Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2014 esküvő

ANAEL
Létrehozva: 2013. Április 29. 20:15

Kedves Menyasszonyok!

 

Nekem jövőre lesz az esküvőm, de már most szervezkedek, helyszínt nézegetek és izgatott vagyok. :)

 

Ha nektek is jövőre lesz az esküvőtök, akkor írjatok, osszuk meg egymással a tapasztalatokat.

 

És lányok, ha valakinek idén lesz, vagy volt a lagzi, várjuk a tippeket, tanácsokat! :)

 

Köszönjük 

  1. 2014. február 26. 16:071876.

    én is gondolkodtam hasonló megoldásban. De inkább nem bonyolítottam túl a dolgot.

     

    egyébként esküvő után mindenki rohan majd módosítani a meglévő iratait, vagy megvárjátok amíg az lejár és majd utána? 

    előzmény:
    rosiene (1874)
    2014-02-26  15:59
  2. 2014. február 26. 16:051875.

    Sziasztok!

     

    Lesz valakinek még levendulás/lila témájú esküvője idén? Elég jó áron tudtam venni gyönyörű lampionokat levendulalila/halványrózsaszín/mályvalila és fehér csipkézett! Viszont 40 db így is elég drága volt és az esküvőm után kedvező áron szívesen megválnék tőlük, ha valaki megvenné! Tudok küldeni fotót az érdeklődőknek! 

  3. 2014. február 26. 15:591874.

    Hivatalosan nem lehet felvenni így a nevet. A barátnőm ugyanígy akarta, és ő úgy oldotta meg, hogy maradt a saját neve a házasságkötéskor, és utána vmikor módosította a nevét K. Szabóra. És most már úgy hívják.

    Ezt tudom neked is javasolni. 

    előzmény:
    Akela11 (1870)
    2014-02-26  15:37
  4. 2014. február 26. 15:591873.

    Nekünk időpontot kellett foglalni, kb. egy órás papírmunkára kell számítani.

    Tőlünk még nem kérték a tanuk nevét, csak annyit mondtak, hogy figyeljük arra, hogy mindenkinek érvényes legyen a személyije.

    (Erről jut eszembe: a sógoromék esküvőjén a menyasszony otthon hagyta az iratait. Vér ciki volt, mert csúszott az egész, páromnak kellett hazarohanni a papírokért. Szerencsére nem kellett túl messzire mennie, de akkor is.)

    Nekünk kihelyezett lesz, erről kaptunk egy csekket, amit majd be kell fizetnünk. Fognak küldeni postán vmi határozatot, miszerint engedélyezik az esküvőt, mert az munkaidőn kívül lesz vagy mi...de ez csak formalitás.

    Majd az esküvő előtt még mennünk kell még egyszer, hogy egyeztessük a "forgatókönyvet".

     

    Én kötőjelesen veszem fel párom nevét. Szerettem volna megtartani a sajátomat, de jelezni is akartam, hogy férjnél leszek. Szerencsére mindkét vezetéknév rövid, most még elég furi, de majd megszokom :)

    előzmény:
    Akela11 (1870)
    2014-02-26  15:37
  5. 2014. február 26. 15:551872.

    én úgy tudom, hogy lehetsz K. Nagy *** (bár ez így leírva és kimondva elég vicces) - de az már nem a "házassági név" hanem a "születési név megváltoztatása" kategória. kérdezz utána az anyakönyvvezetőnél.

     

     

    előzmény:
    Akela11 (1870)
    2014-02-26  15:37
  6. 2014. február 26. 15:431871.

    Szia! Mi 1 hónapja jelentkeztünk be a júniusi esküvőnkre az AV-nél. Meg kellett adni a tanuk nevét, azt hogy neked mi lesz a neved, illetve, hogy a születendő gyereketeknek mi lesz a vezetékneve.  

    Fizetni nem kellett még, majd csak a szertartás napján lesz.

    Adott egy árlistát és azon rajta volt a kiszállás díja, illetve ha kértek extrákat is, mint gyertya vagy homok, pezsgő, ilyesmi.

    Szerencsére még az egész nap szabad volt, tudtunk válogatni az időpontok között, de a bnőmnek pl már csak a délután fél 3 volt szabad és nekik emiatt borult a nap tervezett programja. Szóval érdemes azért minél előbb túl lenni rajta. 

    előzmény:
    Akela11 (1870)
    2014-02-26  15:37
  7. 2014. február 26. 15:371870.

    Sajnos nem tudtunk elmenni az AV-höz a páromnak be kellett menni dolgozni és holnap is ez lesz a helyzet. Jövőhéttől pedig új meló új munkarend, 8-16 ban. Remélem valamikor le tudunk menni. Azoktól kérdezném akik már voltak, hogy mi történik ott ilyenkor. Gondolok itt arra hogy, akkor kell e kifizetni a díjat, meg kell előre mondani ki lesz a tanu, mi lesz a nevem stb. Csak hogy gondolatban készüljünk.

     Név: Én azon tűnődtem felszeretném venni a párom nevét, jelezve ezzel hogy össze tartozunk , de -né nem szeretnék lenni, nekem az 25 évesen ódivatú és a párom se szeretné. A kötőjeles pedig hosszú és nem is hangzik szépen, így szerintem az ő vezetéknevével leszek majd. Jó lenne egy olyan megoldás hogy az én nevemből meghagyom az első betűt, pl ha én Kiss lennék a párom meg nagy, akkor K. Nagy ***** , de úgy tudom ilyen megoldás nincs.

    Láttatok esetleg valahol szalvétát? :D

    előzmény:
    marsitimi (1869)
    2014-02-26  15:18
  8. 2014. február 26. 15:181869.
    Juci én kb. 6-7 szalonban voltam, volt köztük kettő olyan, ahova nagyon kár volt. Már belépéskor láttam, hogy kopottak, szürkék a ruhák, régiek, ezerszer hordottak - és valahogy nagy tisztaságérzésem sem volt. Ehhez képest a "rendes" szalonok minden évben frissítik a kollekciót, kiárusítják a néhány éves modelleket, mert kell a hely az újaknak. Egyébként nekem 2011-es modell lesz, de olyan, mintha új lenne. Abban a szalonban egyetlen szürkét sem láttam. A 2014-es ruhák bérlése 140-180 e volt, amit végül választottam, az "csak" 100 e.
    előzmény:
    jucicica (1859)
    2014-02-26  09:35
  9. 2014. február 26. 12:531868.

    Jucicica, azokban  a szalonokban, ahol én próbáltam a teljesen új ruhák ára 150 ezer Ft volt. Nem garantálták, hogy én leszek az első, aki felveszi a szeptemberi időpont miatt, de mivel idei modell volt, ennyibe került.

     

    Rengeteg ruhát felpróbáltam én is, de vhogy egyikben sem éreztem jól magam. Szép volt, jó volt, de vhogy nem én voltam. Nem is jött az az érzés, hogy wow, igen ez az. Aztán szerencsére megtaláltam :)

    Elsőre egyébként teljesen más volt az elképzelésem. 

     

    Milyen kézenfekvő megoldás, és eddig eszembe sem jutott. Mármint nem elmenni másodunokatesó esküvőjére :) Már mindent túlbonyolítok :) 

  10. 2014. február 26. 12:091867.

    Az Igen Szalonból lesz a ruhám, náluk egész sokféle van! Próbáltam egy olyat is, ami egy sima pántnélküli csipkével díszített ruha volt, és rámadtak még egy "csipkemellényt" (hátulgombolós), az is nagyon szép volt!

     

    előzmény:
    ~Orchidea~ (1860)
    2014-02-26  10:42
  11. 2014. február 26. 12:071866.
    Köszi a linket! Beleszerettem a mohás gyűrűtartóba. Pont illeni fog a helyszínhez. Annyi, hogy majd én ott helyben kapirgálok egy kis mohát. 
    előzmény:
    Akini (1864)
    2014-02-26  11:53
  12. 2014. február 26. 12:021865.
    Várom írásod :)
    előzmény:
    jucicica (1859)
    2014-02-26  09:35
  13. 2014. február 26. 11:531864.

    Találtuk ezt az oldalt, tök jó dolgok vannak: http://www.koszonettel.hu

     

    (nem tudom, vki felfedezte-e már, ha igen, akkor max emlékfrissítek vele, hogy ide bemásoltam:)) 

  14. 2014. február 26. 11:141863.

    Ruha: Én tegnap a menyecskeruhával jártam így. Próbálgattam, mert képen milyen jó és még volt is színbe. Na erre kb mintha még 5-6 kg plusz lett volna rajtam annyira kövérített. Most kereshetek újabb ruhát, de legalább már tudom mi nem áll jól. 

     

     

    előzmény:
    ~Orchidea~ (1861)
    2014-02-26  11:00
  15. 2014. február 26. 11:011862.

    http://xn--lom-menyasszony-mjb.hu/

     

    Ez lefelejtődött... 

    előzmény:
    ~Orchidea~ (1861)
    2014-02-26  11:00
  16. 2014. február 26. 11:001861.

    Én most egy kicsit megnyugodtam, a dekorálástól kicsit féltem, mert mi intézzük, de barátnőim jófejek, így segítenek, sőt lesznek közös összeülések, mikor pompom gyártás fog folyni nagyüzemben egy kis borocska társaságában. Már csak meg kéne csinálom egy prototípust, hogy lássam hogyan is néz ki élőben. 

     

    Meghívókat nézegetek, hogy mi lenne a legjobb, kezd letisztulni bennem a végleges stílus. Csipke, hortenzia színei fognak dominálni, így színes kavalkád lesz. A meghívóban, a tortában és a dekorban is.  

     

    Akini jó a terv, amikor kicsit besokkkalok a szervezéstől, akkor én is azt mondom a páromnak, hogy húzzunk el egy szigetre és ennyi.  

     

    Juci, pont ezt akartam én is javasolni, hogy először a favoritot vedd fel, mert nem fogsz tudni a többire koncentrálni, mert az fog a fejedben járni, de már lekéstem ezt a hsz-t. Igen, ilyenkor már van egy elvárás, hogy wooow lesz, közben meg úúúú jajj. Az biztos, hogy felvéve már teljesen másképp állnak ezek a ruhák. Épp a minap nézegettem én is ruhákat, hogy hol lehet olcsón újat venni. Megtaláltam ezt az oldalt, de riasztó, hogy kiküldik postán aztán ha jó, jó, ha nem, akkor kár volt érte. 

    előzmény:
    Glacier (1853)
    2014-02-25  21:21
  17. 2014. február 26. 10:421860.
    Márciusban tervezek hozzátok menni a szalonba. Azt szeretném kérdezni, hogy a csatolt képekhez hasonló ruháitok vannak? Csipke felső rész érdekel mindenképp és hogy legyen válla. Persze, lehet egy totál más ruha fog élőben megtetszeni rajtam, de akkor azt a sorsra bízom. Érdekelnek színes ruhák is. 
  18. 2014. február 26. 09:351859.

    Ruha: nem úgy értem, hogy nem fehér, mert sok árnyalata volt ott a fehérnek is, ekrünek is.. De a csipke részek is úgy néztek ki, mintha egy nagyon régi házon lett volna az vmikor függöny! :O

     

    Szóval gondolkodom. ha az ember bemegy mondjuk az Artz modellbe, 30-ért, de 50-ért pláne olyan ruhát talál, ami megszólal, gyönyörű anyagból. Akkor mi 100-on felül fizetünk egy ki tudja hányszor hordott felvett megszürkült vmiért?

     

    Szóval nekem nem volt az az exkluzív érzésem.  

     

    Olyan, mintha farsangi jelmez lett volna. 

     

    Van olyan köztetek, aki első felvételre kért ruhát? Az nagyságrendileg mennyivel drágább? És mi a menete?

     

    Szakat: Elárulod priviben, hogy hol voltál próbálni?

     

    Tengerpart - Akini: mi is tengerpartit szeretnénk. Van már pár képem, amit gyűjtöttem a stílusról. 

    Feltétlen abroncsmentes ruhát kell választani és a kézi poggyászban vinni, hogy el ne vesszen!! 

    Megmutatom, hogy én honnan veszem valszeg a ruhát, de tőled is elfogadnék ötleteket, ha találsz jó áron szépet! :)

    Privi folyt..

     

     

    előzmény:
    szakat (1855)
    2014-02-26  00:12
  19. 2014. február 26. 09:281858.

    Az ember fejéből nehezen verődnek ki a "jól betáplált" ruhák!

    Hajrá, biztosan meg fogod találni az igazit! 

     

    Glacier: én kevésnek találom az egy sós és egy édes verziót a sütikre. Mi van, ha vki nem szeret azt az egyfajta sütit, de egyébként meg szeretné? Még nem tudom, hogy hányféle süti lesz nálunk, de én többfélét szeretnék. Amit tutira szeretnék az az őszibarack süti. Tudom, hogy elcsépelt, de nagyon régen ettem (még a mamám csinált ilyet rendszeresen), és azt tipikus lakodalmasnak mondják. Na nem ezért szeretném, hanem alapból. Én gondoltam vmi kókuszosra, vmi diósra, vmi túrósra, mini képviselőfánkra, ... Sósnál meg juhtúrós pogira (ez isteni!), meg simára, meg vmi sajtos rúd-szerűrégre. 

     

    Munkatársak: nálunk meg fogjuk törni a céges hagyományt. Eddig minden irodást (termelő cégnél dolgozom) hívott mindenki az esküvőre, ami kb 40 főt jelent, és utána hétfőn hozott be a pár sütit a céghez. Tudom, hogy ez mekkora nyűggel jár a kollégák egy részének, és ezt a bájvigyorgást én nem akarom. Volt olyan, hogy vkinek az esküvőjén csak 3-4 fő vett részt pl. Ezért találtam ki, hogy a vendégvárásra meghívjuk a kollégákat, és aki eljön, az ehet-ihat, jól érezheti magát. Ők szívesen jönnek, érdeklem őket, és én is szívesen látom őket. Meg fogok hívni mindenkit, de 15 főnél többre nem számítok. Az előző esküvők alapján mondom ezt. 

    A párom hasonló módon szeretné, mint én. 

     

    Rokonok meghívása: eldöntöttem, hogy nem engedek. Azokat hívjuk meg, akiket szeretnénk! Apuval még közölnöm kell a híreket, de szerintem nem lesz baj, mert a barátjának a családját szeretném hívni, csak az általunk sosem látott rokonokat nem. Dobpergééééééééééééés!!!!!!

     

    Lina1: vmi ürüggyel én sem mennék el az unokatesódék lagzijába, csak az esküvőre. És akkor nincs ilyen probléma. Aztán azt gondol mindenki, amit akar... 

     

    előzmény:
    jucicica (1854)
    2014-02-25  21:51
  20. 2014. február 26. 09:051857.
    Biztos szuper lesz, hajrá a lényeg hogy a Ti elképzeléseitek szerint legyen minden.
    előzmény:
    Akini (1851)
    2014-02-25  16:53
  21. 2014. február 26. 08:321856.

    Aranyos vagy :) De szerencsére inkább csak a MI akaratunkat érvényesítettük a mások elvárásaival szemben. Elvégre nekünk esküvőnk csak egy lesz, mig a násznépnek ez csak egy lett volna a sokból. Így mi fontosabbak kell legyünk a mi szemszögünkből.

     

    Csoda képeket láttam tengerparti esküvőkről. Most dobbant meg igazán az én szívem! :)

    Viszont most jöhet az újratervezés, pl. ruha terén.  Megvennem kéne olyan ruhát, ami egyszerűbb, odaillő. Még jó, hogy a nagy ruhát nem foglalóztam le, amit kinéztem még karácsony előtt. 

    előzmény:
    rosiene (1852)
    2014-02-25  17:07
  22. 2014. február 26. 00:121855.

    @ vendégek: nálunk az a helyzet, hogy a szülők mindegyik ugyanazon a szinten lévő rokonnal beszélő, sőt "vendéglátó" viszonyban vannak. Így nekik lenne a legkellemetlenebb megmagyarázni, hogy hát titeket a gyerekek nem kedvelnek annyira mint a másik unokatestvért... Hát mindegy, majd megoldjuk ezt a témát, időnk az van még.

     

    @ ruha: én is próbáltam többet, de van, amelyikre nem is emlékszem A színük tényleg nem hófehér, de olyat nem is akartam, sztem ezek alapból nem fehérek, de tudja fene, lámpafénynél néztük. Úgy néz ki, hogy van egy szerelem nekem is, ugyan én sem foglaltam le, de azóta ezen jár az agyam

     

    Holnap még két helyre megyek, de ha nem lesz woww ruha én le fogom foglalózni :) olyan izgatott vagyok

    előzmény:
    jucicica (1854)
    2014-02-25  21:51
  23. 2014. február 25. 21:511854.

    @Akela11: mi, ha megyünk, akkor az örsre megyünk, de nézek majd. 

    Drukk az új munkához! :)

     

    @Lina: na a gyűrű ára így már mindjárt más! ;)

     

    Munkatársak: nekem még kicsit az is bonyolítja, hogy egy részének én vagyok a főnöke. Én el szoktam tudni vonatkoztatni, hiszen valóban összejárunk, meg eleve vannak céges események, ahova ugyanazok jönnek, de kicsit tartok tőle, hogy mi van, ha aztán később bárki azzal jön  egy értékelésnél, hogy na nem egyenlő a bánásmód.

    Pedig ilyen összetartóbb társaságok minden közösségben kialakulnak.  Bár én eleve az én főnökömet is meg akartam hívni, de ő mondta finoman, h a templomba eljön mindenképp, de a vacsira nem. Most kicsit elbizonytalanodtam, hogy talán túl naívan kezelem a helyzetet.

     

    @Grimkata : rémálmok?   Szerintem ez is egy fázis, amin majd mindannyian szépen átmegyünk! 

     

    @Marsitimi: csókoltatom a korban benne lévő fejedet! :D

     

    @Akini: juhhúúúú! :):):) Hajráhajráhajráááááááááááá!!!!!!!!!! 

     

    Mi is ebből indultunk ki, csak aztán lesz mégis később nagyobb is. Persze a barátok miatt elsősorban nem a naaagy családi kötelezőségek miatt.

     

    Egyébként most jutott eszembe, hogy apukám is javasolt egy házaspárt nagyon óvatosan. De ők eleve rajta voltak a listámon! :)

     

    Ruha: na én ma voltam először próbálni. 

    Rettenetesen izgultam.

    Annyit az atomfavorit ruháról, hogy rám sem jött és olyan volt amikor először rámadták, mintha villám sújtott volna.  Gondoltam is, hogy atyaúristen, vegyük le azonnal.. elszaladok, én nem bírom! 

    kicsit még szoknom kell ez a házasságosdit. Pedig imádom a szerelmem, de vmi lehet, biztos vmi pszichoszomatikus!!   

    Második ruha már jobb volt. Érdekes, h a csaj is meg a barátnőm is odavolt, h hú milyen alakot csinált. Hát én nem értettem, h ők mit néznek, hát így nem lehet emberek közé menni! 

    Aztán mégegy mégegy, mégegy. Egészen megszoktam magam már a tükörben, és kezdtem élvezni.

    Már felöltöztem, erre kinyitották a másik szoba ajtaját, na ácsiácsi és aaaazzzzzzz? Levették a babáról is. na az beelőzte a többit! :)

    Még nem foglalóztam le, mert azért olyan iszonyatosan megaátütő nem volt! De azért nem vetem el, sőt..

    Nagyon kedvesek voltak a lányok a szalonban egyébként. le a kalappal. Mondjuk alig akartak elengedni, hogy nem foglalóztam le azonnal... 

     

    Még azért el fogok menni máshová is, mert szeretném látni, hogy milyen állapotban vannak a ruhák! Picit az volt az érzésem, hogy viseltesek voltak. Sőt egyenesen szürkék. Lehet, h ez normális, és ahogy a túlvékony lányok, úgy az anyagok is túl vannak fotosoppolva!   

    Szakat? 

     

    előzmény:
    Akela11 (1840)
    2014-02-25  08:21
  24. 2014. február 25. 21:211853.

    Sziasztok!

     

    Süti (sós és édes): Én nem szerettem volna túlzásba esni, egyszerű választékot szerettem volna, így egyetlen sós (valami nagyon finom, talán leveles és szezámmaggal megszórt) és egyetlen édes (zserbó) süti volt, persze több tálcányival. Távolról érkező vendégek fogadására a sós mellé szendvicseket rendeltünk az étteremtől, illetve másnap reggel szintén a szálló vendégek reggelijéhez még maradt ezekből egy kevés az esti mulatság után is.

    előzmény:
    jucicica (1815)
    2014-02-23  19:53
  25. 2014. február 25. 17:071852.

    Jól van, már megijedtem, hogy "komolyabb" dolog történt. Szerintem csodaszép lehet egy tengerparti esküvő. Nálunk is volt téma, de igazából a párom nem beszél angolul, így ez nehézkesebb lett volna, meg én bulizni is akartam, így hamar elvetettük.

    Majd fényképet mindenképp küldjél!!!

    előzmény:
    Akini (1851)
    2014-02-25  16:53

Címlap

top