Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szégyenpad az önkormányzaton: kiírták, ki tartozik

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2012. február 16. 13:48
Egy hazai település honlapján teljes névvel és címmel közzétették azok listáját, akik a helyi adóval tartoznak az önkormányzatnak. Winkler Nóra különvéleménye.

Tovább a cikkre...
  1. 2012. február 17. 12:58101.
    Ugyanazt írtuk...:)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_741718 (91)
    2012-02-17  12:17
  2. 2012. február 17. 12:57100.

    Ezzel teljes mértékben egyetértek!

     

    Nekünk 2 hét alatt sem telik meg a kukánk, mert szelektívezünk és komposztálunk, plusz állataink is vannak. Mégis ki kell fizetnünk a rendes szemétdíjat.

     

     

    előzmény:
    dani zsuzsanna (89)
    2012-02-17  12:08
  3. 2012. február 17. 12:5599.

    A súlyadó kifejezetten az adott települést ért hátrányok ellensúlyozására szolgál, ezért is helyi adó.

     

    Egyébként az autóhasználat megadóztatásával egyetértek a környezetszennyezés miatt, ám meg kellene teremteni a feltételeket ahhoz, hogy a közösségi közlekedést megérje, és jó szívvel lehessen használni. Nekem ezzel van a bajom.

    előzmény:
    asztanaviszta (88)
    2012-02-17  12:03
  4. Torolt_felhasznalo_103366
    Torolt_felhasznalo_103366
    2012. február 17. 12:4598.

    Fizetem a súlyadót, de nem látom hogy az önkormányzat az utak felúíjtására fordítaná... Katasztrofális állapotban van sok helyen.  A "javítás" úgy zajlik, hogy ha már nagyon mély a gödör, akkor kiküldik Putyi bácsit, aki beledob a gödörbe egy lapátnyi aszfaltot, hogy "netek".

    Egy vagyont fizetünk parkolóbérletre, szemétszállításra. Cserébe arra nem voltak képesek, hogy olyan szinten eltolják a havat, hogy parkolni lehessen. 

     

    A járdákon nagy lyukak tátonganak, magassarkúban alig lehet közlekedni.  

    előzmény:
    cabron (96)
    2012-02-17  12:35
  5. 2012. február 17. 12:4297.

     többség TUDNA fizetni, csak nem akar. 

     

     

    Pontosan!

     

    Lsd. a tavaszi akcióról elhíresült Gyöngyöspatán a cigányvajda. Évek óta nem fizette a vízdíjat. n+1 felszólítás, bírság, már minden jogi lehetőséget kimerített a vízművek. Aztán egyszercsak megjelentek egy markolóval a háza előtt, hogy akkor felszedik a vízvezetéket.

    Érdekes módon azonnal ki tudta fizetni a többszázezer ft-os tartozást.

     

    Nem putriban élt, nyilvánvalóan simán ki tudta volna fizetni. Csak ő úgy érezte, hogy egy vajda sz.rhat a törvényekre, sz.rhat a fizetési kötelezettségekre. Mert ő a cigányvajda.

     

    :-(((((((

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_741718 (91)
    2012-02-17  12:17
  6. 2012. február 17. 12:3596.

    A súlyadót azért fizeted, mert az adott településen laksz életvitelszerűen, ott (is) használod az autódat, terheled vele az önkormányzat útjait, szennyezed a település levegőjét.

     

    A parkolási díjat és a büntetéseket ne keverjük ide, az nem adó, más lapra tartozik.

     

    előzmény:
    dani zsuzsanna (87)
    2012-02-17  11:58
  7. 2012. február 17. 12:3295.

    Sajnálom, nem én tehetek róla, hogy rossz passzban vagy, úgy érzem kulturáltan vitázom, érvelek, nem sértegettelek és nem oktattalak ki.

     

    De visszaolvastam és látom, nagyon paprikás vagy ma, de kérlek ezt ne a fórumozókon töltsd ki. 

     

    A fórumon a beszélgetők érveket sorakoztatnak fel a meglátásaik mellett, amiket lehet ütköztetni, megbeszélni.

    Ezen kívül semmi mást nem tettem.

     

    Még egy gondolat a témához:

     

    Gondolom van óvoda, iskola, orvosi rendelő, könyvtár a településen, ahol élsz...

    Ahhoz, hogy a településen élők ezeket az intézményeket látogathassák, élvezhessék, tenniük is kell valamit. 

    A kommunális adó azért van, mert ott élsz, és használod a lakóhelyed lehetőségeit. 

     

    És egy utólsó gondolat: 

     

    Így felháborodni, mint Te csak azok szoktak valamin, akik tudják, hogy van alapja annak, amin felháborodnak.

     

    További szép napot, és jó higgadást! :) 

    előzmény:
    bucimanci (86)
    2012-02-17  11:47
  8. 2012. február 17. 12:2994.
    Zöldkártya már két éve nincs!!!
    előzmény:
    dani zsuzsanna (87)
    2012-02-17  11:58
  9. 2012. február 17. 12:2793.

    Komposztáló a lakótelepen???

    Anyám, borogass! És mire használja fel a lakótelep azt a sok komposztot? (Mert a komposztálót ürítgetni, elvinni máshová a komposztot... szintén rengeteg pénz!)

     

    Arról nem is beszélve, hogy ott, ahol egy sima szelektív hulladékgyűjtés is kudarc, ott te hogy akarsz komposztálni??? Tudod mi lenne egy lakótelepi komposztálóban két nap után? Ugyanaz, mint ami a kukákban: műanyag, üveg, elemek, sörösdobozok... Amíg ilyen a szemétszelektelási morál, addig ez egy vágyálom.

    Ébredj, királylány, már nem Németországban/Hollandiában (vagy hol) élsz!:-(

    előzmény:
    dani zsuzsanna (89)
    2012-02-17  12:08
  10. 2012. február 17. 12:1992.

    Az a gond, hogy a "szégyenpad" előtt van néhány állomás.

    Értesítés tartozásról, fizetési felszólitás stb.

     

    Valamint létezik a méltányosság intézménye. Ha valaki valóban tényleg nagy bajban van, van lehetősége fizetési halasztást, részletfizetést, könnyítést kérni, és az ilyen esetekben javarészt meg is szokták adni.

     

    Ha valaki ilyen irányú kérelmet nyújtott be, az elbíráló határozat megszületéséig nem kerülhet ki a "szégyenfalra".

    előzmény:
    Sonnya (85)
    2012-02-17  11:29
  11. Torolt_felhasznalo_741718
    Torolt_felhasznalo_741718
    2012. február 17. 12:1791.

    Ez nem ilyen egyszerű. A többség tudna fizetni... Csak szarik rá. Mint írtam (legalábbis errrefelé), ahogy kikerült a honlapra a neve, érdekes módon rögtön lett pénze...

     

    És azért ezek a "szégyenlisták" nem úgy születnek ám, hogy egyetlenegyszer nem fizetsz, és már nyomják is fel a neved a honlapra. Van, aki ÉVEK ÓTA nem volt hajlandó adót fizetni. (Miközben te meg én meg más fizet, mint a katonatiszt.) Százmillió értesítés ment már neki, röhögve dobta a leveleket egymás után a szemétbe.

     

    Azt is el szokták mondani az adott települések, hogy már akkor lekerül a neved a listáról, ha legalább HAJLANDÓSÁGOT mutatsz az együttműködésre, pl. kérsz részletfizetési kedvezményt (ha már annyira nincs pénze valakinek).

     

    Tehát enyhén demagóg az a hozzáállás, hogy jaj, szegény kisembernek nincs pénze, a padlón van, és még bele is rúgnak. Újra hangsúlyozom: a többség TUDNA fizetni, csak nem akar. 

    előzmény:
    Sonnya (85)
    2012-02-17  11:29
  12. 2012. február 17. 12:1490.

    igen szerintem is így van

     

    aki meg netán munkanélküli,vagy nyugdíjas néni három cicával,vagy két kutyával az is fizessen ebadót??vagy csak kutyára vonatkozik majd,cicára nem??és aki büdös disznókat meg kecskéket tart a szomszédban??az milyen adót fizessen??

     

    a kutyás,cicás embereknek inkább a menhelyeknek ajánlhassanak fel évente egy fix összeget,vagy akár havonta nem tudom pl szintén ix összeget ki mennyit tud adni,és az legyen a sintértelepé,vagy menhelyé..ez így korrekt

     

    ennyi fizetnivaló mellett a hatszázadik féle adónemet szabják ki emberekre,ez egyszerűen már felháborító..mi marad majd kajára,meg vásárlásra???ettől lendül majd be a gazdaság?? vagy mi??

    előzmény:
    asztanaviszta (88)
    2012-02-17  12:03
  13. 2012. február 17. 12:0889.

    az önkormi miért nem rendez egy komposztálással kapcsolatos felvilágosítást a kertes üvezetben,ahol minden családfőt behívna és egy rövid előadás keretében elmagyarázná nekik hogyan tud komposztálót építeni,akár maradék anyagból?!!olcsóbb mint szemétszállítást fenntartani..és több szelektív kukát helyez ki,hogy ne 3 kilométerre keljen lecipelned a szemetet..ez esetben szinte szemét sincs egy kertes házban.a szelektívetleviszi mindenki a sarki műanyag kukához,hisz az csak üveg,karton,műanyag,papír..a fennmaradó szerve hulladékot meg lekomposztálod

     

    csak ez még nem sok önkorminak jutott eszébe..inkább marad a kuka a szeméttelep,meg a szemét díj

    amúgy pont ugyanezt tudod lakótelepen is megcsinálni csak ott a házak közé lehet építeni esztétikus komposztálót,ahová mindenki leviszi a trutyit..a többit meg elviszi a szelektív kukáig

     

    csak ennyi kéne nem több

     

    nem az idióta szégyen lista

    előzmény:
    dani zsuzsanna (87)
    2012-02-17  11:58
  14. 2012. február 17. 12:0388.

    Aki autót használ, az a súlyadón kívül is többbszörösen megfizeti azt.

     

    Gondolj csak az üzemanyagba épített magas jövedéki adóra, áfára,

    a kötelező biztosíásra most rávert baleseti adóra.

    A súlyadó egyszerű pénzlehúzás, akinek autóra telik, az fizessen.

     

    Így mondhatjuk azt is, akinek kutyára telik, fizessen.

    előzmény:
    cabron (82)
    2012-02-17  11:17
  15. 2012. február 17. 11:5887.

    én a súlyadóval meg egyáltalán nem értek egyet- azt mi a francra kell fizetni?:??? régen ilyen nem volt...

     

    ha van egy idősebb kocsid,mert csak arra telt

    fizeted : a javíttatást

      a műszaki vizsgát

    a zöldkártyát ami nem mellesleg olyan 20 ezerbe van kb

    a gumi abroncsok cseréjét

    ha parkolóba mész a parkolási díjat ami manapság már iszonyat árakon megy

     

    a biztosításokat

     

     

    a súlyadót mégis minek fizeted rá???ez csak lehúzás

     

    a szemét díj oké,ha reális összeg

    nekem a parkolással se lenne gond,de hogy pont olyan helyekre teszik ahol hivatalos ügyet szaladsz be intézni,és tíz percekért is fizess,olyan helyeken ahol régen 20 éve még parkoló óra sem volt,és eleve adott az üres senkit nem zavaró placc,közterületen,hisz azért van ott,hogy oda tudj parkolni..nem épített parkoló házakról beszélek,mert ott oké valaki finanszírozza,fizess érte..ezek teljesen átlagos közterületi nem valaki tulajdonában lévő helyek ahol parkolhatsz,hisz üzletek vannak és bank..csak valaki felszerelte az órákat mi meg fizessünk

    ha a 10 percért nem fizetsz megbüntetnek 9500 forintra!!!!!

    ez reális???

     

    ha a magyar ember a kis átlag fizujából ezt az ezer fajta adót és minden szart befizet..akkor mi marad neki pl kajára??

    nem mindenki keres 300 ezer forintot

    előzmény:
    cabron (82)
    2012-02-17  11:17
  16. 2012. február 17. 11:4786.

    Nézd, nincs kedvem vitázni, TUDOM, hogy a mi településünkön mire költenek és mire nem. Pont. Nem JAVARÉSZT, hanem TELJES EGÉSZÉBEN. És a dologi kiadásait sem az önkormányzat finanszírozza. Az össze komfort, amit a hivatal fizet, finanszíroz, az a közvilágítás. Erről ennyit. De kérlek, hagyj engem békén, hagyd meg nekem a ius murmurandit, nem élsz itt, ne okoskodj, hogy itt mire költik a mi általunk beszedett ilyen vagy olyan adót. A hülyegyereket tanítjuk stílus meg végképp nem jön be, ma főleg nem. Nagyon nincs hangulatom. Elmondatm, mit gondolok a látszatanincs adókról és ennyi. Jogom van hozzá. Neked meg ahhoz, hogy úgy gondold, milyen nagyszerű is ez! De engem hagyj békén és ne akarj kioktatni, mert azt normális napokon is nehezen viselem, ma meg még kevésbé. Úgyhogy ahogy az előbb mondtam, én befejeztem, nincs a témához hozzáfűzni valóm, max annyi, hogy majd akkor vagyok hajlandó elfogadni, hogy adózok orrba-szájba, ha valami kis látszata is van, nem viszik el a fizetésem kétharmadát úgy az állam, mint a helyi kiskirályság.

     

    Nem kérek választ. 

    előzmény:
    cabron (79)
    2012-02-17  09:56
  17. 2012. február 17. 11:2985.
    Először lehetővé kellene tenni azt, hogy mindenkinek legyen munkája, tisztességesen meg tudjon élni, jusson is, maradjon is. Ezek után jöhet a szényenpad. Minek olyan embereket megalázni, megszégyeníteni, akik egyéébként is a padlón vannak mindenhogy. (nem a csalókra gondolok) Az első helyre egyébként az államot kellene írni, ha már a tartozásról beszélünk. 
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-02-16  13:48
  18. 2012. február 17. 11:2384.

    Az ebadónak semmilyen más következménye nem lesz, mint még több kidobott eb, mégtöbb kaki.

     

    Egyszer végre csinálnának azzal valamit, hogy ne fordulhasson elő szabod kószáló (nem kóbor) kutya.

    Milyen dolog már az, hogy ha valaki normálisan kutyát tart, még fizessen is érte.

    Persze sokkal egyszerűbb, mint kiszűrni a renitenseket. :(((

    előzmény:
    asztanaviszta (80)
    2012-02-17  09:59
  19. 2012. február 17. 11:1983.

    Az viszont tényleg durva, hogy a lakatlan telekre is kiszabják a szemétdíjat.

    Ez viszont az önkormányzat szemétsége.

     

     

    előzmény:
    cabron (82)
    2012-02-17  11:17
  20. 2012. február 17. 11:1782.

    Alapvetően egyetértek veled.

     

    Vannak viszont olyan adónemek, amiket kifizetsz ugyan, de kapsz is cserébe valamit. 

    Tehát, ha valaki autót használ, az lesszíves befizetni a súlyadót, ha szemetet "termel", akkor a szemétdíjat, ha használja a lakóhelyén lévő környezetét, szolgáltatásait, lesszíves kommunális adót fizetni.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_517177 (77)
    2012-02-17  09:50
  21. Torolt_felhasznalo_517177
    Torolt_felhasznalo_517177
    2012. február 17. 10:1181.

    Nem hiszem, hogy marad rá az ebadóból, pláne, hogy eddig talán 3 önkormányzat vezette be.

     

    Egyébként pedig vannak utcaseprők, akiket fizetnek az adónkból, az ebadó menjen inkább a menhelyeknek! 

    előzmény:
    asztanaviszta (80)
    2012-02-17  09:59
  22. 2012. február 17. 09:5980.

    Az ebadóból remélhetőleg jut arra, hogy feltakarítsák azt, amit a gazdik nem tesznek meg.

    Ez is nagyban hozzájárul(na) a komfortos élethez.

    előzmény:
    cabron (79)
    2012-02-17  09:56
  23. 2012. február 17. 09:5679.

    A kommunális adót nem a semmire fizeted. Ezt próbáld megérteni.

    Az egy dolog, hogy közmunkásokkal végeztetik javarészt, de ezeknek a munkálatoknak vannak dologi kiadásai is.

    Egy csomó olyan munka van egy településen, amire nem is gondolsz, hogy milyen fontos ahhoz, hogy ott komfortosan élhess, amihez pénz kell.

     

    Az ebadót, na azt a semmire fizeted adott esetben.

    előzmény:
    bucimanci (78)
    2012-02-17  09:50
  24. 2012. február 17. 09:5078.

    Teljesen tudom, mire szedik. Ami meg a parkrendezést, település tisztántartását illeti; közfoglalkoztatottak végzik, ami a települsének egy buznyákjába nem kerül, tekintettel arra, hogy a Munkaügyi Központok 100%-ban finanszírozzák.

    Lehet, hogy tovább kellene látni az orromnál, de baromira zavar az például, hogy ilyen olyan címen ezerféle adóval sújtanak, amiért nem kapok semmit. És ezen nem változtat az, hogy szégyentáblára kerülnek emberek, vagy nem. Minden önkormányzat forráshiánnyal küzd, de megint csak ez a legegyszerűbb megoldás, hogy amit az állam elvon, azt majd megpróbáljuk az embereken behajtani. Egyébként mint mondtam, nálunk sok éve szedik az adónak ezt a formáját. Fizetjük. Semmire. Nem számít; állampolgári köteletezettségünknek -és nem VÁLLALÁSNAK- eleget teszünk. Ha nem tűnt volna fel, nekem a cikkel, az abban megfogalmazottakkal ENNYI a bajom, hogy VÁLLALÁSnak titulál egy KÖTELEZŐEN fizetendő dolgot. Vállalni önként szokott az ember, aztán vagy teljesíti, vagy nem, annak következményei nem nagyon vannak, hacsak szerződés nem biztsít kártérítési jogot az ellenérdekű félnek.

    Ennyit akartam mondani, a témához nincs több hozzáfűzni valóm. 

    előzmény:
    cabron (68)
    2012-02-17  09:18
  25. Torolt_felhasznalo_517177
    Torolt_felhasznalo_517177
    2012. február 17. 09:5077.

    Törvénytisztelő emberként én is azt mondom, hogy be kell fizetni az adót.

     

    De, amikor az ember látja, hogy a politikusok mennyi pénzt ellopnak, milyen hülyeségekre költik az adófizetők pénzét és újabb adókat vetnek ki, hogy pótolják a hiányt, akkor kinyílik az ember zsebében a bicska.

     

    Nálunk pl - mivel a törvény engedi - kivethetnek üres telekre szemétszállítási díjat. Tehát, amíg csak a pucér telkünk volt, akkor is fizettünk évente 10 ezer Ft-ot - a semmire!!

     

    Az egészségügy szarban van, de Debrecenben építünk több milliárdért stadiont, mert az létszükséglet.

     

    Én ilyenkor gondolkodom el, hogy biztosan megéri jogkövető állampolgárnak lenni? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     

Címlap

top