Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Takarítónők hol vagytok?

MMaster
Létrehozva: 2013. január 19. 22:28

Sziasztok!

Kérem, aki tud ajánljon egy megbízható takarítónőt.

Helyszín: Kőbánya, 60 m2-es lakás, sok ablakkal, terasszal.

Heti egy alkalom kellene (2-3 óra), lehetőleg pénteken (vagy csütörtökön ha a péntek nem jó), és kb. 2-ig be is kellene fejezni.

Olyan hölgyet szeretnék, aki mindamellett, hogy megbízható, önálló is, feltalálja magát. Ne kelljen mindent elmondani, hogy mit töröljön, hol mosson fel, ügyeljen a részletekre. Pakolni nem kell, alapvetően rend van, de jusson eszébe néha lepucolni a csillárt, a virágokat, elhúzni olykor a bútorokat, lemosni az ajtókat, konyhaszekrényt, kukát stb....A helyzet az, hogy a "nagyjából" való takarítást én is megcsinálom, a részletekre viszont sajnos csak akkor van idő, ha a gyerektől vonom el, és ezt mostmár nem szeretném.

Várom az építő ötleteket :) köszönettel.

  1. 2013. január 20. 14:5126.

    Neked teljesen igazad van. Nekem abszolút nincsenek előítéleteim senkivel szemben sem. Gimis koromban én diákmunkába jártam takarítani sztk-ba, iskolába, és én is nagyon becsülettel végeztem a rám szabott feladatokat.

    A koli nem jutott eszembe, de köszi a tippet.

    előzmény:
    semiramis (24)
    2013-01-20  14:31
  2. 2013. január 20. 14:3725.
    OK! Semmi gond. Nem vagyunk egyformák.
    előzmény:
    MMaster (17)
    2013-01-20  09:14
  3. 2013. január 20. 14:3124.

    sokmindent megertek, de egy dolgot nem tudok komolyan venni: hogy nem talaltok senkit.

     

    EGYETLEN kollegiumba kitett cetli 60-70 embert hozhat. ha belölük sem tudtok valasztani, nem bennük van a hiba.

     

    nem inkabb arrol van szo, hoyg nem biztok bennük es attol tartotok, lopnak vagy hasonlo?! elöitelet.

     

     

    a valosag: mar egy egy 14-16 eves is TUD poszivozni, TUD kadat tisztitani es TUD ablakot mosni. ha fel van neki irva, mit csinaljon, siman megcsinalja. mindet. hiba nelkül. 

     

    es nem, NEM mindenki lop csak azert, mert diak.

     

    es lehet, hoyg egy nyomorgo közepiskolas, aki otthon hetvegen nem eszik, mert nics mit, csilivilire glancolja a lakasotokat mindenfele odakepzelt hatso szandek nelkül.

     

    vasarnapi feladat: kicsit gondolkodjatok el önmagatok hozzaallasan. 

     

     

    es igen, dolgoztattam diakokkal. söt, most is ezt teszem minden haz körüli tennivaloval. tip-top minden. gyorsak, pontosak, alaposak. en meg tisztessegesen fizetek es nem nezem le öket. partnerek vagyunk, üzleti viszonyban.

     

    ennyi. 

  4. 2013. január 20. 12:5523.

    Hát, ebben az esetben tényleg nem volt megfelelö a takarítónéni.

    előzmény:
    somababus (20)
    2013-01-20  12:07
  5. 2013. január 20. 12:4522.

    Bocsánat Topicindító, én is belekontárkodtam a témába közben meg látom, az első hozzászólásom elszállt. Szóval arra reagáltam, hogy nekem is van egy lány (vasal is) aki nem megfelelően takarít.

    Bocsi mégegyszer, sok sikert a kereséshez!

    előzmény:
    somababus (20)
    2013-01-20  12:07
  6. 2013. január 20. 12:3721.

    Sziasztok!

    Topikindító ne haragudj, használhatnám én is a topikodat?

    Én Pécsen keresnék megbízható takarítónőt!

     

    Köszönöm!

  7. 2013. január 20. 12:0720.

    És heti rendszereset is vállalsz? Írsz árakat priviben? Köszi

     

    A cetlis felírást próbáltam. Sajnos nem tudta harmadjára sem, hihetetlen, de tényleg nem :( kapkodott, 1 óra alatt végzett. 1 óra alatt.......

  8. 2013. január 20. 11:1219.

    Teljesen egyetértek veled!

     

    Én anno az au-pairkedés mellett takarítottam és csak ámultam, hogy a néni azt szeretné hogy szárazra kell töröljem a kádat/ mosdókagylót takarítás után vagy hogy a parkettát száraz felmosóval "mossuk fel" mert a víz tönkreteszi, de a száraz ruha is összeszedi a port stb, stb....

    Elmondta, hogy hogy szeretné, megértettem, kész. Ha nem mondta volna el, csak duzzog magában, akkor 3 hét múlva munkanélküli lettem volna, így viszont hosszú ideig elégedettek voltunk egymással.

     

    MMaster: Szerintem ird fel egy cetlire (mint a bevásárlólista), ami a hét folyamán feltünik, hogy nem lett megcsinálva, majd legközelebb nyomd a kezébe: csillárt letörölni, ágy alatt kiporszívózni, radiátort letörölni, stb. A harmadik cetli után tudni fogja, hidd el.

     

     

    előzmény:
    abak (18)
    2013-01-20  10:32
  9. 2013. január 20. 10:3218.

    Szerintem ezt ne érezd kellemetlennek, hogy részletesen elmondd, mit szeretnél.

     

    Nekem elég régóra van takarítónőm.

    A mostani cirka 10 éve jár hozzánk.

     

    A rendszeres feladatokat tudja, de mindig van, ami plusz, és azt részletesen elmondom mit szeretnék.

     

    Plusz az elején tisztáztuk, hogy mi az, amire külön "háklis" vagyok.

     

    Nem akarom védeni a volt takarítónődet, de lehet, hogy ami neked evidens, neki nem.

    Az elején ebből nálunk is voltak apróbb konfliktusok, de pár alkalom után összerázódtunk.

    előzmény:
    MMaster (15)
    2013-01-20  09:10
  10. 2013. január 20. 09:1417.
    Köszönöm, de valami miatt mindenképpen hölgyet szeretnék.
    előzmény:
    Angyallány (12)
    2013-01-20  08:55
  11. 2013. január 20. 09:1316.
    Nem, nem ismerek sajnos senkit. Aki hozzánk járt azt próbálták ki az én ismerőseim is, de senki nem volt vele megelégedve. Összecsapta mindenhol.
    előzmény:
    Anda39 (13)
    2013-01-20  08:56
  12. 2013. január 20. 09:1015.
    Szia, igen, volt takarítónőm. Nem rendszeresen, de pont azért nem, mert nem voltam vele megelégedve. Mindent leírtam neki, de azt pl. nem, hogy az ágy alatt is ki kell porszívózni és fel kell törölni. Aztán ezt elmondtam neki, majd megcsinálta, de az nem jutott eszébe, hogy mondjuk a szennyestartót vagy a virágot odébbtolja, hogy ott is kitakarítson. Számomra ez tök kellemetlen, hogy mindig figyelmeztetni kell. Én nem szeretek konfrontálódni, mert alapvetően segítségnek tekintettem rá és hálás voltam. Szóval most olyat szeretnék, akinek magától is eszébe jutnak a részletek. És amúgy szerintem én is a jófej megbízók közé tartozom, ha olyan helyzetben lennék, hogy nem lenne (elég)munkám és is simán elmennék házakhoz, így tudom, mi esik jól és mi nem.
    előzmény:
    éjszakás (11)
    2013-01-20  08:52
  13. 2013. január 20. 09:0014.

    Nekem fordított tapasztalataim vannak: valaki hirdetett, hogy bébiszittert keres. Jelentkeztem, elmentem, megbeszéltük. Keveset fizet, kevesebbet, mint amit szerettem volna, de nem baj, kell a pénz. Majd a megbeszélt nap előtt felhív, hogy mégsem kell mennem a gyerekekre vigyázni, inkább menjek takarítani egy másik napon. (előtte mondta, hogy jó lenne, ha valaki takarítana nála, de nincs rá pénze) Elmentem, kitakarítottam, majd közölte, hogy a bébiszitterkedés ugrott, mert az unokahugi besértődött, hogy miért nem őt bízzák meg, neki is kell a pénz, én menjek majd takarítani. Jó, megyek. Majd hív. Másfél éve... Annyit nem volt képes mondani, hogy bukjak orra.

     

    Egyébként én kerestem takarítói munkát: mindenhol az volt a baj, hogy nincs referenciám. Itt, az nlc-n is kerestek embert, jelentkeztem, de nem kellek, mert nem tud leinformálni. KÖnyörgöm, munkanélküli voltam, ami azt jelentette, hogy előtte volt munkám. Nem takarítottam, hanem dolgoztam. Mégis, honnan legyen referenciám? Álljon ott mellettem az első pár alkalommal, vigyázzon rám, figyeljen, aztán kész. 

    előzmény:
    KN18 (9)
    2013-01-20  08:08
  14. 2013. január 20. 08:5613.

    Nem tudok segíteni, de meg akarom védeni a takarítókat. Ahol én lakom (falu), sokan járnak el, mindenféle végzettséggel rendelkezők, némelyik munka után, és van, aki főállásban. A legtöbbnek annyi fix helye van, hogy tényleg nem fér bele más. 

    Kőbányán is tutira van megfelelő ember, csak meg kell találni. Szerintem ebben is a szájhagyomány a legjobb reklám, mert ez igencsak bizalmi állás, tehát nem mindegy, kit engedsz be a házadba. Olyan embereket nem ismersz, akikhez jár valaki takarítani?  

    előzmény:
    MMaster (1)
    2013-01-19  22:28
  15. 2013. január 20. 08:5512.

    Sziasztok!

     

    Én csak férit ismerek, aki ilyet csinál évek óta. Megbízható. Igaz, azt nem tudom, hogy fürdőt, mellékhelyiséget vállal-e, de ablakokat 100%. Ha valakit érdekel, privit írjon.

  16. 2013. január 20. 08:5211.
    szia . van tapasztalatod ? Volt már takarítónőd ?
    előzmény:
    MMaster (10)
    2013-01-20  08:47
  17. 2013. január 20. 08:4710.

    Természetesen nincs kőbe vésve, hogy 2 óra vagy 3 vagy 4, inkább alapos legyen. Csak azért írtam, hogy aki esetleg tud valakit tudja tájékoztatni, hogy nagyságrendileg mennyi elfoglaltság.

    Nyilván nem első alkalommal várom a szuperönállóságot. Csak tapasztalatom szerint van olyan akit olyannyira nem érdekel a tisztaság, hogy hiába írom körül, akkor sem érti.

     

    Sok embernek sikerült már itt az NLC-n segítséget találnia, hátha nekem is sikerül :)

     

     

    előzmény:
    Sarapod2 (7)
    2013-01-20  07:30
  18. 2013. január 20. 08:089.

    Nos hasonlóakat, már én is tapasztaltam.

     

    Egyszer nem, mert nekik állandó, heti rendszeres munka kell. 

    Jajj, az a környék neki messze, van, meg nem is elég jó a közlekedés.

    Jajj, hát ha emelet is van, ő nem vállalja.

    Jajj, ő ablakot csak úgy pucol, ha én ott állok mellette és leengedem, meg felhúzom a redőnyt. Mert azért nem vállalja a felelősséget, hogy annak valami baja, lesz.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_615948 (2)
    2013-01-19  23:30
  19. 2013. január 20. 08:018.

    Semmi lehetetlen nincs benne!

    A 150m2-es házunkat, 8 óra alatt tisztességgel  ki szokták takarítani!

    előzmény:
    irenehavas (5)
    2013-01-20  03:28
  20. 2013. január 20. 07:307.

    No ez az, legyen otthon és nézze mennyi idő alatt lehet rendesen kitakarítani. Nem előre megmondani, mennyi idő az ami alatt olyan alaposan ki kell takarítani. 

     

    Szerintem tuti sok ember lenne aki bevállalná, de valahogy a hirdető kissé furcsa.

     

    Üljön le ha van jelentkező, mondják el ki mit vár a másiktól, ha közelednek egymáshoz akkor fogadja fel. De azért ne gondolja, hogy 2-3 alkalommal már mindent tud mi hol van - takarítószerek, portörlők, öntözőkanna, stb. - szóval ez nem így megy. 

    előzmény:
    irenehavas (5)
    2013-01-20  03:28
  21. 2013. január 20. 07:186.

    Én  csupán azt nem értem, miért itt hirdetsz??

    Gondolod , akinek ilyen munkára lenne szüksége az nlc-t les éjszaka közepén?

     

    Irj pár cetlit, tedd ki a közeli panelek ajtajára vagy lépcsőházi faliújságjára....

     

     

    Az nlc- látogatottsága napi 1000fő kb... abból szerinted hányan laknak Kőbányán, vagy elérhető közelségben?

     

    előzmény:
    MMaster (1)
    2013-01-19  22:28
  22. 2013. január 20. 03:285.
    bocsanat de ki fogja ezt a lakast neked 2 vagy 3 ora alatt meg csinalni??  csinald te meg ennyi ido alatt. best luck...
    előzmény:
    MMaster (1)
    2013-01-19  22:28
  23. 2013. január 20. 00:324.
    Lemaradt: szintén Budapest, XXI. kerület :) 
    előzmény:
    anonym789 (3)
    2013-01-20  00:31
  24. 2013. január 20. 00:313.

    Én is szeretnék ilyet :) 

     

    Szintén nem kell pakolni, rend van, és nincs kosz (naponta elpakolok, felmosok, és ha port látok, letörlöm).

     

    Tehát olyan hölgyet keresek, aki havonta egyszer megold egy komplett pipere-takarítást, ajtókkal, ablakokkal együtt. Akinél pl. a csempe takarításához a fugák és a padlóélek tisztítása, és a konyha takarításához az elszívó, mosogatógép zsírtalanítása is hozzátartozik, tehát nemcsak az, ami látszik :) 

     

    Figyelem a topikot... hátha... :)

     

    előzmény:
    MMaster (1)
    2013-01-19  22:28
  25. Torolt_felhasznalo_615948
    Torolt_felhasznalo_615948
    2013. január 19. 23:302.

     Nagyon nehéz takarítónőt kapni sajnos. És még azt mondják, munkanélküliség van és sorban állnak a munkáért. Jajj, dehogy állnak. Én egy hete indítottam topikot, szintén kőbányai lakásba kerestem takarítónőt, igaz, egyszeri alkalomra, ablakcsere utáni állapotok megszüntetésére. Addig csinálta volna, ameddig akarja, órabért fizettem volna, amennyit kér, ebédet is kapott volna, frissítőt, kávét, amit akar... Annyit mondok, itt is és másnap a neten is kerestünk, felhívtam - nem túlzok- 10 embert, aki hirdetett, egy se vállalta.  Végül szabadságot vettem ki (nagyon nehezen tudta a főnök megoldani még azt az 1 napot is), és én takarítottam ki. Meg még ma folytottuk a párommal a takarítást.  Szóval válság ide vagy oda, munkanélküliség, én nem kaptam egyetlen embert sem, egyetlen napra sem, pedig megfizettem volna tisztességgel.  Kívánom, Neked nagyobb szerencséd legyen! 
    előzmény:
    MMaster (1)
    2013-01-19  22:28

Címlap

top