Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nehezen elalvó nyűgös baba

krisztinav.
Létrehozva: 2012. július 12. 11:18
Egy hónapos kisfiam csak cicin tud elaludni, semmi más módon nem. Ha felébred, egyből sír, nem lehet csak pillanatnyilag megnyugtatni. Nem fáj a hasa, az tuti. Nem tudok mit kezdeni vele sokszor, az esti altatás is problémás, nem akar aludni. Szoptatás is sokáig tart, mert közben kapálózik, egy idő után nem akar szopni, hisztizik. Így az is elhúzódik egy órán keresztül. Szinte semmi időm sincs másra... Hasonló cipőben járó anyukával beszélgetnék vagy tanácsot kérek!
  1. 2015. május 27. 06:22282.

    Hasonlo cipoben jarunk. Szinte minden altalad leirt viselkedes illik a mienkre is. Tudom, hogy idokozben 3 ev eltelt, emiatt is kerdem: kaptal valaszt azota a kerdeseidre? Mi volt ez a viselkedes kivaltoja illetve megszunt-e? Ha igen, mikor? Koszi nagyon szepen elore is a valaszaid!

    előzmény:
    krisztinav. (1)
    2012-07-12  11:18
  2. 2012. július 18. 17:38281.
    aki használ hordozókendőt (nandu) az hogyan köti fel, ha a baba még nem tudja tartani a fejét? milyen pozícióban?
  3. 2012. július 18. 14:48280.
    szia! kislányom nagyon sírós volt, és éjszaka rengeteget mentünk át hozzá. vége az lett, hogy magunk közé vettük. ott nyugodtan aludt. de egyébként én azt javaslom kitartás, az idő majd segít.
    előzmény:
    krisztinav. (1)
    2012-07-12  11:18
  4. 2012. július 18. 14:36279.

    Szia!

    Hát megfeszíti magát... a lábait is kifeszíti, aztán rúgdall... közben vörösödik a feje és nyögdös... kidugja a nyelvét, egészen máshol jár... aztán amikor kijön egy puki, akkor lenyugszik, de aztán újrakezdi... és van, hogy semmi sem jön... akkor felveszem és abbamarad a nyűglődés... ez reflux lehet? csak azért szeretném tudni, hogy feleslegesen ne citáljam el uh-ra... esetünkben, kocsi nélkül, nem egyszerű az odaút egy ilyen kis nyűgös babucival... 

    előzmény:
    mucususu (277)
    2012-07-18  08:43
  5. 2012. július 18. 14:34278.

    Hát, most egyelőre megvettem vaterán a gripe watert, előbb azt próbáljuk, az egyszerűbb... mint a colief adagolása, ráadásul olcsóbb is. a colief egy heti adagja kerül 4ezerbe... 

    Amúgy az én párom Skorpió, úgyhogy szupi vele az élet! 

    Én Kos vagyok, a babucink meg Ikrek lett... jó kis csapat vagyunk, az biztos! 

     

    előzmény:
    Lleon (276)
    2012-07-17  22:18
  6. 2012. július 18. 08:43277.

    Szia!

    Nem olvastam vissza, így nem tudom, írták-e már hasonlót neked! :)

    Írod, h nagyon mocorog szopizás közben is...

    Hátrafelé szegi a fejét, megfeszíti magát?

    Lehet, hogy refluxos - attól függetlenül, hogy nem bukik vissza! Ha marja a nyelőcsövét a liftező tejcsi, nemcsoda h nyűgös és sír! Nálunk is így volt!

    Beszélj a gyerekorvossal, vagy vidd el gasztroenterológushoz! Egy vizsgálat és egy uh, és kiderül, h van-e ilyen gondja! Addig is, emeljétek meg a kiságy egyik végét, h magasabban legyen a kis feje.

    Rem. azóta jobban vagytok!

     

     

    előzmény:
    krisztinav. (1)
    2012-07-12  11:18

Címlap

top