Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

8 napos csecsemő nem eszik

zsofirnyák
Létrehozva: 2013. szeptember 30. 18:48

Sziasztok!

 

8 napos babámmal van  gond. Minden éjjel hisztérikusan sír, nappal hajlandó csak aludni.Persze, virrasztok mellette, lassan alig állok a lábamon.

Tejem nagyon kevés, nagyrészt tápot kap. Ma voltunk védőnőnél, és fogyott a kórház óta. A védőnő szerint éhezik, azért sír.

Eddig 3 óeánként etettem, cici és táp, amennyit elfogadott.

Ma a védőnő javasolta, hogy mérjük pontosan, mert 81 ml-t kellene ennie a súlya alapján.

Most nem tettem mellre, csak táp, 65ml-t tudtam belediktálni. 30 ml után elaldut, többször ébresztve jutott el kb 55ml-ig, ezután már szét kellett feszítenem szerencsétlen kis száját :(

nem értem. 

Nagyon el vagyok keseredve, ráadásul a felső szomszéd éjjel lekopog a csövön, mert zavarja a sírás, és ez is annyira frusztrál. Igyekszem követni a válaszokat, csak lassan megint etetés jön, máár előre stresszelek :(

  1. 2013. szeptember 30. 21:3726.

    Szia!

     

    Nekem mindkét gyerekemmel az volt a gond, hogy túlságosan tele volt a cicim, és nem tudták kiszívni belőle a tejet, mert nem volt elég erejük. Emiatt az enyémek is fogytak, ráadásul a kórházban azzal bíztattak, hogy "ha majd lesz tejem" akkor fognak tudni szopizni.

    Na otthon végigcsináltuk, hogy majdnem tejlázat kaptam, a gyerekek meg fogytak. Aztán a megoldás végre az volt, hogy lefejtem a tejet, és először cici, aztán cumisüvegből anyatej. Azért írom ezt le neked, mert bizony az enyémek is bealdutak a cicitől, és utána az alvó babát etettem a cumisüvegből. De aztán szépen erőre kaptak, és tudtak szopizni, és elhagyhattam a cumisüveget, és utána csak szoptattam.

    Szóval a saját tapasztalatom alapján az első és legfontosabb, hogy a baba gyarapodjon, ezt kell legelőszőr elérni. Addig ne gondolkodj azon, hogy van-e elég tejed, eleget szopizik, tud-e szopizni, amíg el nem kezd gyarapodni a súlya. Inkább tápszer, minthogy fogyjon!

    A második dolog az az, hogy minél többet tedd cicire, így fog megindulni a tejed. Így lesz sok tejed. Ne aggódj azon, hogy túl sokat szopizik, vagy bármi ilyesmi, hidd el az első hetekben az annyira totál mindegy!

    Szerintem az 55 ml egyáltalán nem kevés. Én nagyon boldog voltam, amikor először megevett ennyit! Mindig különböző mennyiségeket eszik egy baba, ne feledd el! Egyszer kevesebbet, aztán többet.

     

    Üdv

    Gina

     

     

    előzmény:
    zsofirnyák (1)
    2013-09-30  18:48
  2. 2013. szeptember 30. 21:2925.

    Ha nappal alszik próbálj te is aludni pihenni!

    Ha nem vagy kimerült nem leszel ingerült, az első időszak ilyen ráhangolódós.

    Tejcsi is fontos ahoz pedig nyugi kell, én inkább szoptatnám mert az üveget hamar megszokja, egyen többször kevesebbet, Igény szerint szoptatott baba annyit és akkor eszik amikor akar, ezek a csöppségek nem olvasták a védőnők által tanult könyveket.

    Ha első baba  próbálj természetes ösztönös anyuka lenni és csak magatokkal törődj,  mi sokszor aludtuk cicivel,  olyan békés pillanatok voltak, és gyorsan elrepül, tudom ezt most nehéz elhinni :)

    Minden jót!

    előzmény:
    zsofirnyák (1)
    2013-09-30  18:48
  3. 2013. szeptember 30. 21:1524.

    Kedves zsofirnyák!

     

    Čn azt javaslom neked, hogy próbálj meg megnyugodni. Ne görcsölj rá az etetésre és próbálj meg mindig lefeküdni, mikor a baba is alszik, hogy valamennyit aludj, mert az rendbeteszi az idegeidet. A kisbaba érzi, ha tiszta ideg vagy és méginkább nem fog enni. Ne méricskéld, hogy mennyit eszik a gyerek, szerintem semmi értelme. A kisded nem gép! Még nagyon korai 3 óránként etetni, akkor kell neki enni adni, ha éhes. (Van, hogy másfél-kétóránként esznek két napig, utána meg 5-6 órát végigalszanak többször egymás után zsinórban és úgy kell öket kelteni, hogy egyenek azért közben) Figyeld a jelzéseit , légy türelmes. Hidd el, ha éhes lesz, enni fog annyit, amennyire szüksége van. Ki fog minden alakulni szép lassan. Minden órával közelebb kerülsz a számotokra helyes megoldáshoz,csodáld a kis életet és szarj le minden egyebet. (Háztartás, szomszéd, védönö) Még egyser javaslom, hogy próbálj meg minél többet aludni. 

    Nekem ami bevált, az az, hogy közvetlen ébredés után etetettem meg a fiaimat mindig. Aztán volt tisztába rakás , egy kis ismerkedés egymással, vagy séta,vagy kicsit pakolászás a lakásban stb... aztán attól függöen, hogy a gyerek milyen passzban volt, még egy kis hami és fektetés. Čjszaka az elejétöl fogva mindent csendben csináltam és csak nagyon pici fénynél a leglényegesebbet rendeztem el (etetés, büfi, pelenkázás), így a gyerekeim két hét után megszokták, hogy éjjel nincs buli...(kivéve a hasfájós éjszakák, de ez is elmúlik idövel. Van egy nagyon jó szer, az a neve, hogy sab simplex, nekünk bevált. A kisebbik fiam attól is megnyugodott, ha hason a mellkasomra fektettem és betakartam magunkat. Masszírozgattam a hátát a hasával egy magasságban és szépen elnyugodott. Gyakran így aludtunk együtt.) Összesen másfél-két hónap alatt alakult ki egy 3-4 óránkénti etetési ritmus saját magától. Ök álltak be erre maguktól, én meg alkalmazkodtam. Nekünk ez volt az utunk.

     

    Ha még tanácsra van szükséged, nagyon jó Vida Ŕgi kismamablogja a témában, keress rá a guglin.

     

    Kitartás, minden könnyebb lesz pár hét múlva!

     

     

    előzmény:
    zsofirnyák (1)
    2013-09-30  18:48
  4. 2013. szeptember 30. 21:1123.

    Hát sok kitartást kivánok Neked! Az eleje sajnos ilyen stresszes. Azzal meg a legkevesebbet segítenek, hogy "ne stresszelj, mert a babára is átragad!!!" Hát kösz szépen...

    Valószínű ez a hagyományos "hasfájósság", amire még a tudomány mai állása szerintem senki nem tudott magyarázatot adni. Sok baba az első pár hétben végigüvölti az éjszakákat. Az enyém átaludta már pár hetes korától, hogy mit csináltam "jól"? Semmit. Én is adtam tápit és szoptattam is. Közvetlen egymás után adtam a tápit és anyatejet, és nem fájt a hasa, mint ahogy itt valaki írta. Erről ennyit! A tápi adástól nem csökkent a tejem, sőt gyarapodott, erről is ennyit! Végül 15 hónapos koráig szoptattam (végig tápszeres pótlással), végül ő nem akart már szopizni amikor abbahagytuk. Ja és soha nem aludtunk együtt, az első naptól az ágyában aludt, erről is ennyit.

    előzmény:
    zsofirnyák (1)
    2013-09-30  18:48
  5. 2013. szeptember 30. 21:0422.
    Egy kérdés, magzatként mikor volt aktívabb? Nappal vagy éjjel?
    előzmény:
    zsofirnyák (1)
    2013-09-30  18:48
  6. 2013. szeptember 30. 20:5921.

    Amit a többiek írtak,az mind jó.

    Amire még gondoltam,kap inni eleget?Folyadékot.Vizet,vagy világos teát.

    Lehet hogy szomjas.És valószínűleg hasfájós,mit ahogyan már itt néhányan említették,vegyél olyan teakeveréket,ami a babáknak való.

    A ruháját átnézted,nem szorítja,nem irritálja valami?Nincs rajta piros folt,ami viszketne? A széklete színe is beállt,változott az első pár nap után?

    A tejed pedig ne gondold hogy kevés,mindig annyi termelődik,amennyi a babának kell.De ha stresszelsz,akár el is apadhat.Egyél sok levest,köménymagosat.Van még egy leves,csirkéből főzik,jó sűrűre,és rengeteg petrezselymet tesznek bele.

    Azt is gondold át,te mit eszel.Az anyatej íze is változó.Kávézol esetleg?Mert azt el kell felejteni.Ha teázol,azt is.A fűszeres,erős ételeket is.A csoki,édesség viszont édessé teszi az anyatejet,azt szeretik a babák.

    Szoptatás után fejsz rendesen?És szoptatás előtt fellazítod a tejutakat?

    előzmény:
    zsofirnyák (1)
    2013-09-30  18:48
  7. 2013. szeptember 30. 20:5720.

    Az én kisfiam kis súllyal született, (2150 gramm) ezért aztán nagyon frászban voltunk, hogy eleget egyen. Pár napos/hetes koráig nálunk is ez volt a szitu, éjjel ordított, nappal aludt, én meg idegbeteg voltam, hogy nem eszik eleget a gyerek. Egy ideig ő is vegyesen kapott anyatejet (csak cumisüvegből volt hajlandó meginni) és tápot, de egyre kevesebb tejem volt, meg nem is nagyon erőltettem, mert hogy azt hallottam mindenhonnan, hogy a táptól jobban hízik. A babám meg nem hogy nem hízott rendesen, de valamennyit fogyott is.

    Azóta is bánom, hogy nem hallgattam az ösztöneimre, na és a babámra, mert szerintem ezen buktuk el a szoptatást is. Egyik éjszaka amikor az istennek sem tudtam 20 ml tápnál többet belediktálni, úgy döntöttem, hogy nem kínzom tovább magunkat, akkor kap enni, amikor éhes. Ezt követően kb 4-5 óránként evett (amikor kérte), akkor viszont dupla adagokat bevágott, és ekkor kezdett el hízni is, méghozzá rohamtempóban, 3 hónapos korára megduplázta a súlyát.

    Most 19 hónapos, azóta is ritkábban eszik, mint a korabeliek, de hatalmas adagokat. 

    Szóval azt ajánlom, hogy próbáld meg félretenni a sok stresszt, meg a sok "jótanácsot", és figyeld a babát. Ne akard tömni, akkor adj neki enni, amikor ő jelzi, hogy enne. Ne nézd az órát, azzal se foglalkozz, hogy éjszaka van, vagy nappal, amikor a babád alszik, aludj te is, amikor éhes, etesd meg. Csak próbáld ki 1-2 napig (ennyi idő alatt túl nagy kárt nem okozhatsz ezzel), hátha nálatok is bejön.

    előzmény:
    zsofirnyák (1)
    2013-09-30  18:48
  8. 2013. szeptember 30. 20:5219.

    ...Próbáld meg mindig mellre tenni, ha sírni kezd. ..

     

     Kiváló példa arra, hogyan csináljunk kajafixált embert a gyerekünkből. Fáj a hasa- cicire, kakis a pelus- cicire vele, viszket a háta- cicit a szájába. Így tanulja meg, hogy bármi baja van, azt evéssel kompenzálja. Lesz belőle szép kövér gyerek, elhízott felnőtt. Egy egészséges babát nem kell folyton etetni, pláne nem kell felébreszteni azért, hogy egyen. 

    Ha netán valami baj van vele, de ezt a gyerekorvosnak a feladata megállapítani, az másik dolog. Ha 55 gr-ot eszik egyszerre, akkor annyit. Még csak 8 napja él ezen a világon, be kell, hogy álljon a rendszer az életében.

     

    előzmény:
    Aithra (15)
    2013-09-30  19:54
  9. 2013. szeptember 30. 20:4018.

    Akarsz szoptatni?

    A tápot felejtsd el.

    Kiegyensúlyozott-nyugodt babát akarsz?

    Ne erőszakoskodj vele.

     

    Kb. 3 óráként szoptasd a picit, legfeljebb 20 percig (ennél hosszabb idő alatt túlságosan elfárad). Csak finoman ébresztgesd, ne stresszeld.

     

    Kölcsönözz elektromos fejőgépet - a kézi masinák túl gyengék - és amíg nem indul be rendesen a tejtermelődés minden szoptatás után fejd ki az összes tejet. Fontos a mellben keletkező csomók kimasszírozása - nagyon tud fájni, de ha nem csinálod még rosszabb.

     

    Csak akkor adj tápszert ha tényleg nagyon kevés tejed van. Ne méricskéld a gyereket minden etetés után. Eleinte naponta figyeld, hogy gyarapodott-e ha beindult a növekedés elég hetente mérni mindig azonos körülmények között evés, pisi, kaki előtt-után.  

     

    Általában beválik.

     

    Legfontosabb: ne idegeskedj! 

    előzmény:
    zsofirnyák (1)
    2013-09-30  18:48
  10. 2013. szeptember 30. 20:0917.
    Nekem is ráírták, hogy jóllaktáló emlők, holott még előtejet sem sikerült a 3 nap alatt kipréselnem...
    előzmény:
    TJ1117 (8)
    2013-09-30  19:19
  11. Torolt_felhasznalo_652128
    Torolt_felhasznalo_652128
    2013. szeptember 30. 20:0916.

    Azt szokták monani, hogy az elején ahány napos annyi ml. De szerintem a 65 ml egy 8 napos gyereknél nagyon is szép mennyiség.

     

    Inkább az a baj, hogy még keveri a nappalt meg az éjszakát. 

     

    Topikindító; sokat kell mellre tenni, mérd meg mennyir szopik egyszerre, ha van mérleged. Ha szoptatni akarod, akkor most az elején kell belehúzni, TJ-nek ebben teljesen igaza van. 

     

    Kitartás, egy gyerek nem hal éhen önszántából, nem hülye csak baba, szerintem is inkább hasas, próbáld meg az infacolt és ne feszegesd a száját, mert annak szerintem te se örülnél, ha veled ezt csinálnák.

    előzmény:
    TJ1117 (7)
    2013-09-30  19:16
  12. 2013. szeptember 30. 19:5415.

    Először is hidd el, nem vagy ezzel a gonddal egyedül. Sok anyuka átesik ezen.

     

    HA van időd, érdemes az alábbi cikket elolvasni és próbálkozni, hogy mi nyugtatja mega kicsidet

     

    http://www.lll.hu/fuzetek/sir_a_baba

     

    A Z a legrosszabb, hogy  már te is stresszelsz, az idióta szomszéd miatt, ami tovább rontja a dolgokat, mert a baba azonnal veszi a te feszült állapotodat.

     

    Próbálj meg a szomszédtól elvonatkoztatni. Az egy idióta. De ilyen később is lesz. Majd később nem éjjel, hanem nappal lesznek sírások...

     Szóval fő a nyugalom.

     

    Amúgy én abszolút nem értem a 3 óránkénti etetést. Én olyan kórházban szültem, ahol az igény szerinti szoptatást preferálták, vagyis amikor a babának igénye volt, akkor kapott cicit. Ez nálunk bevált, bár tudom, hogy nem egyformák az újszülöttek sem.

     

    Egy 8 napos gyerek azért sír mert baja van. VAgy éhes, vagy fáj valamije, vagy csak anyahiánya van.

    Próbáld meg mindig mellre tenni, ha sírni kezd. VAgy ahogy a cikkben is írják vedd magadhoz éjjel.

     

    A több mellre tevés a tejtermelés dolgon is lehet, hogy javítana. 

     

    előzmény:
    zsofirnyák (1)
    2013-09-30  18:48
  13. Torolt_felhasznalo_856560
    Torolt_felhasznalo_856560
    2013. szeptember 30. 19:4414.

    Ez a védőnő hülye. Most meg akart nyugtatni vagy mi? Mi az hogy a súly alapján ennyit kell ennie?! Na ne már!

     

    Az én elsőszülött fiam 2600g--al született és két óránként szopott 120 ml-t már 2 hetesen.

     

    A kisebbik fiam pedig 4 kilóval született, ő egyszerre csak 60ml-t evett, mégis 1,5 kilót hízott 1 hónap alatt.

     

    A súlyuk szerint pont fordítva kellene lennie nem?

     

    Nézd, én mint kétgyerekes anya azt mondom neked, etesd amikor látod, hogy éhes és annyit amennyit kíván, egy mililiterrel sem többet! Bízz magadban, te vagy az anyukája, te érzed a legjobban mi kell neki. Ne izgulj, nem fog éhen halni! 

    Száját meg ne feszegesd, ezt felejtsd el de gyorsan.

     

    Még nagyon pici a babád, éppen elmúlt 1 hetes, ráadásul tejed sem volt eddig elég, lehet abban az időszakban fogyott és már gyarapodásnak indult azóta.

     

    Mindkettőtök érdekében bízz jobban magadban és ne hagyd hogy az idegesség csak tönkre tegyen mindent 

     

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    zsofirnyák (1)
    2013-09-30  18:48
  14. 2013. szeptember 30. 19:3713.

    Szia. Mivel kap tápszert és anyatejet is így én inkább azt mondanám,hogy fáj a pocija és azért sír éjjel hisztérikusan.

    mennyivel született és mennyivel jöttetek haza? Most hány kiló? Szerintem nem éhezik a baba,sőt ha nemkér 55ml után ne tömd. Tudja az a baba mennyi kell neki. Ha nappal alszik éjjel fent van,nem lehet,hogy felcserélte a napszakokat?

     

    előzmény:
    zsofirnyák (1)
    2013-09-30  18:48
  15. 2013. szeptember 30. 19:3112.
    akárhogy is, ez a 81 ml nagyon soknak tűnik.
    előzmény:
    zsanna7 (11)
    2013-09-30  19:29
  16. 2013. szeptember 30. 19:2911.
    Lehet, abban a 3 napban nem volt gond.
    előzmény:
    TJ1117 (10)
    2013-09-30  19:25
  17. 2013. szeptember 30. 19:2510.
    Igen , de amíg gond van, addig nem küldik. Ezt azért nem reszkíroztatják. Pl. anyát nem engedik haza, ha nincs széklete, vagy a babát, ha valami komplikáció merül fel. Nálunk semmi gond nem volt, én 1 nappal hamarabb, már pénteken haza akartam menni, de a nőgyógyász lebeszélt hajtotta hogy maradjak, az előzőekben felsorolt okok miatt.
    előzmény:
    zsanna7 (9)
    2013-09-30  19:23
  18. 2013. szeptember 30. 19:239.
    Az újszülöttosztályról is küldik hazafelé az embert minél hamarabb...kevés a férőhely.
    előzmény:
    TJ1117 (8)
    2013-09-30  19:19
  19. 2013. szeptember 30. 19:198.
    szerintem a védőnők sokszor feleslegesen stresszelik az embert. Ha nagyon fogy, akkor lehet jobb lett volna haza se jönni, mert ha egyszer elhagyja a kórházat onnantól kezdvbe már csak a gyerekosztályra, a beteg gyerekek közé veszik vissza. Kíváncis volnék, hogy 3-5 naposan hogy engedték el, akkor mi volt a helyzet vele és a babával (pl. megfelelően laktáló emlők, stb.)
    előzmény:
    zsanna7 (6)
    2013-09-30  19:14
  20. 2013. szeptember 30. 19:167.

    Még egy dolog, ez a 81 ml, hogy jött ki Nektek? mert ha 4 kg -al számolok, akkor is, max 75 ml jön ki.

     

    előzmény:
    zsofirnyák (1)
    2013-09-30  18:48
  21. 2013. szeptember 30. 19:146.
    Próbáld meg gyakrabban etetni, inkább egyen többször keveset, mert így a napi adag talán meglesz, azért is alszik el evés közben, mert ő is nagyon fáradt.Ha kell próbáld felébreszteni 2-2,5 óránként és akkor hátha eszik kb 50-60 ml-t.Ha tovább fogy akkor irány a kórház.
    előzmény:
    zsofirnyák (1)
    2013-09-30  18:48
  22. 2013. szeptember 30. 19:085.

    A másik, hogy soha ne feszítsd szét a száját! 

     

    Szerintem a 65 ml. per szoptatás 8 naposan az nem kevés. Gondolj bele, olyan pici a gyomra, nem is fér bele több.

     

    előzmény:
    zsofirnyák (1)
    2013-09-30  18:48
  23. 2013. szeptember 30. 19:064.

    szia! ilyen pici babát 2 óránként kell, sőt még gyakrabban lehet mellre  tenni. Nekem 2 óránként kellett májusban, pedig jó volt a súlya. Elején a veszteség természetes, azonban ha eléri a 10%-ot akkor mindenképp nagyon komolyan kell venni. Pillanatok alatt kiszáradhat. Nem lehet , hogy a szoptatási technikáddal van a gond? A lényeg, hogy minél többet tedd mellre, ez remélhetőleg a tejtermelést is beindítja. Sajnos a táp az ördögi kör, minél többet tápozol, annál kevesebb tejed lesz.

     

    előzmény:
    zsofirnyák (1)
    2013-09-30  18:48
  24. 2013. szeptember 30. 19:043.

    A védönön kicsit meglepödtem,mert egy 8 napos csecsemö nem olvasta el hogy neki mennyit kell ennie. 

    Milyen tápszert eszik?

     

     

    Ha lehet akkor ne keverd a tápot az anyatejjel,mert lehet hasfájás a dologból.

    Ne stresszelj rá az etetésre mert azt a pici is megérzi és bizony kihat rá is. A szomszéddal ne nagyon foglalkozz vagy ha napközben összefutnátok akkor kérj tanácsot töle hátha tud valami okosat mondani nem csak a csövet verni. 

     

    Tornáztatással pocak melegitéssel vagy pólyával probálkozz de pólya helyett be csavarhatod egy kis plédbe is hogy a biztonságos helyen érezze magát. Eddig csak az anyaméhbe volt és egy kicsit bő neki még ez a világ. 

     

    kitartást mert ő még nagyon pici.  

     

     

    előzmény:
    zsofirnyák (1)
    2013-09-30  18:48
  25. 2013. szeptember 30. 18:572.

    Jaj szegénykém, nagyon aggasztó ez a helyzet.

    De azért az a védőnő sem normális, aki ilyet mond egy kismamának, hogy éhezik a gyereke.

    A gyerek, akármilyen kicsike, nem hülye. Ha éhes, eszik.
    Nyilván cici és táp is fel van kínálva neki (ebben a sorrendben).

     

    Nagyon pici még, ahányszor felébred, etesd.

    Esetleg próbálj meg cumit adni neki. (Enyim is sírt sokat, aztán végül cumis lett, és az inger elég volt neki, hogy nyugodtan tudjon aludni.)

     

    Szóval kitartás, etesd, a szomszédnak meg kopogj vissza, esetleg ha eddig nem került rá sor, menj fel a babával a karodon, és mutatkozz be neki.

     

    A gyerek azért sír, mert beszélni még nem tud. 

    előzmény:
    zsofirnyák (1)
    2013-09-30  18:48

Címlap

top