Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Milyen mosószert

cell
Létrehozva: 2012. november 8. 20:29

Sziasztok,

Segítséget kérnék, mert már sok féle mosószerrel probalkoztam de hiaba. Azt szeretném ha a ruhainknak finom mosószer illata lenne. Nem tudom mit rontok el de hiaba tisztak a ruhak, egyszerűen nincs illatuk. Öblítőt nem használok azt nemcsak nem szeretjük, de allergias rá a gyerek, azaz amit eddíg probaltunk attol kiütéses lett. Melyik az a márkás mosószer ami utan finom lllatú marad. Sőőt ami szerintem egy másik probléma van néhány polónk ami kifejezetten büdi marad mindegy mivel mosm, nem olyan mosatlan szag hanem mintha ugyanaz a szag benne maradna a ruhakba. Nehéz igy elmondani , szagokat és illatokat éreztetni leírva de remélem kapok 1-2 jotanácsot. Ja és szabad levegőn szárítok tehat attol nem lehet ilyen punnyadt szagú a ruha.

  1. 2012. november 9. 10:4551.

    Ezt már én is sok helyen olvastam, hogy főleg a Miele típusú szárítógépek nagyon jók.

    Nekem már így is 2 mosógépem van, de még egy szárító, mégha szűkösen is elférne a mosókonyhában.

     

    Most annyira fölösleges, hogy fűtöm a 150m2-es házat csak azért, hogy megszáradjanak a ruhák.

    Mert 21-22 fok van fűtés nélkül, ami teljsen jó, de viszont , ruha szárításhoz  kevés. 

    előzmény:
    csakmoni (46)
    2012-11-09  10:36
  2. 2012. november 9. 10:4550.
    A weiser riese egy szuper, ha nem a legszuperebb mosópor, de nem marad meg az illata a ruhákban. Itt ez volt a kérdés/kérés.
    előzmény:
    antironia (41)
    2012-11-09  10:03
  3. 2012. november 9. 10:4349.

    Mosás előtt be kéne áztatni azokat a ruhákat, azt hittem egyébként h ez természetes.

    Van olyan mosópor aminek az illata bennemarad a ruhákban, én használtam, nevére nem emlékszem. Egyrészt örültem neki, mert nem minden ruhát öblítőzök, másrészt nem örültem neki, mert így nemcsak az illatanyag hanem a vegyianyag is bennemaradt a ruhákba. Legalábbis gondolom.

     

    Egyébként a halálom, mikor egy ruha messziről bűzlik az öblítőtől vkin.

    előzmény:
    cell (1)
    2012-11-08  20:29
  4. 2012. november 9. 10:4148.

    http://termeszetesentiszta.hu/products-page/perkarbonat/n atrium-perkarbonat-05kg/

     

    A nátrium perkarbonátot (röviden: perkarbonát) egy szinte tökéletes folttisztító. Mind a fehér, mind a színes ruhákból kiveszi még a gyümölcsfoltokat is. Elsősorban áztatáshoz használjuk. Leginkább hideg vizes áztatással tudja jól kifejteni a hatását, mivel használata során aktív oxigén szabadul fel, ami gáz jellege miatt hideg környezetben hosszabban képes kifejteni a hatását.

     

     

     

    előzmény:
    KN18 (45)
    2012-11-09  10:33
  5. 2012. november 9. 10:3847.

    De hisz pont ez a lényege a perkarbonátnak, hogy NEM klóros fehérítő, tehát nem úgy fehérít, mint a hypo, stb. - hanem oxigénes (h-peroxidos alapú) és a koszt lazítja ki a rostok közül.

     

     

    Évek óta használom, ráadásul helyi kezelésnek is, akár sötét színesekhez is. Semmiféle foltosodást nem tapasztaltam.

     

     

     

    előzmény:
    KN18 (45)
    2012-11-09  10:33
  6. 2012. november 9. 10:3646.

    Olyan jó, hogy vannak ilyen topikok, nem szeretek próbálkozni, mások tapasztalatai jól jönnek.

    Eddig a Dreft volt a legfinomabb, legtartósabb illatú mosógélem, egyébként Tomit használok, szeretem, de nem fehérek a fehérek...

    Nekem a mosószóda és a mosódió volt kellemetlen szagú, az a perkarbonát vagy mi sem fehérít eléggé, hypózni kellene, de nem merek az ekcémánk miatt. A Tesco mosógélje olcsó és színesekhez jó, de nem marad illatos a ruha. Az illóolaj nagyon gyorsan elpárolog, nekem nem vált be.

    Ecettel szoktam én is átmosni a gépet, de egyszer egy szerelőtől kaptam egy tisztítófolyadékot, az szuper volt, de üzletben még nem láttam.

    Nálam akkor fura szagúak a ruhák, ha nehezen száradnak és "beposhadnak".

    A szárítógép csodát tesz a ruhákkal, az illat is sokkal tartósabb és intenzívebb.

  7. 2012. november 9. 10:3345.

    Van valami ami nem igaz ebben a termékben.

     

    Azt írja, hogy színeshez is lehet, de van benne Nátrium-perkarbonát ami viszont fehérítő por  

    előzmény:
    antironia (44)
    2012-11-09  10:26
  8. 2012. november 9. 10:2644.

    Itt a képe is, talán könnyebben megtalálod. :-)

     

    http://cleanlife.hu/oximax-folteltavolito-aktiv-oxig ennel-600g-p-337.html

     

    Én 450-ért veszem egy százforintos boltban.

     

    A mosóporhoz kb. egy adagolókanállal teszek, szerintem max. 50-60 ml.

     

     

    előzmény:
    lufi (43)
    2012-11-09  10:21
  9. 2012. november 9. 10:2143.
    Aldi nincs mifelénk, csak messzebb, de százforintos bolt igen, köszi, meg fogom nézni. És rajta van, mennyit rakjak bele a mosógépbe? MEkkora a legkisebb adag, ami már hat?
    előzmény:
    antironia (39)
    2012-11-09  09:59
  10. 2012. november 9. 10:0542.

    Nekem a Lidl-s folyékony Formilnak borzasztó illata van. :-( De ez persze egyéni ízlés kérdése (is).....

    Lehet, hogy vízbe téve már nem olyan hátrahőkölős , de a folyékony Tandil (az előbb említett finommosószer!) töményen is nagyon kellemes illatú.

    előzmény:
    ÁgicaT (40)
    2012-11-09  10:01
  11. 2012. november 9. 10:0341.

    A fehérekhez nekem is a Weisser Riese vált be. Abból is a gyöngyös, a Megaperls. A Müllerben szoktam venni, amikor van Joy vagy Glamour kuponom, akkor 20%-kal olcsóbban hozzájutok, és betankolok egy félévre. :-)

     

    Színeshez meg nekem nagyon bevált az Aldi-s Tandil finommosószer, a türkiz színű, ami másfél literes, 37 mosáshoz elég, és 799 ft. EGyszer volt ez is akcióban 499-ért, akkor felvásároltam egy csomót. :-)))

     

     

     

    előzmény:
    abak (36)
    2012-11-09  09:03
  12. 2012. november 9. 10:0140.

    Nekem is egy kérdésem lenne:

     

    Aki próbálta a Tandilt(aldi) és Formilt(lidl) is, attól kérdezném, hogy van-e érezhető különbség a kettő között, és ha igen, melyik javára?

  13. 2012. november 9. 09:5939.

    Tegyél a mosószerhez (az előzőekben már említett) oxigén-alapú fehérítőszert.

     

    Én az Aldiban szoktam venni Tandil OXI-FIX-et, de 100 ft-os boltokban van magyar termék is oxi-max néven (ha jól emlékszem). 5-600 ft - ellentétben a vanish kb. háromszorennyi árával. A hatóanyag meg tökugyanaz.

     

     

    előzmény:
    lufi (37)
    2012-11-09  09:22
  14. 2012. november 9. 09:5738.

    Bocsánat, hogy kérdéssel jövök elsőre, de hátha kapok infót... :-)

     

    Nem láttatok valahol (bármilyen márkájú!) marseille-i szappant tartalmazó mosószert?

    Régebben mintha a BONUXnak lett volna ilyenje - de már vagy két éve nem látom.... Egyedül az Auchanban van vmi méregdrága folyékony, de az sem az igazi.

     

    Évekig ilyennel mostam, és _az_ az illat számomra a tiszta ruha illata. :-)

     

     

  15. 2012. november 9. 09:2237.
    Nekem az Ariel csalódás a fehérekhez, nem lesz szép tőle a ruha. De mitől lesz fehér a fehér? :)
    előzmény:
    KN18 (34)
    2012-11-09  08:28
  16. 2012. november 9. 09:0336.

    Színeshez a folyékony Arielt használom, Ausztriában veszem.

    Fehérhez nekem a Weisser Riese vált be (szintén onnan). Ebből felváltva használom a port vagy a gélt.

     

    Öblítőt nem teszek, csak egy minimális higított ecetet.

    előzmény:
    cell (1)
    2012-11-08  20:29
  17. 2012. november 9. 09:0235.
    En sem hasznalok oblitot, mert nem szeretem ha mu illata van egy ruhanak. A folyekony Ariel illata benne marad a ruhaban, es a Frosch aloes gelnel is ezt tapasztaltam. En mondjuk annak orulnek ha semmi szaga nem lenne... de akkor inkabb ez a friss vagy semleges illat mint az oblitok emelyito szaga! Parom regen hasznalt oblitot, de most leszokott rola, a mostani alberletben regi a gep es nem jo az oblitotartaly (direkt nem szedetem ki vele, jo ez igy :) )

    Probald meg esetleg kimosni magat a gepet, vagy ecettel, vagy lehet kapni ilyen lottyoket, DM-nek van sajat markas tisztitoja. A masik, nem lehet hogy sokaig hagyod allni a ruhat a gepben, miutan lejart a program? Lehet kapni bio oblitoket is, meg mosoparfumot, ha birja a borotok.
    előzmény:
    cell (1)
    2012-11-08  20:29
  18. 2012. november 9. 08:2834.

    Én is a Perwoll folyékpny mosószercsaládot használom + feketékhez a Dreft black-et, fehérekhez viszon csak Ariel fehérekhez ajánlott mosóport,

    semmi más nem fehérít jobban.

     

    Ha nem vettél még fehér Perwoll-t, ne is tedd, nekem nagy csalódás volt, nem fehérít szépen.

     

     

    előzmény:
    lufi (33)
    2012-11-09  08:12
  19. 2012. november 9. 08:1233.

    Szia!

    Én nemrég fedeztem fel egy szuper mosószert, a Perwoll folyékonyt, van rózsaszín flakonos, türközkék flakonos. Ahol veszem (Jászai Mari térnél), kb. 650 Ft egy flakon, 16 mosásra elég. És nagyon-nagyon finom az illata! Meg is marad a ruhán mind a két flakonos. (Van fehér ruhákra is fehér flakon, azt még nem próbáltam). Öblítőt nem használok.

    Egyébként fehérekre meg az OMO-nak van ugyanebben a boltban egy csodafinom illatú folyékony mosószere, majd befényképezem. Kiszámoltam, nem járok rosszabbul árban, mint a többivel, de ahogy kiteregetek - sajnos a szobában, hol is máshol? - az egész lakás illatozik.

    előzmény:
    cell (1)
    2012-11-08  20:29
  20. 2012. november 9. 07:2632.
    Azt én is vettem már és nagyon jó találmány. A Pennyben a legolcsóbb.
    előzmény:
    Norelle (20)
    2012-11-08  21:30
  21. 2012. november 8. 22:3931.

    Szia,

     

    lehet, hogy az lesz, amit a tobbiek irtak, hogy a gep piszkos, de ha nem jon be, azert lehet mas oka is annak, amit irsz.

     

    1. lehet, hogy nem teszel eleg mososzert a gepbe - ez is geptol fugg, hogy mennyi kell, es azert nem tisztitja ki elegge a ruhat

     

    2. az is lehet, hogy a mosoviz marad piszkos, amiben mossa. Ha van elo''mosas programod, probald ki azt. Akkor az elso mosasnal lesz koszos-budos a viz, es a masodiknal mar sokkal tisztabb vizben mossa a fo''mosast. En szoktam az elomosast hasznalni, ha foltos, saras, izzadt  a ruha (ferjem erdoben tajfut 5km-eket allandoan, sokszor esoben-sarban).

     

    3. lehet, hogy a Biopon es a Tomi nem olyan jo? feltetlenul probald ki pl. az Arielt, hatha csak ennyi a problema! en ezzel kezdenem.

     

    4. az is lehet, hogy magasabb hofokon kellene mosni. 30, sot 40 fokon sem olyan alapos a mosas. Ha belegondolsz, 40 fok, az meg kezmeleg, a 30 meg alig langyos. En sokszor mosok 50 fokon. A mosoporgyartok rairjak a termekre, hogy mar 30 (sot 15!!) fokon hatekonyan mos, de ezt azert teszik, hogy ne lehessen azzal vadolni oket, hogy nem tesznek a kornyezetert.

     

    Kulonben kiserletezhetsz ugy is, hogy egy baratnodnel kimosod a ruhat, ugy es azzal, ahogy szoktad, es ha tiszta illatu lesz, akkor a geppel van valami.

     

    Sok sikert! 

  22. 2012. november 8. 21:5630.
    Valami háztartási- vegyszerboltba kéne bemenned. Ha nem találsz, akkor marad a netes rendelés.
    előzmény:
    cell (25)
    2012-11-08  21:41
  23. 2012. november 8. 21:5429.

    Ezt de édesen írtad :))

     

    És milyen igazad van, az egyszerű házi praktikákat tényleg tanítan kéne, mert bár eláraszt minket mindenféle technikai csoda, meg kütyü meg vegyszer, néha (gyakran?) az öreganyáink által használt bevált dolgok azok,  amiket elő kéne venni :)

    előzmény:
    cell (28)
    2012-11-08  21:45
  24. 2012. november 8. 21:4528.
    Különbennagyon egyszerű és egyértelmű dolognak hangzik, de mégsem tudtam pedig nem vagyok koszos és büdi sem és rajtam kivül ezt tuti senki nem érezte csak én ha jol megszaglásztam a ruhaimat. Ne tudjatok meg már olyanokat gondoltam hogy biztos gombás a bőröm és azttol büdös a ruha , meg ilyeneket találtam ki, de hogy a mosógép miatt lehet hat ez eszembe nem jutott. Az ilyesmiket el kellene mondani mondjuk technika órán a lányoknak vagy kiadni egy könyvet házi praktikák néven, ahol az ilyenek össze vannak gyűjtve, mer honnan tudhatom és ezt magamtól...még jo hogy van nlc meg ugy egyaltalán a net . Köszi mindenkinek...
    előzmény:
    amen (22)
    2012-11-08  21:36
  25. 2012. november 8. 21:4327.

    Aminek nagyon erős, friss illata van öblítő nélkül is, az a mandarin-lime Dash mosógél. Ezt is ugyan az gyártja, mint az Arielt-viszont ezt én még csak müllerben láttam, ott szoktam venni. 1200 ft körül van 1,4 liter és szépen tisztít.

    A másik ami még igen erős az a Lenor mosógél - ebből csak a fehér ruhákra valót próbáltam. 

    Még a Dreft baby is elég tartós illatú, de ez sajnos szerintem nem tisztít rendesen. 

     

    Öblítőben a Gabi (babákban való) nem irritál és finom az illata is.

    előzmény:
    cell (1)
    2012-11-08  20:29

Címlap

top