Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2014-es Júniusi Babák

letyke
Létrehozva: 2013. október 19. 13:49
Várok mindenkit,aki 2014 júniusára várja a kisbabáját!:)
  1. 2013. október 24. 11:4026.
    En regen mindig ugy kepzeltem, milyen jo dolog lehet babat varni de sajnos ez inkabb csak sok aggodalommal jar pedig olyan jo lenne elvezni a terhesseget az legelso pozitiv teszttol kezdve!
    előzmény:
    MPM (25)
    2013-10-24  11:27
  2. MPM
    MPM
    2013. október 24. 11:2725.
    olimpikon9: próbálj meg pihenni. Ma én is láttam egy kis barnás valamit a bugyimban, de igazán keveset.
    előzmény:
    olimpikon9 (23)
    2013-10-24  11:16
  3. 2013. október 24. 11:1724.
    Dejo, hogy ilyan klassz tapasztalataid/emlekeid vannak a szulessel kapcsolatban!
    előzmény:
    MPM (21)
    2013-10-24  09:28
  4. 2013. október 24. 11:1623.
    Ma reggel egy halvany barna suru valadekot tapasztaltam, volt valakinek hasonlo??
  5. MPM
    MPM
    2013. október 24. 10:4222.
    Ami kimaradt: nem lustaságból nem akarok annyit várni, hanem a világ legjobb csapatában dolgozok és elképesztő rendes főnököm van, aki elenged a vizsgálatokra bármikor, én pedig nem szeretnék visszaélni a kedvességével. Gondolom, ha 1-2 órát kések vagy 1-2 órával korábban kell elmennem, az még nem túl szemtelen, de hallottam olyanról is a Margit kórházban, hogy reggel odamentek a kismamák és aki nem került sorra, másnap vissza kellett menjen. Ezt biztosan nem tudnám megoldani, hogy 1,5 napot hiányozzak munkaidőben.
    előzmény:
    MPM (21)
    2013-10-24  09:28
  6. MPM
    MPM
    2013. október 24. 09:2821.

    Sziasztok!

     

    olimpikon9: énezeket szedem:

    - folsav 1x1

    - MagneB6 1x2

    - Omega3 minden 2. nap 1

    - Gravida minden második nap 1

    - méhpempő 2x1 borsónyi

     Olvastam, hogy 12 hétig kint nincs vizsgálat, elég nehéz lehet annyit várni. A fejem még nem fájt, remélem így is marad.

    Igen, hasonló a várandósságunk :)

     

    Niki: a dokimtól megkérdeztem, hogy miért érzem feldagadva ott... alul... Azt mondta, hogy a 6-8 hét között tyúktojás méretről lúdtojás méretre dagad a méh, ezt van aki jobban megérzi (és van aki egyáltalán nem). Mi akkor a megérzősbe tartozunk, de ez jobb, mint a hányás.

     

    Üdv cipi a csapatba.

    Én is magán dokit szeretnék, hogy ne kelljen sorba állni és órákat várakozni, illetve bízom benne, hogy így jobban összeszokunk a szülésig és kellemes élmény marad. Az UH-ra hogy ne kelljen sokat várni, már előre fogadok szülésznőt és ő mindig felvisz soron kívül a vizsgálatra. Ezt már a dokim javasolta.

    Én előzőleg a Róbert Klinikán szültem, de nagyon felmentek az árak. Most ha a terhesgondozással együtt számolom a szülést+magán szobát+minden ezzel járó pénzt, 870.000-1.000.000Ft között állna meg, amit irreálisnak tartok. Jó volt nekem is a szülés ott és a dokit is bírtam, mi nevettünk szülés közben, mert pajzánkodott a szülésznővel, aki pedig nem hagyta magát. Ennyit viszont nem tudunk és nem is akarunk kifizetni. A csecsemősöket a párom első nap levette a lábukról, mert mikor ment elkérni a kicsikénket, valami ciku szöveget nyomott és vitt egy tálca sütit nekik + egy hatalmas csokor virágot a kisfiunk nevében, hogy élete első napjain gondozzák.

    Így marad a magán orvosnál terhesgondozás, SZTK-ban labor+UH és fogadott orvos+szülésznő társaságában a szülés a Margit kórházban.

     

     

     

     

    előzmény:
    olimpikon9 (14)
    2013-10-23  16:58
  7. 2013. október 24. 07:0120.

    Én B-vitamin komplexet szedek a folsav miatt és C-vitamint, de azt mindig szoktam ebben az őszi időben.

    Orvoshoz tuti magánba fogok járni, mert akkor nem kell annyit sorba állni, és már ismerem az orvost, nagyon elégedett voltam vele legutóbbi gondozáson is. Én pont azon gondolkodtam, hogyan fogom gyerek mellett ezeket a köröket végig járni. Első babával mentem mindenhova, eleinte sztk-ba is, csak akkor külön kellett rohangászni UH-ra ott meg rengeteget kellett várni, pedig alig voltak előttem. Na meg védőnőhöz, aki komolyan mondom mást nem csinált, mint az orvosi leleteimről átmásolta az adatokat az ottani kartonra majd elhadarta, hogy mi várható a következő vizsgálatokon, amit amúgy az orvos is elmond, ha valami kérdésem volt (kismamabérlet) azt nézzem meg neten, szóval utaztam, ücsörögtem órákat a semmiért, de akkor "ráértem". Nem mintha nem kellett volna ez alatt a munkahelyemen is lennem. Lényeg, hogy ezúttal ezeket a köröket olyan szívesen lespórolnám mert Tényleg semmi értelme nem volt. Ja bocs vérnyomásmérés... azt a védőnő rendezte, de érdekes mindig "jó" volt a vérnyomásom, akkor is ha 100/70-et mért és akkor is amikor 140/80-at... hát én úgy tudom, hogy az egyik alacsony, másik magas, de a védőnő szerint jó volt, hát oké... egyszóval nem vagyok meggyőzve, hogy ennek volt értelme.

     

    Te hol szeretnél szülni, mik jöttek? Nekem nagyon jó élmény volt az első és annyira logikus lenne ha oda mennék vissza, mégsem ennyire egyértelmű... A Délpestiben szültem, háborítatlan szülés párti szülésznővel, mindent csinálhattam ami jól esett, gátvédelemmel, négykézláb, abszolút nem emlékszem a fájdalomra csak az eufóriára, tényleg csodás volt, szóval ha szülés akkor oda, de.... a gyermekágy szar volt, iszonyat bunkó csecsemősöket fogtam ki, nincs látogatás az osztályon, na meg megint fölvetődik, hogy a nagyobbal mi lesz... könnyű azt mondani, hogy á csak három nap ki lehet bírni, hát pont az a 3 nap nagyon meghatározó a család életében, ne szarjuk már le. Így nálam az István kórház jön szóba, mint most már egyetlen bababarát kórház. Oda behozhatnák a kislányomat is látogatni, nem kéne harcolni hogy a baba velem legyen, mert természetesnek veszik, hát legalábbis ezt hallottam... vagy még az merült föl, hogy ambuláns szülés és akkor ha minden rendben, szülés után két órával nem a kórtermekbe vánszorgunk le hanem go haza.

    előzmény:
    MPM (13)
    2013-10-23  16:11
  8. 2013. október 24. 06:3419.

    Sziasztok!

    Csatlakoznék, nekem is lett egy pozitív tesztem kalkulátor szerint június 15-re várható. Ő már kistesó státszban érkezik, van egy másfél éves kislányunk, Hanna. Orvosnál még nem voltam, Hannával anno 8 hetesen mentem el.

  9. 2013. október 23. 17:5918.
    Minden rendben lesz, nyugi. Nekem szurkalni szokott neha. jo nagy valtozasok mennek vegbe odabent
    előzmény:
    letyke (17)
    2013-10-23  17:52
  10. 2013. október 23. 17:5217.

    A fejem nem ,de nekem például szokatlanul belenyillal a pocimba...

     

    Az előző terhességemnél semmi hasonló nem volt,ezért kicsit aggódom most emiatt... 

    előzmény:
    olimpikon9 (16)
    2013-10-23  17:49
  11. 2013. október 23. 17:4916.

    Szia Niki! irigyellek a jovo heti ultrahang miatt:)

    nektek nem szokott enyhen fajni a fejetek? egyre surubben ramtort az elmult napokban delutan/este fele pedig sosem voltam fejfajos, biztos ez is egy tunet... remelem:)

    előzmény:
    letyke (15)
    2013-10-23  17:41
  12. 2013. október 23. 17:4115.

    Sziasztok!

     

    MPM,nekem is érzékeny a hasam,nagyon fel is vagyok puffadva,de gondolom a méhem is nő már.

     

    A mellem nekem is érzékeny,én Utrogestant is szedek,az is rátesz biztosan egy lapáttal.

     

    Terhesvitamint és Elevitet szedek,a pajzsmirigyem miatt csak ezt szabad,mert ebben nincsen jód. Na meg a folsav,reggel és este egy szemet,magnéziumot akkor,mikor kicsit görcsölnék.

     

    Jövéten mi már megyünk szívhangra,akkor már elmúlok 7 hetes is.Már nagyon várjuk.

     

    Minenkinek Drukkolok csajok,minden rendben lesz.

     

    Egyébként nyugodtan szólítsatok Nikinek:))) 

  13. 2013. október 23. 16:5814.
    mi kb. egyidos terhesek vagyunk:) az altalad emlitett kerdesek bennem meg fel sem merultek! szeretnek eloszor egy szivhangot hallani (egy eve sajnos eddig sem jutottam el) es akkor talan mar jobban elhiszem, hogy mi is tortenik. en PregnaCare Plus-t szedek omega 3 kapszula is van a multivitaminhoz (tavaly Femibiont szedtem). En nem otthon elek, itt sajnos mashogy mennek a dolgok, mint otthon. az elso uh 12 het korul van, valoszinuleg 7-8 het korul elmegyek egy magan klinikara, ami eleg huzos arban de kizart, hogy 12 hetig ne tudjam mi tortenik odabent. Nekem csak a melleim erzekenyebbek picit, poci nem. Te milyen vitamint szedsz?
    előzmény:
    MPM (13)
    2013-10-23  16:11
  14. MPM
    MPM
    2013. október 23. 16:1113.

    Sziasztok!

    Szedtek valamilyen vitamint? 

    SZTK-s vagy magán dokihoz fogtok járni?

    Esetleg van aki tudja előre, hogy hol szeretne szülni? Biztosan ezek még változni fognak, de mi ma erről beszélgettünk a párommal és olyan jó érzés volt.

    És még egy kérdés: van akinek már érzékenyebb a hasa alja néhány nagdrágban? Én azt tapasztaltam, hogy a csipő farmer nyom és kellemetlen. 

    Kinek milyen jó kismama ruhás bolt ötlete van?

    Boldog babavárást

  15. 2013. október 23. 08:5912.

    Gibigab.gratulálok! Elhiszem,hogy nagyon jó érzés volt. Elvileg ma vagyok 6+4,de már nagyon nagyon mennék,mert olyan fura ,hogy semmi tünetem nincs. 

    Márciusban elveszítettünk egy babát,meg kellett szakítani a terhességet(beteg volt a kincsünk) és azóta nagyon aggodalmaskodó vagyok.  

     

    De most remélem nem lesz semmi baj.. 

  16. 2013. október 23. 07:0711.
    Jujj dejo, hogy te mar ott tartasz!! En biztos elsirom magam, amikor meghallom a kis szivdobogast:) Nekem 11 honapja volt egy terhessegem ahol a 7. het korul kiderult, hogy nem volt embio csak ures, novekvo petezsak. Remelem most minden rendben lesz, barcsak a varakozas is konnyebben menne!
    előzmény:
    gibigab (10)
    2013-10-22  21:01
  17. 2013. október 22. 21:0110.

    Sziasztok!

     

    Én is csatlakoznék Hozzátok, mivel a tegnapi UH is megerősítette, hogy 8 hetes terhes vagyok. Én direkt nem mentem korábban dokihoz, hogy a vizsgálatnál már tuti legyen szívhang:) Egyelőre még nem tértünk magunkhoz a férjemmel, annyira hihetetlen ez a kis csoda:) 

    Csajok, akiknél még nem értelmezhető a szívhang ellenőrzése, ne aggódjatok, hamar eltelik az az 1-2 hét:)

     

    Mindenkinek kellemes várakozást:)

     

  18. 2013. október 22. 14:569.

    Üdv mindenkinek!:)) Gratula a pozi tesztekhez!:)

     

    Ezt a fórumot már nem tudom zárttá tenni.csak ha létrehozunk egy újat!:)

     

  19. 2013. október 22. 13:508.
    Sziasztok!
    En egy hete teszteltem eloszor egy halvany pozitivat, ami napokig nem erosodott, aztan nehany nap kihagyassal tegnap egy szep hatorozott pozitiv tesztem lett. Utolso menzesz szerint 5+5 vagyok, de szerintem meg fiatalabb a terhesseg mert nagy valoszinuseggel kesobb volt peteeresem. Egyetlen tunetem, hogy feszulnek a melleim picit. Az a baj, hogy itt Angliaban 12 hetig az ember lanyara sem neznek :(
  20. 2013. október 22. 12:137.

    Sziasztok!

     

    Nekem is van egy pozitív tesztem! A kalkulátor szerint 6+6 vagyok. Pénteken megyek dokihoz, jajj már olyan kíváncsi vagyok!

    Nekem már van egy két éves kislányom.

    előzmény:
    letyke (1)
    2013-10-19  13:49
  21. MPM
    MPM
    2013. október 21. 21:126.

    Nekem annyi tünetem van, hogy néha picit fájnak a melleim és folyton úgy érzem, mintha fel lennék puffadva. Hason aludni kényelmetlen, mert nyom és állandóan ennék, hogy a savam lejjebb menjen. És persze az állandó fáradtság...

    A dokim azt mondta, hogy a 8. betöltött hét után szeretne látni, addig nem, mert úgy is csak vissza kéne mennem, hogy a szívhangot is halljuk, így kénytelen vagyok várni még 3 hetet, ami nagyon nehezen megy. Számolom a napokat.

    Eszembe jutott egy kérdés: sokan zárt topikot indítanak, hogy mások ne olvasgassák a szaftosabb, intim dolgokat. Át tudod ezt állítani, hogy zárt topik legyen?

    előzmény:
    letyke (5)
    2013-10-21  20:59
  22. 2013. október 21. 20:595.
    Szia! Igen,kb 7-8 hetesen,bár elég türelmetlen vagyok. Tüneteim igazából nincsenek,inkább csak kívánós vagyok.Hányinger nagyon nagyon ritkán,ezen kívül nem igazán jellemző más. Neked vannak,hogy viseled és hogy tudsz ilyen türelmes lenni?:)))
    előzmény:
    MPM (4)
    2013-10-21  10:25
  23. MPM
    MPM
    2013. október 21. 10:254.

    Szia letyke!

    Sajnálom a szomorú tapasztalatot.

    Ezek szerint 8 hetesen kell újra menned? Én a betöltött 8. hét után tervezem először a dokihoz menést (8+2 leszek akkor), így akkor már a szívhangot is lehet hallani.

    Te érzel valamit? Vannak tüneteid?

     

    előzmény:
    letyke (3)
    2013-10-19  20:48
  24. 2013. október 19. 20:483.

    Szia/sztok!

     

    Én szept. 30-án teszteltem először pozitívat,kalkulátor szerint ma töltöttem a 6. hetet és június 14-re várjuk a 2. babánkat. Az első még pocaklakó korában angyalka lett.

    Mi már voltunk dokinál megnyugtatásképpen,hogy jó helyen van és tényleg elindult valami.:) 10mm-es petezsákot és szikhólyagot láttunk 5+2 naposan. Babucit ugye még nem,1-2 hét múlva kell ismét mennem.

     

    Remélem minél többen csatlakoztok!:) Boldog babavárást mindenkinek!:) 

    előzmény:
    MPM (2)
    2013-10-19  18:44
  25. MPM
    MPM
    2013. október 19. 18:442.

    Szia letyke!

    Szeretnék csatlakozni a fórumhoz.

    2013.10.13-án teszteltem először pozitívat és a terhességi kalkulátor szerint ma vagyok 5 hetes és 2 napos kismama

    Dokinál még nem voltam.

     

    előzmény:
    letyke (1)
    2013-10-19  13:49

Címlap

top