Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nem akarok szoptatni :-(

Torolt_felhasznalo_302972
Torolt_felhasznalo_302972
Létrehozva: 2012. Április 3. 10:46

Sziasztok!

 

Ha volt már valaki hasonló helyzetben, ossza meg velem, kérem!

A héten lesz 3 hónapos a bébirépaeddig csak anyatejet kapott, de már nagyon nyűgnek érzem a szoptatást.

- macerás

- 3-4 óránként az otthonhoz vagyok kötve

- ő is már elég nehéz, ráadásul egyfolytában ficánkol, nehéz tartani

- kényelmetlen és kellemetlen is

 

Próbáltam párszor tápszert adni, de nem nagyon ment. Tegnap délután sikerült, de a késő esti (10-11 órás) etetésnél, megint nem akarta. Pedig szeretném kipróbálni, hátha azzal végigaludná az éjszakát. Mert ott meg azt érzem visszafele fejlődik. Míg 1 hónapja már 5-6 órát is végigaludt, a napokban éjjel 2 körül ébreszt. Kicsit fárasztó.

 

Van valami módszer amivel rá tudom szoktatni, hogy legalább napi 1-2x megigya a tápot?

Ha valakinek elfogyott a teje, hogy fogadta a tápszert a gyerek?

Esetleg egy jó módszer, hogy tartsam, hátha csak a szeretné evés közben érezni a közelséget? 

  1. 2012. Április 3. 15:15276.

    Ebbol is latszik hogy az az orszag ahol elsz es ahol en is elek elfogadja es toleralja a kulonfele donteseket es ez igy jo.

     

    itt a t. indito csak azt akarta tudni hogyan allitsa at a gyereket a tapszerre es mar neki is estek.

    előzmény:
    Heö2 (270)
    2012-04-03  15:11
  2. 2012. Április 3. 15:15275.

    Nekem a lányomnál 3 hétig, a fiamnál kb 2 és fél hónig sikerült csak szoptatnom....

     

    Fura, én imádtam....nagyon jó érzés volt, -lelkileg- szinte egy szoros kapocs a szoptatás....

    Kevés meghittebb dolgot tudok ennél elképzelni, anya és gyermeke között... nagyon fájt bántott h elapadt a tejem....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (1)
    2012-04-03  10:46
  3. 2012. Április 3. 15:14274.
    Kár, hogy nem egy játékbaba, akit csak úgy félre lehet tenni, nem igaz?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (1)
    2012-04-03  10:46
  4. 2012. Április 3. 15:13273.

    az egy teljesen mas dolog. Az nem a te testednek okoz rossz undorito vagy kellemetlen erzest.

     

    termeszetes hogy apolod de az neked fizikailag nem fog utalatot vagy fajdalmat okozni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_199687 (268)
    2012-04-03  15:09
  5. 2012. Április 3. 15:12272.

    El tudom kepzelni.

     

    Ismerek egy not most 3 eves a gyereke. Befele fordulo mellbimboja volt nagyon nagy mellel. Az egesz szoptatas alatt omlott rola a viz, a a gyerek rugott, orditott, harapott.

    Kb. 4 hetes volt  a lanya amikor annyira kiborult hogy belevagta az apja kezebe a gyereket lerohant a garazsba be a kocsiba es 3 oran keresztul ment ossze vissza annyira ki volt borulva.

     

    Azt mondta ha akkor nincs otthon az apja lehet hogy foldhoz vagja a gyereket. A no imadja a lanyat, ovono a vegzettsege. Az volt az utolso szoptatasa, akislany tapot kapott mar 3 eves elmult egeszseges normalis gyerek.

     

    Na ilyen szoptatasok is vannak , nem csodalom hogy nemelyek borzadva gondolnak ra.

    előzmény:
    g.o.m.b.a (265)
    2012-04-03  15:07
  6. Torolt_felhasznalo_106031
    Torolt_felhasznalo_106031
    2012. Április 3. 15:11271.

    Nagyon bátor vagy hogy igy ilyen kényes kérdéssel mertél topicot inditani.

    Nem olvastam végig az összes hozzászolást,de biztos hogy az Ösanyák osztották neked az észt.

    Szerintem ha éhes a kicsi a tápszert is megfogja inni. Hiszen az öszöntön mindennél erösebb benne. Az is lehet hgy maga a tápszer se izlik neki hiszen mindegyiknek más az ize. 

    Nem tudom jó tanács-e,de nem probáltad mellszivó+ cumis üveg használatával áthidalni a problémát?

    Aztán a 4. hónaptol elkezdheted esetleg a hozzátáplálást. Ezzel 1-2 hét alatt kiválthatsz 1-2 étkezést...aztán még többet.

     

    Nekem nem volt sok tejem a fiam születésénél ezért a kezdetektöl fogva tápszerrel potoltam...aztán már csak tápit kapott. De nem bántam meg.

    Valahogy én is idegenkedtem a szoptatástol,pedig egyébként imádom a kisfiamat. De ez valahogy olyan....

    Az viszont jó volt hogy ha elkellett intéznem valami akkor is rábizhattam egy megbizható emberre a kicsit hiszen a tápit bárki meg tudja csinálni. És az se volt soha gond ha a kicsi megéhezett mondjuk a Tescó közepén. Cumisüvegböl ott is lehet etetni,senki nem néz rám csúnyán.

    Sajnos általánosságban elég kevés helyen van a kulturált szoptatásra alkalmas hely. De szerinem az ilyesmi nem is tartozik másra.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (1)
    2012-04-03  10:46
  7. 2012. Április 3. 15:11270.

    De en öszinten nem ertem,hol van ezzel a problema (masoknak).

    A te melled,a te erzeseid,a te gyermeked,a te eleted.

    En peldaul inkabb ereztem babataplalasra valonak,imadtam/imadom szoptatni öket.De azert nalam is volt/van,amikor eleg es az agyamra megy....de hat ez is igy van jol.

    Ausztriaban szüles elött eldönthetik az anyukak,hogy akarnak e szoptatni vagy nem (avagy kevert taplalast adnak) es aszerint keszitik fel öket a korhazban: en szoptatni akartam,nem is adtak a babanak semmit,ellenben küldtek egy szoptatasi tanacsadot es megtanitottak sokmindenre.A szomszedom soha nem akart szoptatni,ö ment a tejert,a doki meg öhozza,adtak neki a tejapaszto gyogyszereket es borogattak a melleit...es mindenki jol megvolt a masik mellett...igy miert nem lehet??? 

    előzmény:
    Amarynda (255)
    2012-04-03  14:51
  8. Torolt_felhasznalo_979457
    Torolt_felhasznalo_979457
    2012. Április 3. 15:11269.

    Megtenned, hogy azt is kiszurod, hogy a tobbi hozzaszolo mondanivalojaban hany olyan dolog volt, ami nem tartozik a temahoz szorosan?

     

    Ne gyarts mar erre a mukoromre ilyen elmeletet. Bezzeg ha az irta volna (mert egy fikarsznyit is adna a velemenyedre), hogy elmentunk cukraszdaba, akkor itt veregetnetek a vallat, hogy milyen kis aranyosak lehettek a cukraszdaban. Esz megall.

    előzmény:
    ardian (260)
    2012-04-03  14:58
  9. Torolt_felhasznalo_199687
    Torolt_felhasznalo_199687
    2012. Április 3. 15:09268.

     "Azt hiszem el kell telni meg par evtizednek amig az emberek megtanuljak hogy lehet szulni beranyaval (igen, azert mert felti az alakjak es nincs kedve vegigcsinalni a terhesseget), vagy nem akar szoptatni mert undorodik a dologtol stb. ettol fuggetlenul meg lehet gyereket vallalni es az illeto jo anyja lesz a gyereknek.csak eppen kikuszoboli a kellemetlensegeket."

     

    Amarynda, most tényleg nem bántásból írom: de ha minden kellemetlenséget ki akar zárni egy anya, akkor mit csinál később amikor a gyerek pl. beteg, a terhesség és a szülés a legkevesebb!!!

    mit csinál az éjszakai 40 fokos lázzal? vagy amikor hányós-fosós vírusa van a gyerekének? vagy csak a szimpla pelenkázáskor? rábízza a dadára mert neki ez kellemetlen meg nem kényelmes? hogy oldja meg ő? vagy....

    szóval érted ugye? 

    előzmény:
    Amarynda (264)
    2012-04-03  15:05
  10. 2012. Április 3. 15:08267.

    Na, ezért dobtam be még az elején az nlc-s szuperanyu kifejezést.. 

     

    előzmény:
    emma33 (244)
    2012-04-03  14:35
  11. 2012. Április 3. 15:07266.

    En mar megszoktam

     

    A kiscicamat es a kis allataimat is uvegbol cumiztatom es nagyon elvezem , akarhanyszor modon van csinalni.

     

    Amikor a gyerek uvegbol szopott nem volt rossz erzesem elnezegettem ahogy evett, aranyosnak talaltam , mivel nem volt "ramnove" nem volt kellemetlen az egesz mint addig.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_979457 (262)
    2012-04-03  15:02
  12. 2012. Április 3. 15:07265.

    Még két dolgot osztanék meg veletek. 

     

    1. szülés után nagyon hamar műkörmöt csináltattam, mert nagyon vékony, és nagyon gyorsan növő körmöm van. sokkal jobban kordában lehet tartani egy műkörmöt, mint a sajátot. és a kérdés akkor dőlt el, amikor egyszer véletlen a tövig vágott körmeimmel mégis megcsikartam a gyereket.

     

    2. a szoptatás nekem az első hónapban - amíg nem találtuk meg a viszonylag elfogadható pózt - kész szenvedés volt. használtam védőt, de attól sem volt jobb. minden szoptatás előtt fél órával gyomorgörcsöm volt, hasmenés jött rám. húztam az időt, és mikor meghallottam a gyerek nyekergését remegni kezdtem.

     

    iszonyatos fájdalmaim voltak, bőgtem szoptatásnál.

     

    akkor kezdtem el élvezni a gyerekemmel együtt töltött időt, mikor elkezdett tápszert kapni, és én kicsit pihentettem a melleim, és végre nem abból állt az életem, hogy fájfájfáj.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  13. 2012. Április 3. 15:05264.

    USA ban vagy itt Ausztraliaban  nem csinalnak ekkora ugyet ott rengeteg no

    eleve nem szoptat van aki egyetlen napig sem.

     

    Es tudod mit mondanak? Azert nem szoptatnak mert szamukra visszataszito erzes hogy a gyerek bekapja a melluket.

     

    Millio ilyen no van csak otthon csinalnak ebbol ugyeket.

     

    Azt hiszem el kell telni meg par evtizednek amig az emberek megtanuljak hogy lehet szulni beranyaval (igen, azert mert felti az alakjak es nincs kedve vegigcsinalni a terhesseget), vagy nem akar szoptatni mert undorodik a dologtol stb. ettol fuggetlenul meg lehet gyereket vallalni es az illeto jo anyja lesz a gyereknek.csak eppen kikuszoboli a kellemetlensegeket.

     

    Itt aki akar csaszarral szulhet , az o dontese, mert nem akarja a normal szulest. Es senki nem b0trankozik meg rajta.

     

     

    előzmény:
    ardian (260)
    2012-04-03  14:58
  14. 2012. Április 3. 15:03263.

    A topicindito arrol akart csak tanacsot kerni hogy hogyan szoktassa at a gyereket a tapra. Nem arra hogy szoptasson e a szuperanyak szerint es hogy milyen fuj hogy mukorme van.

     

    Aztan sokan szepen eltereltek egesz mas iranyba.

     

    En pl. azert nem szerettem szoptatni mert en a mellemet sokkal inkabb sexualis dolognak erzem mint egy csecsemot taplalo egysegnek.

    Ezert zavart a szoptatas erzese.

    idézet:
    Amarynda (255)
    2012-04-03 14:51:11

     de jó, hogy ezt leírtad.  Bár a női mellet a természet alapvetően szerintem a gyerek táplálására találta fel, teljesen egyet értek a soraiddal. Csak azt hittem eddig, hogy én vagyok a marslakó, aki így érez a melleivel kapcsolatban!  
    előzmény:
    Amarynda (255)
    2012-04-03  14:51
  15. Torolt_felhasznalo_979457
    Torolt_felhasznalo_979457
    2012. Április 3. 15:02262.

    Na meg is van az uj ellenseg! :) :) :)

     

    Hogy mit fogsz kapni ezert es hanyan, hanyszor fogjak meg ezt a fejedhez vagni!

    előzmény:
    Amarynda (255)
    2012-04-03  14:51
  16. 2012. Április 3. 14:59261.
    mert van akinek alapbol utalatos a dolog.
    előzmény:
    csupaszp (246)
    2012-04-03  14:36
  17. 2012. Április 3. 14:58260.

    tőlem lehet műkörme, letojom

     

    ám itt teljesen fölöslegesen szúrta ezt be a sminkeléssel egyetemben..., ezért különösebb pszichológiai előtanulmány nélkül is ordít, hogy provokál

     

    ...nem azt írta, hogy azért nem akarok szoptatni, mert nincs időm elmenni a műkörmöshöz vagy kisminkelni magam (akkor legfeljebb azt gondolja az ősanya, nnna, barbika ha szül... ), de abban van logika...

     

    ...nem, ő a szövegkörnyezetben teljesen idegen módon jegyzi meg mindkét tényt, hogy elképesszen, hogy kifejezze, kikiabálja az ő másságát a gyerekvállalással kapcsolatban.

    előzmény:
    Amarynda (255)
    2012-04-03  14:51
  18. 2012. Április 3. 14:57259.

    Ha neked még az is problémát okoz, hogy a gyermeked bekapja a mellbimbódat, akkor szerintem tényleg hagyd abba a szoptatást. Ezt a fajta hozzáállást viszont már tényleg nem tartom természetesnek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (45)
    2012-04-03  11:19
  19. Torolt_felhasznalo_199687
    Torolt_felhasznalo_199687
    2012. Április 3. 14:57258.

    a topic címe: nem akarok szoptatni.

    erre írtam hogy akkor ne szoptasson...mindenki azt csinál amit akar.

     

    Egyébként meg: ha kevés a gyereknek a tej, úgyis megfogja enni a tápot, nem kell rászoktatni.....mert éhes lesz. Ha elég neki, akkor meg nem fogja megenni, akármit is csinál.

     

    Én nem vagyok "ősanya", és nem vagyok évekigtartószoptatás párti...sőt még eufóriát se éreztem sosem szoptatás közben...megetettem és ennyi.... a nagyobbik fiam 3 hónapig szopott, a kicsi 5 hónapos koráig...amikor már láttam, hogy kevés nekik a tej, rögtön adtam tápszert, az én szemem előtt csak az lebegett éhen nem lehetnek....az meg hogy ki mit gondolt? Tettem rá nagy ívben.  

    előzmény:
    Amarynda (255)
    2012-04-03  14:51
  20. 2012. Április 3. 14:56257.

    Na te jobban megmondtad a lenyeget mint en.

    Nem ereztem semmifele intimitast, csak megetettem mert szukseges volt.  

     

    De nem elveztem a dolgot az en mellemet lehet nem erre talaltak fel

    mert maskor semmi bajom vele ha hozzanyul az illetekes

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (227)
    2012-04-03  13:58
  21. 2012. Április 3. 14:53256.
     A tisztelet kölcsönös.Mi vagyunk az elö pelda a toleranciara.Lehet rolunk peldat venni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (231)
    2012-04-03  14:05
  22. 2012. Április 3. 14:51255.

    A topicindito arrol akart csak tanacsot kerni hogy hogyan szoktassa at a gyereket a tapra. Nem arra hogy szoptasson e a szuperanyak szerint es hogy milyen fuj hogy mukorme van.

     

    Aztan sokan szepen eltereltek egesz mas iranyba.

     

    En pl. azert nem szerettem szoptatni mert en a mellemet sokkal inkabb sexualis dolognak erzem mint egy csecsemot taplalo egysegnek.

    Ezert zavart a szoptatas erzese.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_199687 (205)
    2012-04-03  13:30
  23. Torolt_felhasznalo_979457
    Torolt_felhasznalo_979457
    2012. Április 3. 14:47254.
    Mint mar annyiszor! Hol te irod, hol en irom, aztan a vegen kiderul, hogy megint egyetertunk :) :) :)
    előzmény:
    Amarynda (248)
    2012-04-03  14:38
  24. 2012. Április 3. 14:47253.

    Hogy a  kerdere valszoljak - az elejen irta valaki, hogy probalj anyatejet uvegbol adni neki, hatha azt megissza uvegbol. es utana egyszer csak tegyel tapszert az uvegbe.

     

    Masik modszer, hogy vannak babak, akik az anyatol csak anyatejet fogadnak el. Ilyenkor be lehet vetni az apat, te akar elmehetsz otthonrol, es ha ehes es az apa jon az uveggel, hatha jobban elfogadja. 

     

    Vagy kanallal is lehet a tapszert probalni, vagy poharbol, ha az uveg a szokatlan. 

     

    Ha nem muszaj es nem surget az ido, akkor nyugodtan kiserletezhetsz. 

    előzmény:
    emma33 (244)
    2012-04-03  14:35
  25. 2012. Április 3. 14:47252.

    6 hónapig, ha nincs egészségügyi oka csak anyatej. Nyáron, rekkenő hőségben az 5 . hónap után vizzel ki lehet egészíteni.

    Ha van tejed.

     

    Tudod döbbenetes, hogy te ezt az egészet nyűgnek érzed. Neked nem a szoptatással van bajod. És hidd el, óriási problémáid lesznek, egyre nagyobbak, ha nem veszed tudomásul h a gyerek nyűggel jár. Nagyon -nagyon messze vagy attól, hogy valódi problémákkal szembesülj. 3 hónap, úristen.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (1)
    2012-04-03  10:46

Címlap

top