Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Tanító néninek ajándék

orchidea36
Létrehozva: 2012. május 5. 09:31

Sziasztok!

 

A lányom 4. osztályos általános iskolás. Az osztályuk hamarosan elköszön az alsós tanító nénitől. A mi iskolánkban  "divat"  ilyenkor ajándékkal megköszönni a pedagógus munkáját. Az egész osztály nevében, közösen kellene vennünk valamit. Nem arról szeretnék vitát nyitni, hogy kell ajándékot venni vagy nem, hanem inkább arról "beszélgessünk", hogy Ti mivel ajándékoztátok meg a tanító nénit. Én arra gondoltam, hogy veszek egy "emlékkönyvet", amibe minden gyerek leírhatja gondolatait az együtt töltött évekről, rajzolhat valamit, ragasztunk bele képeket a közös kirándulásokról, stb. Énekkel verssel is köszönteni fogjuk a tanító nénit. De kellene valami konkrét ajándék.  De mi?  Ehhez várom az ötleteket!

 

                         Köszönöm a segítségeteket!

 

                                                                                                                      I.

  1. 2012. május 6. 18:2455.

    Elkeserítő olvasni, hogyan zajlik az ajándékozás, de tény, hogy így van. Mindkét oldalról vannak tapasztalataim.

     

    Én minden osztályomról gyűjtöm a fotókat amíg tanítom őket, és évzárón megkapja tőlem az összes gyerek. Zenét teszek alá, apró megjegyzéseket írok a diákra. Nem félóra alatt készítem el. Ezzel csak azt szeretném mondani, hogy sok esetben a tanárok is elbúcsúznak a gyerekektől valami apró figyelmességgel.

     

     

    4.-ben tanagyag a jellemzés. Írassatok minden gyerekkel egy jellemzést a tanító néniről és a fotóikkal együtt rendezzétek egy fotókönyvbe. Vagy ha vannak ügyes technikusok, fel is olvashatják a gyerekek és lehet belőle egy DVD-t készíteni.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_732350
    Torolt_felhasznalo_732350
    2012. május 6. 17:5354.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_849281 (52)
    2012-05-06  17:12
  3. 2012. május 6. 17:5253.
    Mintha a mi osztályunkról beszéltél volna...... Nálunk totál ugyanez van. Ja és persze nálunk is biztos, hogy rám marad az emlékkönyv összeállítása. Mármint ha lesz mit összeállítani........, mert még afelől is vannak kétségeim, hogy összetudok kaparni a gyerekektől ( és az ő szüleiktől ) valami albumbavalót. Nagyon-nagyon nem partnerek semmiben. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_849281 (49)
    2012-05-06  16:54
  4. Torolt_felhasznalo_849281
    Torolt_felhasznalo_849281
    2012. május 6. 17:1252.

    Egy gátlástalan (szex)masszázs a legtöbb, általam ismert tanár néninek jót tenne. És ahogy elnézem, seminek is. :DDDD

     

     

    előzmény:
    *angyalka* (51)
    2012-05-06  17:09

Címlap

top