Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szervezd meg az esküvődet te magad!

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2013. június 29. 23:25
Ha nem tudod, hogy hol kezdd az esküvőszervezést, ha valami egyedire vágysz, de spórolni is szeretnél, akkor vendégszerkesztőnk, Deme-Kollár Anita anyaga neked szól.

Nők Lapja Café: Szervezd meg az esküvődet te magad!
  1. Torolt_felhasznalo_487131
    Torolt_felhasznalo_487131
    2013. július 1. 21:1151.

    Szerintem senki nem kötött bele, megint vihar van a biliben.

    van, aki ezt szereti, van, aki azt. A vendégnek, az anyósnak, meg a gazsinak is van véleménye. Székmasni miatt én még nem mentem haza, de sajnos vőfély miatt én is léptem már le, ezt asszem korábban már említettem is.

     

    Amúgy egy 200 fős esküvőn nem lehet mindenkinek megfelelni. De azt gondolom nem is kell. Meg azt is gondolom, hogy ha azért puccos egy esküvő, hogy megmutassam a többieknek, hogy mennyire stílusérzékeny vagyok, akkor vállalnom kell azt is,hogy nem tetszik mindekinek. 

    előzmény:
    ÁgicaT (46)
    2013-07-01  20:40
  2. 2013. július 1. 21:1150.
    Az első esküvőmön egy nagyon szolid, intelligens, visszafogott vőfély volt, aki természetesen belecsempészett egy kis pajzánságot is a mondanivalójába. Szerintem ezzel ilyen esetben semmi baj nincs. Én pont azt nem szerettem volna, ha a vendégek karót nyelve ülnek és azzal vannak elfoglalva, hogy mi illik és mi nem. Ilyen helyzetben az ember egy kicsit jobban elengedi magát, mulat, hiszen erről is szól a lagzi.
    előzmény:
    ÁgicaT (48)
    2013-07-01  20:56
  3. 2013. július 1. 21:1049.

    Akinek nem masnija, az minek veszi magára, főleg, ha nem követi egy fórum menetét és nem osztottak neki masnit???

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_652128 (45)
    2013-07-01  20:25
  4. 2013. július 1. 20:5648.

    Én pl. arra gondoltam, hogy írták többen, mennyire nem bírják, ha vőfély van, vki (nincs kedvem visszakeresni név szerint) azt is írta, hogy ha a vőfély belekezd a maga pajzán mondanivalójába, akkor ő bizony hazamegy.

    Na az ilyen vendégnek eljönni is kár....  

    előzmény:
    Tulipáncsokor (47)
    2013-07-01  20:50
  5. 2013. július 1. 20:5047.

    Szerintem annyi köze van ehhez VENDÉGKÉNT bárkinek, hogy általában a rongyrázós, puccos lakodalmat rendezők elvárják, hogy a vendég vastag borítékot adjon. A vendég meg lehet, hogy nem akar eszetlenül rongyrázni, mint a kedves ifjú ara (merthogy általában a cirkuszt nem a fiúk csinálják).

     

    És még mielőtt itt is kihallasz bármi olyasmit, amit nem írtam le: nem a te esküvődről beszélek, hanem úgy általában.

     

     

     

    előzmény:
    ÁgicaT (46)
    2013-07-01  20:40
  6. 2013. július 1. 20:4046.

    Azon gondolkodom, hogy egyébként kinek mi köze hozzá VENDÉGKÉNT, hogy van-e székszoknya, mi a vacsora, hányan vannak a meghívottak, van-e vőfély, stb.

     

    Aki ilyen dolgokba VENDÉGKÉNT beleköt, vagy - ahogy itt már elhangzott - el se megy, hazamegy.... na az nekem legalább olyan furcsa, mint az indokolatlan rongyrázás. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_487131 (42)
    2013-07-01  18:22
  7. Torolt_felhasznalo_652128
    Torolt_felhasznalo_652128
    2013. július 1. 20:2545.

    Akinek ilyen fontos a szaros székmasni, hpogy nem tud kulturáltan megszólalni, annak inkább a szájára kéne a masni.

     

    Nekem is friss az élményem, nem volt székszoknya, szép székek voltak. Ennyi. 

    előzmény:
    bigacsiga2 (41)
    2013-07-01  18:17
  8. 2013. július 1. 19:3944.
    Igen, én is így gondolom. Az esküvő az életem egyetlen napja. Ennyi és nem több. Én pl. 23 éve dugdosom az esküvői fotókat, mert vállalhatatlanok lettek. De ettől még az esküvőm jól sikerült, szép emlék. De a 23 év alatt voltak olyan napjaink, pillanataink, amik szebbek, jobbak voltak, mint az esküvő és történtek olyan dolgok is, amik százszor rosszabbak voltak, mint az elcseszett fényképek. Azt hiszem, ma már ezt is, mint nagyon sok mindent túlmisztifikálunk, aztán pedig csodálkozunk, hogy nem olyan, nem az, amilyennek és amit vártunk...
    előzmény:
    Tulipáncsokor (35)
    2013-07-01  16:02
  9. 2013. július 1. 18:3243.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_487131 (42)
    2013-07-01  18:22
  10. Torolt_felhasznalo_487131
    Torolt_felhasznalo_487131
    2013. július 1. 18:2242.

    Soha, de soha ne viccelődj az esküvői dekorációval kapcsolatban egy menyasszonnyal. 

     

     

     

    Eda: Viccet félretéve  talán akkor van értelme, ha mondjuk egy faluházban tartják az esküvőt, ahol booorzalmasan undi szocreál, barna, aszott székek vannak. És némileg szétcsapná a bimbózó rózsacsokrot a finoman odaragasztott, 1600-as évekből származó rágógumi 

    előzmény:
    bigacsiga2 (41)
    2013-07-01  18:17
  11. 2013. július 1. 18:1741.
    Adok lapátot, van rajta masni...
    előzmény:
    eda-1952 (38)
    2013-07-01  17:29
  12. 2013. július 1. 18:0440.
    A cikkben tényleg az a vicces, hogy az író a spórolásra teszi a hangsúlyt, úgy hogy közben a legdrágább ötleteket és szolgáltatásokat ajánlja. Azt kell gondolnom, hogy a cikk szerzője tényleg nem a magyar realitás talaján él.
    Az az igazság, hogy nem lettem okosabb az olvasottak után. Ha már a cikk követi a nyugati trendet, miért nem olyan tanácsokat osztott meg, ami hasznos is lehet, amit érdemes lenne megfogadni. Én is esküvő előtt állok és szívesen fogadtam volna kreatív tanácsokat.
    A múlt hónapban voltam egy ismerősom esküvőjén, ami nem volt nagy költségvetésű rendezvény, de annál igényesebb. Például a meghívók saját készítésűek voltak, plusz ingyenes honlapot készítettek a nagy eseményhez, ahol megosztották a fontosabb információkat az esküvőről és néhány vicces képet magukról. Szóval ehhez hasonló ötletekre lenne szükségünk, ami hasznos és amit érdemes megfogadni.
  13. 2013. július 1. 18:0139.
    A cikkben tényleg az a vicces, hogy az író a spórolásra teszi a hangsúlyt, úgy hogy közben a legdrágább ötleteket és szolgáltatásokat ajánlja. Azt kell gondolnom, hogy a cikk szerzője tényleg nem a magyar realitás talaján él.
    Az az igazság, hogy nem lettem okosabb az olvasottak után. Ha már a cikk követi a nyugati trendet, miért nem olyan tanácsokat osztott meg, ami hasznos is lehet, amit érdemes lenne megfogadni. Én is esküvő előtt állok és szívesen fogadtam volna kreatív tanácsokat.
    A múlt hónapban voltam egy ismerősom esküvőjén, ami nem volt nagy költségvetésű rendezvény, de annál igényesebb. Például a meghívók saját készítésűek voltak, plusz ingyenes honlapot készítettek a nagy eseményhez, ahol megosztották a fontosabb információkat az esküvőről és néhány vicces képet magukról. Szóval ehhez hasonló ötletekre lenne szükségünk, ami hasznos és amit érdemes megfogadni.
  14. 2013. július 1. 17:2938.

    Értem kedves Bigacsiga: tehát azért írtam le (mint mindig) ilyen marhaságot, mert életemben nem voltam még ilyen helyen.

     

    No megyek és elásom magam.

    (...és közben mondogatom, hogy az asztalok is masnisak, azért egységes a kép, te buta!)

    előzmény:
    bigacsiga2 (36)
    2013-07-01  16:17
  15. 2013. július 1. 16:4737.

    Azon az esküvőn, amin most voltam nem azért volt fotós ruha, hogy a vőlegény ne lássa, hanem extrém dolgot tettek vele, amit egy "rendes - drága" ruhával nem teszel meg, de egy fotóssal lehet.

     

    A fotós ruha általában olyan ruha szokott lenni, amit már esküvőre nem adnak ki kölcsönzésre, de fotózásra még alkalmas. Töredék ára is van egy rendes ruhához képest.

    pl. nálunk a ruha még a Balcsiban is úszott még nem láttam a képet, hogy mi az ördögöt csinálta vele, de olyan koszos lett fotózás után, hogy ki kellett mosni.

     

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2013-06-29  23:25
  16. 2013. július 1. 16:1736.

    Székmasni a székszoknyára...)) Nem értem, miért "elegánsabb"egy esküvő, ha becsomagolják a székeket, aztán a végefelé kókadt masnik lógnak a gyűrött, maszatos székeken. Van olyan hely, ahová illik, de azért ugye... szóval nem mindenki a Hiltonban esküszik.

     

    ---

    Most voltam esküvőn így frissek az élményeim.

     

    ---

     

    Az ír mindig ilyen marhaságokat, aki még életében nem volt ilyen helyen...

     

    A szék nem lett maszatos, mint ahogy a saját lakásodban sem eszed le a székedet...

    a masni meg főleg nem lóg kókadtan...

     

    Nem a Hilton hatás miatt találták ki, hanem a terített asztalnak egy egységet képet ad. 

     

    kb. ennyi

    előzmény:
    eda-1952 (7)
    2013-06-30  08:43
  17. 2013. július 1. 16:0235.

    Én is kiütést kapok ettől az "életem legszebb napja" és az "ez az én nagy napom" kijelentésektől, ezek minősítik az egész hazassághoz való hozzáállást. Valóban egy házasság nem az esküvő puccosságán múlik, lehet sima 2 tanús esküvő is egye életre szóló. Én is láttam már több milliós extrapuccos esküvőt gyors válással végződni.

     

    A férfiak nagy többsége egyébként sem szereti azt a hisztérikás felhajtást, amit a mai menyasszony jelöltek produkálnak (többek között ezért sem akarnak olyan nagyon házasodni manapság - tapasztalatból mondom). Arról nem is beszélve, hogy tök értelmetlen pénzkidobás a mai esküvői cirkusz fele (pl. székszoknya, köszönő ajándék stb.), a násznép pénzének lejmolásáról nem is beszélve.

     

    És mielőtt bárki okoskodna: 2,5 hónap alatt szerveztük meg a férjemmel az esküvőnket, összesen 50-en voltunk, sima ebéddel. Mindenkitől ajándékot kértünk (volt aki pár száz forintosat vett csak, vagy saját maga készített pl. hímzett terítőt - nagyon örültünk neki). Az esküvő után sokan mondták, hogy ilyen szép és "emberi" esküvőn még nem is jártak.

     

     

    előzmény:
    kivi39 (33)
    2013-07-01  12:18
  18. 2013. július 1. 12:3334.

    Én is túlzásnak érzem, ezt az "életem legszebb napja" dolgot, mert félő, hogy ha ezen túl van az illető,akkor utána egyfajta üresség marad, hogy oké, és akkor most mi legyen? Megkaptam amire évekig vártam, eltelt az a 24 óra és vége.... 

    Inkább úgy fogalmaznék, hogy az egyik legszebb nap az életben, mert személy szerint én nagyon sok ilyen napot szeretnék, mint pl. gyerek születés, egy vágyott utazás, vagy valamilyen cél elérése. Ezek is mind lehetnek nagyon szép napok és akkor nincs az, hogy csak egy valamire van úgymond lekorlátozva az élet és ha az megvan, akkor utána már csak kevésbé jó dolgok jöhetnek...

    előzmény:
    kivi39 (33)
    2013-07-01  12:18
  19. 2013. július 1. 12:1833.

    Annak a hsz-nek ez volt a lényege: Szóval, nem a sok pénzből kiállított esküvőn múlik a boldogság.

    Nem kell belőle semmit sem kihallani, mert nincs mit kihallani. Én is láttam már olyan házasságot, ahol az esküvői ruha kiválasztása továbbb tartott, mint maga a házasság (és ezt tessék szó szerint venni!) De tényleg nem a pénzen múlik, hanem azon, hogy ki mennyire gondolja komolyan. Igaz, hogy annak, aki úgy áll hozzá hogy "ez élete legszebb, legnagyobb napja" annak nem biztos, hogy házasodni kéne. Mert a legszebb, legnagyobb nap után már csak rosszabbak jöhetnek. És ez nagy baj. 40-60 évig rosszabbul élni mint egy nap? Nem szeretném. 

    előzmény:
    ÁgicaT (30)
    2013-06-30  18:45
  20. 2013. június 30. 19:3132.
    Soha egyetlen lagziban sem tudtam egy falat sütit sem lenyomni a torkomon. késő este nem birok enni. 
    Viszont másnap délben félkómásan kitámolyogva a konyhába, pont jól jött az a kis süti egy kis teával vagy másoknak egy pohár tejjel. 
    előzmény:
    etilany (24)
    2013-06-30  12:47
  21. Torolt_felhasznalo_455732
    Torolt_felhasznalo_455732
    2013. június 30. 18:5631.
    Nem sugalltam semmit, csak azt akartam érzékeltetni, hogy nem az esküvő formáján múlik a jó házasság. Rossz volt  a kihallásod, maradjunk ennyiben.
    előzmény:
    ÁgicaT (30)
    2013-06-30  18:45
  22. 2013. június 30. 18:4530.

    Te magad írtad, hogy a drága csicsás esküvősök közül milyen sokan elváltak már, és ne haragudj, de én kihallottam belőle, hogy "bezzeg" a ti két tanús esküvőtök azóta is működik.

     

    De ha azt mondod, hogy nem azért vagytok együtt, mert olcsó volt az esküvőtök, akkor azt se sugalld, hogy a bezzeg a drágábbak meg majd jól elválnak. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_455732 (29)
    2013-06-30  18:40
  23. Torolt_felhasznalo_455732
    Torolt_felhasznalo_455732
    2013. június 30. 18:4029.

    Na, most nagy butaságot mondtál! Én egy szóval sem állítottam, hogy azért vagyunk együtt, mert nem volt nagy lakodalom vagy esküvő. Különben sem letudtuk,hanem nekünk így volt jó, nem akartunk ennél nagyobb felhajtást, és felesleges kiadást. Ettől még lehetett vona rossz is a házasságunk, és a nagy milliós lakodalmak után is lehet nagyon jó házasság.

    Csupán a saját esetemet írtam le. Máskor ne csak olvass, hanem értelmezd is a szöveget! 

    előzmény:
    ÁgicaT (28)
    2013-06-30  18:03
  24. 2013. június 30. 18:0328.
    De  ugye azt sem akarod elhitetni, hogy ti attól vagytok együtt, hogy egy 4 fős ebéddel letudtátok az egészet. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_455732 (27)
    2013-06-30  17:28
  25. Torolt_felhasznalo_455732
    Torolt_felhasznalo_455732
    2013. június 30. 17:2827.
    Én nem szerveztem semmit. Férj-feleség, két tanu!!!! Egy közös ebéd! Alig került valamibe, és boldogan élünk már sok éve unokákkal körülvéve. A sok csicsás esküvősök meg már hányan nem élnek együtt !!! Szóval, nem a sok pénzből kiállított esküvőn múlik a boldogság.
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2013-06-29  23:25

Címlap

top