Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Társasházi zajok

brokkoli
Létrehozva: 2012. március 13. 20:44

Kérlek, ne nevess ki, és (ha társasházban élsz), légy szíves válaszolj röviden az alábbi kérdéseimre!

 

Hallod-e, ha a szomszéd:

 

1. Felkapcsolja a villanyt? (Úgy értem, a villanykapcsoló kattanását meghallod-e?)

2. Ha a szomszédod fürdik/tusol?

3. Hallod-e, ha hajat szárít?

4. Áthallatszik-e a NORMÁL beszélgetés? Úgy értem, nem ordibálás, nem kiabálás, nem veszekedés, hanem a rendes hangvételű beszéd.

5. Hallod-e, ha járkál a lakásában? Úgy értem, nem trappol, nem rohangál, nem tornázik, hanem normál módon lépked.

 

 

Ha hallod ezeket a zajokat, mennyire zavarnak, mennyire idegesítenek?

 

Mit lehet tenni ellen?

Füldugó vagy ilyesmi... 

 

 Most kíváncsi leszek, hogy 10 társasházi lakásból hányat érintenek ezek a problémák.

Kérlek, a válaszok után írd oda, hogy panelban vagy hagyományos régi típusú téglaházban laksz-e.

 Esetleg új házban (bár ott nincsenek ilyen zajok, tapasztalataim szerint.)

 

Köszönöm a válaszokat!

 

 

Brokkoli

  1. 2020. január 5. 11:1159.

    Szia Brokkoli! 


    jó régi a topik, de a válaszom minden kérdésedre sajnos IGEN.....Panelban lakok már több mint 30 éve, az évek folytán egyre rosszabb a helyzet, a közvetlen szomszédoktól áthallatszik minden.... igaz néha 1-2 emeletről odébb is......de főleg a fölöttem levő bakancsba és tűsarokban járkáló csökevény kurva képes hajnalok hajnalán is cipőben végig divatbemutatózni, fürdeni, folyattatni a vizet éjszaka, tv-t bömböltetni éjjel 1 ig....minden amit leejt és miért ne akár este éjfélkor is, nagyon zavaró.... többször lett szólva, de úgy tűnik bele se gondol, hogy lehallatszik az “életvitele”....ha egy mód van rá ne menjen senki panelba!!!!!!

    idézet:
    Piper (58)
    2020-01-05 10:27:22

    .


    tűsarokban járkáló csökevény kurva


    ????????????


    EGy forum , pl a Noklapja , az is olyan , mint egy tarsashaz.
    Itt
    a zavaro zaj a kozonseges , tragar hozzaszolas .


     

    előzmény:
    Piper (58)
    2020-01-05  10:27
  2. 2020. január 5. 10:2758.

    Szia Brokkoli! 


    jó régi a topik, de a válaszom minden kérdésedre sajnos IGEN.....Panelban lakok már több mint 30 éve, az évek folytán egyre rosszabb a helyzet, a közvetlen szomszédoktól áthallatszik minden.... igaz néha 1-2 emeletről odébb is......de főleg a fölöttem levő bakancsba és tűsarokban járkáló csökevény kurva képes hajnalok hajnalán is cipőben végig divatbemutatózni, fürdeni, folyattatni a vizet éjszaka, tv-t bömböltetni éjjel 1 ig....minden amit leejt és miért ne akár este éjfélkor is, nagyon zavaró.... többször lett szólva, de úgy tűnik bele se gondol, hogy lehallatszik az “életvitele”....ha egy mód van rá ne menjen senki panelba!!!!!!

  3. 2016. október 10. 03:4957.

    Kedves mindenki!😊Sokan panaszkodtok vagy épp csak megosztotok storykat a hulye, hangos,vagy bolond,v fura v sorolhatnám a jelzőket h milyen szomszédokról, de engem pont az ellenkezője érdekelne...A konkrét kérdésem az lenne h egy régi,jo állapotú,tudjatok olyan hatalmasan felesleges belmagasságú lakásban lakom a 6. Emeleten... ennél fogva engem senki nem zavar de kiváncsi lennek h az eéjszakai 3szoros pipilésem es egyéb éjszakai kinlosdasommal mennyire zavarhatom vajon az alsó szomszédom ha minden lépésemnél nyikorog a szemét parketta?? Lehalatszik ugyanannyira mint nŕlam?? 😄😈😇

  4. 2012. március 15. 14:3456.

    2006-os új építésű társasház, 1 éve lakunk itt. Felettünk-alattunk-és az egyik oldalon mellettünk laknak. 

     

    Hallod-e, ha a szomszéd:

     

    1. Felkapcsolja a villanyt? (Úgy értem, a villanykapcsoló kattanását meghallod-e?)

     

    Nem, csak ha wc-n ülök, és a szomszéd is bemegy a saját wc-jébe, mert a wc-k szomszédosak.

     

    2. Ha a szomszédod fürdik/tusol?

     

    Éjjel, ha csend van, igen. Napközben nem.

    3. Hallod-e, ha hajat szárít?

     

    Ugyanez.

     

    4. Áthallatszik-e a NORMÁL beszélgetés? Úgy értem, nem ordibálás, nem kiabálás, nem veszekedés, hanem a rendes hangvételű beszéd.

     

    Az alattunk lakó csávó basszus orgánuma áthallatszik, meg a barátnője visítása szex közben.

     

    5. Hallod-e, ha járkál a lakásában? Úgy értem, nem trappol, nem rohangál, nem tornázik, hanem normál módon lépked.

     

    Igen, mert a sarkát nagyon odavágja a padlóhoz.

     

     

    Ha hallod ezeket a zajokat, mennyire zavarnak, mennyire idegesítenek?

     

    Nagyon idegesít, mert éjjel nem lehet pihenni, napközben nem zavarnak. Leginkább a bulizás, ordibálás, hangos zenehallgatás zavar, az is este-éjjel. Meg az alsó szomszédban lévő csaj hangos visítozása őrjöngése szex közben, ami a zoknilevételtől a zuhanyozásig tart. :)

     

    Mit lehet tenni ellen?

     

    EGy alkalommal, amikor hangosan buliztak, hajnali fél 2-kor lementünk, és lekapcsoltuk náluk az áramot.

    Füldugó vagy ilyesmi... 

     

    Füldugóval és enyhe altatóval alszom. Mondjuk mi is ugyanúgy zajosak vagyunk: gyerek és kutya is van. De éjjel legalább nem ordibálunk.

    előzmény:
    brokkoli (1)
    2012-03-13  20:44
  5. 2012. március 14. 18:3855.

    2006-os társasház:

     

    a villanykapcsolót kivéve minden hallatszik,

    ha valamelyik kedves szomszéd bulizik, márpedig szoktak, akkor télen azt se tudjuk, merről jön a zaj, úgy visszhangzik a ház, nyáron persze kint teszik az erkélyen, na akkor tudjuk, de rühelljük. 

    Melletünk kisbaba, alattunk éjszakai életet élő b.zi, felettünk szintén éjjeli lepkécske "énekesnő", jó dolog hajnalban arra ébredni, hogy megint talált valakit éjszakára magának és nem képes csendben .....

     

    Engem zavar. Nem kicsit. Füldugó nem sokat ér, a dübörgő basszus tuc-tuc zenét nem szűri ki. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  6. 2012. március 14. 13:3854.

    Nálunk is ugyanezek a problémák állnak fenn, egyszerűen borzasztó! Alig költöztünk be a gyönyörűen felújított lakásunkba, már másnap a lakáshírdetéseket néztük... Iszonyatosan áthallatszik minden!

     

    Nem véletlenül ún. csúsztatott beton építésű házban laktok Ti is? A 60-as években építettek ilyeneket. De aztán rájöttek, hogy pl. hálószobával közös 6 cm-es fal mellé nem előnyös a liftet tervezni és hasonlók. Élhetetlen konstrukció.

    előzmény:
    brokkoli (1)
    2012-03-13  20:44
  7. 2012. március 14. 13:3653.
    Panelban lakunk. Nekünk olyan "angyali" szomszédaink vannak, hogy szerintem nem sok ilyen ház lehet. Sokszor az az érzésem, mintha körülöttünk nem lakna senki (7. emelet). Néhány normál hang persze van, pl. WC lehúzás, vagy a bejárati ajtó csukása. Pedig kisgyerekek is vannak és kutyák is.
    előzmény:
    brokkoli (1)
    2012-03-13  20:44
  8. Torolt_felhasznalo_392281
    Torolt_felhasznalo_392281
    2012. március 14. 12:2952.

     

    Szomszédja válogatja!

     

    A legjobb barátnőmnél:

     

    Háboru alatt épület ház,

    - beszédet simán, balról, jobbról. (jegyzetelni azét nem lehetne mindent),

    - felülről: minden lépést, beszélgetést,

    - zenét: tv alatt is, ha nem ordit akkor is.-

    - fürdőszobájuk nem szomszédos. 

    - konyha igen, még a tojás felverése is hallható tökéletesen.

     

    Nos:                  mi laktunk panelban is: ha nem tépték egymást, szuper volt.

    Mai  tsasházban: csak fúrást-faragást. Absz. jó, 75-ben épült, nem panel.

     

    Hát ennyi.- 

    előzmény:
    brokkoli (1)
    2012-03-13  20:44

Címlap

top