Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Após-anyós gondok

jamie24
Létrehozva: 2013. július 27. 18:46

Bölcs tanácsra vágynék:)

 

Adott egy évek óta tartó após-anyós konfliktus. A helyzet kb ott tart, hogy egymáshoz sem szólunk már, viszont egy telekre építkeztünk, így nap mint nap látjuk egymást, így állandó feszültség és nyomasztó légkör vesz körül a saját otthonomban!

Férjem engem okol a kialakult helyzetért, nem mondom, hogy nem vagyok ludas a dologban, de egyetlen olyan megnyilvánulásom sem volt, amiért évek óta köpködniük kellene rám, de volt, hogy após elküldött melegebb éghajlatra, mert mertem megjegyezni valamit (pl: ne vasárnap 6 órakor nyírja a füvet az ablakom alatt., hisz az az egyetlen szabadnapom, amikor 9-ig alhatnék..).

 

Csöndes kislányként kerültem 10 éve a családjukba, de közben felnőtt nő, majd feleség lettem. Évekig visszafogtam magam, és sosem tettem szóvá nekik semmit se, ha valamivel megbántottak vagy nem tetszett volna.Anyósék úgy vélik én totál kifordultam magamból, pedig milyen aranyos kislány voltam, nagyon szerettek régen. Amikor Feleség lettem  valóban kinyílt a szám, hiszen teljes jogú családtaggá váltam, már mertem venni a bátorságot és kifejeztem sok dologban a nem tetszésemet (pl: kopogtassanak ha bejönnek hozzánk, a házasságkötésünk előtt csak jöttek-mentek, folyton ránk rontottak,kiugrasztottak a házból, hogy mit kell rögtön a ház körül tenni. Ez volt konkréten az 1. feketepontom,anyós ekkor vérig sértődött, hogy ő építette két kezével a házat ahol élünk, hogy jövök én ahhoz, hogy megmondjam neki, hogy kopogjon...)

 

Türelmes vagyok nagyon, de voltak ismétlődő helyzetek, amikor a 10. "beszólás, bántás" után már nem tudtam visszafogni magam és elmondtam a véleményemet. Persze anyóséknak soha nem tetszett a véleménynyilvánításom, hisz nekem semmiben sem lehet igazam, csak nekik, ők a csöndes, "szófogadó" kislányt szerették, akinek még 17-18 évesen oszthatták az észt.

 

Elismerem, hogy nem mindig találtam el a megfelelő hangszínt (sokszor flegma tudok sajnos lenni-de ezt a fáradtság hozza ki belőlem, valahogy minden konfliktus helyzetben hullakimerült voltam), illetve ha valamiért nem szóltam, akkor látványosan elkezdtem "húzgálni a számat". Ez az évek alatt kiverte a biztosítékot...

Őszintén mondom, hogy sosem akartam velük tiszteletlen lenni, hisz ha nem lennének akkor a párom sem lenne nekem! Sosem gyűlöltem őket, most is szeretném én őket, de úgy érzem, hogy én nem tettem semmi olyat amit ne lehetne megbocsájtani, nem érdemleg meg ezt a viselkedést.

 

2 éve már volt egy békülésünk, após átjött hozzám beszélgetni a fűnyírós jelenet után, 2 hónapig bírta, hogy hozzám se szóljon, én pedig úgy voltam vele, hogy neki kell bocsánatot kérnie, amiért így reagálta le a jogos mérgelődésemet. Persze a beszélgetés arról szólt, hogy én kifordultam magamból, fejembe szállt a 2 diploma, a jó munkahely...mivel már nem vagyok többé az a szerethető kislány, aki voltam, ők már nem fognak többé szeretni engem, de azért felejtsük el a történteket, ha visszaváltozok azzá, aki voltam, akkor fognak szeretni.....

 

Ezek után volt egy kisebb normális időszak, majd következett anyóssal a konfliktus, mert amikor 2 hétre ágyba került (mint utólag kiderült sztrókkal-2 hónap után diagnosztizálták!), akkor ő olyan beteg volt, hogy nem emlékezett a látogatásaimra, amiért annyira haragudott rám, hogy ezért félévig alig szólt hozzám úgy megsértődött. Ezt a konfliktust is megbeszéltük, elmondtam neki(miután sógorom elmondta, hogy miért haragszik rám anyós, sokáig nem is tudtam ugyanis), hogy én többször voltam nála látógatóban, mindennap érdeklődtem felőle, de olyan beteg volt, hogy ő erre nem emlékszik és kértem, hogy ne haragudjon rám azért, ami nem is úgy történt. A férjem akkor maximálisan kivette az ápolásból a részét, ő főzött rá, ő gondozta az anyját, míg én mindennap túlóráztam! Persze anyós azóta sem emlékszik a látogatásaimra, nem tud megbocsájtani.

 

Férjem nem fog beavatkozni a konfliktusunkba,  mert szerinte ez az én harcom az anyjáékkal, rá persze semmiért sohasem haragszanak, csak nekem nem tudnak semmiért se megbocsátani, elköltözni sem akarunk, a kerítést már kezdjük építeni a 2 ház közé, de persze ebből még nagyobb a balhé, mert ezzel felhúzzuk a kínai nagyfalat-szerintük még jobban el fogunk zárkózni!

 

Nagyon makacs és roppant sértődékeny/haragtartó emberekről van szó. Az utóbbi 1 évben próbáltam "meghúzni" magam, de a múltkori balhé egy "NEM!" szóból robbant ki, após kérdésére kapásból rávágtam, hogy NEM!, hiszen olyan dolgot kért, amit százszor megbeszéltünk, hogy NEM, de mivel én mondtam ki, nem a férjem, egyből robbant is a "hidegháború":(  1 hónapja már köszönni se köszön nekem (ez amúgy általános, hogyha van valami bajuk velem hónapokig nem köszönnek, nem szólnak hozzám se!). Mit tegyek? Bánt a helyzet, mert úgy érzem, hogy megbocsájtható dolgokat vétettem ellenük, nem érdemlem meg azt, hogy így viselkedjenek velem:( Mindennap ez foglalkoztat, hogy hol hibáztam, hogyan tehetném jóvá. Nem tudom mi tévő legyek?

 

Sikerült már valakinek hasonló após-anyós konliktust megoldani?Mit tanácsoltok???

 

Igazság szerint félek átmenni hozzájuk leülni beszélgetni, mert lehet meg se hallgatnának, vagy kiosztanának...de akkor hogy lépjek túl mindezen?Hogy legyen béke és harmónia körülöttem?

 

Segítsetek!!!

 

  1. hus
    hus
    2013. július 30. 19:14151.

    Meg valamit!

     

    Soha ne felejtsd el azokat a serelmeket, amit most erzel anyosod es aposod miatt. Tanulj belole!

     

    Abban az esetben, ha a te eleted is ugy alakul majd, hogy a gyermekeiddel jo kapcsolatban akarsz lenni, ezek a serelmek iranyitsanak teged a jovoben rajuk nezve, mert  amit hibanak tartasz a ferjed szulei reszerol , abba  bele ne essetek a ferjeddel, ha ti kerultok hasonlo helyzetben. 

     

    Valamiert az az erzesem, hogy amit anyosodek adtak nektek, azt szeretettel adtak. Maskepp nem is lehetett.

     

     

    Valaszaimat elore  meggondolva, idomet nem sajnalva aldoztam rad sok szeretettel.

    előzmény:
    jamie24 (1)
    2013-07-27  18:46
  2. Torolt_felhasznalo_979457
    Torolt_felhasznalo_979457
    2013. július 30. 19:06150.

    "Ma jutott csak időm vissza-vissza olvasgatni a Topikomat, sajnálom hogy ezen a csodás hétvégén ennyien hiányoltatok a gép elől..de én boldogan pihentem, élveztem a nyarat,hisz VASÁRNAP volt, az egyetlen pihenőnapom!"

     

    Nem lehet, hogy az ilyen stílusú szöveged miatt állnak hozzád anyósodék úgy, ahogy?

     

    TE nyitottál topikot, TE kértél véleményeket, tanácsokat hétvégén. Ehhez képest lekezelően kioktatod azokat, akik ezt megtették. Én a helyedben nem csodálkoznék semmin sem.

    előzmény:
    jamie24 (115)
    2013-07-29  08:59
  3. hus
    hus
    2013. július 30. 18:54149.

    Ezutan felsoroltad az egymas mellett eles atkait, mi sok csasladnal elofordul evek utan.

    Teljesen meg tudom erteni, hiszen sokan szinten ugyan ezt mondjak el s szulok mellett valo egyuttelesbol kifolyolag.

     

    ' Írták sokan, hogy költözzünk el, de az semmit sem oldana meg! "

     

     

    Itt es most  kell nagyon meggodolnod, hogy mit csinalj a tovabbiakban. 

     

    Igazan jo tanacsot csak te tudnal magadnak adni, ne vard a tobbiektol.

    Probaltam kiirni azokat a dolgokat, amit en latok, hogy nem is biztos, hogy ugy van, ahogy te erzed. Valami miatt ugy erzed, hogy teged sertett meg a csalad rendszeresen az eskuvotok utan.

     

    (azert feltetelezem, hogy az eskuvohoz is hozzajarultak anyosodek jocskan.) 

     

    Ha figyelembe veszem, hogy falun eltek, ( a falu szaja)

     

    ha figyelembe veszem, hogy anyosod, aposod milyen nagyfoku segitseggel jarult a fia jelenlegi boldogsagahoz, amit ki is fejtettel, 

     

    ha figyelembe veszem, hogy ez igy ment 9 evig, akkor nem csodalkozom, hogy aposod ugy viselkedett azon a bizonyos vasarnap reggelen, amikor kicsit pimaszul, de kedvesen  felhivtad a figyelmet a feletek igyekezett segitseg megadassa utan.

     

    Elhiszem azt, amit mondtal, hogy te is mindent probaltal segiteni anyosodeknak. Nagyon tudom ertekelni, nem konnyu iskola mellett, szereto ferj mellett, aki minden idodet amugy is el tudja venni az oromok miatt.

     

    Nem szolnalak meg a vilag semmi penzeert sem, csak arra probaltam volna ravilagitani, hogy egy kivulallo, mint en, egy meny, mint en, egy anyos, mint en, aki szinten sokat tesz a csaladjaert, hogy latja a te problemadat.

     

    Te meg fiatal vagy,  tele energiaval, egyetemet vegeztel, (igaz, azzal nem jar bolcsesseg), meg sok mindenen keresztul kell menned az eletben. Mondhatnam azt, hogy most johet meg a java, plane akkor, ha babat is akartok. Ott van meg a te anyukad, a ferjed szulei, akiket biztos, hogy nem fogsz elhagyni erkolcsileg, turelemre, megertesre van szukseged.

     

    Ha ezt elore nem tervezed el, ha neked ez a hazassag nem fogja a te eletedet oromokkel megtolteni, akkor igen csak gondolkodj el, hogy hogyan tovabb.

     

    Legyel tekintettel egy ledolgozott eletre anyosodekkal szemben, elkepzelheto, hogy belefaradtak, elkepzelheto, hogy az egeszseguk kicsit megroggyant, nem tudhatod pontosan.

     

    Sok sikert kivanok a megoldasodhoz!

     

    Ferjedtol kerd ki a velemenyet, mielott dontesz, mert ugy latom, hogy o azert jobban ertekeli a szulei elete munkassagat a csaladert, mint te. 

     

     

    előzmény:
    jamie24 (113)
    2013-07-29  08:25
  4. hus
    hus
    2013. július 30. 18:32148.

    "  A házasságkötésünkig semmi probléma nem volt, egyetlen szóváltás sem volt, viszont utána minden gyökeresen megváltozott..."

     

    Igen, irtad is, hogy miutan megeskudtetek, akkor erezted magad csaladtagnak.  Addig nem.   

    előzmény:
    jamie24 (113)
    2013-07-29  08:25
  5. hus
    hus
    2013. július 30. 18:29147.

    "Párommal kb 20 évesen költöztem össze, addig anyával éltem!"

     

    Az elozo hozzaszolasomban kivettem azokat a reszeket, amiben leirtad, hogy hany alkalommal voltal hetente anyosodeknal az iskolad mellett. Tehat ugy latom, inkabb anyosodenal toltotted el a napokat. Az anyukad, ha 50 ev korul van, akkor otthon meg tudott o csinalni szinte mindent, ha nem dolgozott munkahelyen es nem sulyos beteg.  Igazam van? 

     

    Aztan nekem ez a lenyeg feléd nezve:

     

    "A párom több, mint 10 évvel idősebb, amikor összejöttünk már 5 éve folyt  az építkezés a családi telken, a szülők a telket adták (amit 40 éve örököltek a nagyszülőktől), az építkezés költségeit a párom rakta össze, a szülők kétkezi munkával segítették.A ház a páromé, papíron a telek is gyerekkora óta (nem kérte, hanem a szülők egyenlő arányban minden gyereküknek biztosítottak egy telket, hogy arra majd saját pénzükből építkezni tudjanak)!"

     

    majd rogton utan irod, hogy:

     

    'Így adott volt a helyzet, hogy az anyósék által vásárolt telken élünk majd a jövőben. " 

     

    előzmény:
    jamie24 (111)
    2013-07-29  08:23
  6. 2013. július 30. 18:19146.
    Van más dolgod is,mint az anyósod megfigyelése???
    előzmény:
    vikbora (136)
    2013-07-30  09:15
  7. hus
    hus
    2013. július 30. 18:18145.
    " Mivel nagy a párom közötti különbség, szerintem anyósék sokáig nem hitték, hogy én valaha is a felesége leszek a páromnak, így sajnos én csak a házasságkötésünkkor éreztem azt, hogy már családtag vagyok-sajnos ezt én így éreztem 

    Természetesen amikor 17 évesen megismertem a páromat sokat voltunk anyósoméknál, hétvégente a nagy családi ebédeknél részt vettem náluk, de ahol átlag 8 emberre jutott kaja, ott nekem is jutott a "madárétkemmel", ezért cserébe minden étkezés után én mosogattam, segítettem sütit sütni, festettem anyós haját, illetve rendszeresen takarítottam anyósomék 3 szintes lakását (külön szó nélkül!!), hisz hetente több napot ott töltöttem az első 2 évben, míg le nem érettségiztem. Kerti munkát tény, hogy sosem végeztem, mert nem értek sem a permetezéshez, sem a veteményezéshez, de amiben tudtam segítettem,  amíg sok időt töltöttünk a szülőknél(sokszor locsoltam a füvet, fát is aprítottunk)!"

     

     

     

    Nem, tenyleg nem erezted, hogy csaladtagkent kezelitek egymast a ferjed rokonsagaval?  

    Miert nem?  Miert kell kihangsulyoznod, hogy madaretkedert csereben sokkal tobbet tettel le az asztalra, mint kellett volna?  Miert, ki kenyszeritett ra?   

     

     

    " hisz hetente több napot ott töltöttem az első 2 évben, míg le nem érettségiztem."

     

    " sokat voltunk anyósoméknál, hétvégente a nagy családi ebédeknél részt vettem náluk"

     

    Dehogy vendeg voltal te ott, csaladtag voltal.  Ezenkivul meg iskolaban is jartal es anyukadnak is sokat segitettel.

     

    előzmény:
    jamie24 (111)
    2013-07-29  08:23
  8. hus
    hus
    2013. július 30. 18:02144.

    De hat vegul is mennyi furol van szo? 

     

    " Engem ebben a szituációban csak az bántott, hogy én el akartam ütni egy poénnal a dolgot, hogy máskor vegye észre, hogy minek mikor van itt az ideje és azt mondtam neki, hogy "Apuka köszönöm szépen a reggeli ébresztőt!"-persze kis érccel a hangomban, de azért kedvesen szólítottam meg, hogy kapcsoljon!!! erre ő 10 percig üvöltött velem az udvaron (ez már 10 órakor volt), hogy  mit képzelek magamról, hogy ne merjem megmondani neki, hogy mikor mit csináljon, menjek a kurva anyámba...+10 percig cifrázta a szitkózódásokat!

    Ezek után ő volt az, aki megsértődött, és nem szólt hozzám, mert én milyen vagyok (Én simán túljutottam volna az egészen másnapra) Miközben én jogosan szóltam azért, hogy mindennek megvan az ideje, de ő még sosem nyírta pl: hétfő reggel 6kor a füvet, mert hétköznap 5kor már fent vagyunk...neki nem először jutott vasárnap kora reggel eszébe…"

     

    Az az ember, aki egesz eleteben a kertjere adott, annak mindig szep volt es gondozott. Esetleg nem akarta, hogy a videki szomszedok kibeszeljek a hata mogott, hogy miota a fia megnosult, azota a kert valami borzaszto lett. Talan nem akar a falu szajara kerulni?  Neked kell ezst jobban tudnod.

    Mert tudnod kellene az ottani "torvenyeket", ha ott laksz. 

     

    "Egy nagyon csöndes falusias környéken élünk"

     

     

    előzmény:
    jamie24 (112)
    2013-07-29  08:24
  9. 2013. július 30. 17:57143.

    Nagyon rossz a szemléletmódod!!

     

    Figyelj!

    Veszekedni csak azzal  lehet, aki maga is veszekedni akar.

     

    Én is anyós vagyok.Feltennék neked egy kérdést, de válaszold meg:

     

    A fia jó neked??????

    Milyen ember vagy te, hogy ennyi mocskot hintesz egy másik emberre?

    előzmény:
    vikbora (128)
    2013-07-30  00:15
  10. hus
    hus
    2013. július 30. 17:55142.

    Vegig olvastam a valaszaidat.

    Tanacsot kertel, amit annyira szeretnel megoldani es kepes vagy erte mindent megtenni.

    Igen am, de ne felejtsd el, akik itt tanacsot modtak neked, azok a hetvegi szabad idejuket arra is toltottek, hogy valaszoljanak neked, mig te enyhen, lenezoen megemlitetted, hogy te bezzeg elvezted a nyarat. Te sem tudhatod, hogy ki miert maradhatott otthon es kozben meg rad is jutott idejuk.  Vajon ezert es hasonlokert kaptal reggeli ebresztot a funyiroval is?  

     

    Olyan okosan intezkedtek a ferjed szuleivel egyutt, hogy eszre sem veszitek, hogy vele, a  ferjeddel, anyosodek a fiuknak adnak igazi jo fejfajast idonkent.

     

    Tudod mekkorat tevedsz te ebben?

     

    "Anyósoméknál sosem laktam, anyagi segítséget én sosem kaptam tőlük, "

     

    Ha a ferjed kap anyagi segitsegeet, akkor te is. Hazassag elott, vagy utana, az igazabol a kettotoke. Vagy tevedek?

     

    Nem tudom, hogy anyosodnak, apododnak el-e valaki  a szuleibol? 

    Mert az is valtoztathat a tortenteken. Ha nekik meg valakit, valakiket is segiteni kell a koruknal fogva.

     

    Te, aki a leirasod szerint annyira  megdolgoztal mindenert, neked kellene erezned, hogy ok is mennyit dolgozhattak mindenukert, sot meg a gyerekeiknek is juttattak belole, es ahogy irod, egyforman mindegyiknek.

    Ezt nagyon tudom en ertekelni reszukrol.  Akar el is verhettek volna a penzuket masra is.  Gondolom lett volna olyan dolog, ami jobb lett volna, mint az epitkezesben valo ketkezi munkajuk, anyagi megtakaritassal igy is  hozzajarulni a gyermekuk boldogsagahoz. 

     

    Nezd, semmit nem vagy koteles elturni, ami neked nem tetszik ferjed szuleitol.

    Legfeljebb, ha a te, vagy a  ferjed ugy dont, hogy  eleg volt ebbol a hazassagbol, akkor elvaltok.  Ha gyerek nincs, akkor konnyebben megy.

     

    Te neked tobb iskolad lehet, mint a ferjed szuleinek, nekik viszont tobb elettapasztalatuk van, mint neked.  

    Neked a jovedelmed es a ferjednek a jovedelme is tobb lehet, mint anyosodeknak, feltehetoen egeszsegbol is jobban alltok.

     

    A funyiras volt a legmegbocsajthatatlanabb bune aposodnak, ha pedig valojaban akarsz ezen a nagyon kenyelmetlen helyzeten valtoztatni, akkor beszeld meg  a ferjeddel, es videken, amikor annyi fiatalnak nem lehet munkaja, vagy diaknak, mivel nyari munkarol van szo, beszeljetek meg valakivel, aki rendszeresen levagja a fuvet mindket haznal.

    Segitenel ezzel anyosodekon is, magatokon is annak remenyeben, hogy megvaltozik ettol a zavaro reggeli zajtol a kapcsolatotok.

     

     

     

     

    előzmény:
    jamie24 (111)
    2013-07-29  08:23
  11. 2013. július 30. 10:49141.
    Igen, majd egyszer valószínűleg, de aaddig a mínuszról kellett kezdeni, nem is a 0-ról. Nem lehet tudni, ki mikor hal meg, így ez nem opció számomra, hogy majd egyszer megörököljük.
    előzmény:
    KN18 (140)
    2013-07-30  10:45
  12. 2013. július 30. 10:45140.
    El semmiképp nem vesztettétek, mert megöröklitek majd, csak most nem tudjátok használni.
    előzmény:
    Hoborc (139)
    2013-07-30  10:42
  13. 2013. július 30. 10:42139.
    Nem jól gondolod. Mi húztuk fel a tetőteret egy sátortetős házra. Nekünk is volt hitelünk rajta és esélyünk sem, hogy eladjuk bármennyiért is, hiszen nem külön álló a ház, mind TI-nál. Mint írtam, egy fillér nélkül hagytuk ott 13 év munkáját.  Nézd, horribilis pénzkidobásnak is lehet nevezni azt is amit mi csináltunk, én önálló, nyugodt életnek hívom.
    előzmény:
    KN18 (125)
    2013-07-29  19:37
  14. 2013. július 30. 10:24138.

    Az a baj,hogy tulságosan ő sem avatkozik bele,rászól,de az meg nem ér semmit! így nekem kell küzdenem vele 5 hónapos terhesen!Mindennap!!!

    És már nagyon elegem van!Decemberig ha nem változik semmi elköltözöm még a kicsi születése előtt!És akkor végre újra nyugalmam lesz! 

     

    előzmény:
    asztanaviszta (137)
    2013-07-30  10:12
  15. 2013. július 30. 10:12137.

    Fizikailag neked megy? A férjed ezt hogyan tűri?

    Ez már kimeríti a testi sértést.

    előzmény:
    vikbora (136)
    2013-07-30  09:15
  16. 2013. július 30. 09:15136.

    Igazad van de sajnos ez nem ilyen egyszerű!!! Hidd el ha tehetném már nem lennék itt de még nem tehetem!

    És akkor még nem meséltem semmit arról milyen miket csinál nap mint nap!!!

    Ti mit csinálnátok ha nektek menne???

    Mert nekem mindenki azt mondja hogy akkor is tisztelnem kell mert 70 éves...

     

    előzmény:
    asztanaviszta (132)
    2013-07-30  07:45
  17. 2013. július 30. 08:52135.

    Első számú akció kéne legyen

    Zárcsere!

    miért van kulcsa anyóséknak a fiatalok lakásához??

    keritéssel sem fognak sokra menni, ha anyucipicifia kulcsot ad a kapuhoz,ahogy a lakáshoz is adott. 

    előzmény:
    mikro (133)
    2013-07-30  08:38
  18. 2013. július 30. 08:43134.

    Amit vikbora írt az anyósáról, az jóval túlmutat azon, ami miatt a topicindító panaszkodik.

     

    Ha ez tényleg igaz, egy ilyen emberrel egy percet nem lehet egy fedél alatt maradni.

    előzmény:
    mikro (133)
    2013-07-30  08:38
  19. 2013. július 30. 08:38133.

    Sok minden miatt nehéz az elköltözés, de az is lehet, hogy lehetetlen is, és ezt is kihasználhatják az anyósék a lelki terror művelésére. Csak TI-ből kiindulva (csak találgatok, mert nem ismerem a tulajdonviszonyokat). Minek a nevén van a telek? Kién a ház? Van-e rajta pl. haszonélvezeti jog? Felvettek-e hitelt az építkezéshez?

    A mai ingatlan kereslet mellett még a tehermentes ingatlan is nehéz vagy lehetetlen eladni.Az pedig, hogy pl. fizessék ennek a háznak terheit(ahol nem laknak) és egy bérleményt is pluszba manapság luxusnak számít, és a lakosság nagyobbik része erre képtelen.

    Könnyű azt mondani, hogy költözzenek el.

    A kerítés viszont jó ötlet. Így anyósék átváltoztathatók egy rossz szomszédra akivel TI-nek nem kell feltétlenül kommunikálnia, úgyis állandó sértettségben vannak. Nyiván majd annyi borsot fognak törni az orra alá amennyi csak lehetséges, de egy rossz szomszéd is ezt teszi. Gyakorlatilag a saját gyerekükkel is kiszúrnak ezzel majd, és ki tudja, hogy hogya fogja ezt a férj lereagálni. Talán akkor már a férjnek is feltűnik, hogy rosszindulatúak a szülei. Ha gyerekük is fog születni akkor a helyzet még rosszabb lesz.

    Elcseszték, hogy odaköltöztek, de evvan!

    előzmény:
    asztanaviszta (132)
    2013-07-30  07:45
  20. 2013. július 30. 07:45132.

    S.O.S. költözz el, ha ilyen az anyósod.

    Miért nem teszed?

    előzmény:
    vikbora (128)
    2013-07-30  00:15
  21. 2013. július 30. 07:26131.

    Az a helyzet, hogy az ilyen mentalitású emberekkel nem lehet normálisan megbeszélni semmit. Ők úgy gondolják, hogy minden amit tesznek, úgy jó ahogy van, és joguk van hozzá. A reggel hatkor történt fűnyírás után is csak az jött le, hogy TI megváltozott és már nem az a szerethető lányka, aki volt anno. Összen ez jutott el hozzájuk. A körülöttük lévők életét ők akarják irányítani. Mindenkinek azt kell csinálni, amit ők éppen akkor jónak tartanak, és aki nem ezt teszi arra megorrolnak. Aki pedig szólni is mer, azzal öri-hari. Megbeszélni? Mit? Akinek nem evidens, hogy nem töri rá az ajtót senkire, azzal akarnád megértetni, hogy miért nem? Egy nem látónak előbb magyaráznád el, hogy milyen a kék. Nyilván megszokták, hogy a gyerekeik követték az elképzeléseiket és most itt van valaki, akinek kinyilt a csipája és képes ugyanolyan embernek képzelni magát, mint ők, és ez már eleve sértő. Minden ilyen megbeszélés kezdeményezésnek még nagyobb balhé a vége.

    Egyszerűen el sem tudják képzelni, hogy a másik ember másképp gondolkodik dolgokról és máshogy akarja élni az életét.

    Az van amit én akarok és, ha nem, akkor jól megsértődök! Ezt érzelmi zsarolásnak hívják és a világ egyik legborzasztóbb dolga.Azt hiszem, hogy túl sok mindent nem lehet vele tenni. Vagy aláveti magát az akaratnak, vagy megszakítja velük a kapcsolatot.

    előzmény:
    bababetű (130)
    2013-07-30  01:33
  22. 2013. július 30. 01:33130.

    Így azért sokkal árnyaltabb már a helyzet.

     

    Elnézést kérek, hogy rossz következtetéseket vontam le.

     

    Nos, a férjeddel kellene leülnöd, és megbeszélni a KÖZÖS cselekvési tervet. Ketten együtt megmondani a szülőknek, higgadtan, HATÁROZOTTAN, hogy köszönitek szépen, hogy ők mindig gondolnak a ti kertetekre, hogy foglalkoznak veletek, de felnőttek vagytok, és szeretnétek pár szabályt lefektetni.

     

    Az a baj, hogy az olyannal, aki csak úgy besétál a másik lakrészébe, sőt, bemegy kulccsal, amikor az nincs otthon, sosem lehet megértetni, hogy mi a gond, és még jól meg is fog sértődni. 

     

    A szabályok között lenne:

     

    - kopogás nélkül ne menjenek be a lakásotokba

    - ha zárba az ajtó, ne nyissák ki, és ne menjenek be

    - a saját lakásotokban, kertetekben a munkákat bízzák rátok : ti nem elfelejtettétek, hanem a napi 10-12 órai munka után szeretnétek TI beosztani, hogy mikor végzitek el

    - stb. írjatok össze mindent, amiben szeretnétek, ha  másképp lenne.

     

    (hajfestés....mit fösvénykedik, amikor a fodrásznál egy hajfestés annyiba kerül, mint egy flakon hajfesték ? vegyél neki egy klassz kis wellnes utalványt amivel kényeztetheti magát...kisvárosban is ad biztos ilyet egy fodrász)

     

    Csak azt nem értem, hogy a majd 40 éves férjed miért nem tudja ezt megoldani a szüleivel ? Neki mi a véleménye erről ? Miért mondja azt, hogy te vagy a hibás ? Miben, ezt nem értem. 

     

    Eszembe jutott egy barátom, aki  20-on évesen feleségül ment egy 20-on éves férfihoz, ikerház, az iker a férfi szülei.

     

    Ők csinálták ezt folyton, hogy az anyós bejárkált a barátnőm lakásába ( a férj teljes saját tulajdona volt házasság előtt, nem a szülőké), pakolászott a szekrényében, meg kiírta a mosatlanra, hogy mosogassa el, stb.

    Nem tudom, hogy a végén hogy rendezte a dolgokat, de nagyon ki volt készülve. Ott a férj az a felesége mellé állt, mert őt is zavarta az illetlen tolakodás. 

    előzmény:
    jamie24 (113)
    2013-07-29  08:25
  23. 2013. július 30. 00:17129.

    na igen miért nem áll ki érted???ez szemét dolog tőle hiszen az ő szülei miatt szenvedsz...

    az én párom rászól de sajnos hiába,mert bolond az öreglány!!! 

    előzmény:
    Lióra (126)
    2013-07-29  20:28
  24. 2013. július 30. 00:15128.

    Szia!

    Én együtt lakom anyóssal és merem neked állítani,hogy az enyémhez képest a tieid földre szállt angyalok!

    Nincs még egy olyan szemét,sunyi,kétszinű,aljas,utálatos,alamuszi,kötekedő,nagy képű...stb.

    rohadék mint az én anyósom!!!

    És akkor még nem tudsz semmit a mindennapos balhékról,vitákról,veszekedésekről amiket napi szinten meg kell élnem, 5 hónapos terhesen!!!

    Én azt javasolnám azok alapján amit olvastam,hogy ami nem megy nem kell erőltetni,és költözzetek el ha tudtok,bár a kínai nagyfal jó ötlet de nembiztos,hogy segít rajtad! 

    előzmény:
    jamie24 (1)
    2013-07-27  18:46
  25. 2013. július 29. 21:20127.

    Ja elhagynád............

     

    Csak tudod ez pasi szereti a feleségét, mellette  nem kell nélkülöznie senkinek, és  a családnak sem  azért, hogy legyen hol laknia!! Legyen mit   ennie!!!

    előzmény:
    Lióra (126)
    2013-07-29  20:28

Címlap

top