Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Magasabb tarkóredő érték

zeni87
Létrehozva: 2013. október 13. 11:17

Sziasztok!

 

Szeretnék olyan anyukákkal beszélni, akiknél a 12. heti ultrahangon a tarkóredő (NT) érték magasabb volt a határnál.

Általában  3 mmig normális, de van akit már 2,5nél is továbbküldenek vizsgálatokra.

nálunk 12+6 hetesen 3,3 mm lett. orrcsont látható volt.

Kombinált teszt  az istenhegyin, 1:670 lett.

megcsináltattuk a cvs-t, egy hét alatt kiküldték postán, hogy minden rendben, kisfiú.

Túlestünk a 18. heti ultrahangon, minden rendben volt, és a tarkóredő miatt a kötelező magzati szív ultrahangon is, ott sem találtak semmit.

 

Azt hittem, hogy megnyugodhatok, és fellélegzem, ha majd most is minden rendben lesz a szívével is és a genetikain is, de ez nem történt meg.

A kromoszóma vizsgálat tényleg csak a 4 leggyakoribb kromoszóma rendellenességet szűri?

 

Hetekig kutattam a fórumokat, és azért aggódom, mert találtam pár esetet, ahol az anyukáknál magas tarkóredő után minden rendben volt és sajnos szellemileg visszamaradott lett a gyerekük. Tényleg nem sokat, 3-4 ilyet találtam, nyilván nem mindenki írja szívesen le. Szerintetek mennyi köze van a tarkóredőnek a későbbi "fogyatékossághoz?"

20 hetes leszek és nem tudok megnyugodni, tudom, úgysem tudunk mit tenni ha beteg, de ezt valahogy én nem ilyen egyszerűen látom.

Azon gondolkodtam, megnyugszom e, ha most ideír 20 anyuka, és abból 19-nél minden rendben lett a tarkóredő után, de akkor meg azt fogom mondani, hogy azért mert náluk minden rendben, nem biztos hogy nálam is az lesz.

Jó lenne pár segítő szó, hogy leakadjak kicsit a témáról, mert lassan 8 hete olyan stresszben élek már, hogy félek, ezzel a babának is ártok.

Köszönöm annak, aki válaszol.

 

  1. 2022. Április 12. 21:0735.

    Megkérdezhetem, mi lett végül? Egészséges lett a baba? 


    Nekünk ugyanígy 3,3 a tarkóredő. Holnap cvs, és nagyon félek, hogy találnak valamit,  de attól is, hogy negatív minden, de végül mégis gond lesz vele a születése után. 


    Valakinek van még esetleg tapasztalata?

    előzmény:
    zeni87 (29)
    2013-10-16  17:56
  2. 2014. június 11. 12:4634.

    "én csak félek, hogy a későbbiekben valami baj lesz, és azt most nem tudják megmondani nekem előre, senki."

     

    Ez sajnos így van. Nem tudja neked megmondani senki, hogy 1-2, vagy 10 év múlva lesz-e valami baj a gyerekeddel. De ezen minden szülő halálra stresszelhetné magát, mert hiába születik egészségesen, hiába fejlődik jól a gyerek, még nagyobb korában is kiderülhet valami rendellenesség, fogyatékosság, tanulási zavar... jöhet egy tartós betegség... érheti - neadjisten - baleset a gyereket...

    De így nem lehet élni, hogy állandóan ezen kattog az agyad!

    Úgyhogy, ha magadat nem tudod megnyugtatni, akkor - nem bántásból mondom - de lehet hogy érdemes lenne szakemberhez (pszichológushoz) fordulni, mert az idegeskedés neked és a babának se jó (nem beszélve a párodról, családodról, akik körülötted vannak...)

     

    Jobbulást!  

    előzmény:
    zeni87 (5)
    2013-10-13  11:54
  3. 2014. június 11. 11:3033.

    Szia nálunk a 12.heti ultrahangon 3.3mm-t mértek, én is átestem azokon a vizsgálatokon amin te minden eredmény jó lett. Időre született a kicsim komplikáció mentes szüléssel. Ő a második házasságomból született első gyermek, a legnagyobb az első házasságomból  10 éves egészséges, a második házasságomból született második és harmadik gyermek is egészséges. Náluk mindegyiknél jó volt a tarkóredő 1.6-1.7-1.6 volt az érték a férjemnek is van egy nagylánya aki egészséges.   A gyermekünk akinél magas volt a tarkóredő, de semmi más nem mutatta a problémát gyermekkori autizmussal él, és egy nagyon enyhe kis értelmi fogyatékossággal. Nem tudjuk az okát!  Senki nem tudja!

     

    előzmény:
    zeni87 (1)
    2013-10-13  11:17
  4. 2013. november 25. 21:4232.
    2,9 és 3 voltak a nyaki redők és a kombinált teszt eredménye 1:320 lett. Első gyereknél 6 éve még nem is volt kombinált teszt és egy rossz szót nem mondtak a nyaki redőre...
    előzmény:
    rainbow27 (31)
    2013-11-22  20:13
  5. 2013. november 22. 20:1331.

    Szia!

    Nem tudom olvasod-e még! Azt szeretném kérdezni, hogy mennyi volt a két gyerekednek a tarkóredője? Ja, és vérvételt csináltak a 12. héten, ha igen annak mi volt az eredménye?

     

    Köszönettel 

    előzmény:
    Milu (30)
    2013-10-16  18:07
  6. 2013. október 16. 18:0730.
    Nem tudom, mi volt náluk, de ezek szerint anyuka sincs topon, úgyhogy én nem foglalkoznék velük. Mondom, hogy nekem mindkét gyerekemnek határeset volt a nyaki redője, mégsincs semmi bajuk. A fiam még pici, belőle bármi lehet, de a lányomat felvették egy kéttannyelvű iskolába, ahova a nagy túljelentkezés miatt felvételizni kellett. Szóval olyan nagy gond a képességeivel nincs :-)
    előzmény:
    zeni87 (29)
    2013-10-16  17:56
  7. 2013. október 16. 17:5629.

    hát, igen több oldalról is vérzik mára a történet, mert azóta kérdezgettem tőle, és nem tudta megmondani, hogy melyik orvos mondta azt, hogy a tarkóredőnek lehet köze a fogyatékossághoz, és állítólag perre is mentek, de nem sikerült megnyerni, merthogy minden papíron ott van, hogy nem 100%-os.

    Én nem értek ugyan hozzá, de azt olvastam az értelmi fogyatékosságról, hogy már viszonylag korán ki lehet deríteni, és azt is írták, hogy már 2-3 hónapos babánál lehet figyelni a jelekre, csak nem könnyű.

    Nem tartják a szemkontaktust, ok nélkül sírnak, nem szeretnek ölben lenni. Hozzáteszem, ezeket csak olvastam, semmi tudás és tapasztalat nincs mögöttem.

    De azt írta, 8 hónapos koráig minden rendben volt, mosolygott, minden tökéletes volt.

    Az ilyen babáknál nem az elejétől kezdve más minden? 

    Lehet, hogy tényleg közben történhetett vele valami, mert előtte minden oké volt.

     

     

    előzmény:
    Milu (28)
    2013-10-16  17:46
  8. 2013. október 16. 17:4628.
    Ez, aki írt neked egy idióta barom! Az égvilágon semmi összefüggés nincs a nyaki redő vastagsága és aközött, hogy fogyatékos lett a gyereke. Valószínűleg egy makkegészséges gyereket vetetett el. Szimplán családi vonás lehet náluk is ez a dolog, az meg, hogy baj van a gyerekével, egyszerűen csak pech. Lehetett akár oltás mellékhatása is, bármi, a hülyéje meg pont a nyaki redővel keresi a párhuzamot :-( 
    előzmény:
    zeni87 (26)
    2013-10-15  19:37
  9. 2013. október 15. 19:4427.

    elméletileg 12+6 hetesen mérték ezt az értéket, én is reméltem, hogy elmérték, de még aznap elmentünk egy másik magánorvoshoz, és ott is ugyanannyit mértek.

    és a 18. heti ultrahangon elvileg 18+5 hetesen mentem el, gyakorlatilag visszaraktak 17+6 hetesnek, átrakták a szülés időpontját is.

    tehát akkor lehet hogy kereken 12. héten voltam, és akkor viszont még rosszabb a 3,3 mm...

     

     

    előzmény:
    sárga süni (23)
    2013-10-15  10:19

Címlap

top