Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Inszeminációs tapasztalat

kiscsibe-
Létrehozva: 2012. május 21. 15:51

Sziasztok! Ma voltam HSG-n, és a következő lépés az inszemináció. Nem tudtam sokáig beszélgetni az orvossal, mert ma tulajdonképpen csak erre a vizsgálatra mentem, közben pedig, hát főleg arra koncentráltam, hogy túléljem.

Ez sikerült, és teljesen váratlanul ért, amikor mondta, hogy már lehet, hogy ezen a héten megcsináljuk. Tehát nem voltam felkészülve kérdésekkel.

Kérlek, akiknek volt írjátok le, hogyan zajlik, mire számítsak, mit csináljak, stb.

Egyébként én azt hittem, hogy ilyenkor is stimulálnak pl.

Előre is köszönöm mindenkinek, aki segít!!!!

  1. 2012. május 26. 16:1926.

    Nody, nem kell tartanod a hsg-től.

    Nem is értem mit kell itt rémisztgetni a másikat, hogy milyen szörnyű, kérjen altatást...sose hallottam még hogy valaki kért volna.

    2 perc az egész és nem fáj csak kellemetlen.

    Ha meg fáj, akkor még lehet jó is, mert kipucol a kontasztanyag, és könnyebben átmennek majd a katonák :)

    Ez egy szúnyogcsípéssel se ér fel a szüléshez képest, ami szintén nem olyan borzalmas, ahogy egyesek beállítják. Nekem nagyon pozitív élmény volt, szívesen gondolok rá vissza.

    HAJRÁ!!!!

    előzmény:
    Nody (24)
    2012-05-26  15:52
  2. 2012. május 26. 16:0525.

    Csak annyi, hogy mindenépp altatást kérj!!!

     

    Én majd beszartam, mert semmilyen fájdalomcsillapítást nem kaptam :(

    Elhittem, hogy nem fog fájni, meg csak annyi, mint egy rákszűrés... persze, pasas volt a doki, gőze se volt.

    előzmény:
    Nody (24)
    2012-05-26  15:52
  3. 2012. május 26. 15:5224.
    HSGről tudnátok tapasztalatot írni számora?
    Ebben a hónapban kell mennem, és egy kicsit félek
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  4. 2012. május 24. 20:0323.

    Sziasztok!

     

    Jöttem egy bíztató, pozitív példával! :)

     

    Nekem 2010. szeptemberében volt a HSG-m, mindkét oldal átjárható volt, és okt-ben az első inszem. sikerült is. Jövő héten már 11 hónapos lesz a kisfiam. :) Álmodni nem mertem, hogy rögtön sikerül, 2 évet vártuk Rá.

      

    Nekem a HSG kellemetlen volt, a bódító injekció ellenére, az inszem-et viszont meg se éreztem. Mikor felállt a doki, azt hittem, hoz vmit, és kezdjük, erre mondja, hogy készen vagyunk. Feküdtem még vagy 20 percet, és jöttem haza.

     

    Sok sikert Mindenkinek!!!! 

    előzmény:
    kiscsibe- (1)
    2012-05-21  15:51
  5. 2012. május 24. 19:4822.

    Én csak orvosok között éreztem különbséget.

    Skriba mindig fájdalmat okozott, Szűcs meg nem. Persze egyszer se sikerült...

     

    Druk, hogy neked sikerüljön! :)

    előzmény:
    kiscsibe- (21)
    2012-05-24  16:37
  6. 2012. május 24. 16:3721.

    Szia gratulálok! Jó olvasni ilyen sikertörténeteket is!

     

    Nekem ma megvolt az első, szerintem jó lesz ez

     

    Egyébként nekem egyáltalán nem fájt, sőt még kellemetlennek sem mondanám. Mikor gondoltam, hogy na most fog fájni (nem mertem odanézni) akkor lettünk kész

     

     

    Te éreztél valami különbséget a sikertelenek és sikeres között?

    előzmény:
    Hennagor (20)
    2012-05-22  22:06
  7. 2012. május 22. 22:0620.

    Gond egy szál se!! Ha valaki hát én megértelek. Mindenkire haragudtam aki babát várt. Körülöttem a kolléganőim egymás után estek teherbe. "Majd neked is sikerül!" Hurrá! De meg lettem vigasztalva. És láss csodát! Egyébként 10 évet vártunk rá. Mondjuk ráhagytam egy jó pár évet, mondván hátha... Aztán orvos, vizsgálatok, próbálkozás. Újabb vizsgálatok, újabb várakozás. Aztán besokalltunk, volt egy kis pihi. Aztán előlről, akkor már gyorsabban. És a végén az inszem. Amikor arra a bizonyos beavatkozásra vártam, összejöttünk 4-en inszemesek. Az egyik sorstárs az első beavatkozásra várt. Szegény ideges volt nagyon. A másik a 2.-ra, volt aki a 3.-ra, és én az 5.-re. Mondtam, hogy nekem ez az utolsó. Erre a 3.-ra váró: "mi is úgy gondoljuk, hogy ezzel befejezzük." Erre én: "félreértesz, nekem ez sikerülni fog, mert ha nem lombikozni kezdünk. De erre nem lesz szükség." Csodálkozva néztek rám.

    Egyébként áprilisban kezdtük, ekkor volt az első. Júniusban a 2., augusztusban a 3., szeptemberben a 4., és október 13.-án az 5.

    előzmény:
    rachelgreen (19)
    2012-05-22  21:18
  8. 2012. május 22. 21:1819.

    De szép történet :) Grat nektek!

     

    Miért mindig mással történnek az ilyen jó dolgok, velem meg soha? Bocs a kifakadásért :)

    előzmény:
    Hennagor (18)
    2012-05-22  21:05
  9. 2012. május 22. 21:0518.

    Engem csak clostyval stimuláltak. Szerencsére mindkét petevezető átjárható volt, de valamiért a jobb oldali petefészek volt az aktívabb. Mindig volt mindkettőben tüsző, általában 2-2, de a jobb oldaliban voltak nagyobbak, így azokhoz igazították a beavatkozást. Az 5. inszem előtti UH-n a bal oldalon láttak 2 db nagyot, a 10. napon volt 21-22 mm, és 11 mm-es nyálkahártya. A jobb oldal üres volt!! Úgy mentem, hogy ez tutira sikerülni fog. Az előző négynél nem éreztem ezt, hihetetlenül biztos voltam benne. Megcsinálták, majd a pihi után lementem a dokihoz, aki felírta a gyógyszert és kértem a következőre a clostyt. Erre azt mondta, hogy mindenképpen hívjam, hogy milyen lett a teszt, mert ha nem sikerül lombikozni kezdünk. 2 hét múlva görcsölni kezdtem, 1 nappal a teszt előtt. Iszonyatosan elkeseredtem. A párom megcsináltatta a tesztet, de Ő nézte az eredményt. És egyszer csak: itt van egy halvány csík! Leírhatatlan! Másnap vérvétellel megerősítették, hogy nem tévedés. 2 héttel később már UH-n is láttuk. Júliusban megszületett a lányunk, és ugyanabban az évben decemberben spontán megfogant a fiunk.

    Egyébként nekem volt néhány hormonnal gondom, valamint a férjem sperma képe nem volt 100%-os. De konkrét okot nem találtak.

    előzmény:
    Glia (16)
    2012-05-22  19:00
  10. 2012. május 22. 20:4117.

    Hát akkor már én sem értem :)

    Sokan vannak, akinél szóba sem jöhet az inszemi, mert csak 1-2 kósza spermium van pl. Azok rögtön mennek lombikra, és nem kell pluszt fizetni. Egy ismerősöm is most volt így az 1. lombikján. Teherbe is esett :) 

     

    Ha 40.000, akkor az viszont magánkórház, vagy féligmeddig az...

    A BMC-ben ingyen van, csak a gyógyszereket kell fizetni.

     

    Ezt találtam:

    http://devaiintezet.hu/gyakori-kerdesek-meddos egi-kezelesekrol

     

     

    előzmény:
    Glia (14)
    2012-05-22  17:35
  11. 2012. május 22. 19:0016.

    Hú, de jó! Gratula! Azért jó ilyet is hallani!

    Azt hiszem már korábban írtam, hogy nekem is azt mondták, hogy érdemes még 5-6-7-et is bevállalni, mert egyszerűbb, mint a lombik!

     

    Neked egyébként voltak eltérések az inszemek között? mármint úgy értem, hogy nekem elsőre brutál tüszőim voltak, 7 db!, de mégsem sikerült. Aztán másodikra 1-1 a 2 oldalon, harmadikra meg alig akart 1 megérni. Nem tudom így mennyi az esély.

    Szóval befolyásolja valami a sikerességet? 

     

    előzmény:
    Hennagor (15)
    2012-05-22  18:01
  12. 2012. május 22. 18:0115.

    Sziasztok!

    Új dolgot nem tudok írni, minden olvasható volt. Azért írok mégis, hogy tudd nem reménytelen. Nekem az 5. inszem sikerült!

    Nyáron már 6 éves lesz a lányom!! Fel a fejjel!! Soha nem feladni!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  13. 2012. május 22. 17:3514.
    Akkor most már végképp nem értem. Nekünk az inszem 40 ezer+gyógyszerek, és azt mondták csak 4 után támogatott a lombik. Le is van írva! 
    előzmény:
    rachelgreen (13)
    2012-05-21  19:35
  14. 2012. május 21. 19:3513.

    OK, rendben! Most szaladt le a zuram egy jó borért a Dekanterbe :)

     

    Persze, ne adjátok fel! :)

     

    Ezt a támogatás dolgot rosszul tudod. Bármikor elkezdheted a lombikot, ugyanúgy fizeti az OEP. A miénk is támogatott volt, és így is ilyen drága lett.

     

    Ha jól tudom, 5 inszemit és 5 lombikot támogat az OEP. (Vagy 6 inszemi és 5 lombik? :) Valami ilyesmi...)

    előzmény:
    Glia (12)
    2012-05-21  18:57
  15. 2012. május 21. 18:5712.

    Nem is szabad depressziósnak lenni, az senkinek sem jó.Majd a következő sikerül!

    Borozz helyettem is este!

     

    Szerintem mi, ha esetleg mégsem jönne most sem össze, még próbálkozunk. Főleg, hogy csak 4 inszem után fizeti az oep a lombikt.

    De inkább ez, mint az a sok hormon.

     

    előzmény:
    rachelgreen (11)
    2012-05-21  18:45
  16. 2012. május 21. 18:4511.

    Hát én 3 után már nem akartam többet... minek? Nem a dokik mondták, hanem mi láttuk így.

    Nekünk is pont azok a bajaink, mint nektek.

     

    El sem hiszem, hogy a sikertelen lombik után IS jól érzem magam, nem lettem depressziós :)

    Este iszom végre egy pohár bort, és minden heppi :)

    előzmény:
    Glia (10)
    2012-05-21  18:33
  17. 2012. május 21. 18:3310.

    A HSG tényleg nem a legkellemesebb, én is szarul voltam tőle. Fájni ugyan nem fájt, de nagyon hányingerem volt. állítólag azért, mert irritálják a vizsgálat közben a hashártyát. Na de mindegy, mert ezen már túlvagy!

     

    Az inszem meg sem közelíti azt az érzést. Nekem semmi nem fájt, persze érezni érzed és lehet azt mondani rá, hogy kellemetlen, de tényleg semmi gáz! Én mindig mentem utána dolgozni, és utána sem éreztem semmilyen fájdalmat.

    Ezek szerint egyénenként változó. Én csak a sportolást hagytam kicsit abba.

     

    Nekem el van záródva az egyik petevezetőm, a férjemnek pedig lassabbak a spermiumai, de azt mondták tökéletesen alkalmasak vagyunk az inszemre. Nekem mindig szépek a tüszőim, ennek ellenére 2 nem sikerült, hátha most.

     

    Mindenki azt mondja, hogy érdemes az inszemmel próbálkozni, akár 6-7-et is megcsinálni, mert egyszerűbb, mint a lombik.  

     

    Ja, és a katéterezés egyáltalán nem fáj, én alig érzem. 

     

    Az anyagot mi visszük, mert otthon kényelmesebb ezt megoldani, ráadásul nem is lakunk túl messze. Egyébként a Forgács Intézetbe járunk.

     

    De olvastam már pár protokolt, és intézetenként vannak eltérések a kezelésekben. Viszont a forgácsnak a legjobb a statisztikája. Mármint ami a terhesséek számát jelenti!

     

    És ami még fontos lehet, hogy nem szabad nagyon rágörcsölni, mert akkor egy-egy sikertelenség eléggé megvisel lelkileg. Mindig bízni kell! 

    előzmény:
    kiscsibe- (3)
    2012-05-21  16:28
  18. 2012. május 21. 18:319.

    Csak lassan szivárog ki, hiszen nagyon kicsi ott az a nyílás. De előbb-utóbb kijön, és ez a normális. Ne is maradjon benn, még megromlik :)

     

    A HSG után én remegve gyalogoltam haza (2 perc sétára lakom a kórháztól), annyira szar volt. Véreztem, hányingerem, minden bajom volt.

    Az inszemitől nem fog, ez az én 1. inszemis rosszullétem lehet hogy egy még teljesen ki nem kezelt felfázástól jött elő (1 héttel korábban volt, de elvileg kigyógyszereztek).

     

    Be is mentünk az ügyeletre aznap, péntek késő este, amikor az 1. inszemi volt, mert belázasodtam, és járni nem tudtam. Ott aztán éjfélig 100 vizsgálatot csináltak rajtam, vérvétel, UH, sebészet, minden. Látták a véremből, hogy vmi gyulladás, de nem tudták mi a baj. Majdnem betoltak a műtőbe vakbéllel. Komolyan mondom! Aztán mivel nem jöttek rá, hogy talán túlstimuláltak, vagy a felfázás miatt lehetett, benn tartottak 3 napig a szülészeten a kismamák között. Szóval elég szar hétvége volt.

    Kaptam antibiotikumot vénásan, az is kellemes volt. De rám sem néztek hétfőig, amikoris felálltam és szabad akaratomból távoztam, mert a fekvést otthon is el tudtam végezni :)

    előzmény:
    kiscsibe- (8)
    2012-05-21  18:20
  19. 2012. május 21. 18:208.

    Igen, most néztem, 35000,- Ft. Plusz, ha kapok tüszőrepesztőt, akkor még az. Hát ez azért nem 130.000,.! Szörnyű, hogy milyen drága!

    A pihenéssel kapcsolatban, én abbban reménykedem, hogy elvileg, ha a helyén van az anyag, és utána még nyugiban vagyok egy fél óráig, már csak nem fog kifolyni! Aztán meg jön a hétvége, akkor majd pihizek, meg nyugiban leszek.

    A hasam viszont most is görcsöl, remélem attól nem fog ennyire. Szerencsére mindenhol azt olvasom, hogy a HSG gázosabb, mint az inszem. Mert mondjuk most azért nem örülnék, ha éppen dolgoznom kéne..............

    előzmény:
    rachelgreen (7)
    2012-05-21  17:57
  20. 2012. május 21. 17:577.

    Sajni el van záródva az egyik petevezetékem, és a páromnak sem volt 100%-os bika anyaga.

    De most vitaminokat szed (ProFertil), amik javítottak az eredményen. Sajni legalább 3 hónapig kell szedni, utána lesz csak javulás.

     

    Végülis dolgozhatsz, de ne szaladgálj. Én rosszul viseltem az inszemit, de más meg könnyen bírja. Nagyon görcsöltem napokig.

     

    Igen, sajnos nagyon sokaknak nem sikerül. De ha mégis, akkor kevés hormonnal, és kevés pénzből úszod meg.

     

    Sajnos ha a férfival van baj, sokszor tolnak át lombikra, mert ott ugye kiválogatják a legjobb spermákat abból a kevésből, és a már kész embriót teszik be. Ha a nő rendben van, nagyon nagy eséllyel sikerül a lombik.

    De előbb inkább inszemi, hátha sikerül. Sajnos nagyon sok hormon kell a lombikhoz, én teljesen leépültem tőle, ráadásul 130.000 Ft volt ez az egy lombik...!

    előzmény:
    kiscsibe- (6)
    2012-05-21  17:50
  21. 2012. május 21. 17:506.

    Szia! Sajnálom, hogy nem sikerült! Nálatok mi a gond? Nálunk a spermaeredmény nem túl jó.

    Sajnos nem fogok tudni feküdni utána, mert pont aznap nagyon sokáig bent kell maradnom a melóhelyemen.

    Remélem ez nem fogja befolyásolni az eredményt!

    Közben kicsit olvasgattam, nagyon sokaknak nem sikerült.

    Hátha pont én leszek a kivétel.

    előzmény:
    rachelgreen (4)
    2012-05-21  17:29
  22. 2012. május 21. 17:395.

    Ja bocs, itt vannak már konkrét kérdések :)

    Az inszemi katéter nem fáj annyira, mert csak a méhüregig nyomják, nem teljesen fel a petefészekhez a petevezetéken át. Szóval tök más művelet.

     

    Utána kiírathatod magad pár napra, a doki majd mondja. Tudod, pihenni kell kicsit, meg beágyazódást segíteni.

    És egyél soksok fehérjét, ez a beágyazódást segíti: túró, tejföl, sajt, tej, tojás, hal, csirke, bab, mandula, meg ilyenek, a neten találsz fehérjetáblázatot.

     

    Én a János kórházba (Budai Meddőségi Központ) járok.

     

    Én mindig pihentem 1 hónapot a sikertelen inszemik után, de elvileg mehetsz rögtön a köv. ciklusban.

     

    Az esélyek: 15-25%

    Nem sok, de az életben is ennyi. Ezen belül az ikrek esélye 15%.

    Nekem a 3. inszemi sem sikerült.

     

    (Volt a kórházban egy csaj, akinek a 6. inszemi sem sikerült, és most ment a 3. lombikjára, mert az első 2 nem sikerült. Nem mondom, kitartó.)

     

    Én most voltam az 1. lombikon. Ma vettek vért, és kiderült, hogy negatív... ez se sikerült.

     

    A lombik 30-40%-ban sikeres, ezen belül 15-20% az ikrek esélye (már ha mondjuk kettőt tesznek be). Nekem kettőt tettek be és egyik sem tapadt meg... :(

    előzmény:
    kiscsibe- (3)
    2012-05-21  16:28
  23. 2012. május 21. 17:294.

    Szia!

     

    Nekem a HSG életem legfájdalmasabb élménye volt. Biztos mert el is volt záródva az egyik petevezetékem.

     

    Én 3 inszemin voltam. Engem is stimuláltak. Pontosabban én magamat... 1 hét injekciózás, aztán a tüszőrepesztő hormon, és rá 36 órára csinálták meg.

    Nekem az is fájt, de főleg utána este görcsöltem. Felfekszel a vizsgálóhoz hasonló ágyra, és betolják a cuccot. Fekszel ott még 6-7 percet az eszközzel benn (nem értem, miért tartják benn, eléggé nyom szerintem), aztán még 15 percet fekhetsz egy ágyon. Kapsz zárójelentést, aztán mehetsz haza.

    Mi nem vittük az anyagot (de vihettük volna).

    Nekem fájt utána a hasam, pedig együtt kell lenni aznap este vagy másnap reggel. Hát így nem volt sok kedvem.

    Utána 2 hétig progeszterolt kell beadnod magadnak, ami kb a tamponfelhelyezéssel egyenértékű művelet.

    Aztán kell tesztet csinálnod, és visszamenni a kórházba, ha pozitív. Ha negatív, megjön. Ha megjön, hagyd abba a progeszteront.

    Ha vannak KONKRÉT kérdéseid, csak tedd fel nyugodtan :)

    előzmény:
    kiscsibe- (1)
    2012-05-21  15:51
  24. 2012. május 21. 16:283.

    Szia! A katéter sem fájt? Nekem a HSG-nél nagyon görcsölt a hasam a katétertől, a többi részből - ami másnak fájni szokott - viszont nem éreztem semmit. Szóval ez olyasmi lesz, mint az, csak nem kontrasztanyagot nyomnak, hanem AZ anyagot?

     

    Én még soha nem hallottam olyat, hogy valakit nem stimuláltak, ezért is lepődtem egy kicsit. Gondolom az lesz, hogy ha nincs érett pete, nem csinálja meg, és akkor majd jövő hónapra ad gyógyszert. 11. napon megyek uh-ra. Az akkor szokványos? Nekem amúgy 13-14 napon szokott lenni peteérésem. Utána szerinted vissza tudok menni a munkahelyemre?

    Te hova jársz? Havonta csinálják neked? Mit mond az orvos, milyenek az esélyek? Nem tudod véletlenül, átlagban hanyadik sikerül? Ez is újdonság, hogy vitted magaddal az anyagot

     

    Semmit nem tudok!!!

    előzmény:
    Glia (2)
    2012-05-21  16:01
  25. 2012. május 21. 16:012.

    Szia!

     

    Engem pl stimuláltak, 5 napig kellett szednem Clostylbegit tablettát a menstruáció 3. napjától. 10. napon kellett mennem ultrahangra, megnézték, hogy van -e érett tüszőm. Mivel volt, még aznap este hasba kellett szúrni magam :), egy ovulációsegítő szurival, majd rá 2 napra volt az inszem. Vittem a "mintát", azt kicsit felturbózzák, és aztán megcsinálják az inszemet.

    A méhnyakon átvezetnek egy katétert, azon át juttatják fel a srácokat. Nem fájdalmas, 5 perc az egész, de aztán célszerű 15-20 percet nyugodtan feküdni.

     

    Ha van kérdésed, válaszolok szívesen, nekem pont a múlt héten volt a 3.

    előzmény:
    kiscsibe- (1)
    2012-05-21  15:51

Címlap

top