Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fagylaltgép

Torolt_felhasznalo_827857
Torolt_felhasznalo_827857
Létrehozva: 2004. május 26. 21:41
Sziasztok!
Nincs valakinek véletlenül egy eladó használt fagyigépe? Vagy cserébe tudok ajánlani ezt-azt (ld hamarosan a bemoldalamon!).Aztán majd jó kis receptek is érdekelnének. Előre is köszönöm!
  1. 2004. július 15. 09:1451.
    Szia!
    Mesélj milyen lett a fagyi?
    Jók az arányok?
    előzmény:
    ZsZsolti (46)
     
  2. 2004. július 15. 09:1150.
    Szia!
    A kávéfagyit már leírtam (42)

    Eperfagyi

    200 g friss eper
    70 g finom kristálycukor
    2 tk. citromlé
    1 dl felvert tejszínhab
    0, 6 dl tej

    Pürésítés, eper-cukor-citromlé. Utána ezt a masszát, tejbe és a tejszínbe.
    előzmény:
    neszeri (48)
     
  3. 2004. július 15. 00:4749.
    Természetesen igen, ugyanolyan finom.
    előzmény:
    eindor (45)
     
  4. 2004. július 14. 23:2748.
    Szia!

    Leírnád az eper és kávéfagyi receptjét is?

    Előre is köszi!
    előzmény:
    Gaby55 (37)
     
  5. 2004. július 12. 17:4447.
    Szerintem nem, mert a joghurt krémesebb.
    előzmény:
    eindor (45)
     
  6. 2004. július 12. 10:5846.
    Köszönöm szépen Hölgyeim! Ma azt hiszem meg ki is próbálom a receptet . . . még egyszer köszi !
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_869826
    Torolt_felhasznalo_869826
    2004. július 12. 10:2445.
    Szerinted/nincs itthon joghurt/kefirrel is lehet csinálni fagylaltot?
    előzmény:
    Gaby55 (44)
     
  8. 2004. július 12. 10:1344.
    Sziasztok!

    Igazi nyári csemege, aki szereti az olasz fagylaltot.

    Málnás-csokis zuccotto

    Hozzávalók 8 személyre

    1 kész piskótalap
    2-2 cl maraschino, narancslikőr és rum
    100 g bevonócsokoládé
    300 g tejszín
    75 g málna
    25 g kandírozott gyümölcs
    50 g babapiskóta

    Fóliát simítunk egy tálba, majd kibéleljük a piskóta kétharmad részével, végűl meglocsoljuk az alkohollal. Felolvasztjuk a csokoládét. A tejszínt felverjük a cukorral, kétharmad részét elkeverjük a málnával és az aprított kandírozott gyümölccsel, majd rásimítjuk a piskótára. Az összemorzsolt babapiskótát elvegyítjük a maradék krémmel, az olvasztott csokoládéval, és a málnás krémre simítjuk. Befedjük a maradék piskótával, ráhajtjuk a fóliát, és 8 órán át fagyasztjuk.
    Lehúzzuk róla a fóliát, a tálra borítjuk, és málnával mentával díszítjük.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2004. július 12. 09:4243.
    szivesen.
    előzmény:
    eindor (41)
     
  10. 2004. július 12. 09:4142.
    Szia!

    Banánfagyi

    250 g érett banán
    1/2 citrom leve
    85 g finom kristálycukor
    1/5 dl tej
    0/5 dl felvert tejszínhab

    Pürésítsd a banánt a cukorral és a citromlével együtt. Keverd bele a banán masszát a tejbe és a tejszínbe.

    Jégkrémalap

    3 tojás sárgája
    70 g finom kristálycukor
    1/5 dl felvert tejszínhab
    1/8 dl tej
    5 g vaníliás cukor

    A tojássárgákat, a kétféle cukorral finomra és habosra keverjük, majd ezt a masszát a tej és a tejszín közé.

    Vaníliafagyi

    3 tojás sárgája
    70 g cukor
    1 rúd vanília
    1/8 dl tej
    1/5 dl felvert tejszín

    A tejet felforraljuk bele tesszük a vanília rudat, kb. 15 percig megszívja magát.
    A tojások sárgáját a cukorral finomra és habosra keverjük. A vanília rudat eltávolítjuk a tejből, néhány kanállal a tojás masszához teszünk állandó keverés mellett. Ezután a masszát a maradék tejhez töltjük állandó keverés mellett. Alacsony lángon sűrűre keverjük. Főzni már nem szabad! Ha a massza kihűlt, hozzákeverjük a tejszínhabot.

    Csokifagyi

    3 tojás sárgája
    30 g kakaó
    70 g finom kristálycukor
    2 dl tej
    1/25 dl felvert tejszínhab

    Tojássárgáját cukorral habosra, majd kakaó, tejszín és a tej következik, amíg alaposan össze nem keveredett.

    Kávéfagyi

    3 tojás sárgája
    90 g cukor
    1/8 dl tej
    2 tk. gyors kávé- v. ennél több
    1/5 dl felvert tejszínhab

    Tojássárgáját cukorral habosra, gyors kávét forró vizben feloldani, majd lehűteni és a massza közé keverni.
    Csak ha minden jól összekeveredett, akkor adjuk hozzá állandó keverés mellett a tejet és a tejszínt.

    Joghurtos gyümifagyi

    80 g málna
    80 g eper
    2 dl tiszta joghurt
    60 g kristály cukor
    1/5 dl felvert tejszín
    Gyümölcs pürésítés cukorral, paszírozás szitán. Egy másik tálban citrom levét és a joghurtot.

    Hát ennyi remélem érthetően írtam.
    előzmény:
    ZsZsolti (39)
     
  11. Torolt_felhasznalo_869826
    Torolt_felhasznalo_869826
    2004. július 12. 09:1841.
    Köszönöm szépen a receptet.
    előzmény:
    Gaby55 (40)
     
  12. 2004. július 12. 09:0140.
    Szia!

    Joghurtfagyi

    3 dl joghurt
    1 dl tejszín
    75 g finom kristálycukor
    1/2 citrom leve

    A tejszínhabot cukorral felverjük, míg sűrű nem lesz. Egy másik tálban összekeverjük a joghurtot és a citromlevet. Ezután a joghurtot a felvert tejszín közé keverjük jó alaposan.
    A hűtőtartály helyezzük a gépbe, kapcsoljuk be és a beöntőnyíláson keresztűl tölcsük bele a masszát.
    előzmény:
    eindor (38)
     
  13. 2004. július 11. 16:3139.
    Hú, de rendi vagy. Meg is lepődtem, hogy egyből kaptam választ . . .
    A következők érdekelnének: A vanília, banán (eper, az kb ugyanaz, igaz ?). A jégkrém alap az az alapfagyireceptet takarja ? Mert ha igen, akkor az szintúgy. Továbbá csoki, kávé.
    De összefoglalva amit szeretnék csinálni, hogy egy fagyialaphoz többnyire (friss) gyümölcsökkel fincsi fagyit kreálni. Máskor annyira finom csoki fagyit csináltam csokireszelék, meg anno az alapreceptemmel, most meg a forumban fellelt első alapreceptet használva ("gyorsfagyi") sajnos az állaga a kész krémnek túl folyós volt, ezen felül nem igazán stimmelt az íze se. (gyors megbolondítottam fahéjjal és csokilötyivel :), és az íze már jó is volt). Azt hiszem ha valaki ismeri a számára megfelelő alapreceptet, akkor onnantól kezdve a legfinomabb recepteket a saját fantáziájából fogja előszedni :).

    Jah, és nagyon szépen köszönöm. ;)
    előzmény:
    Gaby55 (37)
     
  14. Torolt_felhasznalo_869826
    Torolt_felhasznalo_869826
    2004. július 11. 13:1038.
    Szia!!Szabadna joghurtos iránt érdeklődni?kösz!!
    előzmény:
    Gaby55 (37)
     
  15. 2004. július 11. 12:4837.
    Szia!
    Az én gépemhez:
    - Banán, eper, csoki, jégkrémalap, vanília, joghurt, kávé, gyömbérfagyi mézzel, és joghurtos gyümi fagyi van. Melyik érdekel?
    előzmény:
    ZsZsolti (36)
     
  16. 2004. július 10. 16:2436.
    Hali

    Le tudnád írni az alap fagyi receptet ? Nekem is Philips gépem van (még régi), rég nem használtuk, aztán most elővettem, de sajnos nem találom a recepteket, amiket hozzá kaptam anno. Tudom, hogy találhatnék 1000 másikat, de azok nagyon bejöttek nekem, és írtóra megköszönném, ha felvázolnád min azt, hogy az alaprecepthez mi is kellene . . .

    Előre is köszönöm
    előzmény:
    Gaby55 (28)
     
  17. Torolt_felhasznalo_869826
    Torolt_felhasznalo_869826
    2004. július 7. 08:2535.
    A google keresőjébe irdd be pl. citrom fagylalt és kiad egy csomó receptet
    előzmény:
    neszeri (34)
     
  18. 2004. július 5. 23:1334.
    Szia!

    Tegnap vettem fagyigépet, de csak 2 recept van hozzá, vanília és csoki. Én a gyümölcsfagyikat szeretem, főleg a citromot. Örülnék, ha közkinccsé tennél ilyen recepteket:)
    előzmény:
    rekap (33)
     
  19. 2004. július 2. 13:3933.
    Igen, a gephez kapott receptet hasznaltam, annyi kulonbseggel, hogy nagyobb resz tejszint tettem bele s kisebb resz tejet. Nekem fagyiallagu lett, igaz, vagy 40 percig hagytuk, nem volt eleg a 20 perc, amit az utasitasban irtak. Utana betettem a melyhutobe. Annyiban kulonbozik a bolti fagyitol, (az is volt otthon), hogy ha kiveszem mindkettot a hutobol, a hazi fagyi sokkal kesobb olvad eheto allaguva, mint a bolti. Ma kiprobalom a malnafagyit is. :-)
    előzmény:
    darevi (32)
     
  20. 2004. június 29. 16:2132.
    Azt a receptet csináltad, amit a géphez adtak?
    Olyan lett az állaga, mint a rendes, normál fagyiknak? Nem lett picit vizesebb?
    Mert nekem sajnos igen és nem tudom eldönteni hogy a recept miatt vagy mert nem tudom eléggé lehűteni.

    Köszi!
    előzmény:
    rekap (31)
     
  21. 2004. június 27. 15:1031.
    Sziasztok!

    Vegül megvettem a Tectron gépet. A döntő érv a mérete volt, nekem se férne be a fagyasztóba egy nagyobb tál, ha még mást is akarok tárolni mellette. Ma kipróbáltuk a mellékelt citromos receptet, csodafinom lett! :-) Én meg vagyok elégedve.
    előzmény:
    darevi (30)
     
  22. 2004. június 25. 19:2930.
    Bocsánat, rosszul írtam, nem Technics(honnan jutott ez eszembe?), hanem Tectron. Teljesen meg vagyok elégedve vele, ehhez is voltak jó kis receptek, ami külön jó, hogy nekünk olyan a hűtőn, hogy benne van egy kis lenyitható fagyasztó. A Philips és társai esélytelenül indulnak, hogy beleférjenek, ez viszont teljesen jól. Csak sajno a hűtőnk nem sokkal lehet -18 alatt, mert viszonylag hamar felolvad a tartályban a lé, úgyhogy a fagyasztott eperrel csináltam a második adagot és már egészen jó lett a végére az állaga.
    De hamarosan veszünk rendes fagyasztós hűtőt és abban már biztos jó lesz.
    Az, hogy vizesebb lesz a fagyi minek az eredménye? A tejnek? Mert akkor lehet, hogy megpróbálok egyet csak tejszínnel, kísérlet képpen.
    Szóvel, 6000Ft-ot bőven megért a Tectron kisgépe :)

    Üdv
    Darevi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2004. június 24. 08:5129.
    Igen jól látod, hűtőtartály a lelke az egész gépnek, és csak lehűtött anyagokkal lehet dolgozni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_249802 (22)
     
  24. 2004. június 24. 08:4328.
    Szia!
    Nem hiszem, h. olcsó géppel kellene kezdened a fagyi készítést, mert ha már gép vásárláson gondolkodól, aki biztos használni is fogod. Nekem Philips gépem van, könnyű vele fagyit készíteni, pár recept leírást mellékeltek hozzá, de ha bele jössz tőbbféléket is kreálhatsz.
    előzmény:
    rekap (23)
     
  25. Torolt_felhasznalo_735580
    Torolt_felhasznalo_735580
    2004. június 23. 15:1727.
    Küldhetek még párat ha akarod. Remélem, hogy azért sikerülni fognak fagyigép nélkül is.
    előzmény:
    Lingon (26)
     

Címlap

top