A divatot gyakorta homoszexuális férfiak diktálják, egy sovány kislány pedig inkább (kis)fiús (vagy nemtelen), mint nőies.

     

    aha.. mert egy nő a csöcstől, meg a seggtől nő ugye?  

     

    De mint látjuk, mindez a mozi, ami kifele megy, a valóság pedig azt mutatja, hogy igenis, bejön a fiúknak a hús varázsa. Nem a kövér, de még csak nem is a súlyfelesleggel rendelkező (áprilisig 10 kilóval leszek kevesebb!) , hanem a normális, egészséges női test.  

     

    Te aztán tudod.. a férjem szerint ronda a nagy segg. Sőt nem csak szerinte, hanem a baráti tárasága is ezt vallotta, úgyhogy te csak nyilatkozz a magad nevében, és ne "a fiúk" nevében! Mert bár írod, hogy az arany középút, de azért azt ajnározod mellette ami éppen neked kényelmes, hiszen neked is meg kell szabadulnod 10 kilótól ugyebár. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_676311 (95)
    2012-01-12  10:20
  48. Torolt_felhasznalo_699493
    Torolt_felhasznalo_699493
    2012. január 12. 18:48104.

    Soma...persze.

     

    Kb. 180 magas, és vagy 100 kg.

     

    Az anorexiás nők sem szépek, de szeirntem sokkal fontosabb egyéb más is.

     

    Sok ffinek a szép, formás lábak fonsosabbak, vagy egy csinos pofika... 

     

    Mindenkinek más, ahogy nekünk nőknek is. 

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-01-11  12:44
  49. 2012. január 12. 18:19103.

    Na persze, mindig ez volt a dagi nök "önvedelme". Nekem meg az a velemenyem es a tapasztalatom, hogy a pasik ugyan a telt keblü es kerek fenekü, Beyonce vagy a Victoria´s Secret modell alaku, de semmikepp a Soma nagysagu dagadt nökre buknak. Mert Soma - valljuk be - nemcsak kicsit molett.

    Es igenis sokan buknak a kifejezetten törekeny csajokra is, á la Kate Moss.

     

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-01-11  12:44
  50. Torolt_felhasznalo_308966
    Torolt_felhasznalo_308966
    2012. január 12. 13:54102.

    "Véleményem szerint az a férfi nem normális, akinek "törékeny" nő kell."

    Elég sok nem normális férfi van akkor...

    előzmény:
    Gorgon Lilith (99)
    2012-01-12  10:51

Címlap

top