Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Tábori kaja

kekőce
Létrehozva: 2004. május 24. 19:03
Olyan ötleteket keresek amik könnyen elkészíthetők egy kb.50 fős nomád táborban. Mindenféle kaja érdekel, hiszen kb. 2 hétig kell etetni a csemetéket reggel, délben, este. Persze nekem is vannak tapasztalataim, de gondoltam sok ügyi ember van itt sok jó ötlettel. Az alpanyag beszerzése nem ügy, az nem érdekes, hogy friss áru kell-e hozzá, de például sütő nincs csak gázzsámoly. Köszi a segítséget!
  1. 2004. június 3. 20:5251.
    Teszta? Rendorteszta.
    Baconszalonna aprora vag, (8 szelet a szeleteltbol) kiolvaszt ebbe jon a kifozott (szarazon fel kilo)spagetti aztan a kovetkezo kotyvalek.
    3 deci tejszinben elhabarsz 3 tojast, borsot, sot, reszelt sajtot.
    Raboritod a tesztara, jol elkevergeted, felig sutod csak ra, amig kremes marad.
    Jo evoknek 6 vagy 7 adag.

    Bocs szamuztek a gepem mellol, laptopon keresgelem a betuket.
    előzmény:
    kekőce (49)
     
  2. 2004. június 3. 20:3650.
    Olajban dinsztelsz hagymát+konzerv darálthús+párolt zöldborsó+tejföl+sajt+kifőtt tészta???????????????
    előzmény:
    kekőce (49)
     
  3. 2004. június 3. 15:3249.
    Nincs valakinek jó ötlete valamilyen tésztára? Nem mákos, krumplis, hanem valmi jó husikás, sonkás, zöldéges???????? Ne darált húsos, mert az ÁNTSZ agyvérzést kap.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2004. június 2. 19:1148.
    Ez a lángos szuper jó ötlet! Köszi!!!!
    Eszközeink vannak, még kis gázos hűtőnk is. Ötleteket vártam, köszi!!!!!!!
    előzmény:
    Mamox (47)
     
  5. 2004. június 2. 19:0447.
    Mivel van gázzsámolyod, szerintem érdemes beszerezned egy kb 40-50 cm átmérőjű, kb 15 cm magas kerek sütőedényt (vendéglátós üzletből vagy kölcsön iskolából, oviból, ők úgyis zárva vannak :), ebben süthetsz: lángost, fánkot, stb, sült húst szeletben, rántottát reggelire. Továbbá egy vagy két 20-25 literes lábost. Reggelihez teát, kakaót készíthetsz benne (csak a tej egy részét forrald fel hozzá, a többivel a sűrű kakaót öntheted fel). Ebédre levesek garmadáját főzheted. Keleszteni is jó, 50 gyereknek kb 6-7 kg lisztból kell lángost gyúrni, 3-4 élesztővel és egy liter tejjel, sóval, meg amennyi langyos vizet felvesz, 2-3 l olaj a sütéshez. Nem kell sok idő a keléshez, ha meleg van, de segítségre szükséged lesz :)
    Érdemes egy közeli pékséggel pozitív kapcsolatokat kialakítani, és a körnéyk beszerzési lehetőségeket előre felderíteni, a hétvégeket is.
    Nagoyn fontos, hogy állandóan legyen folyadék itatni a gyerekeket, ezért nagy (15-20) literes vizespalackokkal készülj. Legjobb a limonádé, 20 liter vízhez 1, 5-2 l citromlé és 1, 5-2 kg cukor kell.
    Mivel a tábor nomád, gondolom, hogy semmilyen ételt nem tárolhatsz. Egy kis gázos hűtőt mindenesetre beszereznék, hogy a reggeli vajat, felvágottat, sajtot beletegyem, különben nagyon gazdaságtalan.
    Majd még gondolkodom, hátha valami eszembe jt.
    Sok sikert:M.
    előzmény:
    kekőce (1)
     
  6. 2004. június 2. 18:4246.
    Az a 3 és fél m kolbász nagy szám lehetett, de már én is kértem hasonló jókat boltban. Ilyenkor nagy a csodálkozás, de én sem tudtam, hogy a vasárnapi 90 szelet husi vajon hány kg lesz. Arról nem is beszélve, hogy bonyolult is lett volna a tábor közepén szeletelni. Így az eladótól szeletre kértem. Erre rámnézett és azt kérdezte, hogy ezt Neki kéne felszeletelni? Én meg szépen mosolyogtam, aztán megtette.
    Egyébként egyetértek, ha lehet a gyerekeket be kell vonni a főzésbe. Az egyéb kajáktól (csipsz) el kell tiltani, Őket, meg kell tiltani, hogy hozzanak.
    előzmény:
    Tündös (35)
     
  7. 2004. június 1. 23:1245.
    Ha kell? Muszáj! Valamivel el kell őket foglalni, az az igazi, ha ők is segíthetnek. Nem csak unatkozva várják a kaját.

    Jóccakát! :))
    előzmény:
    Tündös (44)
     
  8. 2004. június 1. 23:0944.
    Puccos tanyára megyünk. Tanyabácsi fog főzni, nekünk csak a hozzávalókat kell beszerezni. De ha kell, én befogom őket a rőzsegyűjtésbe!
    Jó éjt!
    előzmény:
    szőrész (43)
     
  9. 2004. június 1. 22:5943.
    Igen, ennél jobban csak a divatos csipszeket szeretik. :(
    Nade bográcsolni, az az igazi egy kiránduláson, vagy táborozáson. A tüzelőanyaggyüjtésben pompásan tudnak majd segíteni a kicsik is.
    előzmény:
    Tündös (42)
     
  10. 2004. június 1. 22:5442.
    Válogatós anyukák szerint még ezt sem fogja a kicsigyerekük megenni. Bár én még nem láttam olyan gyereket, aki a virslit ne szeretné, pláne egésznapos rohangálás után!!!
    előzmény:
    szőrész (41)
     
  11. 2004. június 1. 22:4641.
    A virsli azért sokkal egyszerűbb lesz. Dolgozhat az eladó, mire lepárazza nektek. Nem akarsz inkább cserkészkolbit, jó sok méter kellene. . . :))
    előzmény:
    Tündös (40)
     
  12. 2004. június 1. 22:3940.
    Poénos volt, de tudod kb 20 leendő matektanár csak így tudta kiszámolni a hozzávalókat:)))
    előzmény:
    szőrész (39)
     
  13. 2004. június 1. 22:3839.
    Nincs mit! Mi babgulyást fogunk főzni, úgy 100 fő körül. Őrült számolásban vagyunk. :))

    Ez a három és fél méter kolbász, nagyon jó lehetett! :))
    előzmény:
    Tündös (38)
     
  14. 2004. június 1. 22:3238.
    Én is úgy gondoltam, átlagban egy pár, amit a gyerek nem eszik meg, azt kapja a papa virsliből. Krumpli nem az én beszerzésem lesz. Köszi a tanácsot, akkor jól kalkuláltam volna.
    előzmény:
    szőrész (36)
     
  15. 2004. június 1. 22:2437.
    Ma pásztortarhonya volt az ebéd, ha már a mult héten emlegettem. :)

    Nem is gondoltam volna, hogy egy vékony palacsinta kis lekvárral 90 ft-ba kerül. a túrósra már nem is emlékszem. A fiam adagja 4-5 db. (Fürdőhelyen láttam. ).
    A lángos 100- 160 ft-ig. pedig nem ördöngösség megsütni és szinte mindenki boldogan falja.
    előzmény:
    kekőce (29)
     
  16. 2004. június 1. 22:1736.
    Szia! Hmm. Szerintem ki kéne számolni a dolgot.
    Ovisok megesznek egy egész virslit fejenként? A szülők milyen étvágyúak? Nekem pl. egy szál elég a paprikáskrumpliban, mert sok lével eszem, ehhez jön a kenyér is. De egy férfiember bizony nagyot néz, ha nem legalább egy párat mersz a tányérjába!
    A krumpli meg, nehéz ügy, szemre szoktam, mindig elfogy előbb utóbb, mindig van éhes has a kempingben.
    Egy a fontos, inkább több legyen egy tányérral, mint valaki éhes maradjon! :(
    előzmény:
    Tündös (35)
     
  17. 2004. június 1. 22:0035.
    Sziasztok!
    Én csak mint tábori főzőcske-szakkör tagoktól kérdezni szeretnék!
    Virslis krumplipaprikáshoz személyenként mennyi virslit és krumplit számoljak? Itthon nem baj, ha kevés vagy sok, megoldható, de ovisokkal+szülőkkel megyünk főzőcskézni bográcsban, és nekem kellene bevásárolni.

    (Annak idején fősulis táborban bementünk a falubéli boltba és 3 és fél méter főzőkolbászt kértünk hasonló céllal, mert kiszámoltuk, ha mindenki kap 7 cm kolbászt, ennyi kell összesen. Azért most biztos furcsán néznének rám a boltban! Akkor csak legyintettek. )
    Köszönöm a segítségeteket!
    Tündös
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2004. június 1. 21:3434.
    Gofri recept: Hozzávalók: 50 dkg liszt, 1/2 csomag sütőpor, 2 tojás, 20 dkg margarin, 15 dkg cukor, 1 csomag vaníliáscukor, 2, 5 dl tej, kb. 2 dl víz, 1 citrom reszelt héja, 1 csipet só.
    A margarint összekeverem a tojások sárgájával, a cukorral, és a vaníliás cukorral. (Robotgéppel, gyorsan, habosra. ) A lisztbe belekeverem a sütőport. Ezután ezt a tejjel és vízzel felváltva szépen belekeverem a kikevert margarinos cukorba. Hozzáadom a többi ízesítőt (citrom, só), végül a tojások felvert habját óvatosan beleforgatom. Ezután már süthető is! (Az egész olyan piskótatészta sűrűségű. ) Az én gofrisütőmben 5 perc alatt sül meg, és FINOM!
    előzmény:
    belane (32)
     
  19. 2004. május 29. 22:1233.
    Hagyjátok ezt a jó kis kajás topicot bedögleni?????

    Ez az emberiség elleni vétek !! :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2004. május 27. 22:1732.
    Helló Kajások!
    Tudja-e valaki a gofri-tészta receptjét???????????????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2004. május 26. 19:2531.
    Úgy látszik ma éhen halunk. Mindenkinek sok a munkája.
    Az eddigi ötleteket is köszi. De hátha Valaki ma talál ránk, még lehet írni ötleteket!!
    előzmény:
    szőrész (30)
     
  22. 2004. május 25. 22:0830.
    Én is itt vagyok, gondoltam jövök kicsit enni: :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2004. május 25. 21:4629.
    Megvagyok, csak ma én is sokat dolgoztam (dolgozok).
    Cserkésztábor, negyvenvalahány gyereknek.
    előzmény:
    belane (28)
     
  24. 2004. május 25. 21:2928.
    Sziasztok! Vajon ma is visszanéztek? Tegnap már késő volt, elmentem csicsizni, és csak most jutottam a géphez.
    Szóval szerintem nyár lévén praktikusabb édes káposztából készíteni a töltöttet, de én nem úgy főzném, mint a kollegina. Ha összevágva egy kicsit lesózom és állni hagyom, összeesik és ki lehet csavarni a levét és ezt ráteszem a félig főtt pörköltre és úgy főzöm készre. . . . Bár igazad van, mehet rá paradicsomlé is. Csak kreatívan.
    Írsz valami közelebbit a táborotokról?
    Baráti társaság vagy nyílt, hirdetett tábor?
    előzmény:
    kekőce (18)
     
  25. 2004. május 24. 21:4927.
    Egy kocakot eszik a kicsi, 20 éves. :))
    előzmény:
    A. (26)
     

Címlap

top